Zobacz wÄ…tek - Kawasaki klr 650 kopcenie
NAS Analytics TAG

Kawasaki klr 650 kopcenie

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Kawasaki klr 650 kopcenie

Postprzez snakee15 » 15/2/2015, 21:57

Witam, mam taki problem z moja klr że zjada mi olej nie jest jakaś duża ilości ale nie wiem jak to rzutuje na dalszą eksploatacje, czy z czasem zacznie pobierać więcej a może coś się z silnikiem stanie? Myśle, że to wina uszczelniaczy bo silnik jest mocny nie przerywy pali za dotknięciem choć mechanikiem nie jestem także są to tylko moje spekulacje. Gdzieś na yt widziałem jak pewien hamerykanin stosuje gęstszy olej do swojej klr aby ograniczyć spalanie oleju a nawet zniwelować, ja mam teraz wlany Motul 10w40 a myśle właśnie teraz nad motulem 20w50 tylko nie wiem jak to się bedzie miało w praktyce, jeśli ktoś ma doświadczenie w tej kwestii albo zna się na olejach to proszę o odpowiedzi.

Jeszcze interesowało by mnie ile tak mniej więcej może wziąć mechanik za wymiane wszystkich uszczelniaczy?
snakee15
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 3/7/2013, 00:20
Lokalizacja: Ka


Postprzez SpeedyGonzales » 15/2/2015, 22:24

Gęstszy olej to rozwiązanie chwilowe, jeśli to uszczelniacze to po jakimś czasie się dalej wyrobią i znów będzie kopcić więc na hamerykanina nie patrz. Chcesz trwały efekt, napraw silnik. Spalanie oleju powoduje ponadto powstawanie nagarów na tłoku, głowicy, zaworach i wydechu. Zrób próbę olejową i będziesz wiedział co go boli, jak nie masz manometru to Ci zrobią to w każdym warsztacie za parę złotych.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG


Postprzez snakee15 » 16/2/2015, 17:29

Witam ponownie, nie chce tworzyć nowego tematu także zapytam tutaj. Ostatnio skrzywiłem felge i poszukuje nowej na tył, znalazłem taką niby do klr 650 ---> http://allegro.pl/kawasaki-klr-650-kolo ... 74351.html
jednak jest pewien szczegół który wyróżnia ją, mianowicie w miejscu gdzie się zakłada zebatkę są tam mocowania i śruby natomiast ja w swojej feldze nie posiadam takich mocowań po prostu wkłada się do środka takie "cos" i potem do tego zębatkę bez żadnych śrub. Dodać można, że to jest oczywiście koło z hamulcem tarczowym także konstrukcja powinna być taka sama i teraz nie wiem czy warto kupować czy stara zebatka mi sie spasuje.

Zdjęcie mojej felgi w załączniku:
Załączniki
felga.jpg
felga.jpg (115.29 KiB) PrzeglÄ…dane 1472 razy
snakee15
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 3/7/2013, 00:20
Lokalizacja: Ka

Postprzez SpeedyGonzales » 16/2/2015, 18:11

To "coś" to zabierak. Możesz zregenerować starą felgę wymieniając obręcz i szprychy, tylko nie wiem czy to będzie finansowo opłacalne...
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez snakee15 » 16/2/2015, 18:41

Wolę kupić "nową" używaną niż sie tak bawić, pytanie czy ten cały zbierak będzie pasował do tego koła i czy wejdzie mi ta zebatka?
snakee15
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 3/7/2013, 00:20
Lokalizacja: Ka



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê