Zobacz wątek - Kask, żółw i rękawice.
NAS Analytics TAG

Kask, żółw i rękawice.

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez qubus333 » 10/9/2014, 20:07

I ja dorzucę swoje 5 groszy :-)
Miałem dwie niemiłe przygody. Obie przy małej prędkości (na szczęście).
Jeden 'paciak' i jedną czołówkę + szlif.

Przy obu oberwałem w biodro (przy czołowym zderzeniu oberwał tez bark, łopatka, kręgosłup, głowa ... co chcecie ... ale skupie się tylko na biodrze). Gdybym jechał w zwykłych jeansach pewnie by coś w tym miejscu pękło ale miałem protektory biodrowe SasTec'a i skoczyło sie jedynie na siniakach, obolałym biodrze i bólu oraz kulawym chodzie przez kilka tygodni.
Fakt - kombinezon na grzbiecie był zacny (+ protektory biodrowe i kości ogonowej) ale na głowie miałem Shark'a S600 wiec nie jakiś straszny wypas bo zwykły ABS (nota bene starł się aż do wypełnienia EPS).

Lepiej wg mnie mieć pełen komplet (buty, spodnie, kurtka, rękawiczki, kask) ze średniej półki niż np. wypasiony kask + zwykłe jeansy.

BTW - skutecznie wyleczyłem się z chęci zakupu otwartego kasku + zbroi na lato :-)

Moje propozycje:
Kask - HJC CS-14 - 300zł
Kurtka tekstylna np Redline Geos - 350zl (jak poszukasz to znajdziesz w tej cenie. Wg mnie naprawde świetna kurtka i ma protektory Knoxa)
Spodnie - jakieś Jeansy z kewlarem - 400zł
Rękawice Redline SP5 - 80zł lub Redline Black Titan - 100zł
Buty - Probiker Actiwe - 150zł (to najtansza opcja)
Łącznie ok 1300 zł.
Avatar użytkownika
qubus333
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 11/9/2013, 21:07


Postprzez Masta87 » 11/9/2014, 09:59

Kask i kurtka mi leza. Rekawice i buty beda krotkie. Spodnie w dalszej kolejnosci z motto bojowki mi sie spodobaly.
Dobry rozpis dzieki :)
CRY MORE
Masta87
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 3/9/2014, 17:44


Postprzez Zimny72 » 11/9/2014, 11:15

Ja bym jednak wziął kask Lazer Bayamo. Mam porównanie do kasków z wyższych półek, sam mam Bayamo i Sharka S900C i szczerze powiedziawszy nie widzę by Bayamo jakoś bardzo odstawało od kasków za 800zł. Za to w cenie 350zł masz dobrą blendę i naprawdę jeden z lepszych systemów wentylacji. Np. w odróżnieniu od S900C w Bayamo możesz wyłączyć nawiew, albo go zmniejszyć. Poza tym to naprawdę dobry i bezpieczny kask.

Druga sprawa - jednak bym wybierał buty wysokie, bo zapewniają lepszą ochronę szczególnie piszczeli. Te niskie to raczej dla lepiej jeżdżących bikerów, tj. wtedy gdy lepiej panujesz nad sytuacją i zagrożenie wywrotką jest mniejsze.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez kravec » 11/9/2014, 15:09

Zimny72 napisał(a):Ja bym jednak wziął kask Lazer Bayamo. Mam porównanie do kasków z wyższych półek, sam mam Bayamo i Sharka S900C i szczerze powiedziawszy nie widzę by Bayamo jakoś bardzo odstawało od kasków za 800zł. Za to w cenie 350zł masz dobrą blendę i naprawdę jeden z lepszych systemów wentylacji. Np. w odróżnieniu od S900C w Bayamo możesz wyłączyć nawiew, albo go zmniejszyć. Poza tym to naprawdę dobry i bezpieczny kask


Zimny przepraszam Cię ale już nie mogę (który to już raz?)... Zobacz inne kaski za 800zł- nawet te z HJC i zobacz Lazera. Czy nie widzisz różnicy? To nie mam argumentów poza wizytą u okulisty. To że S900 robi u nas furorę jest dla mnie dziwne bo konkurencja oferuje więcej. Nie uznawaj tego kasku za wyznacznik klasy średniej w kaskach bo nim po prostu nie jest.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez qubus333 » 11/9/2014, 15:13

Tak na marginesie. Jest prawie połowa września. Może warto poczekać kilka tygodni na jakieś konkretne przeceny? Rok temu "Ale Urwał" w Intermotors w październiku to była porażka ale dwa lata temu przeceny były całkiem rozsadne np AGV S-4 za 300zł, AGV SV za 400zł - 450zł.
Ja czekam z zakupem kasku dla plecaczka :-)

Późna jesienią i zimną na allegro tez można trafić dobre okazje jak ktoś jest cierpliwy i naprawdę skompletować dobre ciuchy w rozsądnych cenach. Ale to oznacza, że przetestujesz je dopiero w nowym sezonie :P
Avatar użytkownika
qubus333
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 11/9/2013, 21:07

Postprzez Zimny72 » 11/9/2014, 16:35

kravec napisał(a):Zimny przepraszam Cię ale już nie mogę (który to już raz?)... Zobacz inne kaski za 800zł- nawet te z HJC i zobacz Lazera. Czy nie widzisz różnicy? To nie mam argumentów poza wizytą u okulisty. To że S900 robi u nas furorę jest dla mnie dziwne bo konkurencja oferuje więcej. Nie uznawaj tego kasku za wyznacznik klasy średniej w kaskach bo nim po prostu nie jest.


Kravec wybacz, ale trochę się urwałeś z kontekstu tego wątku: chłopak pisze, że ma do wydania ok 1000zł na wszystko. A Ty koniecznie chcesz mu doradzić kask za przynajmniej 800zł? Ja tylko piszę, że warto zainteresować się Bayamo bo to bardzo dobry kask uwzględniwszy cenę, która stanowi właściwą proporcję całej kwoty, którą gość ma do wydania. Gdyby miał do wydania 2000zł to pewnie bym proponował coś za 600zł (TR1, S700S), a jak 3000zł - coś za 8000-1000zł (S900C, IS-17, Horizon, N86). Może odbierasz moje rady jako psujące rynek droższych kasków, ale ja staram się doradzać w kontekście pytań kolegów, ewentualnie zastrzegam że to są moje odczucia (które zresztą wielu w prywatnych rozmowach potwierdza).
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez Masta87 » 11/9/2014, 17:07

Panowie spokojnie. Wszystkie rady sa bardzo pomocne i pokazują gdzie i jak mam sie kierowac. Wiadomo ze najlepiej kupic wszystko jak najlepszej jakości i bedzie spokój jednak ograniczają mnie pieniądze. Systematycznie bede gromadzil sprzęt a z czasem wymieniał na lepszy. Na razie skupiam sie na najważniejszym tzn kask kurtka buty i rękawice.
CRY MORE
Masta87
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 3/9/2014, 17:44

Postprzez Zimny72 » 11/9/2014, 17:20

Dokładnie tak właśnie zrozumiałem i temu służą moje rady. :)
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez kravec » 11/9/2014, 19:47

Ale Zimny- przecież to napisałem na poprzedniej stronie- że wyjściowy zestaw jest (a w nim Bynamo). I w małej kasie trzymajmy się Bynamo bo jest chwalony. Ale z Twojego posta wyszło że generalnie to nie ma sensu kupować nic lepszego. Tak ja to odebrałem.

Qubus- najlepsze "ale urwał" było chyba 3 czy 4 lata temu- Suomy Apex za 470zł. W tym roku też może być nieźle bo InterMotors z czegoś tam się chyba wycofuje.

Sprawdzam ceny na Airoha S4 aktualnie, na allegro stoi nieźle. Myślę że tutaj byłaby to niezła propozycja.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Poprzednia strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 11 gości




na gr