Zobacz wątek - MINY Z OGŁOSZEŃ!!! Unikajcie tych motocykli!!!
NAS Analytics TAG

MINY Z OGŁOSZEŃ!!! Unikajcie tych motocykli!!!

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Postprzez b4t00n » 13/11/2011, 08:23

Cena za kawe , jeśli faktycznie było tak jak mówisz to trochę za wysoka. Ale według mnie najważniejszą sprawa jest stan techniczny. Mi osobiście nie przeszkadzało by to , że był po szlifie, aczkolwiek musiał by być złożony w sposób poprawny. Jeśli z ramą nie było nic grzebane ani z lagami , no to nie ma żadnych przeciwwskazań aby kupić takie moto. Pod warunkiem , że cena jest odpowiednio niższa niż bez wypadków w tym roku. Sam osobiście bym wolał zakupić moto po szlifie i przez zime sobie je samemu odpicować. Najważniejsze jest to że jest sprawny technicznie :)
Avatar użytkownika
b4t00n
Świeżak
 
Posty: 57
Dołączył(a): 25/10/2011, 15:42
Lokalizacja: poznań


1000rr Kraków

Postprzez cbr1000rrlg » 15/11/2011, 22:37

witam chciałem przestrzec was przed tym sprzedajacym kupilem od niego 600rr
gosc zapewniał mnie ze jest w stanie idealnym i wogole zajebiscie tylko tam plastiki boczne po szlifie a silniczek bedzie mi sluzyl i wogole uwiezylem mu na słowo gosc był zajebiscie przekonowujacy no i byłem napalony :)
jak sie pózniej okazało pół motocykla było do wymiany
jak dowiedzialem od mechanika sie moto bylo mocno katowane juz dawno nie było w nim wymieniany filter ani olej a zapewniał mnie ze nowo wymieniony filter
nie polecam uważajcie
silnik był złozony na silikonie czerwonym taki jak do wsk-a i wogole szkoda opowiadac motor po jakiejs chwili przestal dobrze odpalac a na poczatku chodzil jak złoto wydaje mi sie ze miał cos zalane jakiego doktorka
http://allegro.pl/honda-cbr-1000rr-2007 ... 49025.html
cbr1000rrlg
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15/11/2011, 20:49


Postprzez bochen_team » 16/11/2011, 20:05

bochen_team
Świeżak
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19/1/2009, 13:21

Postprzez tomekziomek » 17/11/2011, 19:03

Uwaga!

http://allegro.pl/sliczna-honda-cbr-125 ... 95505.html

Gość przez telefon zapewniał że ideał. Po przyjeździe motocykl odpalony, nagrzany. Oględziny, jazda próbna; okazało się że w silniku coś brzeczało, skrzynia chodziła strasznie (1,2,3 i trzeba było zgasić moto aby zredukować) , mało co sie trzymało kupy, uszkodzona czacha, "nowa" tylna opona nie miała wcale bierznika, odrapania wyglądały jakby honda miała 'dachowanie' (przetarcia u góry pompy hamulcowej) , powyginane klamki, przebieg w milach nie kilometrach. Ogólnie zdjęcia jakby innego motocykla. NIE POLECAM UNIKAĆ GOŚCIA JAK OGNIA!
tomekziomek
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 10/11/2007, 14:11

KAWASAKI ZX6R 636 Krosnowice ! Unikać- zielona 2005-2006

Postprzez wojtek1303 » 26/11/2011, 11:24

Aby zaoszczędzić komuś czasu i kasy na paliwo kilka info o motocyklu:
http://moto.allegro.pl/kawasaki-zx6r-63 ... 38167.html

!!! Moto ma uszkodzoną ramę, wgniecioną chłodnicę i wiele wiele innych pierdół !!!

+ zacieki po malowaniu, dekle widac na foto .... Ogólnie LIPA.
Honda f4i '01
Avatar użytkownika
wojtek1303
Świeżak
 
Posty: 262
Dołączył(a): 23/5/2007, 23:03
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez Janol » 27/11/2011, 22:23

http://otomoto.pl/honda-cbr-f4i-sport-M2967012.html

Tego motocykla unikajcie. Gościu przez telefon bardzo miły natomiast to co się okazało na oględzinach i co wykrył mechanik przerosło moje oczekiwania. Wg. sprzedającego do wymiany są tylko klocki. Na prawdę jest cały silnik do roboty: regulacja zaworów, synchronizacja, rozrząd do wymiany, napinacz itd. Cwaniak myślał, że podkręcenie do 2,5tyś załatwi sprawę :lol: . Motor sprowadzony z Anglii - rdza na ramie, zardzewiałe lagi do tego stopnia, że przy głębszym nurkowaniu uszczelka będzie uszkodzona, opony może nie są zjechane ale mają 6 i 8 lat :shock: Na wydechu akcesoryjnym wgniecenie, oba boki porysowane. Lewy wygląda tylko na upadek za to prawy już na szlifa. Napędu zostało ok. 10% Motocykl nie wygląda aby po sprowadzeniu widział się z serwisem. Wycena mechanika na doprowadzenie motocykla do stanu dobrego i nadającego się do bezpiecznej jazdy ok. 3tys zł. Nie marnujcie czasu :wink:
Avatar użytkownika
Janol
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 27/11/2011, 21:48
Lokalizacja: Oleśnica

Postprzez maciejka69 » 27/11/2011, 23:40

ludzie, litości. Szukacie substytutu sporta, który ma wprowadzić was w prawdziwą zabawę. Każdy się na tym uczy, więc trudno chyba znaleźć coś, co nie ma ryski, czyż nie? Gdybym szukał sporta to na 100% odrzuciłbym wszystkie oferty ze śmiesznymi cenami, bo to śmierdzi na odległość. Albo kurwa rybki, albo akwarium
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Postprzez wojtek1303 » 28/11/2011, 08:36

Jestem podobnego zdania. Jeżeli Cię to pocieszy to po wymianie napinacza rozrządu lub po jego skręceniu będzie cicho. To typowe dla f4i. Regulacja zaworów i synchronizacja pewnie nie jest konieczna a jeżeli tak to zapewne kilka setek i zrobione. Jadąc oglądać używany motocykl trzeba się liczy z tym, że nowego nie kupisz i jakieś regulacje trzeba będzie zrobić, a rysy i zadrapania też się zapewne znajdą. Nie wspominam już nawet o wymianie oleju, bo przynajmniej ja nie wierze nikomu że wszystko porobił. Oczywiście najlepiej wziąć mechanika ze sobą, ale mało który sprzedający opuści tyle co mechanik wyceni.
Honda f4i '01
Avatar użytkownika
wojtek1303
Świeżak
 
Posty: 262
Dołączył(a): 23/5/2007, 23:03
Lokalizacja: Wroclaw

bmw r1200gs + GROSKO = Glinno + strucel

Postprzez twardy-99 » 18/12/2011, 17:47

http://otomoto.pl/bmw-r-1200-gs-zadbany-M2989620.html
Piszę w imieniu kumpla ktory dzisiaj ogladał motocykl a ja i 2 kolegów mu towarzyszyliśmy.

BMW R1200gs
Rok produkcji:
2005
Przebieg w km:
34 000 km
Pojemność skokowa:
1200 cm³
Rodzaj paliwa:
benzyna
Kolor:
granatowy-metallic
Kraj pochodzenia:
Wielka Brytania

UWAGA OPIS
Motocykl świeżo sprowadzony z Anglii od I właściciela.
Przebieg 34000km na 100% autentyczny.
Bezwypadkowy, wszystkie plastiki w oryginalnym malowaniu.
Silnik, skrzynia biegów, wał, zawieszenie itp w bardzo dobrym stanie. Założone opony szosowe (tylna praktycznie nowa).
Wyposażony dodatkowo w zestaw kufrów.
2 kluczyki.
Motocykl dla znawców tematu.
Stan techniczny i wizualny bardzo dobry!
Całkowity koszt rejestracji w Polsce ok 550zł.
Istnieje możliwość zrobienia przeglądu technicznego na miejscu koszt 65zł.


A jak było naprawdę: przejechałem z Kolegami 500km po rzekomo bezwypadkowy motocykl.
Moto po dużym dzwonie co zauwazyliśmy:
oczywiście silnik rozgrzany - bo żeby wyprowadzić moto z garażu trzeba odpalić i zrobic 2 kółka po podwórku,
kolektor spawany ( bo żal wydac 700zł za używkę ) - prawdopodobnie rozłupało go koło które weszło pod silnik ( ale moto bezwypadkowe)
ciężarek na kierownicy rezany przez asfalt,
lagi- ciekną widać grube rysy,
dekle malowane pędzlem przez pijanego lakiernika ( 1 dekiel 200zł - żal wydac lepiej malować)
jednym słowem strucel !!!
Co do przebiegu szkoda gadać moto może ma 34 000 ale z 1 z przodu....

Przestrzegam :
PHU MOTOBART
Glinno, Granitowa 6 64-300 Nowy Tomyśl
tel.: +48 785525131
A naprawde motocykl znajduje się w GROŃSKU !!!
twardy-99
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 28/3/2008, 21:29
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez bodziak3 » 30/12/2011, 16:49

Witajcie , byłem dzis obejrzeć Suzuki GSXR 600 k6. Poniżej link do aukcji.

http://moto.allegro.pl/suzuki-gsxr-600- ... 37782.html

Sprzedający przez telefon zapewniał że z motorem wszystko jest dobrze , że stan ocenia na bdb i jedynie co trzeba będzie wymienić to filtry i olej.
Po przybyciu na miejsce okazało się że :
- Motocykl miał robiony chyba cały przód w po wypadku kupił używane niezbyt w dobrym stanie części zamienne czyli : Budzik był pęknięty w pół , przednia lampa porysowana , owiewka prawa boczna nie była wogule przykręcona do czachy a sprzedający twierdził że te śruby po prostu same mu wypadły.
-Klocki z przodu w stanie dostatecznym , natomiast z tyłu zupełnie zjechane , sprzedający twierdził że nie wymieniał klocków z tyłu gdyż cyt:"nie hamuję nigdy tylnim kołem"
- Łożysko wybite i stukało niczym w moto z 89'r
- Opony z przodu jak i z tyłu z bieżnikiem po 2mm
- Śruby baku WSZYsTKIE zardzewiałe łącznie z głowną podkładką macująca bak z dokładką.
- Motocykl w Polsce od 2 lat w miał już 3 właścicieli
- Oba lusterka pęknięte i klejone na gorąco
- Łańcuch wcale nie nasmarowany ... świecił się niczym psu ja*a.
- Prawa owiewka nieoryginalna

Jak na 4 letni motor to stan jest w rozsypce WSZYSTKIM OSOBOM KTÓRE CHCĄ SIĘ WYBRAĆ OBEJRZEĆ W/W MOTO ODRADZAM !!!!!!
Drive Like a Devil... Feel Like a God... !
Avatar użytkownika
bodziak3
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 27/2/2008, 20:40
Lokalizacja: katowice

Postprzez wojtek1303 » 8/1/2012, 22:31

Ogladalem dzisiaj cbr 600 f4i sport w Ścinawie bialo granatowa. Podobno mez dzwona nie malowana i igla.
http://allegro.pl/honda-cbr-600-f4i-spo ... 39472.html

Rzeczywistość:
-cala malowana,
-popekana czacha i uchwyty
-rozrzad zaczyna halasowac
-spawany krociec chlodnicy + zagnieciona chlodnica
-prawdopodobnie prostowane lagi wiec na pewno uderzona przodem
-bak posiada wgniecenie z lewej strony (niby podczas transportu uszk., a faktycznie raczej skutek szlifu)
-lewy dekiel przetarty na dole
-bicie na kierownicy po puszczeniu podczas jazdy
-cos mega halasuje podczas jazdy z oklic przedniego kola
-stelaz czachy krzywy na lewo przez co caly przod wzgledem motocykla przestawiony na lewo

Dodatkowo ogladniete 954 w Olesnicy zolta jeszcze do poludnia wystawiona za 13200zl :D :
http://allegro.pl/honda-cbr-954rr-fireb ... 25479.html

-cala malowana, szlify na prawo i lewo
-czacha popekana czacha w standardowych miejscach zalana klejem + zaden uchwyt nie mial sruby oraz wiekszosc odpadla od czachy
-zadupek pekniety za siedzeniem
-blotnik tylnego kola pekniety z lewej strony lata luzno
-bardzo nierowna praca silnikka na jalowym biegu podobno z powodu braku Power Commandera
-rozrzad halasuje
-poobijany bak z licznymi odpryskami
-plasiki przy baku luzne i niespasowane z bakiem
- + kilka innych pierdół o ktorych juz teraz nie pamietam

Ogólnie bilans dnia: 300 km przejechane na marne.
Honda f4i '01
Avatar użytkownika
wojtek1303
Świeżak
 
Posty: 262
Dołączył(a): 23/5/2007, 23:03
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez Movalis » 20/1/2012, 18:05

czesc
bylem zobaczyc fazerka 600 srebrnego z tomaszowa mazowieckiego..niestety okazalo sie, ze lipa:/ lezal, rama i lag z prawej strony jakies dziwne, czacha malowana(widac zacieki i nieoryginalne srubki od owiewki), pod zakretka oleju jakies maslo(przegrzany silnik?), nie bylo nawet plynu od chlodnicy chyba i zbiorniczek zasyfialy, aha przebieg tez nie taki napewno:)(na loczniku bylo niewiele ponad 15000), i co jeszcze, w silniku bylo za duzo oleju trzeba go byla polozyc troche zeby zobaczyc ile oleju jest w okienku..
szkoda no, ale trzeba czegos szukac dalej...
pzdr

PS. aha kierownica byla tez lekko skrzywiona:/
ogłoszenie niestety nie ma(wygaslo)
pzdr

http://otomoto.pl/yamaha-fzs-600-fazer-M3021073.html (otwórz link)
Ostatnio edytowano 21/1/2012, 21:15 przez Movalis, łącznie edytowano 1 raz
Movalis
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 14/11/2011, 19:17

Postprzez wojtek1303 » 21/1/2012, 12:46

http://otomoto.pl/suzuki-gsx-r-180km-wa ... 20389.html


GSXR 750 K5 Granatowy mijescowść STRUPINA. ... odpowiednia do stanu bo to istny STRUP !!

Jakiś miesiąc temu oglądałem go, był wystawiony za 12.000 zł we Wrocławiu i pewnie obecny właściciel kupił za dychu i chce zarobić.
Strasznie zmęczony. Każda śrubka luźna, nawet tylny stelaż z lewej strony nie dokręcony do ramy !! Ogólnie LIPA. Nie chce mi się wymieniać

"lakier orginał"- malowany caly bo jak ogladalem to gosciu mowil o tym otwarcie
'opona tyl- śmietnik nie, a nie jak w ogloszeniu ze na sezon
na baku do blachy wytarty lakier i wiele innych.

Szkoda ze w naszym kraju nie mozna liczyc na szczerosc sprzedającego. Nie mam tu na mysli silnika bo do niegi przeciez nie wejdzie ale wszystko inne widac na miejscu od razu. Przestrzegam nie wybierac sie jak ktoś ma daleko !!!!!!!!!!!!!!!
Honda f4i '01
Avatar użytkownika
wojtek1303
Świeżak
 
Posty: 262
Dołączył(a): 23/5/2007, 23:03
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez skidmarks » 22/1/2012, 12:54

Polkowice Fireblade

http://otomoto.scigacz.pl/Honda,CBR-M2888876.html

Ogłoszenie wygasło jest to Blady z Polkowic Dolnych Niebieskie malowanie.


Motocykl ma koniec napedu, koniec opon, luz na główce ramy, brak wypełnienia koło zegarów. Stał często pod chmurą.

Hamulce przód po wciśnięciu klamki motocykl da się przepchąć :)

Jazda testowa dla znudzonych życiem.

Cena 8 tys nic mniej wg właściciela :roll:


3 tysie na "dzień dobry" lekko aby tym zacząć jeździć
Ostatnio edytowano 4/3/2012, 19:42 przez skidmarks, łącznie edytowano 1 raz
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski

Postprzez bossmen » 1/2/2012, 09:05

http://moto.allegro.pl/yamaha-wrf-250-y ... 71522.html

Nie wiem czy w dobrym dziale,więc jak źle to prosze przenieść!
Byłem oglądałem nie polecam,Yamaha YZ250F na foto ładna ale fotki stare i nie aktualne,motor zniszczony,dziwne że odpalił,ale silnik jakoś chodził,do wymiany dość sporo,do zainwestowania minimum 3 tyś.zł. konkretnie to opony,napęd,ślizg i prowadnica łańcucha,lewa chłodnica,luzy w tylnym zawieszeniu jakieś wycieli oleju z silnika,nieszczelny wydech,hamulce do wymiany łącznie z tarczami,itp.
Ogólnie gość tylko jeździł i nic nie robił
Avatar użytkownika
bossmen
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 28/11/2011, 19:46
Lokalizacja: DB

Postprzez Seba_ER5 » 22/2/2012, 11:13

panowie wrzucajcie zrzuty na imageshack...
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez komarcc » 24/2/2012, 12:44

http://allegro.pl/honda-cbf600s-abs-sal ... 22016.html

Sprzedający: maaateusz

Obrazek

motocykl porysowany z lewej i prawej strony, krzywa tarcza hamulcowa przod, dziura w fledze przod, malowany i niezgodny z opisem. Sprzedajacy miły, ale niestety opis aukcji niezgodny ze stanem faktycznym

(Przenoszę w odpowiednie miejsce)
Avatar użytkownika
komarcc
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 14/5/2010, 20:11
Lokalizacja: Wieluń

Postprzez PabloEop » 25/2/2012, 19:57

Model motocykla: Honda Cbr 125
Miejsce: Łódź
Rocznik: 2004
Kolor: czerwono czarna
Przebieg:
Cena: 3400
Dane właściciela udostępnione w ofercie:
Co się nie zgadza: Numery ramy z numerami na tabliczce znamionowej. Nie miałem możliwości sprawdzenia w dowodzie rejestracyjnym ponieważ gość nie wziął ze sobą gdy pojechałem oglądać moto;/ Posiada go niby 2 lata a moto jest na numerach WB zamiast na EL. Pozatym w silniku strasznie coś hałasuje na wolnych obrotach jak i na wyższych, klocków z przodu wg nie ma, z tyłu to samo, opony łyse, napęd zupa. plastiki poryswane, kierunki nieoryginalne, A co najlepsze w opisie stan idealny.
Uważajcie
Tu dam link aukcji http://allegro.pl/honda-cbr-125r-2004-r ... 95585.html
PabloEop
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25/2/2012, 19:50

Postprzez iwik » 1/3/2012, 11:57

http://otomoto.pl/yamaha-r6-M3055039.html

Diagnoza znajomego z innego forum:

"Jako,że mam do Grodziska około 35km to we wrześniu ubiegłego roku wybrałem się na oględziny tej bezwypadkowej R6 ale jeśli ktoś ma znacznie dalej to nie warto jechać bo:
moto po ślizgach na prawą i lewą stronę - dekiel alternatora złożony na czerwony silikon,prawy dekiel ostro zeszlifowany łącznie z łbami śrub,ślady szlifów na owiewkach zamalowane pędzelkiem ,nieudolnie przyspawany lewy ogranicznik dolnej półki, silnik ostro się poci od strony sprzęgła (może nawet być delikatne pęknięcie kartera) a ogólnie chodzi jak młockarnia , manetki bardzo mocno zużyte(aż szare -prawdopodobnie przebieg minimum x2).
Yamaha co sezon miała innego właściciela bez rejestrowania- kilka umów sprzedaży bez opłaconego podatku w US.
Z plusów tylko nowe opony ."

Flaszka dla yreslo
iwik
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28/2/2012, 10:59
Lokalizacja: SWD

Postprzez komarcc » 4/3/2012, 20:33

(przenoszę)

Dzisiaj byłem oglądać w Złotkowie k/Poznania i odradzam. Szwagier oglądał ją rok wcześniej była troszeczkę bardziej zdekompletowana. Licznik z bardzo małym przebiegiem w porównaniu do wypalonych kolektorów. Owiewka z prawej strony pomalowana tylko z zewnątrz. Rury wydechowe są na różnych poziomach. Nad prawym kierunkiem na cyferblacie plastik nie dochodzi równo. A i zapomniałem dodać że rok wcześniej motocykl był do sprzedaży w Poznaniu.

Pozdrawiam pana od tej FJR-ki który twierdził, że z nią jest wszystko ok.


link do aukcji
http://otomoto.scigacz.pl/Yamaha,FJR-M3057939.html
Avatar użytkownika
komarcc
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 14/5/2010, 20:11
Lokalizacja: Wieluń

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości




na gr