Zobacz wątek - YAMAHA FAZER 2002r. Po małym szlifie. Zapraszam! (:
NAS Analytics TAG

YAMAHA FAZER 2002r. Po małym szlifie. Zapraszam! (:

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Postprzez gulczao » 12/1/2015, 09:32

Myślę, że ktoś robił go dla siebie i lubił coś pogrzebać. Dużo fajnych pierdół porobionych, które parę złociszy kosztowały. Za dobrą monetę można przyjąć, że wszystko co widać, że zmieniał to opisał. Ja bym się wybrał na wycieczkę z mechanikiem, kolegą ogarniającym temat i sprawdził na żywo jak moto wygląda i pracuje. Ciekaw jestem jak na takie oświetlenie zapatrują się diagności na przeglądzie, ale jak znam życie, w sumie to nie jest chyba problem.
gulczao
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 27/10/2007, 09:02
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki


Postprzez WYREWOLWEROWANY » 12/2/2015, 15:37

Kod: Zaznacz cały
http://otomoto.pl/yamaha-fzs-fazer-600-M4236477.html


Witam, póki co jeszcze nic nie kupiłem, ale zamieszczona wyżej oferta bardzo mnie kusi.

Co o tym sądzicie?
Z góry dziękuje za odpowiedzi na moje pytania i pozdrawiam! (:
WYREWOLWEROWANY
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 29/10/2014, 18:36
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez gulczao » 12/2/2015, 17:43

No nie wiem. Bak ze 300 zł, czacha ze 400 zł plus malowanie. A nie ma pewności, czy mocowanie czachy lub reflektorów jest całe. Do tego wymienione tarcze , więc i przebieg może być spory (z tego co widzę to sprzedający nie może się zdecydować jaki ma wpisać na wyświetlaczu, a może po ślizgu nie działa). Reasumując 5800+700 części+powiedzmy 400 za malowanie=6800 plus rejestracja. A tak naprawdę to bez dokładnych oględzin nie można stwierdzić, czy coś jeszcze nie jest do zrobienia. Mnie by ta oferta tak nie kusiła.
gulczao
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 27/10/2007, 09:02
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Postprzez fincher » 12/2/2015, 18:24

Fazy w nowszej budzie nie znajdziesz za taniej niż 7000zł.
Wybacz ale dobrego motocykla nikt nie odda za grosze dlatego że za oknem leży śnieg.
PRzeglądając ogłoszenia widziałem sporo FZS"ów w starej budzie za 4 tysiące które ponoć były idealne.....
Samemu mam 2001r, i jak bym miał sprzedać to nie mniej niż 8tysięcy. I każdy kto sprzedaje swój motocykl gdzie wie co ma też nie odda za darmo.
DragStar125>CBR125>FZS600>FZ6n
Avatar użytkownika
fincher
Bywalec
 
Posty: 822
Dołączył(a): 20/6/2011, 21:45

Postprzez WYREWOLWEROWANY » 16/2/2015, 06:47

Dzięki wielkie chłopaki! Znalazłem jeszcze te ogłoszenia:

#1

Kod: Zaznacz cały
http://allegro.pl/yamaha-fazer-600-fz6-hornnet-sv650-okazja-i5090135707.html


Tutaj ciekawa fazerka, ale będę dzwonić jak wyglądają koszty rejestracji i co jeszcze rzuca wam się w oko?
Wydaje mi się, że lakier nie jest oryginalny i podejrzanie wyglądają kierunkowskazy z przodu, tym bardziej, że z przodu seryjne, a z tyłu już inne.
Rzuca coś wam się jeszcze w oko?

I do tej fazerki 3 bandytów:

#1

Kod: Zaznacz cały
http://allegro.pl/suzuki-bandit-650-gsf-2006r-i5083280139.html


#2
Kod: Zaznacz cały
http://allegro.pl/suzuki-bandit-650-rok-2006-stan-bardzo-dobry-i5068583793.html


#3

Kod: Zaznacz cały
http://otomoto.pl/suzuki-gsf-bandit-M4229473.html




/
@gulczao
Po udanym zakupie moto wyczuwam flaszkę w powietrzu i wcale nie rzucam słów na wiatr!
Z góry dziękuje za odpowiedzi na moje pytania i pozdrawiam! (:
WYREWOLWEROWANY
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 29/10/2014, 18:36
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez gulczao » 16/2/2015, 09:36

Kierunki kombinowane z tyłu przez wydech poprowadzony górą. Z przodu chyba uszkodzona owiewka koło kierunku z lewej strony. Widać, że leżał na lewej stronie, bo widać tu i ówdzie ślady, ale tragedii nie ma. Kolor możliwe, że oryginalny bo podobne wychodziły w tym roczniku, może przez foto wygląda na jakiś dziwny odcień. Trzeba by na żywo stwierdzić. Koszt rejestracji jak nie ma tłumaczeń to trzeba z 500 złotych liczyć. Myślę, że dość fajne wizualnie moto, za dobre pieniądze i jakieś dodatkowe fanty ma, ale trzeba zobaczyć jak pracuje. Co do Banditów to się nie wypowiem, bo nigdy nie kupowałem sprzęta, a jeździłem kilka jedynie razy.
gulczao
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 27/10/2007, 09:02
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Postprzez WYREWOLWEROWANY » 18/2/2015, 06:47

Okej, już jest pewne, że wybieram się po tą fazerkę! Poprosiłem gościa żeby dorzucił kilka bardziej szczegółowych zdjęć, oto i one:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co do tłumaczeń papierów i przeglądu mówił, że jest w stanie sam to zrobić za 150zł.
W cenie może naprawić szlif na silniku i wymienić akumulator.

Rzuciło się wam może coś w oczy lub przyszło coś do głowy?
Z góry dziękuje za odpowiedzi na moje pytania i pozdrawiam! (:
WYREWOLWEROWANY
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 29/10/2014, 18:36
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez gulczao » 18/2/2015, 17:35

Dopiero teraz zdałem sobie sprawę, że będziesz sam śmigał, bo przez wydech nie ma prawego seta pasażera. Ale ogólnie nie wyglądają źle te uszkodzenia.
gulczao
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 27/10/2007, 09:02
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Postprzez severian » 19/2/2015, 21:21

heh,faktycznie-plecaczki obejdą się smakiem :)
severian
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 3/8/2014, 09:37

Postprzez pawel240 » 24/2/2015, 21:44

http://otomoto.pl/yamaha-fzr-fazer-600-zarejestrowany-w-super-cenie-M3830021.html (otwórz link)

Witam, nie jestem jakimś znawcą tematu, miałem w życiu 2 motocykle cbr600 f3 i cbr 900sc33, jestem raczej samoukiem i napewno nie wszystko zauważyłem
właśnie wróciłem z wycieczki 300km w jedną stronę
oglądałem tą ciare z bielska-białej która jest w pierwszym linku tego tematu
sprzedaje to firma PODBESKIDZKIE CENTRUM ATV-PARTNER, mają quady i skutery
przez telefon zapytalem czy motocyklem mogę wracać na kołach, mam daleko i nie mam go czym przywieźć a miało być +8 stopni, na co sprzedający tak nie ma problemu moto super sprawne, tylko jak się rozgrzeje to lekko slychać rozrząd. Wybrałem się jednak z przyczepką, jak okazało się na miejscu motocykl i tak nie miał przeglądu żeby nim jechać.
Na pierwszy żut oka, zbiornik paliwa raczej malowany po dłuższym oglądnięciu resztaplastików chyba też, fotel napewno był obszyty, na 100% nie był oryginalny
Rozrząd tak napiernicza że strach było by tym jechać, oprócz tego na zimnym jak by nie chciał chodzić na wszystkie cylindry, sprzedający twierdził że któraś świeca. Okazało się że nie działa w nim obrotomierz, a później wyszło żę nie działa też prędkościomierz - chyba stąd taki przebieg, z lewej lagi lał się olej, simering pęknięty na pół i nie działał też stop tylnego hamulca, opona tylna prawie łysa. Wyprowadziliśmy go na zewnątrz zagrzał się zacząłem go gazować - puszczał naprawde mega chmurę niebieskiego dymu, człowiek twierdził że to para po moim marudzeniu przyznał że może i troche olej pali :|
mimo to zapytałem czy mogę się przejechać - "tak ale musi mi pan zostawić równowartość sprzętu". Zostawiłem i w drogę, motocykl nie ma mocy szarpie przerywa z dołu, środkiem jedzie jak by miał z 40KM, a do odcinki nawet na 1 biegu nie mogłem go rozpędzić, przejechałem moze z kilometr i zawróciłem, w motocyklu cały czas świeciła rezerwa, pomyślałem że moze i ten wskaźnik nie działa, sprzedający twierdził że może szarpać bo mało paliwa,
nie rozumiem po co taki łach w ogłoszeniu piszę że motocykl wizualnie i mechanicznie w bdb stanie, powiedziałem jak mam daleko a on zapewnia ze moto w porządku i tylko łańcuch stuka
PODBESKIDZKIE CENTRUM ATV-PARTNER musze gdzieś jeszcze opisać tą firme, straciłem cały dzień, pożyczonym samochodem z pożyczoną przyczepką i ze 200zł na paliwo, jeszcze nikt mnie tak nie zrobił
pawel240
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 12/6/2008, 23:38

Postprzez qubus333 » 24/2/2015, 22:32

Czepiasz sie ... :-)

Przecież człowiek napisał wyraźnie:
OFEROWANY PRZEZ NASZĄ FIRMĘ EGZEMPLARZ POCHODZI OD PIERWSZEGO WŁAŚCICIELA , NIE MIAŁ W PRZESZŁOŚCI JAKICHKOLWIEK WYPADKÓW,STAN TECHNICZNY I WIZUALNY MOŻEMY ŚMIAŁO OCENIĆ JAKO BARDZO DOBRY!!!
a Ty jakaś chmurę siwego dymu widziałeś, coś Ci brzdękało i malo KM było...
to niemożliwe! Albowiem:
POSIADAMY W PEŁNI PROFESJONALNY SERWIS ORAZ SALON SPRZEDAŻY POJAZDÓW.
WSZYSTKIE UŻYWANE POJAZDY PRZECHODZĄ KOMPLETNY PRZEGLĄD TECHNICZNY.

a Ty piszesz ze motocykl nie miał aktualnych badań.

a poważnie - nóż sie w kieszeni otwiera :|
Avatar użytkownika
qubus333
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 11/9/2013, 21:07

Postprzez pawel240 » 25/2/2015, 11:14

jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała, koleś mówił że motocykl sprowadzony z Anglii co by się zgadzało przez rdzawy nalot na niektórych śrubkach i ramie, ale licznik ma kilometrach a nie milach
pawel240
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 12/6/2008, 23:38

Poprzednia strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości




na gr