Zobacz wątek - Buty motocyklowe - porównanie modeli i doświadczeń
NAS Analytics TAG

Buty motocyklowe - porównanie modeli i doświadczeń

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Buty motocyklowe - porównanie modeli i doświadczeń

Postprzez Szagal » 21/8/2014, 11:04

Cześć

Aura nam się zmieniła i zaczęło być chłodno w stopy, stare buty się rozleciały i zastanawiam się nad nowymi butami motocyklowymi.

Jeżdżę głównie po mieście (czasem krótka trasa 2h jazdy), nie jeżdżę też sportowo i na torze więc nie poszukuję jakiś cudownych butów.
Myślałem nad średnią półką biorąc pod uwagę że buty mają być przede wszystkim FUNKCJIONALNE i wygodne, wygląd ma najmniejsze znaczenie, bezpieczeństwo również nie jest priorytetem (nie zakładam że będę się rozbijał). To na czym mi zależy to odporność na wiatr (co zazwyczaj nie stanowi problemu) i wodoodporność.

Myślałem o butach SHIMA RSX6 - tutaj można poczytać o nich test (otwórz link).
Ale te buty mają membranę Hipora o której można przeczytać że to "syf" - tutaj (otwórz link). A jak na złość większość butów z tego przedziału cenowego ma Hirope.

W zwiÄ…zku z czym moje pytania:
1. Do osób które mają lub testowały -> Jakie są wasze doświadczenia z tymi butami? Czy rzeczywiście są nieprzemakalne ?
2. Co myślicie o butach Buse B60?
3. Jakie inne bytu w podobnej cenie możecie polecić?
4. Jakie macie doświadczenia z samą membraną Hipora
Ostatnio edytowano 1/9/2014, 11:30 przez Szagal, łącznie edytowano 6 razy
Szagal
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9/4/2014, 12:17


Postprzez leff » 21/8/2014, 11:10

shima nie do konca jeszcze panuje nad produkcja rekawic wiec ja bym nie ryzykowal z ich butami
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX


Postprzez kravec » 21/8/2014, 13:42

Nie no z tego co wiem rękawice już się sprawdzają. Buty też nie mają złych opinii.

Jednak nie można oczekiwać cudów od butów za 400zł. Tym bardziej nieprzemakalności.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez jasnoksieznik » 21/8/2014, 15:36

Mialem/Mam buty Buse podobnej klasy, dokladnego modelu nie pomne. Byly wodoszczelne, to trzeba im przyznac. Do tego wygodne i lekkie, nie utrudnialy jazdy. Wymienilem na lepsze (2x drozsze) ze wzgledu na niski poziom bezpieczenstwa i na to, ze po dwoch latach prawie codziennego uzywania wypracowalem dziure w podeszwie.

Za te pieniadze byly ok, ale nie spelnialy moich oczekiwan.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Szagal » 21/8/2014, 20:07

Jak przeglądam nasz polski największy sklep internetowy "aledrogo" to widzę że za 500zł można już mieć buty TCX.
Co to za marka jak siÄ™ buty sprawdzajÄ…?
Szagal
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9/4/2014, 12:17

Postprzez kravec » 21/8/2014, 20:32

Opinie ma bardzo dobre. Już klasa wyżej niż np. Buse czy Shima.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Szagal » 1/9/2014, 11:43

Do tej dyskusji myślę trzeba mieć otwarty umysł :P i odrobinę ciekawości, żeby na samym wstępie nie powiedzieć że najlepsze buty do SIDI i koniec.

Szukając zauważyłem że firmy z niższej/średniej półki mają różne modele swoich butów od całkiem tanich do takich, których cena jest taka jak butów z wysokiej póki - porównuję tu tylko buty wysokie i sportowe, "miejskie trampki" nie biorą udziału w porównaniu.

Przykład firmy Forma.
Forma posiada buty od 300PLN np.: Forma Nero, przez buty za 900PLN CAPE HORN i ICE Pro za 1000 do butów za 1500 Forma Predator.

Porównując to np. to TCX zaczynających się w okolicach 700PLN, a kończąc na 1500 czy do Dainese gdzie buty zaczynają od 900PLN się i kończą 1700PLN zastanawia mnie jedna rzecz.

Jakby porównać najniższy model firm z górnej półki np.: TCX X-FIVE albo Dainese NIGHTHAWK C2 GORETEX. Wymienione modele porównać z najwyższym modelem firmy z niskiej półki np.: Forma CAPE HORN.

Pierwsze pytanie:
Pytanie brzmi czy w takim porównaniu najwyższy model butów z niskiej półki wypada lepiej czy gorzej w porównaniu z modelami najniższymi firm z wysokiej półki?
Może redakcja przeprowadzi taki test że królik doświadczalny na jedną nogę ubierze but Forma, a na drugą TCX i się przejdzie. Żeby było bardziej obiektywnie to w jednym czasie mogą testować 2 osoby i zderzy swoje opinie :). Chętnie przyłącze się do testu, jak mi redakcja pożyczy buty to je wszechstronnie sprawdzę :).

Drugie pytanie - bardziej podchwytliwie:
Patrząc na CAPE HORN (otwórz link) i TCX Infinity (otwórz link)zasuwa mi się pytanie: Czy te formy mają coś wspólnego tj. czy Forma to "córka" TCX?

Trzecie pytanie - może dziwnie zabrzmi:
Czym różnią się poszczególne modele TCX czy Dainese. Nie chodzi mi tu o to że ma się więcej/lepsze protektory czy że jedne buty to sporty, a inne turystyki. Chodzi o to że na stronie producenta butów Forma są ładne obrazki i wytłumaczenia np.: buty za 350PLN mają protektor + wentylację, za 400PLN protektor + wentylację + wkładkę bakteriobójcza itd...
Na stronie TXC w sumie brak mi takich informacji. Próbowałem znaleźć czym (prócz wyglądu) różnią się np.: TCX X-Five Plus od TCX Explorer. W związku z tym pytanie czy te buty czymś się różnią w miarę jak dokłada się kolejny 100PLN do ceny, tak jak jest to w butach Forma?

Ostatnie pytanie:
Czy macie jakieś doświadczenia z membraną która stosuje Forma w swoich butach chodzi mi tu o Drytex?
Na ile ona jest wodoodporna (w sumie na tym parametrze zależy mi bardziej niż na "oddchylności")? Czy ta membrana to fikcja czy rzeczywiście można jechać 15minut w w deszczu, a w bucie jest sucho?
Szagal
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9/4/2014, 12:17

Postprzez kravec » 5/9/2014, 10:22

Przy różnicy na poziomie 100zł może się zdarzyć że buty są technicznie takie same, różnią się wyglądem, albo jakimś elastycznym panelem. Zazwyczaj jednak jest tak że idąc po drabinie modeli (i cen) każdy następny oferuje więcej- ochraniaczy, systemów poprawiających komfort, lepsze materiały.

Co do porównania- średnio trafione bo uderzasz w Dainese które jest raczej najdroższą firmą robiącą motocyklowe ubrania. Porównując już np. z Alpinestarsem gdzie najniższy model butów można dostać za 450-500zł może to być inaczej. Choć S-MX 5 o które mi chodzi też nie oferują zbyt wiele (tak jak buty mniej znanych firm w tej cenie), natomiast zazwyczaj wyraźnie pokonują je jakością wykonania i trwałością.

O modelach butów- poszukaj opisów w sklepach motocyklowych.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê