Zobacz wÄ…tek - NOLAN n102
NAS Analytics TAG

NOLAN n102

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

NOLAN n102

Postprzez spazz » 22/5/2007, 10:50

spindolil mi sie moj kask i zaczynam sie rozgladac za nowym. czy mial ktos z was doczynienia z tym modelem nolana? http://www.sklep.motoracer.pl/kask-szcz ... 213682cce5
macie jakies propozycje fajnych szczekowcow w ktorych jezdzicie? pozdro hoffman
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien


Postprzez Kris2k » 22/5/2007, 20:07

spazz... zmien tytul tematu, N102 a nie M102... wiem ze to tylko literowka ale kluje w oczy ;)

a co do kasku... moj kolega ma taki sam.. placil za niego chyba 990pln... jest bardzo zadowolony, swietnie wykonany, mechanizm otwieranai szczeki dziala idealnie, kask wcale nie jest glosny, VPS tez sie dobrze spisuje

no i dodam, ze mnie osobiscie tez sie ten kask bardzo podoba 8)
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry


Postprzez spazz » 23/5/2007, 06:06

nacisnelo mi sie zle :oops: jezeli to taki dobry kask to dlaczego tak malo opinii? cena czyni cuda? czy szczekowce na scigaczu to jak mamuty ginacy gatunek. jak panowie w olekmotocykle nie naprawia mojego to chyba trzebabedzie zorganizowac kesz na nolana. pozdrawiam
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez Kris2k » 23/5/2007, 08:11

spazz napisał(a):jezeli to taki dobry kask to dlaczego tak malo opinii?


Pewnie ze wzgledu na cene.

Tu na forum to faktycznie malo osob w szczekowcach a o szczekowcach z wyzszej polki to nie wspominam... gdzies na necie czytalem ostatnio recenzje tego kasku... musze poszukac.... oooo, tutaj:
http://www.moto-magazyn.pl/test/nolan_n ... _komforcie
jest to model N101 ale podejzewam ze N102 moze byc tylko lepszy ;)
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez spazz » 23/5/2007, 09:33

przeczytalem. jak nie naprawia vemara to kupuje nolana i kuniec. podziele sie spostrzezeniami jak kupie. dzieki kris
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez InSiDe » 3/6/2007, 17:47

. Jak już kupisz ten kask, postarałbyś się o minirecenzje. Ja też się zastanwiałem przez chwilę nad nim (w wersji n-com). Z drugiej strony, w niektórych testach narzekają na blendę która sprawia kłopoty i wagę. Jeśli jeszcze nie kupiłeś, przyjżyj się AGV Longway. Sporo tańszy a piszą, że lekki i cichy. Co prawda w rękach strasznie trzeszczy i musi mocno podwiewać bo nie ma wypełnienia pod brodą ale na WebBikeWorld (otwórz link) całkiem dobrą notę dostał.
//Twoja ignorancja czy moja pycha, sam tego dobrze nie wiem...
Avatar użytkownika
InSiDe
Świeżak
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23/9/2006, 11:37
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kris2k » 3/6/2007, 18:43

Tu na forum jest recka tego AGV Longway... recka dobra, po przeczytaniu warto by sie zainteresowac... z malym ale... mialem okazje obejzec ten kask u dealera Suzuki w Czestochowie i szczerze... to Nolan jest znacznie lepszy (mam na mysli samo wykonanie) bo testow uzytkowych nie robilem zadnego z nich.

No wlasnie Spazz... jak tam zakupy? Nie tylko kasku ;) 8)
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez MatteoAlessandro » 8/7/2007, 14:45

Ja jeżdżę w Nolanie N-102 N-COM w wersji Matrix w macie. Kask spisuje się super. Nie jest głośny, blenda i wywietrzniki działają extra, może mógłby być troszkę lżejszy ale to raczej czepianie się niż kłopot. Jak dla mnie jak coś jest za lekkie to i mniej wytrzymałe albo kosztuje jak za kosmiczną technologię.

Właśnie kupiłem do niego system N-COM bluetooth i jak tylko go zamontuję to od razu Wam napiszę jak się sprawdza.

Kask jednym słowem polecam.
Ciao

Matteo
MatteoAlessandro
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7/7/2007, 13:25
Lokalizacja: Wawa / Żoli

Postprzez spazz » 8/7/2007, 21:21

ja naprawilem jedna stary kask wiec nolana zostawiam na kiedys tam
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

N102 - opinia

Postprzez panhonda » 15/10/2009, 13:13

Wiem, że nie ma rzeczy doskonałych, wiem, że jestem trochę upierdliwy, ale dzięki klientów upierdliwości produkty stają się lepsze:)
Oto fakty:
- Wymiana szybki niewygodna i skomplikowana
- Wymiana pinloka wiąże się z wyjęciem szyby, więc patrz powyżej...
- Przy ulewnym deszczu krople wody dostają się przez górną uszczelkę na wewnętrzną stronę szyby, efekt? Zaparowany pinlok "od środka", po zmroku koszmar!
- Kask jest głośny, nawet bardzo. Wcześniej używałem kasku Levior z unoszoną szczęką i był o niebo cichszy. Mam moto z niską owiewką, jak ktoś ma szybę o powierzchni stołu kuchennego, to każdy kask będzie cichy.
- Po niedługim czasie szyba rysuje się od ocierania o pinlok wskutek podnoszenia, zamykania i otwierania.
Poza tymi wadami, to całkiem przyzwoity...;]
panhonda
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 22/9/2008, 10:44
Lokalizacja: Widzów

Postprzez Maniek-rze » 19/4/2010, 18:20

Ja 102-kę używam od trzech lat i jestem zadowolony. Ma oczywiście swoje mankamenty które opisę poniżej jednak chciałbym odpowiedzieć na kilka punktów które kolega zawarł powyżej. Nie wiem o co chodzi z problemami z zapięciem może to kwestia wprawy, a co do rysowania szyby to swoją pierwszą zmarnowałem bardzo szybko po pierwszym sezonie była do wywalenia. Ten kask nienawidzi jazdy z otwartą na maksa szybą. Wtedy szyba rysyje się zarówno od blendy umieszczonej niefortunnie na zewnątrz, jak i w wyniku drgań wewnętrznej wkładki po takiej jeździe bardzo szybko szyba jest do wymiany. Rada na to jest prosta. Cieniutki pasej przeżroczystej, cienkiej taśmy bezbarwnej i skleić ze sobą ta operacja powoduje iż te elementy nie trą o siebie, oraz sprawdzić, druga rada to sprawdzić do jakiego momentu możesz otworzyć szybę aby blenda zewnętrzna nie była przyciśnięta do szyby. zapięcia zarówno kasku jak i szczęki bez uwag. Podstawową jednak wadą tego kasku jest blenda na zewnątrz która powoduje że strumień powietrza dostający się między blędę i szybę powoduje hałas. Ja na długie trasy zdejmuję blędę i zakładam ciemne okulary i jest wszystko ok. Natomiast należy zwrócić uwagę na właściwości przy udeżeniu pierwszą 102-jkę roztrzaskałem podczas wypadku kaskprzyjął energię książkowo. Udeżenie o asfalt było potężne, kask poszedł w mak - głowa bez uszkodzeń. Przytaczany AGV jest zupełnie z innego materiału. Jakościwo temu nolanowi odpowiada schubert, ale na to mnie nie stać.
Pozdrawiam
Maniek
Maniek-rze
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19/4/2010, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê