Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motor turystyczne enduro
NAS Analytics TAG

Pierwszy motor turystyczne enduro

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy motor turystyczne enduro

Postprzez znawca9 » 9/11/2014, 16:24

Witam!

Jestem początkującym motocyklistą i zastanawiam się jaki pierwszy motor kupić. Poniżej kilka informacji.

-Jakie masz doświadczenie: doświadczenia brak, w tym roku zdałem prawo jazdy

- Wiek, waga, wzrost: 25, 80, 180

- Do jakich celów chcesz używać motocykla: w planach głównie turystyka motocyklowa

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?: Na początek pewnie krótsze trasy. W przyszłości długie wakacyjne wypady motocyklowe.

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?: Na motocykl mogę przeznaczyć 15 tys. zł, mam na uwadze również koszt zakupu ubrania.

- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.: turystyczne enduro lub turystyki

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?: Triumph Tiger ;)

Z góry dziękuję za odpowiedzi,
znawca9
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9/11/2014, 16:10


Postprzez lagiboy » 9/11/2014, 18:40

to zacznij od ubrania i zobacz ile Ci zostanie kasy na sam motocykl plus serwis. w dziale akcesoria poproś o skompletowanie ciuchów na turystyka, może kravec coś wyczaruje i poda Ci przybliżony kosztorys.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35


Postprzez andy7 » 9/11/2014, 20:16

BMW F 650 GS z ABS'em

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez znawca9 » 12/11/2014, 10:23

Na razie zastanawiam się nad Kawasaki Versys 650 lub Suzuki DL 650 V-strom. Czy te modele to dobry wybór na pierwszy motor?
znawca9
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9/11/2014, 16:10

Postprzez jasnoksieznik » 12/11/2014, 16:46

Kawa ER-6 ma afaik te same wnetrznosci co ten maly Versys, w moich okolicach jest polecana jako wieksze moto dla poczatkujacych.

Troche trudna sytuacja, bo jesli turystyka, to byc moze i autostrada, a na moto 30-50KM jazda autostrada jest zauwazalnie bardziej uciazliwa niz moto 70-90KM. Z drugiej strony dla poczatkujacego moto 600-900ccm to juz sporo, zwlaszca jesli spodoba Ci sie ostra jazda po gorszych drogach albo po miescie.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez znawca9 » 16/11/2014, 19:09

Mam jeszcze jedno pytanie w tym temacie. Zastanawia się również nad Honda CBF600N (2004-2007). Wiem, że nie jest to turystyczne enduro, ale czy ten model to dobry wybór na pierwszy motor? Czy nadaje się do turystyki motocyklowej?
znawca9
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9/11/2014, 16:10

Postprzez lagiboy » 16/11/2014, 22:26

wszystko co jeździ się nadaje do turystyki, wybierasz zgodnie ze swoimi preferencjami i potrzebami. jednak posłuchaj rady i poszukaj motocykla do turystyki w owiewce CBF600S. oczywiście można golasem polecieć w trasę ale męczy to. Nawet z dołożoną szybą szybciej jak 140 ciężko jechać, a dla przykładu jak kiedyś wlecisz do Niemiec to chciałbyś pojechać 160-200km/h bo można a w golasie będzie to bardzo męczące. jeśli nie masz zamiaru jeździć autostradami to golas może być, jeśli nie wykluczasz autostrad to nawet się nie zastanawiaj i bierz w owiewkach. dodatkowo poczytaj o kanapach motocykli które rozpatrujesz. większość z nich będzie do przeszycia, niewiele jest maszyn na których można spędzić cały dzień bez myślenia o własnej rzyci. polecam coś co zostało zaprojektowane do dalekich podróży.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Artur_ » 17/11/2014, 08:00

Jeśli już pytasz o turystyczne enduro i podróże, to nie zawracaj sobie głowy motocyklami "asfaltowymi" typu CBF, ER-6, Versys. Zresztą DL też wiele nie potrafi poza asfaltem, ale jednak widuje się wiele wypraw z elementami dróg szutrowych. Prawdziwe turystyczne enduraki to motocykle pokroju Yamaha XT660Z Tenere, KTM LC4/LC8 Adventure, BMW F650/800GS, czy Triumph Tiger 800XC. Przy zakładanym budżecie i doświadczeniu na pewno można odrzucić markę KTM i Triumph. Natomiast za 15kPLN można już wyrwać XT660Z Tenere i na pewno małego GSa.
To nie giełda, ale akurat dobry przykład, pewnie dałoby się jeszcze urwać do 15 z kawałkiem: http://olx.pl/oferta/yamaha-tenere-xt66 ... 7KnCH.html Motocykl od znajomego, kupiony przez niego też od znajomego ;) Tylko jakieś brzydkie zdjęcia dał, w swojej galerii mam ładniejsze (dokładnie tej sztuki) ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak więc nie przywiązuj się od samego początku do zaasfaltowanych dróg, bo to co najlepsze w turystyce zaczyna się poza nimi :) https://www.youtube.com/watch?v=WQWuaMTrV1I (film również z tą tenerką)

Reasumując, chcesz pojeździć turystycznym enduro i pozwiedzać, to szukaj czegoś na szprychowanych kołach, najlepiej poniżej 200kg masy własnej. Taki motocykl nie musi mieć 80KM, czy więcej i przelotowej na autostrady 160, bo tyle się takim motocyklem nie jeździ (o ile nie zajdzie taka potrzeba).
Artur_
Świeżak
 
Posty: 358
Dołączył(a): 30/5/2008, 06:23
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez kicek2000 » 20/11/2014, 13:00

Ja też dam swoje propozycje, a są to Transalp, Vstrom albo f650. O suzuki mogę powiedzieć troche, bo sam nim latam. Moto mega wygodne dla dwóch osób, fajnie się prowadzi (dostał okrzyknięty królem Alp), duży bak + małe spalanie = duży zasięg, nawet po 400 km na jednym baku. A ta Yamaha przypadła nawet i mi do gustu..
kicek2000
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 17/10/2012, 20:10
Lokalizacja: radomsko

Postprzez porusznik » 20/11/2014, 15:28

Sam mam Suzuki, mogę śmiało polecić ! :D
porusznik
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20/11/2014, 15:24



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê