Zobacz wÄ…tek - Motor przerywa, kopci - po remoncie silnika. ProszÄ™ o pomoc
NAS Analytics TAG

Motor przerywa, kopci - po remoncie silnika. ProszÄ™ o pomoc

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Motor przerywa, kopci - po remoncie silnika. ProszÄ™ o pomoc

Postprzez DDragonPL » 3/11/2014, 20:39

Witam. Posiadam crossa Diabolini 125 cm, 4t / podobno jest to włoski silnik.
Ostatnio wymieniałem tłoka wszystkie uszczelki oraz cylinder
Wydałem na to prawie 750 zł bo okazało się że częsci trzeba dokupić włoskie bo silnik jest z włoch. Chodził normalnie aż do pewnego momentu.

Zaczął przerywać na wysokich obrotach. Przez co tracił moc. A dziś stało się coś dziwnego,
po odpaleniu cos strzeliło i na wysokich obrotach zaczął kopcić czarnym dymem.

Także nei pali mi za pierwszym razem gdzieś za 4 ale gdy jest zimny jeśli jest ciepły pali za 1-2 razem. swieca robi się czarna i gdy ją wyczyszcze zapali za 1 razem

Dodam że olej mam full. A crossa spokojnie docieram nie bruszę go strasznie ani nie przegrzewam. Remont robiłem jakieś 2 mieś. temu

ProszÄ™ o pomoc
DDragonPL
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 3/11/2014, 20:27


Postprzez SpeedyGonzales » 3/11/2014, 21:20

Czarna od oleju czy sadzy, bo do znacząca różnica. Obstawiam że od oleju, czyli silnik doznał uszkodzenia i spala olej.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG


Postprzez DDragonPL » 4/11/2014, 07:09

Nie wiem. Ale wiem że wcześniej jeden dzień przed tym jak zaczął dymić jeździłem prawie pół dnia. Ale z przerwami co 1 h. Crossa zawsze przed każdą jazda rozgrzewam z 1-2 minuty. Jak mówię niedawno wymieniałem tłoka, cylinder, wszystkie uszczelki. Miałem sprawdzany wał, zawory i tez regulowane. Oraz wszystkie nowe uszczelki.
Czytałem gdzieś indziej że jak czarny dym to zbyt bogata mieszanka. I to chyba przez gażnik mi tak przerywa

A i jeszcze do cb SpeedyGonzales - Jak by pobierał olej to by go obywało i nie dymił by na czarno tylko na niebiesko.
Wiem co się działo jak miałem dziry po 3 mm. w cylindrze i tłok prawie cały rozleciały.
Też na dole jest taka rureczka na zużyty olej itp. Z niej tez by dymił na czarno ale nie dymi czyli raczej silnik jest dobry.
DDragonPL
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 3/11/2014, 20:27



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê