Zobacz wÄ…tek - skora vs. tworzywo
NAS Analytics TAG

skora vs. tworzywo

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez Kris2k » 19/3/2007, 19:07

&rew... najlepiej w sklepie zmierzyc a na allegro kupic, generalnie polecany sposob, jak chcesz od razu na allegro to troche ryzykujesz... ale to Twoje pieniadze
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry


Postprzez &rew » 19/3/2007, 20:17

Kris2k.... właśnie do allegro jakoś tak za bardzo zaufania nie mam, a ceny chyba aż tak diametrialnie sie nie różnią ( allegro a sklep ).
www.STUNTPOLAND.com | Dzida jest bogiem, freestyle nalogiem, predkosc zabawÄ… a Stunt podstawÄ…
&rew
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 253
Dołączył(a): 10/3/2007, 17:57
Lokalizacja: Kutno


Postprzez Sword » 20/3/2007, 10:54

Kilka slow o kurtkach i kombinezonach firmy AMX
Firma moze jeszcze malo znana na Polskim rynku lecz oferujaca dobrej jakosci artykuly. Zaryzykowalem i stalem sie posiadaczem Kombinezonu w barwach Hondy CBR (Zdjecia sa tu www.amx.republika.pl )

O Sprzedawcy: Po pierwsze: Mowi prawde! (to w dzisiejszych czasach zadko sie zdarza).
Po drugie: Jesli nie jestescie W-Wa Nie zdziwcie sie jak dzis zamowicie a jutro dostaniecie (naprawde szybka dostawa)
Po trzecie: Jesli nie trafiliscie z rozmiarem. Zaden problem Dzwonicie i wymieniacie.

Teraz o samym produkcie: Skora naturalna (zadna lipa), Wbudowane protektory. Wszystkie wstawki kolorwe sa naszywane nie malowane.
Skora jest wygodna. Wszystkie zgiecia sa gdzie byc powinny. Nic napewno nie obetrze.

Wyglad: W ofercie firmy znajdziecie komplet pasujacy kolorystycznie do kazdego motorku.

Minusy (bo i takie niestety sa): 1 Brak odpinanej podszewki
2 Brak zewnetrznych protektorow
3 To skora czyli troszku cielo w lecie
4 Wypada o to dbac (czyscic impregnowac zwlaszcza jesli zdecydujecie sie na jasny kolor. widac na nim wszystko)

Moje wrazenia: Naprawde wygodna rzecz. W jasnym kolorze nawet w sloneczku tragedii nie ma. Po pleckach nie wjeje. Przy duzych predkosciach nic nie szumi czy lata. Odjechany wyglad zwlaszcza ze udalo mi sie dobrac idealnie kolor kombinezonu do motorku.

Jesli chodzi o cene adresy telefony to wszystko macie na stronie:

www.amx.republika.pl


Pozdrawiam Gdzies na drodze sie spotkamy :D
Fear is my Angel!!!
Avatar użytkownika
Sword
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 10/3/2007, 17:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez Qba » 20/3/2007, 11:58

Co do Retsilver to ta kurtka jest strasznie krótka, bez dopinanych spodni to sie w niej nie pojezdzi.
Oczywiscie rozmiarówka retbike, ich rzeczy nie mozna kupowac bez przymierzenia co partia to inna rozmiarówka retsilwer mierzylem xl i byl idealny, pomijajac dlugosc, a np retsport to mam rozmiar L i jest wiekszy niz xl retsilver.
Mierzylem tez ich skorzana kurtke, jeszcze nigdy nie widzialem tak zeby rekaw w bicepsie byl strasznie luzny, a od łokcia w dól to ledwo reke mieściłem, a nie jestem napakowany.
FZS 600
Avatar użytkownika
Qba
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17/1/2007, 10:09
Lokalizacja: Warszawa/Kabaty

Postprzez mlody » 20/3/2007, 17:17

Wracajac do tematu Modeki shield.
Ostatnio bylem w Motocentrum w Opolu,widzialem ze NITRO skopiowalo calosc z Modeki-model shield.Jest identyczna,tyle ze ma zamiast napisu MODEKA-napis Nitro.
Nie wiem jak z cena,ale chyba byla ciut tansza...
Obrazek (otwórz link)
Jak każdy właściciel Kawasaki mam zawsze racje i jestem najmądrzejszy :PPP

zx6r '2006
Avatar użytkownika
mlody
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1350
Dołączył(a): 10/5/2006, 20:55
Lokalizacja: opo

Postprzez &rew » 20/3/2007, 20:08

hehe Akon okazja kupujesz? Jak tak to szybko bo zejdą jak ciepłe bułeczki :lol: :lol:
www.STUNTPOLAND.com | Dzida jest bogiem, freestyle nalogiem, predkosc zabawÄ… a Stunt podstawÄ…
&rew
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 253
Dołączył(a): 10/3/2007, 17:57
Lokalizacja: Kutno

Postprzez &rew » 21/3/2007, 17:37

To ja jeszcze z jednym pytaniem wyskocze co myślicie o lataniu na sprzęciku w takiej zbroi http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=177827872 w ciepłe dni pod t-shirt a w chłodne/deszczowe pod kurtke (nieprzemakalną)
www.STUNTPOLAND.com | Dzida jest bogiem, freestyle nalogiem, predkosc zabawÄ… a Stunt podstawÄ…
&rew
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 253
Dołączył(a): 10/3/2007, 17:57
Lokalizacja: Kutno

Postprzez Kris2k » 21/3/2007, 17:45

Temat walkowany juz pare razy.
W skrocie: tak, jak najbardziej tak.

(pod kurtke tekstylna oczywiscie, bo byli i tacy co chcieli pod skore zakladac co raczej jest chybionym pomyslem ;) )
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez &rew » 21/3/2007, 17:55

Kris2k.... dzięki i sory że powtórzyłem temat :)
www.STUNTPOLAND.com | Dzida jest bogiem, freestyle nalogiem, predkosc zabawÄ… a Stunt podstawÄ…
&rew
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 253
Dołączył(a): 10/3/2007, 17:57
Lokalizacja: Kutno

Postprzez &rew » 21/3/2007, 18:06

Akon... wypas zacznam sie porzadnie zastanawiać nad tą okazją :twisted: :lol: :D
www.STUNTPOLAND.com | Dzida jest bogiem, freestyle nalogiem, predkosc zabawÄ… a Stunt podstawÄ…
&rew
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 253
Dołączył(a): 10/3/2007, 17:57
Lokalizacja: Kutno

Postprzez kravec » 21/3/2007, 18:08

akon wez sie ogarnij... znowu zaczynasz spamowac.... za dlugo bylo spokojnie?? juz kiedys wyskakiwales z takimi pomyslami jak ja sie pytalem o zbroje.... wiec juz sie to przejadlo.... co do zbroi... pojutrze zaczynaja sie targi- mozan sporo zobaczyc... ja kupuje evs bj 22.... jak wroce moge napisac conieco na temat tego modelu... (chyba ze bedzie jakas niefajna w co bardzo watpie)
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez &rew » 21/3/2007, 18:13

kravec... to czekamy na TwojÄ… opinie.
www.STUNTPOLAND.com | Dzida jest bogiem, freestyle nalogiem, predkosc zabawÄ… a Stunt podstawÄ…
&rew
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 253
Dołączył(a): 10/3/2007, 17:57
Lokalizacja: Kutno

Postprzez kaka84 » 22/3/2007, 10:46

witam :) cos za dozo ostatnio o tekstylnych ciuchach wiec trzeba wzmocnic pozycje skurzanych kombinezonow.Otoz wspomniana wczesniej marka Tschul wyposcila nowa kolekcje na 2007 roktak sie reklamuja na alegro.przybyly(wzgeldem statrszych modeli):
-membarny/blizej nie okreslone?/
-materiał nie tylko na rękach ale także pod pachami co podnosi komfort oraz leprze oddychanie podczas jazdy/..i moze powodowac ze kombi ''przecieka''?/
-system wentylacji-na rękach,pod kolanami,specjale wentylatory na barkach/to chyba ten material jw/
- na karku z tyłu (gąbka na kolnieżu-pianka) dla lepszego konfortu.
-pojawily sie rowniez tak zwane "safe rubber padding'' co by sie kombi tak nie scieralo przy szlifie
-cena podskoczyla o 100 do 919zl
ja nie chce ich reklamowac :wink: /nie znam sie na kombinezonach :lol: / tylko pytam co o tym sadzicie
P.S tylko nie krzyczcie na mnie :oops:
Już niedługo... to już przeszłość
GS500f K4(2006) :D
Avatar użytkownika
kaka84
Świeżak
 
Posty: 108
Dołączył(a): 13/2/2007, 08:18
Lokalizacja: Wołomin

Postprzez Kris2k » 23/3/2007, 16:00

Dorwalem aparat i uzupelnilem jeszcze paroma zdjeciami opis spodni trzy strony wczesniej, czyli tutaj:
viewtopic.php?t=3739&postdays=0&postorder=asc&start=210
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez t_racer_ » 24/3/2007, 18:46

Dzisiaj pierwszy raz polatałem w kombinezonie Tschul. Wszystko było ok :) Kombi sprzedawca dobrał mi dość mocno dopasowane, ale od początku, ku memu zaskoczeniu, było komfortowo. Wstawki z elastycznego materiału i harmonijki ze skóry spełniają swoje zadanie wyśmienicie. Wentylowane rękawy, materiałowe wstawki pod pachami i w kroku, oraz wloty powietrza na barkach sprawiały, że przy temp. 12 C... zmarzłem, a miałem pod kombi komplet bielizny termoaktywnej Greene i bluzę termoaktywną TCM. Wniosek z tego, że podczas jazdy latem będzie przewiewnie, ale w korkach na pewno się człowiek spoci. Kiedy słońce przypiekało mnie w mieście w korkach, plecy nie spaliły mi się bo ochraniacz pleców (sztywny, a nie pianka) zapewniał mi izolację, a jak już jechałem to wloty na barkach wpuszczały do środka powietrze. Ochraniacze kolan i łokci leżą dobrze, natomiast barkowe wymagają po założeniu kurtki przesunięcia do przodu, podczas jazdy nie przesuwają się i żadne z nich nie uwierają. Zamki YKK działają dobrze, szwy zostawiają trochę do życzenia, gdzie niegdzie wystają nitki, jak będzie dalej to zobaczę gdzieś za miesiąc. Na teraz jestem zadowolony z zakupu. Jeśli macie jakieś pytania to odpowiem na nie w poniedziałek wieczorem, bo teraz przeproszę się z moim cordurowym kompletem i jadę w trasę. Poniżej link pod którym jest model kombinezonu który kupiłem, mój jest w wersji czarno-srebrno-szarej.

Pozdrawiam i do zobaczenia w trasie!
http://www.allegro.pl/item178628609_kom ... ciowy.html
Avatar użytkownika
t_racer_
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 427
Dołączył(a): 9/1/2007, 23:11
Lokalizacja: Warmia

Postprzez Saimek » 24/3/2007, 19:24

Ja sobie skore odpuszczam chyba :) spodobaly mi sie tekstylia..

bylem dzisiaj na moto bazarze w Poznaniu schodzilem 3 godziny...
i:

Modeka Rookie albo Mttr

Rookie byly po 550 ale to smiech koles z allegro z Poznania sprzedaje je za 420 wiec luz.,.

ale firma mttr ma kurtke wygladajaca identyko. Mowia ze niby byli pierwsi ale malo znani... ze maja lepsze wykonanie itp.. maja to samo co Rookie ale jest taki plus podobno ze jest wylot powietrza na plecach a w Rookie nie ma... sa wloty ale wylotu nie ma i podobno sie robi balon..

ktos zna ta firme MTTR? maja strone www.mttr.pl

cena u nich tej kurtki to bylo 430. Do tego spodnie bym wzial MTTR SPD-01 z wywietrznikami wygladaly ok

takie: http://www.mttr.pl/sklep,1380,,,03,,pl- ... 660,0.html

jako ze wynioslo by mnie to sporo mniej niz planowalem to od razu u nich rekawice:

http://www.mttr.pl/sklep,1380,,,03,,pl- ... 550,0.html

cos takiego kolor czerwony bo moto w czerwieni :)

co o tym sadzicie? Modeka niby firma ok ale tutaj to samo jest materialy koles mowil ze maja na tym samym poziomie... poradzcie bo nie wiem :P
Avatar użytkownika
Saimek
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 623
Dołączył(a): 17/10/2006, 22:27
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Kris2k » 24/3/2007, 19:54

Saimek... a masz linka do tej kurtki MTTR co wyglada jak Rookie??? Bo na stronce cos nie widze.
Rekawice calkiem dobre, lepsze jak moje a praktycznie w tej samej cenie.
Spodnie tez niczego sobie, wlasciwie to takie jak moje z Rider'a (pod wzgledem wyposazenia) cenowo tez podobnie, ja nie widzialbym przeciw wskazan.

Co do tego kolesia z allegro... ja wlasnie czekam az mi odpisze bo... owszem ma Rookie za 420pln, ale... kontaktowalem sie juz z nim i moze miec tez nowa Modeke na 2007rok model Atlanta (ktora jest nastepca Rookie) w cenie 450pln (tak mi napisal za pierwszym razem) a dwa... to ja wlasnie u niego wylicytowalem w Rookie za pierwszym razem ale zdazyl ja wtedy sprzedac... pisalem o tym w tym temacie gdzies na poczatku, koles jest uczciwy, pieniadze przelal z powrotem i nie bylo najmniejszych problemow.

I jeszcze kilka slow o "szpiegostwie przemyslowym"
Na wczesniejszej stronie tego tematu mlody napisal ze Nitro skopiowalo kurtke Modeki model Shield, teraz Saimek napisal ze mTTr ma taka sama kurtke jak Modeka Rookie... hehe to ja mam jeszcze jeden przypadek, tez z Modeka, tez z Rookie, popatrzcie:
Obrazek (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Pierwsza to Rookie, druga to kurtka Rider'a (tej samej firmy z ktorej mam spodnie) od dluzszego czasu nie ma juz tych kurtek na allegro, to foto pochodzi chyba z ostatniej wystawianej aukcji ze stycznie, kto wie... moze sie ta kurtka jeszcze pojawi w sprzedazy.
Saimek jak masz jakiegos linka ze zdjeciami tej kurtki mTTr to koniecznie podeslij... zobaczymy ktora firma lepjej skopiowala produkt Modeki :twisted: :shock: 8)

Edit:
Trzecia fotka to kurtka mTTr NN-01 ...Rider lepjej sie postaral... ale trzeba przyznac ze kruj maja praktycznie taki sam.
Ostatnio edytowano 24/3/2007, 21:38 przez Kris2k, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez kanibala » 24/3/2007, 20:53

No ja wlasnie powrocilem z Poznania rowniez i tak na swiezaka to powiem, ze jestem rozczarowany.
Niby wszystkiego w miare duzo ale ogolnie to jak dla mnie kupa.
Kaskow pelno z czego 80% to lazer i nitro.
O znalezieniu mojego poszukiwanego nolana n62 classic zapomniec mozna bylo.
Nolana znalazlem n84 ale nie bylo rozmiaru oczywiscie mimo przystepnej ceny (650 i do negocjacji) oraz n62 ale wersja mimic i w rozmiarze bodazje XL tylko (jednobarwne czarne poszukiwalem).
Po oblazeniu w kolko bylem tak zdesperowany, ze zaczalem mierzyc AGV GP1 ale coz sie okazuje... Brak rozmiaru w tym kolorze....
No jak dla mnei to lekko przegiecie jak na WIELKI POZNANSKI MOTOBAZAR.
Ludzie sie tlumaczyli ze juz pare poszlo ale skoro bylem w pierwszy dzien o godzinie 11 to o co chodzi sie pytam? Jak za komuny juz przed otwarciem mialem czekac? Co to? Wyprzedaz w Media Markt? :lol:

Kurtek bylo juz wiecej i wybor ciekawszy. Poszukiwalem jakiejs krotkiej i w zamierzeniu Modeka Shield, przymiarka Retbike'a moze Utika o ktorej pisalem. No i..... 1 stoisko z MOdeka odnalazlem ale sympatyczny Pan powiedzial... Shield Shield... A to taka z protektorami :shock: no i pokazal mi cos modeki za 660 pln wiecmoze to i shield byla :lol: Oczywiscie tylko 2 rozmiary XXL i XL wiec Sayonara a i jak juz napisal kolega 660 to Panie bez Å‚aski w sklepie ;)
Przymiarka Retbike'a i pozytywne wrazenia (jakis plus ole!) no ale te opinie uzytkownikow siedzialy gleboko w glowie.
Dalej bardzo pozytywne zaskoczenie kurtka tekstylna Cobra, ktora mozna znalezc na allegro za 380... Naprawde ciekawa i byla za 360.
W tych trzech modelach protektory w miare dobrze badz dobrze trzymaly
w odroznieniu prawie od wiekszosci pozostalych. Wyglada kurtka ok ale protektory np na lokcie to po prostu plastiki wrzucone do zaszytej kieszeni na lokciach i lata to w gore w dol i na boki (sick!)

O rekawicach Utiki (i czymkolwiek innym tez) takich jak Krisa moglem zapomniec. Poza tym w okresleniu do rekawic to swojska nazwa motobajzel bardzo pasuje :lol: W wiekszosci stoisk rzucone wszystko na kupke i szalej dusza piekla nie ma znajdz cos w stosie niczym w lumpexie :)

Zauwazylem, ze mozna trafic niezle promocje na takim bazarku przy ostatnich sztukach (widzialem kaski np ostatni rozmiar XL przecenione z 560 na 380 co daje ponad 30% ceny, butki retbike'a normalnie po 200 tam po 140)

Byc moze mialem zbyt duze oczekiwania co do oferty ale ba... Gdybym nie pojechal tobym sie nie przekonal co i jak...

Przynajmniej mam rozmiar kurtki juz dobrany ale bylem tak przybity na poczatku, ze nawet kominiarki nei kupilem... No to teraz lowy na allegro...

Troszke sie rozpisalem :roll:

Pozdrawiam

P.S. No Panie to moga jechac popatrzec....
Co chwila jacys faceci na gaciach lub kalesonach mierzyli spodnie :wink: :lol:
Avatar użytkownika
kanibala
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 6/1/2007, 13:35
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê