Zobacz wątek - [Sprzedam] Cesja leasingu Kawasaki ZX-10R
NAS Analytics TAG

[Sprzedam] Cesja leasingu Kawasaki ZX-10R

Kupno, sprzedaż i zamiana pojazdów - dla tych, którzy nie lubią korzystać z http://gielda.scigacz.pl/ (ogłoszenia z gielda.scigacz.pl pojawiają się przy wszystkich artykułach w portalu Ścigacz.pl o pasujących do nich motocyklach)
_________

[Sprzedam] Cesja leasingu Kawasaki ZX-10R

Postprzez kososki » 18/8/2014, 08:09

Witam,
posiadam w leasingu motocykl Kawasaki ZX-10R z 2011r. z datą 1. rejestracji 31.października 2013, czyli motocykl używany 10 miesięcy.

Nie wystawiłem jeszcze ogłoszenia na żadnym portalu, bo nie zrobiłem zdjęć.

Poniżej odpowiedzi na kilka zasadniczych pytań :

1. Dlaczego robię cesję/chcę sprzedać praktycznie nowy motocykl ?
Odp. Motocykl kupiłem jako następca R6. Zawsze chciałem mieć litra, a po założeniu dział. gosp. pokalkulowałem, że w leasingu po odliczeniach podatkowych jest to niezły interes w porównaniu z prywatnym zakupem. Teraz jednak mam świadomość, że jeżdżę nim bardzo mało, przez ten prawie rok zrobiłem raptem 3k km. No i tęsknię jednak do R6 ;)
Skrótem jest to litrowy potworek, który się marnuje w moich rękach, bo używam go tylko do sporadycznych przejażdzek po mieście, czasami obwodnicy Warszawy.

2. W jakim stanie jest motocykl ?
Odp. Nie ma tu chyba niespodzianki, że w bardzo dobrym. Posiada kilka przydatnych akcesoriów :
-crashpady oryginalne Kawasaki
-tankpad oryginalny Kawasaki
-alarm
-przyciemniana, wyższa, akcesoryjna szybka
-akcesoryjny wydech Akrapovic
Sumarycznie dodatki te są warte dobre kilka tysięcy.

3. Ile wynosi gwarancja ?
Gwarancja jest na 4 lata czyli pozostało jeszcze 3 lata i 1-2 miesiące

4. Ile chcę za to wszystko ?
Odp. Do spłaty pozostało 25 rat po 1319zł czyli ok. 33k zł. W tym są wliczone już odsetki leasingu. Wykup jest za symboliczne 50zł. Pozostaje kwestia odstępnego.
Motocykl wg Eurotaxu wart jest ok. 48k zł jak sprawdzałem wczoraj. W wycenie nie uwzględniłem akcesoriów więc przyjmuję za całkowitą wartość kwotę 50k zł. Powiedzmy, że odstępne jakie by mnie satysfakcjonowało to 17k zł do negocjacji. Należy pamiętać, że w ratach wliczone są już odsetki leasingu (110,6%) więc jest to tak jakby kupować w leasing motocykl o wartości 45k zł !

Zainteresowanych prosiłbym na razie o kontakt tutaj, później jak wystawię już ogłoszenie to dodam link do niego.

Przypomniało mi się na koniec jeszcze. Motocykl do obejrzenia w Warszawie, jazda próbna możliwa, ale po pozostawieniu kaucji w wysokości 15k zł.

Pozdrawiam
kososki
Świeżak

Powrót do Motocykle, skutery, quady - dodaj też ogłoszenie na gielda.scigacz.pl