Zobacz wątek - spadek długi pomocy

spadek długi pomocy

Katalog motocyklowy firm i serwisów
_________

Moderatorzy: Walenty, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, Lovtza, melvin, kravec, gelo007, Bostorn, Miczab, leff, PiotrJ

spadek długi pomocy

Postprzez martychas94 » 24/9/2014, 23:20

Witam wszystkich mam ogromną prośbę spróbuje jak najbardziej szczegółowo opisać moją sytuację.
Mniej więcej pięć lat temu zmarła moja babcia która zostawiła nam kupe długów ogromna suma ok 100 tyś zł ;/ miałam wtedy 15 lat i byłam niepełnoletnia i nie mieliśmy pojęcia jak zrzec się tego spadku więc zapytaliśmy o to notariusza.Mój tato zrzekł się spadku więc notariusz poinformował nas, że musimy w ciągu 6 miesięcy od daty zrzeknięcia się mojego taty zrzec mnie z tego spadku poinformował nas, że musimy iść do sądu i sąd wyrazi zgode na zrzeczenie się spadku i że rozprawa w sądzie wszystko załatwi a więc poszliśmy tam rozprawa się odbyła zapytaliśmy sędzine czy jej zgoda jest wystarczająca i czy zrzekłam się spadku ona odpowiedziała, że nic więcej nie trzeba robić ze nie musze się martwić i zrzekłam się spadku po jakimś czasie okazało się że z tą zgodą od sądu trzeba było iść do notariusza ale już było za późno i zaczęły nękać mnie banki listami poleconymi których nawet nie odebrałam ponieważ przebywam za granicą i nie jestem w stanie pojechać do polski na dłużej niż 2 tygodnie ponieważ mnie na to nie stać.. miałam wezwania do sądu nie wiem dlaczego może dlatego, że sprawe poruszyła moja kuzynka która poszła do komornika i zarządała spisu inwentarza sprawa aktualnie jest w toku ale ona ten spis inwentarza robi w swoim imieniu i ja teraz nie wiem czy jeśli się okaże, że wartość intwentarza jest 0 i umorzą te długi to czy umorzą tylko jej czy nam wszystkim z rodziny (jest spadkobierców około 6-7) nie wiem czy tylko ona będzie miała spokój czy z chwilą kiedy komornik wyśle ten spis inwentarza do banków oni automatycznie dadzą wszystkim spadkobiercom spokój czy tylko jej jestem strasznie zła iż zapłaciłam sporą sume pieniędzy tej kuzynce żeby to załatwiła a okazało się że ona robi to w swoim imieniu i nie wiem czy jak komornik wyśle ten spis do banków to czy dadzą jej spokój tylko czy całej rodzinie prosze pomóżcie mi co mam zrobić akurat nie jest to odpowiedni czas na taki cholerny stres iż planuje dziecko i nie chciałabym iść do więzienia za nie płacenie długów iż nawet nie mam szansy jechać do polski załatwić tą sprawe wolałabym spłacać te długi i mieć święty spokój.
martychas94
Świeżak

Powrót do Komentarze do Katalogu Firm