Zobacz wątek - <i>[biblioteka]</i> Bezpieczeństwo polskich motocyklistów...
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Bezpieczeństwo polskich motocyklistów...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 18/2/2015, 09:02

Komentatorzy napisał(a):Chwila chwila.... W tym artykule zamiast słowa "motocykliści" powinno się używać "dawcy na ścigaczach". Osobiście jeżdżę na Hondzie Shadow VT1100 (chopper). Nie słyszałem o ANI JEDNYM wypadku w którym uczestniczył "chopperowiec". Przez takie uogólnianie później powstają różne pierdoły, typu prawo jazdy na moto od 24 lat, "bo wypadki"... 99,9% wypadków motocyklowych to idioci (głównie, nie wszyscy) na ścigaczach!!! Używanie w kontekście wypadków słowa "motocykliści" jest ZA DUŻYM uogólnieniem.<br><hr>lwg1<br>
Dawcami są przeważnie kierowcy samochodów lub piesi -są lepiej zachowani.<br><hr>.
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 18/2/2015, 09:07

Komentatorzy napisał(a):Tą optymistyczną statystykę za 2014r należy odebrać w kategorii pozytywów rzecz jasna, nie mniej powinniśmy zdawać sobie sprawę, że rozszerzenie uprawnień do kierowania jednośladami, co prawda o niewielkich mocach silników, spowoduje sezonowy 'wysyp" mało doświadczonych kierowców, i co by tu nie mówić, na marnym sprzęcie( wyraźny wzrost sprzedaży!). Z faktu tego, z kolei wynika mój pesymizm, niestety, co do statystyk lat kolejnych.... i obym się mylił. <br><hr>tadeusz<br>
Ale co ty bredzisz? Ktoś kto jeździ 3 lata samochodem twoim zdaniem nie potrafi zachować sie w ruchu drogowym? KTM 125 Duke to marny motocykl?<br><hr>Yoshi
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 18/2/2015, 13:05

Szkoda że nie podano informacji odnośnie ilości wypadków spowodowanych na skutek wymuszenia pierwszeństwa lub najechania przez samochody.
Co do Marek Kąkolewski to jest to najmniej wiarygodna osoba i trudno oprzeć się wrażeniu że mamy do czynienia z pajacem a nie z rzetelnym informatorem.
Pamiętam jego wypowiedź w TV cytuję:60% tych którzy nie zdali egzaminu na prawo jazy wychodzi z ośrodków egzaminacyjnych uśmiechnięta i zadowolona,koniec cytatu.
Bardziej debilnej wypowiedzi nie słyszałem w mediach po zmianie systemu politycznego Polski.
Może Marek Kąkolewski zapomniał dodać że zdający dostają gazem rozweselającym po oczach albo jakiś narkotyk i w tedy bym uwierzył w jego wypowiedź.
Smutne że redakcja ścigacz.pl uważa takie osoby za wiarygodne.<br><hr>senekkorzenna
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/2/2015, 13:53

Takie statyki są do niczego. Bez realnej liczby motocyklistów jeżdżących w 2013 i w 2014 roku nie ma co porównywać. MOże w 2014 roku aktywnych motocyklistów było 3 razy mnie niż w 2013 i wtedy wyniki są już koszmarne. Statystyka musi być przedstawiana z głową. <br><hr>Lookazz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/2/2015, 14:09

Komentatorzy napisał(a):O jakiej poprawie kultury itp. ten policjant powiada !? W ostatnią sobotę poleciałem podładować akumulator na trasie W-wa - Stryków - W-wa. I co ? Stara bida ! W zasadzie 100% kierujących zmienia pas z prawego na lewy lekceważąc czy coś po tym pasie jedzie - daje kierunkowskaz i lewy pas jest jego ( o ile tę zmianę pasa sygnalizuje!) ! Dla mnie bardziej bezpieczny jest pojazd lecący lewym pasem 300km/h niż niekończące się stada takich samochodziarzy , wtaczających się na lewy pas z prędkością 100-120km/h .<br><hr>rami<br>
GÅ‚upi jesteÅ›, szybko zdechniesz <br><hr>666
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/2/2015, 14:33

Komentatorzy napisał(a):Niezła mielonka na fotach...:/ Ale poprawa statystyk cieszy. <br><hr>Sasha<br>
Komentatorzy napisał(a):Drugie z góry, masakra. Proponuję redakcji by wzorem pewnego kanału poświęconego motoryzacji gdzie analizuje się m.in. wypadki spróbowała podjąć temat tych dotyczących tylko motocykli. Jeśli policja się zgodzi (a powinna bo to materiał ku przestrodze) i udostępni dokumentację w tym zdjęcia z takich zdarzeń to może być ciekawy materiał do analizy, a i redakcji podskoczy liczba odsłon portalu :-)<br><hr>Shiefo<br>
Drugie od góry to być może też kara za wymuszenie pierwszeństwa. <br><hr>.
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/2/2015, 15:41

Komentatorzy napisał(a):O jakiej poprawie kultury itp. ten policjant powiada !? W ostatnią sobotę poleciałem podładować akumulator na trasie W-wa - Stryków - W-wa. I co ? Stara bida ! W zasadzie 100% kierujących zmienia pas z prawego na lewy lekceważąc czy coś po tym pasie jedzie - daje kierunkowskaz i lewy pas jest jego ( o ile tę zmianę pasa sygnalizuje!) ! Dla mnie bardziej bezpieczny jest pojazd lecący lewym pasem 300km/h niż niekończące się stada takich samochodziarzy , wtaczających się na lewy pas z prędkością 100-120km/h .<br><hr>rami<br>
Komentatorzy napisał(a):Głupi jesteś, szybko zdechniesz <br><hr>666<br>
Ty rowerzysta-satanista ~666 , leć z taką gadką popedałować na masę kretyniczną . <br><hr>leszek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/2/2015, 17:01

Komentatorzy napisał(a):Tą optymistyczną statystykę za 2014r należy odebrać w kategorii pozytywów rzecz jasna, nie mniej powinniśmy zdawać sobie sprawę, że rozszerzenie uprawnień do kierowania jednośladami, co prawda o niewielkich mocach silników, spowoduje sezonowy 'wysyp" mało doświadczonych kierowców, i co by tu nie mówić, na marnym sprzęcie( wyraźny wzrost sprzedaży!). Z faktu tego, z kolei wynika mój pesymizm, niestety, co do statystyk lat kolejnych.... i obym się mylił. <br><hr>tadeusz<br>
Komentatorzy napisał(a):Ale co ty bredzisz? Ktoś kto jeździ 3 lata samochodem twoim zdaniem nie potrafi zachować sie w ruchu drogowym? KTM 125 Duke to marny motocykl?<br><hr>Yoshi<br>
Co to sa 3 lata? Smiech na sali a nie żadne doświadczenie czy jakies lepsze umiejętności. Jesli ktos po 3 latach jeżdżenia twierdzi, że potrafi idealnie zachowac sie w ruchu drogowym nie można go inczej nazwać jak ignoranckim debilem. P.S. 125ccm to lepsza motorynka a nie motocykl, jezdzilem takimi jak miałem 14lat. Także nastepnym razem lepiej nie zabieraj głosu gdy rozmawiają dorośli.<br><hr>Franxx
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/2/2015, 19:19

Komentatorzy napisał(a):O jakiej poprawie kultury itp. ten policjant powiada !? W ostatnią sobotę poleciałem podładować akumulator na trasie W-wa - Stryków - W-wa. I co ? Stara bida ! W zasadzie 100% kierujących zmienia pas z prawego na lewy lekceważąc czy coś po tym pasie jedzie - daje kierunkowskaz i lewy pas jest jego ( o ile tę zmianę pasa sygnalizuje!) ! Dla mnie bardziej bezpieczny jest pojazd lecący lewym pasem 300km/h niż niekończące się stada takich samochodziarzy , wtaczających się na lewy pas z prędkością 100-120km/h .<br><hr>rami<br>
Komentatorzy napisał(a):Głupi jesteś, szybko zdechniesz <br><hr>666<br>
Lepiej sie poczules ty marny cebulaczku? Na chwilę chociaż przestałes czuć ten swój wielki ból **** spowodowany tym, że nie stać cię na żadne lepsze przyjemności poza kupnem piwa w puszce? Zły jestes ze inni sie bawią a tylko ty jesteś taką pizdą, że nawet jakbyś miał kase to i tak bys sie bał wyjść z domu?<br><hr>Franxx
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/2/2015, 19:33

Komentatorzy napisał(a):Chwila chwila.... W tym artykule zamiast słowa "motocykliści" powinno się używać "dawcy na ścigaczach". Osobiście jeżdżę na Hondzie Shadow VT1100 (chopper). Nie słyszałem o ANI JEDNYM wypadku w którym uczestniczył "chopperowiec". Przez takie uogólnianie później powstają różne pierdoły, typu prawo jazdy na moto od 24 lat, "bo wypadki"... 99,9% wypadków motocyklowych to idioci (głównie, nie wszyscy) na ścigaczach!!! Używanie w kontekście wypadków słowa "motocykliści" jest ZA DUŻYM uogólnieniem.<br><hr>lwg1<br>
Twoje horyzonty poznawcze są tak wąskie, że dziwię jak udaję ci sie funkcjonowac w życiu będąc takim aroganckim ignorantem. Twoja wypowiedź jest idiotyczna, błedna oraz obraźliwa. Skoro nie slyszales ani nie widziales wypadku choppera to na prawdę mało jeszcze widziałeś ale juz uwazasz sie za jakiegos znawcę. Na prawde żal patrzec jak dorosły człowiek robi z siebie publicznie idiotę. Gdybys miał choćby odrobinę wyobrazni to wiedziałbys ze zabić sie można bardzo łatwo nawet jadąc 40km/h obojętnie jaką maszyna. Ale niestety przy tym poziomie swojej glupoty dostałeś takiego zaćmienia mózgu, że zacząłeś juz powtarzać debilne obelgi kierowców samochodowych!!!! Pojeches po bandzie jak jeszcze nikt.
"You went full retard. Never go full retard"<br><hr>Franxx
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/2/2015, 21:06

Komentatorzy napisał(a):Tą optymistyczną statystykę za 2014r należy odebrać w kategorii pozytywów rzecz jasna, nie mniej powinniśmy zdawać sobie sprawę, że rozszerzenie uprawnień do kierowania jednośladami, co prawda o niewielkich mocach silników, spowoduje sezonowy 'wysyp" mało doświadczonych kierowców, i co by tu nie mówić, na marnym sprzęcie( wyraźny wzrost sprzedaży!). Z faktu tego, z kolei wynika mój pesymizm, niestety, co do statystyk lat kolejnych.... i obym się mylił. <br><hr>tadeusz<br>
Poczekajmy z ocenÄ… prawa do korzystania z prowadzenia motocykla 125cc majÄ…c kategoriÄ™ B.
Ja osobiście uważam że tworzenie barier w postaci zwiększenia ilości kategorii na prowadzenie pojazdów prowadzi do patologi ponieważ coraz większa grupa osób zaczyna jeździć bez jakichkolwiek uprawnień .
To jest trochę tak jak z prohibicją czym więcej zakazów tym większy czarny rynek.<br><hr>senekkorzenna
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 19/2/2015, 08:56

Komentatorzy napisał(a):O jakiej poprawie kultury itp. ten policjant powiada !? W ostatnią sobotę poleciałem podładować akumulator na trasie W-wa - Stryków - W-wa. I co ? Stara bida ! W zasadzie 100% kierujących zmienia pas z prawego na lewy lekceważąc czy coś po tym pasie jedzie - daje kierunkowskaz i lewy pas jest jego ( o ile tę zmianę pasa sygnalizuje!) ! Dla mnie bardziej bezpieczny jest pojazd lecący lewym pasem 300km/h niż niekończące się stada takich samochodziarzy , wtaczających się na lewy pas z prędkością 100-120km/h .<br><hr>rami<br>
Komentatorzy napisał(a):Głupi jesteś, szybko zdechniesz <br><hr>666<br>
Komentatorzy napisał(a):Lepiej sie poczules ty marny cebulaczku? Na chwilę chociaż przestałes czuć ten swój wielki ból **** spowodowany tym, że nie stać cię na żadne lepsze przyjemności poza kupnem piwa w puszce? Zły jestes ze inni sie bawią a tylko ty jesteś taką pizdą, że nawet jakbyś miał kase to i tak bys sie bał wyjść z domu?<br><hr>Franxx<br>
Daruj mu. Już samo to ,że jest satanistą czyni go nieszczęśliwym.<br><hr>.
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 19/2/2015, 12:06

Komentatorzy napisał(a):Takie statyki są do niczego. Bez realnej liczby motocyklistów jeżdżących w 2013 i w 2014 roku nie ma co porównywać. MOże w 2014 roku aktywnych motocyklistów było 3 razy mnie niż w 2013 i wtedy wyniki są już koszmarne. Statystyka musi być przedstawiana z głową. <br><hr>Lookazz<br>
Za prawdę powiadam ci, strasznie durna z ciebie pała. <br><hr>Qba
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 20/2/2015, 19:35

Komentatorzy napisał(a):Takie statyki są do niczego. Bez realnej liczby motocyklistów jeżdżących w 2013 i w 2014 roku nie ma co porównywać. MOże w 2014 roku aktywnych motocyklistów było 3 razy mnie niż w 2013 i wtedy wyniki są już koszmarne. Statystyka musi być przedstawiana z głową. <br><hr>Lookazz<br>
Komentatorzy napisał(a):Za prawdę powiadam ci, strasznie durna z ciebie pała. <br><hr>Qba<br>
Dobrze skoro tak uważasz, wytłumacz ?<br><hr>Lookazz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 21/2/2015, 20:37

Po krótkich przeliczeniach :
co roku 1 na 500 motor ma wypadek (2377/1.1mln)
co doku 1 na 833 motory ma wypadek z winny innego pojazdu
w 9,67% wypadków motocyklista ponosi śmierć (230/2377)
w 42,91% wypadki są spowodowane przez motocyklistów
w 5,08% wypadków umiera motocyklista jeżeli winny jest inny pojazd
w 14,80% wypadków umiera motocyklista jeżeli winny jest motocyklista
jeżeli jedziesz z normalną prędkością i dobrze wyprzedzasz to masz o około 50% mniejsze szanse na śmierć podczas wypadku <br><hr>piomio
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/2/2015, 15:58

Komentatorzy napisał(a):Tą optymistyczną statystykę za 2014r należy odebrać w kategorii pozytywów rzecz jasna, nie mniej powinniśmy zdawać sobie sprawę, że rozszerzenie uprawnień do kierowania jednośladami, co prawda o niewielkich mocach silników, spowoduje sezonowy 'wysyp" mało doświadczonych kierowców, i co by tu nie mówić, na marnym sprzęcie( wyraźny wzrost sprzedaży!). Z faktu tego, z kolei wynika mój pesymizm, niestety, co do statystyk lat kolejnych.... i obym się mylił. <br><hr>tadeusz<br>
Komentatorzy napisał(a):Ale co ty bredzisz? Ktoś kto jeździ 3 lata samochodem twoim zdaniem nie potrafi zachować sie w ruchu drogowym? KTM 125 Duke to marny motocykl?<br><hr>Yoshi<br>
Komentatorzy napisał(a):Co to sa 3 lata? Smiech na sali a nie żadne doświadczenie czy jakies lepsze umiejętności. Jesli ktos po 3 latach jeżdżenia twierdzi, że potrafi idealnie zachowac sie w ruchu drogowym nie można go inczej nazwać jak ignoranckim debilem. P.S. 125ccm to lepsza motorynka a nie motocykl, jezdzilem takimi jak miałem 14lat. Także nastepnym razem lepiej nie zabieraj głosu gdy rozmawiają dorośli.<br><hr>Franxx<br>
Ja świeżo po zdaniu prawka śmiało bym się okrzyknął takim, co potrafi się zachowywać w ruchu drogowym. Może niektórym potrzeba kilkunastu lat, żeby zrozumieć takie banalne zasady, ale nie oszukujmy się - jeżdżenie samochodem czy motocyklem to nie inżynieria rakietowa i wystarczy kilka godzin kręcenia się na placu i znajomość przepisów żeby w pełni bezpiecznie poruszać się po drogach. I wszystkich tych z "20 letnim doświadczeniem" co się tak lubią przechwalać gorąco pozdrawiam. Umiejętności to się nabywa podczas szkoleń i "jazdy na krawędzi", a nie codziennym toczeniu się do pracy. Główną przyczyną wypadków jest debilizm kierowców. Wszystko inne schodzi na daaaleki plan.<br><hr>Ananas
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 25/2/2015, 23:58

Komentatorzy napisał(a):Po krótkich przeliczeniach :
co roku 1 na 500 motor ma wypadek (2377/1.1mln)
co doku 1 na 833 motory ma wypadek z winny innego pojazdu
w 9,67% wypadków motocyklista ponosi śmierć (230/2377)
w 42,91% wypadki są spowodowane przez motocyklistów
w 5,08% wypadków umiera motocyklista jeżeli winny jest inny pojazd
w 14,80% wypadków umiera motocyklista jeżeli winny jest motocyklista
jeżeli jedziesz z normalną prędkością i dobrze wyprzedzasz to masz o około 50% mniejsze szanse na śmierć podczas wypadku <br><hr>piomio<br>
A się zastanawiałem. I hmmm... 1/500 - nie warto...<br><hr>Marcin
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/2/2015, 05:24

Komentatorzy napisał(a):Tą optymistyczną statystykę za 2014r należy odebrać w kategorii pozytywów rzecz jasna, nie mniej powinniśmy zdawać sobie sprawę, że rozszerzenie uprawnień do kierowania jednośladami, co prawda o niewielkich mocach silników, spowoduje sezonowy 'wysyp" mało doświadczonych kierowców, i co by tu nie mówić, na marnym sprzęcie( wyraźny wzrost sprzedaży!). Z faktu tego, z kolei wynika mój pesymizm, niestety, co do statystyk lat kolejnych.... i obym się mylił. <br><hr>tadeusz<br>
Komentatorzy napisał(a):Ale co ty bredzisz? Ktoś kto jeździ 3 lata samochodem twoim zdaniem nie potrafi zachować sie w ruchu drogowym? KTM 125 Duke to marny motocykl?<br><hr>Yoshi<br>
Komentatorzy napisał(a):Co to sa 3 lata? Smiech na sali a nie żadne doświadczenie czy jakies lepsze umiejętności. Jesli ktos po 3 latach jeżdżenia twierdzi, że potrafi idealnie zachowac sie w ruchu drogowym nie można go inczej nazwać jak ignoranckim debilem. P.S. 125ccm to lepsza motorynka a nie motocykl, jezdzilem takimi jak miałem 14lat. Także nastepnym razem lepiej nie zabieraj głosu gdy rozmawiają dorośli.<br><hr>Franxx<br>
Komentatorzy napisał(a):Ja świeżo po zdaniu prawka śmiało bym się okrzyknął takim, co potrafi się zachowywać w ruchu drogowym. Może niektórym potrzeba kilkunastu lat, żeby zrozumieć takie banalne zasady, ale nie oszukujmy się - jeżdżenie samochodem czy motocyklem to nie inżynieria rakietowa i wystarczy kilka godzin kręcenia się na placu i znajomość przepisów żeby w pełni bezpiecznie poruszać się po drogach. I wszystkich tych z "20 letnim doświadczeniem" co się tak lubią przechwalać gorąco pozdrawiam. Umiejętności to się nabywa podczas szkoleń i "jazdy na krawędzi", a nie codziennym toczeniu się do pracy. Główną przyczyną wypadków jest debilizm kierowców. Wszystko inne schodzi na daaaleki plan.<br><hr>Ananas<br>
Powiem tylko jedno: tak ci się tylko wydaje. Wiem to, ponieważ też mi się tak zdawało gdy byłem w twoim wieku :) wydajesz sie być ogarnięty więc jeśli nauczysz sie troche pokory to powinienes dac radę :) pozdrawiam<br><hr>Franxx
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 19/5/2016, 14:22

Komentatorzy napisał(a):Po krótkich przeliczeniach :
co roku 1 na 500 motor ma wypadek (2377/1.1mln)
co doku 1 na 833 motory ma wypadek z winny innego pojazdu
w 9,67% wypadków motocyklista ponosi śmierć (230/2377)
w 42,91% wypadki są spowodowane przez motocyklistów
w 5,08% wypadków umiera motocyklista jeżeli winny jest inny pojazd
w 14,80% wypadków umiera motocyklista jeżeli winny jest motocyklista
jeżeli jedziesz z normalną prędkością i dobrze wyprzedzasz to masz o około 50% mniejsze szanse na śmierć podczas wypadku <br><hr>piomio<br>
Przelicz teraz to samo tylko z samochodami.

Wyjdzie ci ok. 0,002% szans wypadku na moto i 0,001-0,0015% szans wypadku na osobówce.

Więc prawie jeden grzyb ;)

Szerokiej drogi, na czymkolwiek pomykacie!

<br><hr>Przemo
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê