Zobacz wÄ…tek - Czy jest obowiÄ…zek PRZEREJESTRWANIA MOTOCYKLA NA SIEBIE ?
NAS Analytics TAG

Czy jest obowiÄ…zek PRZEREJESTRWANIA MOTOCYKLA NA SIEBIE ?

Przepisy, prawo
_________

Czy jest obowiÄ…zek PRZEREJESTRWANIA MOTOCYKLA NA SIEBIE ?

Postprzez pablo9321 » 29/7/2014, 16:43

Witam.
Mam do Was pytanie, otóz zakupiłem motocykl nie dawno ( 7 dni temu ).
Motocykl był od drugiego włąsciciela , ktory nie przerejestrował go na siebie ( dowod rejestracyjny jest na pierwszego włąsciciela )

Czy moim obowiazkiem jest przerejestrowanie ( wyrobienie dowodu rejestracyjnego na siebie ) ?

Dodam, ze opłatę w Urzedzie skarbowym juz zaplacilem, ponadto ze sprzedajacym sie dogadałęm by OC zostało na moto ( nie wycofywał go , mam podpisane to na pismie ).

Co do Tablic to wyglada to tak ze są z okolic Tarnowa a ja jestem z okolic Świętokrzyskiego, musze zmieniac ?

Powiedzcie mi jak to jest z tym , jak go przerejestruje... Dostane pewnie nowe tabliece, potem bede musiał isc do ubezpieczalni z byłym włascicielem i zmieniac numery tablic do ubezpieczenia...

TrochÄ™ chaotycznie ale sam nie wiem co robic by sie nie wpakowac w cos...
pablo9321
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 3/4/2014, 09:41
Lokalizacja: świętokrzyskie, powiat staszowski


Postprzez Kruszyciel » 29/7/2014, 18:02

Musisz go przerejestrować po miesącu od kupna więc co to za różnica. A z ubezpieczeniem to poprzedni właściciel powinien po sprzedaży iść do ubezpieczalni z umową i przepisać ją na ciebię i ty już sobię tym głowy nie zawracasz.
Kruszyciel
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 3/6/2014, 18:56
Lokalizacja: MorÄ…g


Postprzez Invi » 29/7/2014, 18:50

Tylko że tego prawdopodobnie nie zrobi :P

Sam możesz pójść i przepisać OC.


Przerejestrować niby musisz, ale ci krzywdy za to raczej nie zrobią ;)
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez pablo9321 » 29/7/2014, 19:08

Co do ubezpieczenia to dzwonilem do ubezpieczalni jakis czas temu i chcialem by przeszlo na mnie ubezpiecznie i zrobic Wyrownanie ( nie mam znizek) to Pan powiedzial ze oddzwoni i do tej pory tego nie zrobil, ale zadzwonie sam ejszcze raz tylko jak ogarne :
1. Przeglad bo nie mam od kwietnia.... ( poprzedni wlasciciel)
2. Dowod rejestracyjny na siebie.

Ehhh, troche to dziwne i mam mieszane uczucia... Jedni mowia nie tzreba przerejestrowywac a inni wrecz przeciwnie...
Jedynie boje sie tego ubezpieczenia jak zmienie tablice na nowe co wtedy z ubezpieczalnia...

No nic ja sobie go ogarne dla siebie i swojego swietego spokoju.


Dzieki Wam za odpowiedzi.
pablo9321
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 3/4/2014, 09:41
Lokalizacja: świętokrzyskie, powiat staszowski

Postprzez madcap » 29/7/2014, 19:18

prawo nakłada obowiązek przerejestrowania, ale nie ma w przypadku zaniechania sankcji karnych.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Invi » 31/7/2014, 20:57

Jak przerejestrujesz to idziesz do ubezpieczyciela coby zaktualizować dane. Tak to możesz olać, ale lepiej pójść do TU coby ci przepisali, tylko krótka formalność o żadnych wyrównaniach z tej okazji nie słyszałem i nigdy nie musiałem płacić.

A z przerejestrowaniem jest tak jak Madcap napisał, musisz, ale nic ci nie zrobią jak nie przerejestrujesz.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na górê