Zobacz wątek - Jak uświadomić ojca że nie zna się na motocyklach....
NAS Analytics TAG

Jak uświadomić ojca że nie zna się na motocyklach....

O wszystkim
_________

Jak uświadomić ojca że nie zna się na motocyklach....

Postprzez zbyszek20 » 19/6/2009, 22:31

Witam.


Właśnie zamierzam kupić z tatą motocykl. (ścigacza, yamaha r6, albo suzi k1)
Tylko jest niestety mały problem.

On chce sam i tylko on osobiście kupować motocykl, i to on będzie tym który go kupi bo się zna najlepiej lepiej od innych specjalistów...
A miał doczynienia z motocyklami takie: miał javę, wske, cezetke, emzetke , i teraz kupił sobie używanego Honda Gold Wing 1500... (ma wymienioną owiewke, ale tato się nie pytał sprzedawcy czemu bo " i tak nie odpowie prawdy", ....)

no i kupił motocykl , i dlatego on się zna najlepiej na motocyklach i tylko on mi kupi.... No dobra, ja troche poczytałem tutaj poradników co trzeba gdy kupuje się pierwsze moto to ja się go pytam to co trzeba sprawdzić gdy się kupuje... na to uzyskuję odpowiedź że sprawdzzam czy motocykl nie ściąga, i czy jedzie jednym śladem i to jest najważniejsze i kropka.
No to ja mówie że jak rama będzie uszkodzona to też trzeba sprawdzić żeby nie pękła ale tato oczywiście nie wie gdzie jest rama:( ....


I jeszcze jedna sprawa mianowicie ja mówie że jak będziemy kupywać to zabralibyśmy specjalistę, albo podjedziemy do autoryzowanego serwisu niech nam sprawdzą czy wszystko jest okej, a na to tata że on żadnych specjalistów nie będzie brał bo jest najlepszym i nikt lepiej mu nie zrobi, a w serwisie się nie znają.... :/ ;( Jeżeli już to pojedziemy do serwisu gdzieś na rogu do "ździcha"(przenośnia, chodzi mi do jakiegoś serwisu zwykłego z motocyklami...) , a no i mówie że płyny eksploatacyjne to damy do serwisu autoryzowanego a na to mój tato że sam wymieni płyny albo da do tamtego serwisu za rogiem.... A no i jak owiewka jest uszkodzona to "kupimy nową taką samą"... :(


Ehhh, nie wiem już co robić, przecież szkoda pieniędzą wyrzucić w błoto jeżeli zrobie tak jak ojciec chce... Jak myślicie czy są jakieś sensowne argumenty żeby go przekonać?....

ProszÄ™ o pomoc

Pozdrawiam i dziękuje:)
zbyszek20
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2/6/2009, 22:00


Postprzez YZF R1 » 19/6/2009, 23:07

Jak mamy Ci doradzić skoro nie wiemy jak się zna twój Ojciec, jak ty się znasz... Ile ty masz lat chłopaku bierzesz kasę jedziesz do sprzedawcy oglądasz i kupujesz po co Ci ojciec do podejmowania takich decyzji...
Avatar użytkownika
YZF R1
Moderator
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 14/5/2008, 12:16
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez iro » 19/6/2009, 23:09

wpi****l tacie :lol: nie powiedz że nie chcesz kupić kota w worku i powiedz że specjalista widział nie raz takie moto sprawne i niesprawne więc ma przykład a tata niedokońca więc wolałbyś żeby on też sprawdził
Otoczeni hipokryzją idziemy swą ścieżką ...
Avatar użytkownika
iro
Bywalec
 
Posty: 810
Dołączył(a): 24/3/2009, 17:26
Lokalizacja: z psychiatryka ;)

Postprzez elco » 19/6/2009, 23:09

Jestes dorosly, mozesz juz podejmowac decyzje samodzielnie 8)
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez WaÅ‚ek » 19/6/2009, 23:11

spal mu gold winga
kocham swojÄ… CeBRe
Avatar użytkownika
Wałek
Świeżak
 
Posty: 97
Dołączył(a): 10/4/2009, 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez puff » 19/6/2009, 23:35

Pewnie to nie jego kasa, więc nie ma za bardzo mocy decyzyjnej.
Jak tato daje kase, to lepiej zdaj sobie sprawę, że to on decyduje. Bierz co daje, albo powiedz mu prawdę, że takiego gruchota nie chcesz i nie będziesz nim jeździł. Jeśli oczywiście będzie chciał jakiegoś złoma kupić. Jak moto będzie wyglądał ok, to zawsze możesz za swoje przejechać nim się na jakiś lepszy przegląd, żeby się uspokoić ze się nie rozpadnie. A jak wyjdzie, że tato kupił złoma, to przynajmniej się czegoś nauczy :)
Jak to twoja kasa, to powiedz mu, że jesteś duży i dasz sobie radę sam :D

edit : aha, rozumiem, że ta r6 to na pierwsze moto? I wstyd będzie w nieorginalnych plastikach wozić się na dzielni? :D
Avatar użytkownika
puff
Świeżak
 
Posty: 157
Dołączył(a): 10/2/2009, 11:48
Lokalizacja: Bytom/Wrocław

Postprzez Czester » 19/6/2009, 23:50

Wałek napisał(a):spal mu gold winga

Też chciałem to napisać ale byłeś szybszy :)
A autorowi tematu współczuję ojca...
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez zbyszek20 » 20/6/2009, 00:20

Hehe:) panowie tylko jest jeden problem tak jak zauważył to przyjaciel @puff :) - ile ja mam kasy 3-4 tysiące? i Gdzie ja w wakacje zarobie jeszcze 10 tysięcy? A jeszcze kombinezon, rękawice, kask...

Trzeba prosić o łaske i tyle....

A myślicie że do byle jakiego serwisu pojade i mi zdiagnozują motor (i tam też będe wymieniał płyny eksploatacyjne, <- ojciec mnie wyhśmiał jak to powiedziałem....) to czy też będzie dobrze? Czy musi być w autoryzowanym serwisie?
zbyszek20
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2/6/2009, 22:00

Postprzez simonw » 20/6/2009, 02:06

Hmm wiesz, moze to makabrycznie zabrzmi ale jesli jakis "fachura" zmieni Ci plyn hamulcowy i nie sprawdzi uszczelniaczy tloczka badz zle odpowietrzy i sie zabijesz to bedzie pozamiatane. Jesli zrobisz to w serwisie (bo sam sie na tyle nie znasz jeszcze i nie wiesz jak to zrobic) rodzina wystapi na droge sÄ…dowÄ… i przynajmniej winny twojej smierci bedzie ukarany a i kasa na pudlo i pogrzeb pojdzie od dealera.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kondraxk » 20/6/2009, 07:39

Zbyszek20, a powiedz co Ty myślałeś żeby z tym zrobić? Masz jakiś pomysł? Jakiś plan? Cokolwiek.
RSV
Avatar użytkownika
kondraxk
Świeżak
 
Posty: 209
Dołączył(a): 26/4/2009, 17:19

Postprzez gelo007 » 20/6/2009, 07:50

Mnie to dziwi ta wasza bezgraniczna wiara w magiczną moc autoryzowanych serwisów... Jeżeli już jechać to do znajomego typa, który pracuje w takim serwisie a zrobi wam to prywatnie. Bo dla "motłochu" to robią na odwal się. A jak ktoś się nie zna to i tak nie zauważy, że mu nic w moto nie zrobili.
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez kondraxk » 20/6/2009, 08:16

gelo007 napisał(a):Mnie to dziwi ta wasza bezgraniczna wiara w magiczną moc autoryzowanych serwisów... Jeżeli już jechać to do znajomego typa, który pracuje w takim serwisie a zrobi wam to prywatnie. Bo dla "motłochu" to robią na odwal się. A jak ktoś się nie zna to i tak nie zauważy, że mu nic w moto nie zrobili.


Co do autoryzowanych serwisów, ciekawą historię kuzynka z wwy opowiadała. Pojechała puszką na przegląd, a tam mówią, że koniecznie trzeba wymienić xxx. za 2.5 tys. peelenów. Ona mówi, że nie ma na to kasy, nie chcieli jej wypuścić, ale w końcu dali spokój. W tym samym tyg. pojechała do jakiegoś prywatnego serwisu znajomego. Diabli wiedzą jak się znał, ale podobno miał bardzo dobrą opinię. Koleś mówi, że wszystko w porządku.
Prawdopodobnie do serwisu "autoryzowanego" ktoś ze znajomych serwisanta przyjechał z zepsutym sprzętem, a kuzynka by zapłaciła za wymianę podzespołu u tego kolesia. Na papierku rzecz jasna by widniało, że to u niej....

Od tamtego czasu nigdy więcej autoryzowanych serwisów.
RSV
Avatar użytkownika
kondraxk
Świeżak
 
Posty: 209
Dołączył(a): 26/4/2009, 17:19

Postprzez kosta » 20/6/2009, 09:08

dla mnie twój tatko jest poprostu nie myślący, i chyba niespecjalnie mu zależy na twoim bezpieczeństwie.

P.S pokaż mu ten topic niech sobie poczyta o swoich wymysłach
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez Bunny » 20/6/2009, 09:34

Powiedz mu poprostu, że się g*wno zna i tyle :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
Bunny
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1103
Dołączył(a): 25/1/2006, 19:31
Lokalizacja: siÄ™: biorÄ…: dzieci: ?

Postprzez patryk83 » 20/6/2009, 09:45

Moim zdaniem, pewnych osób i tak nie da się przekonać o ich niewiedzy, bo i tak powiedzą, że Ty g*** wiesz inni też sie nie znają więc czasami szkoda zachodu na próby tłumaczenia.
Honda CBR 600 F4i user
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
patryk83
Bywalec
 
Posty: 942
Dołączył(a): 29/8/2008, 08:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez limak14 » 20/6/2009, 09:45

Bunny napisał(a):Powiedz mu poprostu, że się g*wno zna i tyle :lol:

Dobitnie ale szczerze :)
Powiedz antykowi, że Cezety to już czasy prehistoryczne. Technika poszła na przód, a wiedza ludzi nie zawsze za nia nadarza wiec lepiej zlecic ogledziny serwisowi.
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez SzpiceR » 20/6/2009, 09:45

gowno to malo powiedziane... ale juz widze jego tekst ja to bedzie czytal: " a co mnie obchodza jacys ludzie z internetu" haha o przecierz on naprawial emzete to lepiej wie hahaha
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Postprzez simonw » 20/6/2009, 11:42

Oj dobra no, niektore serwisy sa takie owszem, dla tego napisalem dealer. Wiadomo iz sa to tylko ludzie ale nie mozna zaprzeczyc ze jest wieksza szansa na poprawne odpowietrzenie czy zmiane oleju niz gdziekolwiek indziej.
Co prawda w motocyklu nie ma koniecznosci odsysania oleju to jednak milo by bylo otrzymac pelna zmiane a nie spuszczenie i dolewkÄ™. Do tego uzywa sie maszyny ktora wysysa pod duzym cisnieniem olej z silnika, pozniej nastepuje plukanie, znow odsysanie i napelnienie nowym olejem. Podobnie z hamulcami, takze pod cisnieniem odsysa sie plyn i nie ma problemu z odpowietrzaniem pozniej (po kilka razy) zanim hebel bedzie reagowal tak jak chcesz.
Dodatkowo malo ulicznych warsztatow ma laserowe czujniki do pomiaru ramy czy ultradzwiekowe testery spawów jeśli cokolwiek bylo robione.

A najwazniejsze, motocykle maja juz komputer na sobie i stroi sie toto z softu serwisowego tak jak samochod, to juz nie era gaznikow gdzie pokrecisz srubami i popatrzysz na stroboskop celem synchronizacji.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez qadrat » 20/6/2009, 13:10

Jeśli to jest za pieniążki ojca - to raczej za dużo do gadania nie masz, powinieneś mu dziękować, że w ogóle chce Ci motonga kupić :) Zaakceptuj to, co on chce zrobić i kup motocykl "po tatusiowemu". Gdybym ja był w Twojej sytuacji - to bym nawet słowem nie pisnął, jakby ojciec mi chciał coś kupić - po prostu bym mu na wszystko przystał.

Mi niestety, motocykla nie chcieli nigdy kupić, do wszystkiego musiałem dojść sam... I dlatego teraz jeżdżę tylko Diversionem, ale przynajmniej jestem dumny z mojego sprzętu - i dbam o niego, bo pamiętam, ile pracy i wysiłku mnie kosztowało zarobienie na niego pieniążków :)

P.S.
R6 na pierwsze moto - zły pomysł :)
BMW F650 Funduro.
Avatar użytkownika
qadrat
Świeżak
 
Posty: 276
Dołączył(a): 21/4/2008, 21:25
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez Piankowy Marynarzyk » 20/6/2009, 13:19

Na pierwsze moto R1 sie nadaja jedynie - 8 sezonow i na R6 mozna wskakiwac ;]

Co wolno wojewodzie to nei Tobei smrodzie xD nahaha
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości




na górê