Zobacz wątek - Pierwszy motocykl do 4500zł (Honda CB 500 vs. Suzuki GS 500)

Pierwszy motocykl do 4500zł (Honda CB 500 vs. Suzuki GS 500)

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Moderatorzy: Walenty, adam_tomasz, Czester, rosiboj, lagiboy, kravec, andy7, suhy-19, Boshi, Black-Ghost

Pierwszy motocykl do 4500zł (Honda CB 500 vs. Suzuki GS 500)

Postprzez Rock'ker » 2/11/2014, 17:49

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),

Moje doświadczenie może i nie jest jakieś wielkie, ale przejeździłem skuterkiem 50ccm już 5 sezonów (około 12000km) w różnych warunkach, miasto, trasa (najwięcej ile na raz przejechałem to 130km), deszcz, śnieg, las, szuter, piachy, w deszczu, śniegu i słońcu. Więc myślę, że jakieś doświadczenie mam, tyle km zrobić skuterem, bez jakiegokolwiek szlifu, wypadku itd. to już coś :D. No ale to tylko skuter. W przyszłym roku na wiosnę, zamierzam zrobić prawo jazdy kat. A2 (pieniążki już odłożone), więc nabiorę trochę doświadczenia.

- Wiek, waga, wzrost,

Wiek - 21lat, Waga - 67kg (I rośnie ^^, siłka dieta i te sprawy), Wzrost - 185cm

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?

Jazda na co dzień do pracy i szkoły po mieście (50%), Turystyka tak do 250km raz na miesiąc, może rzadziej (15%), jazda z plecaczkiem (10%), jazda dla rozrywki (25%).

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?

Myślę, że jestem w stanie zrobić z 4-5tys km

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?

Oczywiście, że pomyślałem o ciuchach, zanim kupię motocykl i zrobię prawko, będę miał myślę full komplet strój (na święta dostanę pod choinkę KASK, RĘKAWICE I KURTKĘ), później tylko dozbierać na buty i chyba wsio :D. A na motocykl chciałbym przeznaczyć od 3000zł do 4500zł.

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?

Płyny, filtry, klocki, napęd na to wszystko zawsze znajdą się pieniądze, nie będę strzelał z kwotą, bo się nie znam, ale chciałbym jak najmniej przeznaczyć na utrzymanie.

- Jakie motocykle Ci się podobają - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.

Każdy rodzaj motocykla ma coś w sobie, może i tutaj zastosuję procentowy udział ^^
Sportowe (40%), Nakedy (25%), Turystyki (35%)

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?

Jako, że to będzie mój pierwszy poważny motocykl, to oczywiście wybrałem z tych co podajecie na forum jako pierwsze moto. Honda CB 500 lub Suzuki GS 500, Honda podoba mi się bardziej, ale z tych dwóch chciałbym coś wybrać.

Coś od siebie

Czytałem o Suzuki i Hondzie dziesiątki tematów, lecz nadal nie jestem pewny w 100%, którego bym chciał, najlepiej takiego który będzie mało palił, nie będzie potrzebował częstych napraw (wiem, oba z nich są prawie niezniszczalne, ale coś muszę napisać ;p). Nie kręcą mnie wysokie prędkości, jazdy jak wariat itd, wystarczy mi szybkie i sprawne poruszanie z pkt A do pkt B, oraz dobra zabawa :). Wiem, że nakedem bez owiewek ponad 140km/h to już nie frajda z jazdy, ale raczej rzadko będę przekraczał tą prędkość. Tu przytoczę słowa mojego ojca "rusz się leśny dziadku, nie przekraczasz 90km/h i bardzo dobrze, ale nam się śpieszy", oraz mojej dziewczyny "boże, z Tobą jeździć to jest masakra, gorzej jak moja mama, nie przesadzaj z tymi ograniczeniami, to że jest 40km/h nie oznacza, że musisz jechać 38-39km/h ;/". Ja zawsze mam czas, mi nigdy się nie śpieszy, więc to samo myślę, że będzie na motocyklu :)

Proszę was o pomoc również w wyborze dobrego kasku (do 400zł), rękawic (do 150zł) , butów (do 300zł) i kurtki (do 300zł). Oczywiście nie muszą to być te maksymalne ceny, jeśli da radę kupić coś dobrego, jak np. kurtkę do 200zł a nie za 300zł, to również może być :)
Rock'ker
Świeżak

Powrót do Motocykle na kategorie A2