Zobacz wątek - Ankieta wawelska
NAS Analytics TAG

Ankieta wawelska

O wszystkim
_________

Czy Lech K. były prezydent powininen być pochowany na Wawelu?

NIE
63
70%
TAK
12
13%
Nie wiem
15
17%
 
Liczba głosów : 90

Postprzez Czester » 15/4/2010, 07:52

Nie mam nic przeciwko. Niech chowają go gdzie chcą. Jest mi to obojętne. Miejsca mi nie zajmie. A zagorzałym przeciwnikom radzę zamknąć ryje i uszanować ludzką śmierć. Ta tragedia miała zjednoczyć ludzi. Jeszcze ciała nie spoczęły w grobach a tu już podziały i kłótnie. Totalny brak taktu i wyczucia.

kytek napisał(a):tyle VIP-ów w jednym miejscu to smaczny kąsek dla Al-kaidy czy czegoś podobnego :)

Wczoraj wieczorem oglądałem z żoną Wiadomości i powiedziała dokładnie to samo. Nie trzeba się zbytnio zastanawiać żeby na to wpaść. Prawdopodobnie w uroczystościach pogrzebowych ma uczestniczyć 45 głów państw z całego świata, między innymi Barack Obama czy Książę Karol. Prawdziwa światowa tragedia może się dopiero wydarzyć...
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki


Postprzez Kula07 » 15/4/2010, 07:59

w sumie chyba Czester masz racje, mimo iż większość jest na "nie" w tym i ja, nie powinniśmy poruszać tego tematu bo po pierwsze nic to nie zmieni a po drugi faktycznie jest to widoczny brak taktu i wyczucia, dlatego proponuję zamknąć temat.
XR 400R | | Kula daje fula :D | | https://www.youtube.com/watch?v=2Cq4e3WiCr0
Avatar użytkownika
Kula07
Stały bywalec
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 29/10/2008, 07:43
Lokalizacja: Sadłuki


Postprzez falconiforme » 15/4/2010, 09:06

Dodam jeszcze coś.

Ja też jestem zaje***cie miłym człowiekiem, ale mnie na wawelu nigdy nie pochowają, niezależnie od tego jak tragicznie zginę.
Wawel jest dla Polaków miejscem najjaśniejszych "gwiazd" naszej historii i kultury. Teraz będzie jak każde inne. A dla mnie stanie się miejscem politycznego teatru.

I macie rację że śmierć LK mogła zjednoczyć by pochylić się nad wspólną tragedią.
Jednak już decyzja o pochówku na wawelu ludzi PODZIELIŁA i wywołała kontrowersje czy chcecie tego czy nie.
Niezależnie od tego jak mamy mało taktu w obliczu czyjejś śmierci, to by pochować LK na wawelu trzeba było mieć ogromny tupet.

A skoro już wybuchły protesty w tej sprawie więc ta decyzja ma już negatywny wpływ na nasze społeczeństwo i dalszy podział.
Więc jak można mówić o tym że to dobry pomysł?

Dzisiaj 70% na NIE. 10% na TAK.

A skoro LK był takim świętojeb*liwym człowiekiem i oczywiście wielce zasłużonym wybudujcie mu jeszcze kopiec i niech papież ogłosi go świętym.


Komentarze:
-----Ktoś słuchał radia----
15.04.2010 09:33 Janina Parandowska w radiu powiedziała, że dziennikarze i telewizje są zastraszane, pod ich adresem są stosowane groźby od zwolenników prezydenta i PiSu.
-------------------------
Właśnie jesteśmy świadkami fałszowania historii. Za kilkadziesiąt lat nikt nie będzie pamiętał, że Lech Kaczyński był prezydentem jednej partii politycznej, że poparcie społeczeństwa dla Jego prezydentury przed katastrofą sięgało kilkunastu procent. Będzie pochowany wśród najbardziej zasłużonych Polaków. Brawo PR-owcy PIS. Świetne posunięcie. Doceniam to. Teraz powiedzenie "po trupach do celu" nabiera nowego znaczenia
----------------------------

Jak ktoś chce temat może zamknąć.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez madcap » 15/4/2010, 13:34

czytałem wywiad z Sasinem, wg tego to kancelaria prezydencka naciskała na Wawel, Marta chciała na Powązkach.....
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez MaximusPL » 15/4/2010, 19:30

dyskusja powinna być ...
fakt, że Kościół decyduje z Dziwiszem na czele kto ma być pochowany na Wawelu ... ale niech szanowni księża nie zapomną dla kogo są ...
Suzuki GSR 600 A 2007/2008
Avatar użytkownika
MaximusPL
Świeżak
 
Posty: 328
Dołączył(a): 31/3/2009, 13:37
Lokalizacja: Poznań

Postprzez narwhal » 15/4/2010, 20:05

Dzielił zamiast łączyć. Zbudował swoją prezydenturę na stworzonej przez siebie wersji historii Polski. Lech Kaczyński absolutnym liderem swoich działań uczynił politykę historyczną. Ta była także całkowicie własna. Otoczył się ludźmi zakompleksionymi, którzy nie osiągnęli niczego pozytywnego i znaczącego w Polsce po roku 1989. Prezydent Lech Kaczyński za jedną z kluczowych cech przy wyborze ludzi, którzy byli blisko niego uczynił nienawiść do twórcy i lidera ruchu "Solidarność", byłego prezydenta Lecha Wałęsy i innych współtwórców Okrągłego Stołu. Dla Lecha Kaczyńskiego obalanie legend i autorytetów, ludzi mających wielkie zasługi i powszechnie szanowanych było ważnym elementem prezydentury. Skupiał się na tym co było, a wszystko inne, to co jest w danym czasie i to co będzie całkowicie spychał na drugi plan, zostawiał tak naprawdę nie wiadomo dla kogo. Kompleksy, fobie, uprzedzenia, małostkowość były cechami-liderami postępowania Lecha Kaczyńskiego jako polityka i prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Początkowo wzbraniałam się przed zabieraniem głosu w dyskusji na temat miejsca pochówku prezydenta. Uważałam i nadal twierdzę, że rozmowa na ten temat jest wyjątkowo niezręczna. Ostatecznie jednak postanowiłam wyrazić tutaj swoją opinię. Lech Kaczyński nie powinien być pochowany na Wawelu. Tragiczna śmierć nie uprawnia go do takiego przywileju.
Motor to masz w pralce! :P
Avatar użytkownika
narwhal
Świeżak
 
Posty: 248
Dołączył(a): 28/2/2010, 12:36
Lokalizacja: 21°55'E 52°16'N

Postprzez Invi » 15/4/2010, 20:16

falconiforme napisał(a):Właśnie jesteśmy świadkami fałszowania historii. Za kilkadziesiąt lat nikt nie będzie pamiętał, że Lech Kaczyński był prezydentem jednej partii politycznej, że poparcie społeczeństwa dla Jego prezydentury przed katastrofą sięgało kilkunastu procent. Będzie pochowany wśród najbardziej zasłużonych Polaków. Brawo PR-owcy PIS. Świetne posunięcie. Doceniam to. Teraz powiedzenie "po trupach do celu" nabiera nowego znaczenia


Tak swoją drogą to kochany obecnie przez 99% społeczeństwa i leżący na Wawelu Piłsudski też lewakiem z niejasnym związkiem z niemieckim wywiadem był ;)
Ostatnio edytowano 16/4/2010, 10:02 przez Invi, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez masino » 15/4/2010, 22:02

Nie.
Uzasadnienie : tak jak wielu z Was sądze iż na Wawelu pochowane są bardziej zasłużone osobistości i lepszym rozwiązaniem była by Warszawa.
Moim zdaniem media trochę zawiniły w tej sytuacji, ponieważ gdyby nie rozdmuchały tych protestów i nie nagłośniły to by może wszystko ucichło, a tak to zaczyna się robić z tego niepotrzebna sensacja... Niepotrzebnie tam się zjechała telewizja, decyzja zapadła i już jej na 99 % nie zmienia. Można jedynie przedstawić swoje zdanie tak jak My tu na forum, a nie urządzać cyrki...
A tak poza tym to szacunek wszystkim zmarłym bo to wielka ludzka tragedia ...
Avatar użytkownika
masino
Świeżak
 
Posty: 215
Dołączył(a): 12/7/2008, 19:59
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez MaximusPL » 15/4/2010, 22:28

generalnie chyba Wszyscy jesteśmy na NIE ... cała Polska .. kogo nie spytam to jest przeciwny ... muszą to wiedzieć .. ale decyzji nie zmienią ...
Suzuki GSR 600 A 2007/2008
Avatar użytkownika
MaximusPL
Świeżak
 
Posty: 328
Dołączył(a): 31/3/2009, 13:37
Lokalizacja: Poznań

Postprzez falconiforme » 16/4/2010, 13:11

Najlepsze jest tylko to jak ludzie argumentują się za wawelem:

1. Nie oceniajmy ludzi po ich dokonaniach. :shock:
2. Oczerniajmy tych którzy już tam leżą. W sensie jak ich już zgnoimy to będzie wśród swoich? :shock:

A co do L.Wałęsy, to niezależnie jakim jest człowiekiem i co teraz robi, czy go się trawi czy nie, to jego zasługi sięgają dalej niż nasze granice - FAKT NIEZAPRZECZALNY. To takie przeciwieństwo do L.K.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez adam_89 » 18/4/2010, 08:59

NIE! Nie zasłużył sobie na to, nie zrobił nic wielkiego, dzięki niemu polska stała sie pośmiewiskiem na świecie. Został politykiem, więc powinien liczyć się z tym, że kochany nie bedzie i że po śmierci bedzie mieszany z błotem tak samo jak za zycia.

To by został pochowany na wawelu jest decyzją rodziny - decyzją polityczną a więc decyzją jarka. Obydwaj byli siebie warci
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez narwhal » 18/4/2010, 10:07

Dalibyście spokój i chociaż dziś nie poruszali tego tematu.
Motor to masz w pralce! :P
Avatar użytkownika
narwhal
Świeżak
 
Posty: 248
Dołączył(a): 28/2/2010, 12:36
Lokalizacja: 21°55'E 52°16'N

Postprzez mar111cin » 18/4/2010, 11:25

nie no Lech Kaczyński to naprawde miał szczęście w życiu... całe życie się z niego nabijali, oczerniali go, ogólnie podczas rządów robili sobie z niego kabaret. Co nie powiedział nie zrobił, to zaraz była kupa śmiechu. A po śmierci pochowają go w korytarzu i to jeszcze przy ścianie...
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Poprzednia strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na gr