Zobacz wątek - Wymiana sprzęgła Yamaha FZS 600 - pytanie

Wymiana sprzęgła Yamaha FZS 600 - pytanie

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, Lovtza, Terror, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, Bostorn, Miczab, leff, henio12323, rosa, cycu_rsko

Wymiana sprzęgła Yamaha FZS 600 - pytanie

Postprzez ryto » 8/7/2014, 10:01

Panie i Panowie,

zaczęło ślizgać mi się sprzęgło. Zdjąłem pokrywę sprzęgła, docisk i wyjąłem tarcze. Pomierzyłem, w zasadzie mają ok. 3mm, więc zgodnie z serwisówką.

Natomiast 1 tarcza (ta całkowicie po stronie zewnętrznej, od razu na początku) jest inna niż pozostałe. Ma inny kolor, jakby była trochę spalona.
Normalne tarcze są jasnobrązowe z ciemnobrązowym elementem "ściernym". Natomiast ta jedna jest całą ciemnobrązowa, nawet w czarny wpada... Tak jakby poza tymi prostokącikami (element trący) na całości była pokryta elementem trącym, a same prostokąciki są mniejszej grubości niż w pozostałych tarczach (ale sama tarcza ma grubość 3mm).
Poniżej zdjęcie tej tarczy:
https://imageshack.com/i/mr8gykj

I teraz czy tak ma być, czy rzeczywiście coś nie tak z tą tarczą? Mechanik powiedział, że wymieniłby, ale sam nie był chyba do końca pewny...

Proszę o pilną pomoc bo nie wiem czy zamawiać sprzęgło.
Pozdrawiam.

Przenoszę
kravec
ryto
Świeżak

Powrót do Mechanika motocyklowa