Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motocykl
Advertisement
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy motocykl

Postprzez matti.94 » 14/7/2014, 20:46

Witam na poczatek moze opisze wszystko od poczatku. No wiec moje doswiadczenie w tej dziedzinie jest bardzo male. Chcialem zrobic sobie prawko na motocykl ale pojawia sie problem - mam 20 lat... Postanowilem ze zrobie prawko na A2 a po dwuch latach przejdzie mi prawko na A po zaliczonym egzaminie no i tu klania sie pytanie co moglbym kupic na okres tych dwuch lat bo wiadomo nie bedize mozna mi jezdzic na motocyklu o wyzszych pojemnosciach.
Oczywiscie po otrzymaniu uprawnien na A myslalem nad Honda cbr 600 lub yamaha R6. Honda wydaje mi sie mniej awaryjna chodzi mi zeby sprzet nie wymagal odemnie duzego wlkadu finansowego. Moze odrazu napisze ze mam okolo 165cm wzrostu i waze okolo 55kg. Chcialbym abyscie mi doradzili co wybrac no i sprawa kombinezonu jakies porady i mniej wiecej ceny. oraz na co uwazac. Jestem nowy takze chcialbym uslyszec wszystko co musze i co powinienem wiedziec. Co myslicie tez o moim pomysle na temat zrobienia prawka na a2 poniewaz sezon sie niedlugo bedzie konczyl a moze mi sie uda jeszcze zdac to prawko ;)
matti.94
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14/7/2014, 20:37


Postprzez fasoliusz » 14/7/2014, 21:35

Na Twoim miejscu bym robił A2, potem na pełne A będzie tylko podniesienie kwalifikacji (10h jazd +praktyka). Pomysł jak najbardziej OK:)
Powiedz jakie masz fundusze na motocykl to będzie łatwiej coś dobrać;p
Kombiak bym brał tekstylny, bardzo uniwersalny. W skórce nie miałem okazji jeździć;/
Kombinezon mam Motony i szczerze polecam. Przemyślane rozwiązania. W zimę nie jest zimno a w upalne dni po otwarciu wszystkich otworków i odpięciu płatów tekstyla wieje przyjemny chłód:)
Shadow 125-->Kawasaki ER-5-->Suzuki SV650S--> Honda CBF 600NA
Avatar użytkownika
fasoliusz
Bywalec
 
Posty: 509
Dołączył(a): 11/1/2013, 20:33
Lokalizacja: Sochaczew


Postprzez matti.94 » 14/7/2014, 21:37

na sam motocyykl przeznaczym bym okolo 10-13tys
matti.94
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14/7/2014, 20:37

Postprzez gumis » 14/7/2014, 21:39

Olej motocykle! Za 10zł kupisz słownik. Z tego co widzę to jest ci on bardziej potrzebny.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez fasoliusz » 14/7/2014, 21:40

A to siÄ™ zbytnio nie wypowiem;/
Wspominam bardzo dobrze Er-5 jak i przyjemnie mi się jeździ CBF 600 34konną (v-max 160km/h).
Jednak nic sportowego w tych pieniążkach mi nie podchodzi do głowy;/
Shadow 125-->Kawasaki ER-5-->Suzuki SV650S--> Honda CBF 600NA
Avatar użytkownika
fasoliusz
Bywalec
 
Posty: 509
Dołączył(a): 11/1/2013, 20:33
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez matti.94 » 14/7/2014, 21:41

takie posty sa zbedne i jak chcesz sie popisac albo wyroznic to poszukaj innego tematu kolego ;)

Edit:
A jak wyglada z blokadami? slyszalem ze mozna zrobic blokade z homologacja podbita do dowodu rejestracyjnego . Tak zeby taka cbr 600 jezdzic na a2 oczywiscie z ograniczona moca i predkoscia a pozniej zdjac blokady
matti.94
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14/7/2014, 20:37

Postprzez gumis » 14/7/2014, 21:49

matti.94 napisał(a): Tak zeby taka cbr 600 jezdzic na a2


Jesteś tępy. Swoją głupotą wyróżniasz się aż za bardzo.

Nie wierzę, że teraz osoby, które mają 20 lat, nie potrafią myśleć.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez matti.94 » 14/7/2014, 21:51

Wyjdz i zamknij drzwi z drugiej strony idz si ewyzyj i hejtuj gdzie indziej tu populacji nie zyskasz ;) pytam bo slyszalem ze mozna cos takiego zrobic... po to chyba jest forum .. no wiec czekam jeszcze na odpowiedzi innych a tego pana poignorujemy; )
matti.94
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14/7/2014, 20:37

Postprzez fasoliusz » 14/7/2014, 21:52

Ech i jak zwykle kłótnia o byle gówno...
Nie wiem zbytnio jak jest z blokadami bo każdy z moich motocykli był zablokowany;/
Poszukaj na forum, z tego co kojarzę to był nie jeden post jak zablokować moto na A2.
CBR 600 czy R6 na pewno nie możesz jeździć na A2 gdyż przekracza 70kW:)
Shadow 125-->Kawasaki ER-5-->Suzuki SV650S--> Honda CBF 600NA
Avatar użytkownika
fasoliusz
Bywalec
 
Posty: 509
Dołączył(a): 11/1/2013, 20:33
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez lagiboy » 14/7/2014, 21:52

przy cbr 600 zapomniałeś dodać RR ;) spoko jak każda "dziewica" masz pragnienie na sokowirówkę. może Ci się zmieni jak zrobisz A2 a może nie. na wyższych pojemnościach możesz jeździć, ograniczeniem jest tu moc i stosunek mocy do masy. honda VT750 shadow łapie się na A2 mimo dużej pojemności ;) tak samo kawasaki w800. najpierw prawko, rób jak najszybciej, sezon jeszcze się nie skończył. sierpień, wrzesień, październik, czasami listopad na początku jeszcze sprzyja.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez gumis » 14/7/2014, 21:56

To po ch....chodziłeś smarku na kurs skoro teraz nawet nie wiesz na czym możesz jeździć? Forum jest po to żeby zadawać sensowne pytania a nie sypać pytaniami przez pryszczatego gimbusa, który nie ma pojęcia nawet o kategorii prawa jazdy, na którą PODOBNO zdał.

A wiesz czemu tutaj tępią takich jak TY? Bo smarki co zrobili A1, A2 wchodzą i wydaje im się, że można na pierdkowe kategorie blokować R1, R6, itp...Takich ignorantów, którzy nawet nie skupili się na moment nad tym czym jest kat. A2 mamy już głęboko gdzieś.


lagiboy ale po cholerę mu to tłumaczyć? Przecież tego wszystkiego powinien się nauczyć na kursie. To co on, go przespał? Czy cwaniakował jaki to on nie jest motongista a teraz nie ma zielonego pojęcia o tym co w ogóle można?
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez matti.94 » 14/7/2014, 22:26

wiesz nawet nie czytam twojego posta do konca bo juz po pierwszym zdaniu moge stwierdzic ze nie umiesz czytac ze zrozumieniem i to tylko ty jestes gimbusem i powinienes sie wrocic do szkoly ... przestudiuj ten temat jeszcze z 5 razy to moze zauwazysz ze prawka nie mam na A ani A2. Dopiero zamiarzam zapisac sie na kurs ale to chyba zbyt trudne dla cb a to bardzo przykre .
matti.94
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14/7/2014, 20:37

Postprzez lagiboy » 14/7/2014, 22:41

Gumiś bo ja mam to daleko w doopie. mnie to ani nie ziębi ani nie grzeje. Tłumaczę bo jest szansa, że coś tam dotrze do czachy, a nawiasem to nie wiem gdzie przeczytałeś, że ma kurs zrobiony? z tego co widzę to nie ma...

Myśleć to już przestawali uczyć jak ja kończyłem liceum w 2001, potem już było tylko gorzej.

No i chciałbym, żeby jak już sobie kupi tą R1/R6/RR i gdy będzie walił w mur/drzewo/słup żeby mnie nie było na linii strzału, chciałbym jeszcze pojeździć trochę.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Re: Pierwszy motocykl

Postprzez adam_tomasz » 15/7/2014, 09:29

matti.94 napisał(a):Witam na poczatek moze opisze wszystko od poczatku. No wiec moje doswiadczenie w tej dziedzinie jest bardzo male. Chcialem zrobic sobie prawko na motocykl ale pojawia sie problem - mam 20 lat... Postanowilem ze zrobie prawko na A2 a po dwuch latach przejdzie mi prawko na A po zaliczonym egzaminie no i tu klania sie pytanie co moglbym kupic na okres tych dwuch lat bo wiadomo nie bedize mozna mi jezdzic na motocyklu o wyzszych pojemnosciach.
Oczywiscie po otrzymaniu uprawnien na A myslalem nad Honda cbr 600 lub yamaha R6. Honda wydaje mi sie mniej awaryjna chodzi mi zeby sprzet nie wymagal odemnie duzego wlkadu finansowego. Moze odrazu napisze ze mam okolo 165cm wzrostu i waze okolo 55kg. Chcialbym abyscie mi doradzili co wybrac no i sprawa kombinezonu jakies porady i mniej wiecej ceny. oraz na co uwazac. Jestem nowy takze chcialbym uslyszec wszystko co musze i co powinienem wiedziec. Co myslicie tez o moim pomysle na temat zrobienia prawka na a2 poniewaz sezon sie niedlugo bedzie konczyl a moze mi sie uda jeszcze zdac to prawko ;)


hm.. chciałoby się rzec: "poradnia piętro wyżej"

Pytasz się nas o motocykl a nawet nie zapisałeś się na kurs. Najpierw zapisz się na kurs na A2 bo na A nie możesz przez ograniczenia wieku. Wybierz DOBRY ośrodek szkolenia aby najpierw wpoili Ci do głowy trochę teorii, a potem porządnie nauczyli jeździć.
Następnie jeżeli jakimś cudem instruktor nie będzie w stanie Ci doradzić jaki motocykl pasuje do Twoich umiejętności i gabarytów to wrócimy do tego tematu. Na dzień dzisiejszy nie ma sensu się o tym rozpisywać, bo może się okazać, że nie będziesz potrafił w ogóle jeździć na motocyklu i dasz sobie z tym spokój.

Kolejna sprawa 165 cm wzrostu i 55 kg to dosyć mało na sporą część motocykli - więc po umiejętnościach będzie to kolejny problem jaki trzeba będzie ogarnąć abyś spokojnie sięgał do ziemi obiema nogami itd.

Ostatnia rzecz. Masz w moim podpisie linka. Wejdź i poczytaj - znajdziesz tam odpowiedź na część pytań, a z czasem też na kolejne.

Temat do zamknięcia Panie moderatorze.

PS. 'dwuch' pisze siÄ™ jednak trochÄ™ inaczej :/
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań

Postprzez ///MichaÅ‚ » 17/7/2014, 12:49

gs 500 na start :D nie do zajechania :D
///Michał18
///Michał
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 17/7/2014, 11:20
Lokalizacja: Zgierz

Postprzez madcap » 17/7/2014, 21:24

@ autor.
idź na kurs, jak zaczniesz kursowe jazdy i przyswoisz nieco teorii dotyczącej przepisów, wówczas wróć i zacznij zadawać pytania.

gumiÅ› zluzuj
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê