Zobacz wątek - Leczenie sterydami
NAS Analytics TAG

Leczenie sterydami

O wszystkim
_________

Leczenie sterydami

Postprzez Marsjanin » 28/7/2014, 11:07

Witajcie,

Miał ktoś z Was kiedyś sterydoterapię? Mają mi niebawem podać Solu-Medrol, bo nie ma innej (podobno) drogi na leczenie. Jak to wygląda w praktyce? Skutki uboczne, tycie?

Tylko proszę na poważnie.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48


Postprzez Karol20 » 28/7/2014, 11:28

O takie coś to się pyta lekarza a nie na forum motocyklowym.

"Wstrzyknięcia podskórne oraz leczenie krótkotrwałe - 1/100 - Martwica skóry w miejscu wstrzyknięcia podskórnego. <1/1000 - Reakcje alergiczne oraz skurcz oskrzeli. - Podwyższone ciśnienie śródczaszkowe. - Długotrwałe leczenie chorób chronicznych >1/100 - Zmniejszenie poziomu potasu i sodu. - Zaburzenia hormonalne - syndrom Cushinga (gromadzenie się tłuszczu w tkankach korpusu i twarzy, zwiotczenie skóry), zahamowanie wzrostu u dzieci, pogorszenie się gojenia ran. - Nasilenie lub ujawnienie się cukrzycy. - Skłonność do chorób infekcyjnych, zmniejszona odporność organizmu. 1/1000 - Zwiększenie krzepliwości krwi - skłonność do tworzenia się zakrzepów krwi. - Wzrost ciśnienia krwi. - Zwiotczenie mięśni i skóry. - Zaburzenia psychiczne. - Jaskra. <1/1000 - Reakcje alergiczne ze skurczem oskrzeli. - Wzrost ciśnienia śródczaszkowego."
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez Marsjanin » 28/7/2014, 12:14

Oczywiście, że tak, ale lekarze nie wszystko chcą mówić i raczej omijają temat skutków ubocznych, dlatego chciałem zapytać kogoś, kto przebył taką terapię.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez Glenroy » 28/7/2014, 12:39

Internety o skutkach ubocznych mówią to:

- obrzęki: ponieważ sterydy zatrzymują wodę w organizmie.
- nadciśnienie tętnicze: również spowodowane zatrzymywaniem wody w organizmie.
- zaburzenia elektrolitowe: powodują wypłukiwanie potasu
- cukrzyca posterydowa: sterydy hamują zużywanie glukozy przez mięśnie, co powoduje wzrost jej stężenia we krwi
- wzrost wytwarzania krwinek czerwonych.
- osłabienie mięśni
- osteoporoza: ponieważ utrudnione jest wchłanianie wapnia
- zmiany skórne: trądzik, rozstępy
- wzrost nieprawidłowego owłosienia np. na twarzy
- zwiększenie masy ciała – ponieważ powodują wzrost łaknienia
- zaburzenia snu i nastroju
- zaburzenia żołądkowo - jelitowe
- infekcje grzybicze
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2833
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Marsjanin » 28/7/2014, 13:16

Tego to się już naczytałem w internetach Glen. Nie sądziłem, że spotka mnie to kiedyś, a tu proszę.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez Glenroy » 28/7/2014, 15:24

Marsjanin napisał(a):Tego to się już naczytałem w internetach Glen. Nie sądziłem, że spotka mnie to kiedyś, a tu proszę.

Nie powiem Ci dokładnie, ale kolega leczył się, tylko nie wiem czy hormonami, czy sterydami, jak będzie dostępny na skype to postaram się dowiedzieć, bo w Szwecji siedzi. Ale wyglądał jak zombie i wyskoczyło mu kilka kłaków na plecach...mi i bez tego wyskoczyło, wiem że później leczył się chwilę z komplikacji po leczeniu :lol:.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2833
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Marsjanin » 28/7/2014, 16:21

Dzięki Glen, od razu mi lepiej :D Płyn już płynie i powiem, że jak na razie to rozpływam się, tak mi gorąco po tym.. Muszę załatwić Stara jakiegoś, bo po kuracji w osobówkę się nie zmieszczę :)
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez Czester » 28/7/2014, 20:01

Wykorzystaj ten moment, dużo jedz (dużo ale mądrze) i ładuj na siłowni. Efekt uboczny w postaci zwiększenia masy mięśniowej nie zaszkodzi.
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4651
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Marsjanin » 28/7/2014, 20:09

Nie wiem, czy akurat te sterydy powodują zwiększenie masy. Raczej zatrzymują wodę, sole i cukier w organizmie, co nawet może sprzyjać cukrzycy. A swoją drogą to raczej niewskazane jest mi budowanie masy ze względu na kości i stawy, które muszą dźwigać moje kg, a akurat te "komponenty" mam zajęte chorobowo.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez Czester » 28/7/2014, 20:22

A no to jak tak to bida.
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4651
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Futro » 28/7/2014, 21:33

Sam lek nie jest sterydem a kortykosteroidem, wiec nie bedzie mial wplywu na Twoja gospodarke hormonalna (rentencji tez pewnie nie bedzie powodowal). Najlepiej przeczytac o kortykosteroidach w necie np. na wiki ->
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kortykosteroidy
Futro
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 7/9/2012, 20:24
Lokalizacja: SMW

Postprzez kostabrawa » 30/7/2014, 11:13

Nawet sterydy zawarte w lekach min, na astmę powodują zwiększenia masy ciała.
Niestety takie skutki oboczne a lekarze niechętnie o tym wszystkim mówią.
kostabrawa
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25/7/2014, 12:36

Postprzez Marsjanin » 30/7/2014, 11:35

Jestem dzisiaj po trzecim wlewie i jak na razie, to nic szczególnego się nie dzieje, poza tym, że gorąco się po tym robi i mam delikatny obrzęk w okolicy policzków. Jutro wypad i w tabsach dostanę.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48



Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na gr