Zobacz wątek - CBR F4- gaśnie na niskich obrotach Pomocy!!
NAS Analytics TAG

CBR F4- gaśnie na niskich obrotach Pomocy!!

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

CBR F4- gaśnie na niskich obrotach Pomocy!!

Postprzez buska_lukasz » 20/5/2011, 22:37

Witam! Z góry przepraszam jeśli dubluje temat ale nie znalazłem odpowiedzi na forum. Sprawa tyczy się cbr 600 f4 rocznik 2000. Gdy motocykl jest rozgrzany a zatrzymuje się np. na światłach silnik chodzi prawidłowo a zaraz potem zaczyna chodzić nie równo i silnik gaśnie, jak gazuję to wszystko jest ok. Dzisiaj zatrzymałem się na światłach i słyszę że zaczyna nierówno chodzić to zacząłem mu trochę gazować zielone wskoczyło więc ruszam powoli i zgasł, odpaliłem szybko ale zaraz znowu zgasł dopiero jak ruszałem trzymając silnik na wysokich obrotach to ruszył nie gasnąc. Dalej w czasie jazdy wszystko chodzi jak powinno. Co może być przyczyną tych problemów. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
buska_lukasz
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6/2/2011, 14:38


Postprzez gizi_oo » 21/5/2011, 07:53

sprawdź miernikiem czy masz dobre ładowanie, bo na wolnych obrotach przy włączonych światłach i z palącym stopem po chwili u mnie działy się podobne szopki. ładowanie dobre bez obciążenia a po zapaleniu świateł i stopu i kierunku spadało do 12v i zaczynał się dławić. zmieniłem regulator i nie ma poprawy myślę czy może za małe ładowanie jest spowodowane alternatorem czy może to akumulator ma jakiś wpływ muszę też coś wykombinować. póki co podkręciłem wolne obroty na 1700-1800 obr. i jest ok nawet jak wszystko powłanczam. Jak rozwiążesz problem napisz jak to zrobiłeś.
pozdrawiam
gizi_oo
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 30/11/2010, 11:38


Postprzez RUTRA.RD » 21/5/2011, 09:37

a kiedy serwis byl robiony ?
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez buska_lukasz » 21/5/2011, 09:44

Co do regulatora to powinien być w porządku bo z 2 miechy temu jak kupiłem moto to miałem problem że moto zgasł w czasie jazdy i nie kręcił w ogóle myślałem że to regulator i nie ładuje mi dostatecznie aku wię zajechałem do serwisu. Gościu w serwisie powiedział że to nie wina regulatora tylko słaby akumulator. wymieniłem aku i problem się nie powtórzył.

Serwis robiony był na początku sezonu ale jeszcze przez poprzedniego właściciela więc za jego rzetelność ręczyć nie mogę. Jakieś sugestie odnośnie serwisu. co sprawdzić?
buska_lukasz
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6/2/2011, 14:38

Postprzez buska_lukasz » 21/5/2011, 09:49

gizi_oo napisał(a):sprawdź miernikiem czy masz dobre ładowanie, bo na wolnych obrotach przy włączonych światłach i z palącym stopem po chwili u mnie działy się podobne szopki. ładowanie dobre bez obciążenia a po zapaleniu świateł i stopu i kierunku spadało do 12v i zaczynał się dławić. zmieniłem regulator i nie ma poprawy myślę czy może za małe ładowanie jest spowodowane alternatorem czy może to akumulator ma jakiś wpływ muszę też coś wykombinować. póki co podkręciłem wolne obroty na 1700-1800 obr. i jest ok nawet jak wszystko powłanczam. Jak rozwiążesz problem napisz jak to zrobiłeś.
pozdrawiam


Jakie powinno być ładowanie przy włączonych światłach i stopie?
buska_lukasz
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6/2/2011, 14:38

Postprzez RUTRA.RD » 21/5/2011, 10:04

wszystko sprawdzic nawet ze wzgledu profilaktycznego znajdz taniego dobrego mechanika i zaowry, regulacja gaznikow, swiece filtry
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez gizi_oo » 21/5/2011, 11:30

no nawet na wolnych obrotach nie powinno ci spadać pod obciążeniem poniżej 13v bo wtedy akumulator jest już rozładowywany a nie ładowany,przy 5 tys obr. już powinno być około 15v. i przy wyższych trzymać już ten poziom.
gizi_oo
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 30/11/2010, 11:38

Postprzez buska_lukasz » 22/5/2011, 00:10

RUTRA.RD napisał(a):wszystko sprawdzic nawet ze wzgledu profilaktycznego znajdz taniego dobrego mechanika i zaowry, regulacja gaznikow, swiece filtry


A może ktoś polecić taniego i dobrego mechanika w warszawie najlepiej okolice bemowa?
buska_lukasz
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6/2/2011, 14:38

Postprzez RUTRA.RD » 22/5/2011, 15:18

Paweł Boruta

"Piszę o motocyklach, śmigam na nich i serwisuję* :)

* - teraz już tylko rekreacyjnie

Zapraszam co sobotÄ™ do Zielonki. Tel.: 501-430-560"
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê