Zobacz wÄ…tek - Nawigacja skradzionego motocykla
NAS Analytics TAG

Nawigacja skradzionego motocykla

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Nawigacja skradzionego motocykla

Postprzez falconiforme » 21/7/2007, 10:12

Jakiś czas temu myślałem o systemie namierzania, ale te stosowane przez firmy są bardzo drogie, ok 60 zł miesięcznie.

Ostatnio na forum w części Motocykle, przeczytałem że falubazfan1 niestety stracił R1, co zmusiło mnie do myślenia. Ja straciłem jakiś czas temu rower, to wyobrażam sobie jak to boli.

Wpadłem na pomysł za 10 zł miesięcznie:
1. Kupujemy komórkę np. Plusie z abonamentem za 10 zł miesięcznie.

2. Uaktywniamy usługę namierzania telefonu.
Wysyłamy sms-a z treścią
ZGODA [
Kod: Zaznacz cały
numer telefonu który może pytać o nasze polorzenie
]
na numer 2256

3. Chowamy ją gdzieś w motocyklu i podłączmy do akumulatora (przejściówka).

4. By znaleźć motocykl(komórkę) wysyłamy sms-a
GDZIE [
Kod: Zaznacz cały
nr. komórki w motocyklu
]

Otrzymujemy info o Mieście i Skrzyżowanie ulic i współrzędne geograficzne.
Współrzędne można podglądnąć na stronie
http://infotorun.pl/z_ostatnich_dni/tor ... iasta.html
sÄ… pod mapkÄ….
Niestety współrzędne z komórki trzeba przekształcić:

Na Przykład:
52 59' 21'' N
18 36' 18'' E

Przekształcamy na:
52 + 59*0,016666667 + 21*0,000277778 = 52,98916667
18 + 36*0,016666667 + 18*0,000277778 = 18,60500000

0,016666667 - to jedna minuta (1/60)
0,000277778 - to jedna sekunda (0,016666667 /60)
Bardzo szybko w exelu takie wyliczenia można zrobić.

Jak policzyłem ten system ma niedokładność chyba do ok 1 km.
Niby dużo ale to tylko 4 km kwadratowe. I chyba bliżej niż dalej.
Taki obszar można przez 1h sprawdzić.
--------------
Plan wyśledzenia może być taki by jedna osoba sprawdzała położenie motocykla (komputer, internet), i sprawdzała np czy się nie przemieszcza. A kolejne osoby zajmują się zwiedzaniem okolicy :) i na poszukiwaniach.

W przypadku poruszania sie motocykla np poza miastem, może się okazać jeszcze prostsze bo zawęża się to do 1 ulicy i to bez budynków, wtedy albo wypatrywać podejrzanego busa albo motocykla. Tutaj myśle ze nawet policja mogła by pomóc i zrobić łapankę na busy w jakimś miejscu.

To była teoria, niedługo zabieram się za praktykę czyli montaż.
Pozdrawiam


PS: W przykładzie podałem swoje położenie, jeśli ktoś się pokusi to niech powie na jakiej ulicy jestem :)
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze


Postprzez paq » 21/7/2007, 10:53

bardzo ladnie to opracowales, zycze powodzenia i czekam na dalsze relacje po montazu
Romet Ogar 49 -> WSK 125 -> MZ TS 150 -> MZ 250 -> HONDA HORNET 600 :D
Avatar użytkownika
paq
Świeżak
 
Posty: 214
Dołączył(a): 22/6/2006, 22:26
Lokalizacja: Rzeszow


Postprzez falubazfan1 » 21/7/2007, 11:45

wszystko dobrze!

TYLKO DLAMNIE JEST JUZ ZAPUZNO Z TAKIM CZYMS;/;/;/;/;/
falubazfan1
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 20/7/2007, 10:32
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez falconiforme » 21/7/2007, 11:57

Wiem, że jest za późno. Mogę tylko trochę pomóc pomysłami, by w przyszłości można było dać nadzieje i przede wszystkim szanse właścicielowi motocykla czy samochodu. Bez kradzieży nie było by kłódek, alarmów, łańcuchów, zapinek. Niestety kolej rzeczy jest odwrotna z naszymi oczekiwaniami.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez SzpiceR » 21/7/2007, 12:01

armii ludowej/letnia :?:
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Postprzez Grubas » 21/7/2007, 12:11

Nie zapomnij o Å‚adowaniu :-)

Tak na poważnie, to jest tu małe ale..
Jak zwinÄ… pojazd to mogÄ… siÄ™ b. szybko zająć rozbiórkÄ… i komórka siÄ™ szybko znajdzie. OczywiÅ›cie mogÄ… odstawić do dziupli aż towar „ostygnie” i to jest dobra sytuacja. Wydaje mi siÄ™ jednak, że jak by poÅ‚Ä…czyć sprawÄ™ z alarmem, to byÅ› miaÅ‚ szybkie powiadamianie i można by byÅ‚o Å›ledzić trasÄ™ pojazdu.

Co do precyzji to komórki (pola obsługiwane stacją bazową) ze względu na pojemność są w miastach bardzo pomniejszane. Dlatego w mieście często osiągasz dużo większą precyzję. Ale szybkie powiadomienie umożliwi pościg (ach ale marzę o porządnej Policji) i złapanie pojazdu jeszcze w trasie, a nie po ukryciu.

Zanim jednak zaczniesz zabawÄ™ weź z kumplem protestuj system teoretycznie w postaci zabawy w gonitwÄ™ za lisem. Jeden jest lisem i aktywuje swojÄ… komórkÄ™ i rusza w miasto nie mówiÄ…c nikomu gdzie, a drugi Å‚apie z wykorzystaniem metody opisanej przez Ciebie. Zamiast kradzionego motoru poruszajcie siÄ™ zwykÅ‚ymi samochodami. BÄ™dziesz miaÅ‚ jakieÅ› pojÄ™cie na ile skuteczny może być ten system. Co prawda bez Policji. PamiÄ™taj, że TwojÄ… rolÄ… nie byÅ‚o by „odbicie” skradzionego sprzÄ™tu tylko wskazanie Policji miejsca w którym siÄ™ pojazd znajduje :-)

Możesz wziąć jeszcze jedną osobę do zabawy. W końcu w przypadku kradzieży pewnie się zwrócisz o pomoc do kogoś jeszcze.

Jestem ciekaw wyników. Ja też może coś takiego zrobię.
<a href="http://a-glass.pl">BMW F650 ST</a>
Avatar użytkownika
Grubas
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 908
Dołączył(a): 6/10/2006, 14:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez falconiforme » 21/7/2007, 12:20

Zgadza sie okolice Armii Ludowej/Letnia, a tak naprawde jakieś 800 m dalej Błękitna/Srebrna. Jakbyś był na Srebrnej i patrzył w stronę Błękitnej to dokładnie widzisz dom w którym aktualnie mieszkam.
Dokładność nie jest zbyt duża, powiedzmy dzielnicowa.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez falconiforme » 21/7/2007, 12:33

Jeszcze chciałem zaznaczyć że dzisiaj wpadłem na ten pomysł :) Więc proszę nie oczekiwać wyników już jutro czy za tydzień :). Bo sam montaż ok, ale zabawę musiałbym zorganizować :).
Co do ładowania, komórka może się ładować np w momencie jazdy motocyklem/samochodem wystarczy ją gdzieś podłączyć. Jak się dobrze ją schowa przez tydzień komórka spokojnie wytrzyma :)

Jeszcze myślę o jednym patencie, by włączyć zdalnie np dodatkową syrenę
odpalaną z komórki. Wyjście słuchawkowe traktujesz jako źródło prądy do elektrycznego przełącznika który uruchamia syrenę. Wystarczy że zadzwonisz do motocykla. Taką syrenę spokojnie ze 100 m usłyszysz. W nocy pewnie ze 300.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez mlody12 » 21/7/2007, 13:02

Laboratorium dextera?? :) falconiforme Ty jakiÅ› geniusz jesteÅ› czy co?? :D
mlody12
Świeżak
 
Posty: 57
Dołączył(a): 21/7/2006, 17:51

Postprzez joul » 21/7/2007, 15:19

ciekawy pomysł :D

życzę udanych badań ...kurcze tylko gdzie schować komórke żeby jej za szybko nie znleźli ...zawsze też można rozbebeszyć komórke żeby tak łatwo nie dało sie poznać że to telefon :D

zdjąć obudowę , przyciski, wymontować LCD i głośnik z mikrofonem bo są w zasadzie nie potrzebne baterie pomalować żeby zakryć literki np.Nokia

hmmm pokombinować można ....ciekawe ciekawe...
GS500E
-----------------------------------
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
joul
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 1/6/2006, 13:54
Lokalizacja: Żychlin (k. Konina)

Postprzez falconiforme » 22/7/2007, 09:51

komórka - wystarczy że kupisz sylikon na nia i pomalujesz np. na czarno by sie nie rzucała i oczywiście najlepiej okleić taśmą by nie zmokła, oddychać nie musi. Jesli znajdziesz w gratach kawalek czarnej obudowy, to możesz ją przykręcić gdzieś w motocyklu i potęcjalnie będzie traktowana jako część motocykla. A złodziej nie wie że ukradł motocykl który może być naprowadzany, nobo skąd? Nie może się tego spodziewać.

Dexterem nie jestem ale poprzedni wynalazek mi sie sprawuje :)
viewtopic.php?p=84820&highlight=#84820
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Stewie » 23/7/2007, 10:50

Jakiś czas temu myślałem o systemie namierzania, ale te stosowane przez firmy są bardzo drogie, ok 60 zł miesięcznie.

A jakie to firmy?? Można coś bliżej? Nie interesowałem się tym tematem w ogóle, ale ostatnio myślę poważniej nad konkretnym zabezpieczeniem i te 60zl/miesiąć nie jest dla mnie aż takie straszne. Bardzo proszę o trochę więcej informacji.
Oh, sweet! Bring it on bitch! Now how you gonna act?! Jeeze! Bringin that trash in here. Dis is my house!!!
Avatar użytkownika
Stewie
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 28/11/2006, 13:00
Lokalizacja: Quahog

Postprzez falconiforme » 23/7/2007, 12:09

Monitoring GPS:
http://www.nawigatornia.pl/gps-monitori ... ornia.html
http://www.gps.fakt.pl/
i inne wystarczy pogooglować


Znalazłem coś niby bez abonamentu:
http://gps.sklep.pl/rikaline-gps-guardian-p-697.html
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez bysiu » 2/8/2007, 08:47

witam mi skradziono w zeszlym sezonie motocykl znalazlem go za pomoca allegro 8 km od domu ty ze po miesiacu i niestety byl juz w czesciach!! pozdro.
bysiu
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1/8/2007, 11:03
Lokalizacja: W-wa

Postprzez cdsMarcin » 2/8/2007, 09:09

Dobry pomysł. W sumie te 10 zł miesięcznie to nie jest tak dużo :D I możesz sie pochwalić że masz telefon stacjonarny w moto :P
<a href="http://www.bezpieczny-motocyklista.info/">Obrazek</a>

<a href="http://www.emoto.com.pl/id91106.html">Na sprzedaż Aprilia RS 80/50 2001r.</a>
Avatar użytkownika
cdsMarcin
Bywalec
 
Posty: 526
Dołączył(a): 17/3/2007, 12:25
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Postprzez Szafa » 2/8/2007, 09:33

Ktoś już na forum kiedyś o tym pisał. Wydaje mi się, że to bardzo dobry pomysł :wink:
Śmierć, kutazzz i zniszczenie. Jakie życie taki rap.
Avatar użytkownika
Szafa
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1682
Dołączył(a): 28/5/2006, 19:52
Lokalizacja: Pzn

Postprzez anusiak » 4/8/2007, 10:19

Witam ,
Nie chwaląc się,sam już kiedyś coś takiego zamontowałem w swoim samochodzie.Na szczęście nie musiałem z tego urządzenia korzystać,ale jeśli chodzi o to czy sie sprawdzało to oczywiście tak.Dokładność w namierzaniu była trochę rozrzucona tak jak kolega już wcześniej zauważył,ale nie na tyle żeby rezygnować całkowicie z poszukiwań.Zawsze można zawęzić pole poszukiwań do bardziej podejrzanych miejsc lub zaangażować do poszukiwań
więcej znajomych.
Sam co jakiś czas odłączałem telefon od ładowarki bojąc się ,że coś może się może się przegrzać i zapalić(nie jestem specem od elektroniki).Całość była podłączona pod stały prąd od radia samo.
Całe urządzenie można udoskonalić tak jak wcześniej wspomnieli forumowicze.Myślę że jeśli ten patent ma się przyczynić do złapania na gorącym uczynku choć jednego nygusa to na pewno warto spróbować.
Powodzenia :)
anusiak
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3/7/2007, 19:36

Postprzez R1 » 4/8/2007, 20:43

Szafa napisał(a):Ktoś już na forum kiedyś o tym pisał. Wydaje mi się, że to bardzo dobry pomysł :wink:


Może ja ? :twisted:
Sprowadzę | Części,Akcesoria,dzież,TUNING | import_usa@o2.pl
Avatar użytkownika
R1
Bywalec
 
Posty: 940
Dołączył(a): 10/2/2007, 20:34
Lokalizacja: ja to wiem ?-z autopsji

Postprzez Synteks » 8/8/2007, 12:00

Są na rynku dostępne moduły współpracujące z telefonami gsm, które mogą nam zrealizować parę funkcji, co najważniejsze wyślą nam info poprzez sms.
Dla przykładu SpecGSM (otwórz link) (cena ok 190 pln netto) taki moduł posiada 6 wejsc i 2 wyjscia, moduł ten można swobodnie programować. Dla przykładu jeżeli na wejsciu 1 pokaże się określony stan moduł wyśle nam sms o wczesniej zaprogramowanej treści pod dowolny numer telefonu i bedzie to naprzyklad info o nieautoryzowanym zapłonie lub info o uruchomieniu systemu alarmowego moto (jesli będzie taki zainstalowany). Na wejscie 2 możemy podawać impulsy z licznika np co 1 km wysyła sms z trescia 'przejechane 1 km' co dałoby nam dodatkowe info o tym jak daleko moto odjechał. Pozostają wolne jeszcze 4 wejscia które można dowolnie wykorzystać, np można zrobić sygnalizację niskiego stanu napięcia na akumulatorze (tutaj trzebaby przy współpracy z jakimś elektronikiem dorobić jeszcze jeden mały modulik.
Sprawa wyjść - na jednym z wyjść możnaby poprzez przekażnik odcinać zapłon - wystarczyłoby wtedy wysłać na numer telefonu zamontowanego w naszym moto sms np. tresci 'odetnij zapłon' i wsio. Na drugie wyjscie modułu możnaby zapiąć syrene (nawet w sytuacji gdy nie mamy alarmu), wysyłamy sms do moto o tresci 'syrena' i wyje .

Powyższe rozwiązanie w połaczeniu z systemem lokalizacji daje nam dość mocne narzędzie, którym możemy cokolwiek zdziałać w przypadku kradzieży.

Mankamentem są natomiast gabaryty, niestety taki moduł w połączeniu z telefonem zajmie troche miejsca, ja u siebie mógłbym zamontować to chyba w kufrze ;]. Poza tym trzeba pamiętać że telefon musi mieć zasięg także montaż w metalowych puszkach odpada (chyba że wyprowadzimy antenę, można kupić antenke o dlugości ok 6 cm).

Alternatywnie można skożystać z modułu PerfectGSM (otwórz link) (koszt ok 210 pln netto) stosuję się go z telefonem przemysłowym, który nie wygląda jak telefon gsm, co może wydłużyć czas naszej interwencji (zły Pan złodziej nie domyśli się tak szybko do czego to nasze cudo służy).
Powyższe moduły programuje się dowolnie za pomocą komputera (koszt zestawu do programowania ok 35 pln netto), dowolnie programuje się numery pod które są wysyłane sms'y z powiadomieniem oraz ich traści.

Trzebaby jeszcze się zastanowić jak to cudo uzbrajać i rozbrajać - w niektórych sytuacjach dałoby się to dopiąc do systemu alarmowego, w sytuacjach gdzie taki system posiadałby jakiś przekaźnik lub diodę informującą o stanie alarmu bo ingerencja w elektronike alarmu to przesada - trzeba mieć na uwadze jego sprawność oraż gwarancje. Niektórzy z was pewnie za sam alarm dostali parę % zniżki w ubezpieczeniu.
Na dobrą sprawe dałoby się to uzbrajać i rozbrajać z telefonu gsm (są jakieś taryfy gdzie mamy połaczenia czy smsy na 1 numer za free). W końcu mamy XXI wiek ;]

Jest parę mankamętów tego rozwiązania ale nie będę pisał o tym na ogólnodostępnym forum.

Dodam, że powyższe moduły są stosowane w systemach sygnalizacji włamania i napadu montowanych w różnych obiektach.

Gdyby ktoś chciał z tego skożystać to mogę pomóc.

BTW. Tu macie jeszcze jedną firmę (otwórz link) zajmującą się monitorowaniem pojazdów.

*DO MODERATORÓW - proszę tego posta nie traktować jako reklamę, na rynku jest dostępnych pare modeli tego typu modułów, opisałem te bo je znam.
Avatar użytkownika
Synteks
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 30/7/2007, 10:03
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez falconiforme » 8/8/2007, 12:40

Super SPRAWA, ale kupiłem już nokie 3650 z Symbianem do oprogramowania. W przyszłym miesiącu kupie GPS by zobaczyć jak coś takiego zgrać. Tylko brakuje mi czegoś podobnego co opisałeś wyżej by przekazywać info do komórki o różnych parametrach.

Jednym zdaniem chodzi nam o system który umożliwiałby zbieranie precyzyjnych informacji o motocyklu i przekazywanie do niego rozkazów oraz jednocześnie by można było zrobić to globalnie.

Jak poezja.

Jeszcze jedno, myślę nad postawieniem serwera z PHP do tej działalności a komórka mogła by wysyłać maile do niego. W połączeniu z mapą byłaby to super sprawa. Startek i Gwiezdne Wojny się chowają :D
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Następna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê