Zobacz wÄ…tek - Kombinezon Modeka "melville' - czy warto?
Advertisement
NAS Analytics TAG

Kombinezon Modeka "melville' - czy warto?

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Kombinezon Modeka "melville' - czy warto?

Postprzez ralf » 14/8/2007, 09:47

Witam,

Czy ktoś jest w posiadaniu pełnego kombinezonu Modeki "Melville"? Interesuje mnie opinia o nim, właśnie zastanawiam się nad jego kupnem. Czy jest bardziej wartościowy od "Rooki'iego"? Opinia mile widziana.
Rooki nie ma wypinanej membrany tylko samą podpinkę, czy to się w ogóle używa? Oczywiście z praktycznego punktu widzenia. Z drugiej strony Melville z wypinaną membraną i podpinką dobrze się użytkuje? Różnica w cenie ok 400 zł czy warto dopłacić?
A może ktoś ma propozycję na kombinezon za ok 1500PLN.

Z góry dzięki za wszystkie opinie.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
ralf
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25/7/2007, 16:04


Postprzez R1 » 14/8/2007, 10:45

nie ten dział --->>>Akcesoria motocyklowe

Pozdr
Sprowadzę | Części,Akcesoria,dzież,TUNING | import_usa@o2.pl
Avatar użytkownika
R1
Bywalec
 
Posty: 940
Dołączył(a): 10/2/2007, 20:34
Lokalizacja: ja to wiem ?-z autopsji


Postprzez ralf » 15/8/2007, 11:16

[quote="R1"]nie ten dział --->>>Akcesoria motocyklowe

Zdaje się, że właśnie wrzuciłem temat w "Akcesoriach motocyklowycy"!!
jak nie to mnie poprawcie.. ;)

Ps. Nikt nie miał doczynienia z tym ubraniem?! Swoją drogą ciekawe, czy ze względu na cenę, czy jakość?

Pozdr
Avatar użytkownika
ralf
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25/7/2007, 16:04

Postprzez ralf » 17/8/2007, 08:02

Witam,

Wczoraj zostałem szczęśliwym posiadaczem kompleciku Modeki "Melville", pierwsze testy wypadły pomyślnie, szczegóły już wkrótce po bliższym zapoznaniu... :D
Avatar użytkownika
ralf
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25/7/2007, 16:04

Postprzez Kris2k » 17/8/2007, 12:51

czekamy, czekamy... foto tez sie przyda ;)
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez borgir666 » 16/1/2008, 01:18

Coś nie widać tych szczegółów... Właśnie czaję się na spodnie melville. Jak na razie to przymierzyłem i są ok,tylko ta rozmiarówka dziwna jakaś. Zawsze M ,a tu nagle S mi pasuje.
DYWERSANT
Avatar użytkownika
borgir666
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 25/9/2007, 22:19
Lokalizacja: dolnośląskie

Postprzez ralf » 30/11/2008, 15:59

Witam ponownie ;)
Trochę długo mi się zeszło z zapoznawaniem, ale no cóż takie życie - raz ubrany ciężko się zatrzymać... :D A że odstawiłem moto na zimowanie... :)
A dokładnie sprawa wygląda następująco, tak naprawdę ten kombi w połączeniu z ciepłymi rękawicami i butami pozwala zasiadać nawet poniżej 5 stopni. Nie zauważyłem po przejechaniu 60 km, żeby coś mi odpadało, a jedyny ból to brak kominiarki (podwiewa pod kask).
Kombi melville posiada 2 podpinki (pierwsza membrana, a druga ocieplenie). Jak jeździłem latem po mieście bez żadnych podpinek jest ok, a jedyny ból w korkach. Na dłuższy letni wypad ok 500 km wybrałem się w pierwszej podpince (membrana) i tylko w miastach bym ją zdjął, ale generalnie jak rozpiąłem pierwszy suwaczek (większy przeciąg) przejechałem przez 5 km korek bez bólu. Raz albo więcej miałem przyjemność podróżować w deszczu tylko z zapiętą membraną, to po zatrzymaniu trzeba było spuszczać wodę spod niej :).
Tutaj znalazłem jak ktoś inny wypowiada się w innych "superlatywach" http://africatwin.com.pl/showthread.php?p=25035

Ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolona, aczkolwiek ciężko odnieść się do innych kombi, bo tylko ten miałem na grzbiecie! :) Jeśli chodzi o cenę uważam, ze nie jest zbyt tani, ale porównywalny do jakości.

Pozdrawiam
SV 650S
Avatar użytkownika
ralf
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25/7/2007, 16:04

Postprzez yarccom » 16/12/2008, 21:25

tez mam komplecik melville

super sprawa z wypinanymi obiema podpinakami
wczesniej miałem model Shield i latem czuło sie gorąco przy tej juz jest oK
yarccom
Świeżak
 
Posty: 57
Dołączył(a): 23/6/2007, 14:52
Lokalizacja: szczecin

dobry

Postprzez rybaFZ1 » 28/1/2009, 18:26

Odnośnie kombinezonu to rozumiem, że chodziło ci o spodnie i kurtkę Melville.
Przejeździłem w tym komplecie ubiegły sezon więc mogę coś powiedzieć na temat + i - owego wdzianka.
Kurtka - dobre materiały, przewiewna, dobrze przylegająca, na 80 % wodoszczelna po założeniu membrany, korpus w czasie deszczu jest bdb chroniony, gorzej z przedramieniem, ale musi srogo padać aby przemoczyć tą kurtkę. Kurtka wg. mojej opinii jest od 5 stopni w górę, oczywiście obuta w ocieplacz + membranę. Nie jest to z pewnością strój zimowy! U mnie przebieg 14 tyś ujawnił kilka niedoróbek.
1. mankiety, które zwyczajnie się przecierają od wewnątrz, zewnątrz wszystko ok.
2. kieszenie systemu wentylacji na przodzie kurtki -średnio przylegają przy ich spięciu z kurtką, powyżej 200 podwiewa. Mocowanie na zamek i rzep trochę chybione.
Poza tym nie ma się do czego przyczepić, poza ceną :-)

Co do spodni, u mnie wszystko pasuje jak ulał. Chociaż jest jedna rzecz, która jest do d..y. Mianowicie siatka wewnętrzna w samych spodniach( bez membrany i ocieplacza). Po dłuższej jeździe ok 200 km pupa dość mocno daje się we znaki. Siatka jest dość twarda i wpija się w skórę, co objawia się nieprzyjemnym uczuciem i koniecznością zaliczenia postoju. Zjawiska nie ma po wpięciu membrany. Możliwą przyczyną tego stanu rzeczy jest także dość twarde siedzenie w FZ1. No cóż.
Tak czy owak mogę polecić ten zestaw.
Cena wysoka, ale materiały użyte do stworzenia kurtki i spodni są w mojej ocenie dobre.
Pozdrawiam
P.S.
Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to mam do sprzedania tą kurtkę w rozm. L.
rybaFZ1
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28/1/2009, 18:06
Lokalizacja: Opole

Postprzez Kris2k » 28/1/2009, 18:49

GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê