Zobacz wÄ…tek - Suzuki GS 450 l czy Suzuki Savage?
Advertisement
NAS Analytics TAG

Suzuki GS 450 l czy Suzuki Savage?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Suzuki GS 450 l czy Suzuki Savage?

Postprzez bartke » 11/6/2014, 11:26

Witam, zamierzam kupić jeden z tych motocykli i potrzebuję pomocy w dokonaniu wyboru.

Moje doświadczenie jest niewielkie, mińsk 125 przez dwa sezony, głownie krótkie wycieczki.

Mam 23 lata, 178 cm wzrostu i ok 75 kg wagi.

Mieszkam we Wrocławiu, więc będę używał czasami motocykla do jazdy po mieście, ale najbardziej zależy mi na wypadach za miasto (często z dziewczyną jako pasażer, 150cm wzrostu, ok 45 kg wagi), żeby odpocząć, i dojazdach do rodzinnego miasta raz w tygodniu ( ok 100 km w jedną stronę).

Posiadam 4 tyś złotych gotówki.
Na utrzymanie chcę wydać tylko niezbędne pieniądze, z racji, że ojciec jest mechanikiem i zapewni robotę.

Oba z wymienionych modeli mieszczą się w moim budżecie, jednak Savage zdaje się być droższy, są aukcje za 3,5- 4k, oraz te za 7-9. czy te tańsze w ogóle opłaca się rozważać, jeśli zależy mi na motocyklu gotowym do jazdy po zakupie?

Proszę jeszcze o udzielenie informacji jakie są wady i zalety jednocylindrowego motocykla w porównaniu do Suzuki gs 450 l.

Dziękuję i pozdrawiam!
bartke
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11/6/2014, 11:08
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez Fugu » 11/6/2014, 12:08

LS jest bardzo ciekawym moto. Ceny na zachodzie zaczynaja sie od ~4000 PLN, koncza na okolo 160000 PLN - zazwyczaj za customy. -> http://suchen.mobile.de/motorrad-insera ... 97256.html

Sam moto jest dosyc ciekawy - duzy moment obrotowy (jak na niewielka moc), niska waga powoduja ladna reakcje na gaz. Vmax nie jest do popisywania sie przed kumplami, ale nie ma to wiekszego znaczenia, na tym moto mozna wygodnie jechac do 100...120 kmh, wszystko co jest powyzej jest po prostu nieprzyjemne. Siedzisz jak zagiel w centrum huraganu ;).

Silnik (jak na jednocylindrowca przystalo) trzesie cala maszyna. To sie albo lubi, albo nienawidzi.

Dla mnie byl to pierwszy moto po zrobieniu prawka, wspominam go z duzym sentymentem.


Przy zakupie sprawdz:
Pasek napedowy (czy chodzi prosto, nie piszczy, nie jest zniszczony)
Rozrzad (uklad naciagajacy jest za krotki)
Zebatka rozrusznika (potrafi byc uwalona, od 1996 dodano sprzeglo poslizgowe)
Lozyskowanie wachacza (lewa strona lubi rdzewiec)
Wiek opon (motocykl jest raczej wycieczkowy, ma male zurzycie opon, wiec te potrafia byc stuletnie).
Ostatnio edytowano 11/6/2014, 12:17 przez Fugu, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28


Postprzez motomc » 11/6/2014, 12:11

Tez mialem savage i uwazam ze to naprawde fajny motocykl
Motocykle to nie styl zycia, to stan umyslu...
motomc
Świeżak
 
Posty: 137
Dołączył(a): 6/11/2009, 16:15

Postprzez bartke » 11/6/2014, 17:57

A jak sprawuje sie savage z jazda w dwie osoby i jak radzi sobie na gorszej nawierzchni, typu wiejskie drogi polbe?
bartke
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11/6/2014, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Fugu » 11/6/2014, 19:37

Dwie osoby sa ok, ale nigdy nie jezdzilem nim w wyprawy, na ktore musial bym brac bagaz i moja pasazerka byla osoba stosunkowo zgrabna.

Na polne drogi kup motocykl projektowany do ciezszego terenu. Savage jest na asfalt.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez bartke » 14/6/2014, 19:14

Dzieki za odp.
A czy mozeciw cos powiedziec o gs 450 L?
bartke
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11/6/2014, 11:08
Lokalizacja: Wrocław



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê