Zobacz wątek - Szkoła
NAS Analytics TAG

Szkoła

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Szkoła

Postprzez xDrivex » 12/2/2015, 19:43

Cześć, mam 16 lat ( 3 gim ) i wybieram sie do samochodowki , czy po tej szkole bede mogl naprawiac samochody jak i rowniez motocykle :?:
xDrivex
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 24/9/2014, 20:09
Lokalizacja: Daleko


Postprzez fasoliusz » 12/2/2015, 21:07

Cóż ja chodzę do technikum samochodowego (IV klasa), teraz zmienili nazwę na mechanizacyjne i ani razu na warsztatach samochodu nie robiłem, bo jak mi powiedzieli "nie ma tego na egzaminie". Nie wiem jak jest w innych szkołach, ale w naszym rejonie tak uczą. Po papierek można iść do takiej szkoły, ale doświadczenia nie złapiesz.
Shadow 125-->Kawasaki ER-5-->Suzuki SV650S--> Honda CBF 600NA
Avatar użytkownika
fasoliusz
Bywalec
 
Posty: 509
Dołączył(a): 11/1/2013, 20:33
Lokalizacja: Sochaczew


Postprzez henio12323 » 12/2/2015, 22:43

bedziesz mógł naprawiać również po liceum :D kwestia czego sie sam nauczysz. w technikum jak juz to łapiesz maksymalnie jakies podstawy, ale uczą myslenia technicznego. nikt ci nie pokaże jak rozebrać silnik, ale naucza myśleć co robić żeby praca miała ręce i nogi.

ale doswiadczenie konkretne musisz nabrać sam
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez SpeedyGonzales » 13/2/2015, 20:39

Jaka specjalności? Mechanika i elektromechanika samochodowa? Teoretycznie nie będziesz miał uprawnień na naprawę motocykli jeśli specjalizacja tego nie obejmuje. Poza tym się zastanów, w polsce przy kasie w biedronie na start dostaniesz tyle ile za specjalistyczną wiedzę mechaniczną (albo i więcej, zależy od regionu). To piękny fach, ale musisz się dużo starać i sam się rozwijać, najlepiej żeby to szło z językiem obcym i na zachód.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez cioracz » 13/2/2015, 22:31

Speedi czemu na zachod? Jak sie chce i sie ma ambicje to sie da znalezc dobra prace
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez henio12323 » 14/2/2015, 08:33

znam pare zakładów w okolicy, nawet nie małych tylko spore serwisy motocyklowe. płacą nie za duzo, mechanicy sami rezygnują ze stanowisk bo nie zarabiają wystarczająco żeby normalnie życ..... wyjeżdzają na jabłka do niemiec bo to im sie bardziej opłaca :P niestety. a mówie serwisy nie są małe gdzie zatrudniają 1-2 pracowników. jak dla mnie poprawcować bez rodziny itp to spoko da sie przezyc, ale spłacać jakis kredyt, utrzymać rodzine to juz za pensje mechanika nie bardzo idzie. chyba że otwierasz swój biznes i masz smykałkę do tego
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez SpeedyGonzales » 14/2/2015, 20:00

MichaÅ‚ no wÅ‚aÅ›nie da siÄ™, ale musisz mieć pierdylion lat doÅ›wiadczenia i godzić siÄ™ na przeciÄ™tne stawki. Tak jak Bartek napisaÅ‚, lepiej siÄ™ opÅ‚aca na zachodzie byle robotÄ™ mieć za dobrÄ… kasÄ™ niż tu dostawać ochÅ‚ap za specjalistycznÄ… wiedzÄ™ i umiejÄ™tnoÅ›ci. Mi w warsztacie zaproponowali (to nie żart) 5-6zÅ‚, gdzie ja w Belgii w zwykÅ‚ej robocie miaÅ‚em 7€ wiÄ™c różnica jest kolosalna. A póki mÅ‚ody niech jeździe, zarobi, i korzysta z życia zamiast żyć tu jak Beduin. Dodam jeszcze dla przykÅ‚adu, mój rówieÅ›nik (bez jÄ™zyka, nie ukoÅ„czyÅ‚ szkoÅ‚y w tym kierunku, ba nawet gimnazjum nie przeszedÅ‚...) wyjechaÅ‚ z bratem do Szwecji, gdzie miaÅ‚ na polskie PLN 10 000 miesiÄ™cznie. Jak na czÅ‚owieka który gdzieÅ› miaÅ‚ szkoÅ‚Ä™ to caÅ‚kiem nieźle, tyle gdzieÅ› co wyciÄ…gnie razem 6-7 studentów w kasach w Macu czy podobnym miejscu.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości




na górê