Zobacz wątek - MINY Z OGŁOSZEŃ!!! Unikajcie tych motocykli!!!
NAS Analytics TAG

MINY Z OGŁOSZEŃ!!! Unikajcie tych motocykli!!!

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Postprzez limak14 » 27/6/2011, 09:47

http://moto.allegro.pl/suzuki-bandit-gs ... 17549.html

Kiera z jedne strony wali o bak, a z drugiej normalnie. Poza tym, że jest to typowy Angol (wszystko się "łuszczy", odpada farba itp), człowiek w ogólnie nie wie co to "motocykl"

Mówił, że robił pełen serwis - zawory itp. Później jak po 5 minutach spytałem się czy kapa od zaworów była ściągana to powiedział, że NIE :D To ja nie wiem jak oni te zawory ustawiali.

Nie wymieniał tylko... (uwaga) płyny chłodniczego :D:D

Ogólnie nie warto jechać.

Na siedzeniu znaki tak jakby numery podobne które nadaje się w ubezpieczalniach.
Avatar użytkownika
limak14
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy


Postprzez Przemo_rene » 27/6/2011, 13:13

i jeszcze kominiarkę używaną dodaje :lol: - ja będe dodawał skarpety i gacie jak bedę sprzedawał - jeden pies :lol:
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo Przegląd Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R


Postprzez limak14 » 27/6/2011, 18:56

Ale ten tekst z płynem chłodniczym mnie rozwalił na łopatki - po tym to już tylko wstałem i wyszedłem ...
Avatar użytkownika
limak14
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez Przemo_rene » 27/6/2011, 22:54

cholera... w gs500 Dagny nie wymieniłem płynu chłodniczego równierz!!... lecę zaraz do niej przeprosić .... :lol: :lol:
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo Przegląd Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R

Postprzez Dzesiu10 » 11/7/2011, 16:43

http://allegro.pl/sliczna-yamaha-r6-rj- ... 37835.html

dajcie sobie spokój. To mój motocykl który sprzedałem a wiem wszystko na jego temat. Sprzedałem za pół darmo ale tu widze że ktos troche go podpicował i chce kupe szmalu. Moto po dzwonie , ograniczniki spawane ,cały malowany, plastiki nieoryginalne, lewa strona ledwo sie trzyma, wypełnienia nie trzymaja bo bak krzywy, brak tabliczki znamionowej ,slady na ramie od uderzenia kerownicy, nawet po zegarach widać ze bite z prawej strony, spawany stelaż zegarów, popękany dzubek z czaszy , cały nieoryginalny popękane mocowania i same nieoryginalne śruby, lagi bite prostowane ślady w górnej ich cześci, total złom nie kupujcie!!
Dzesiu KTM EXC-F 250 2007
Dzesiu10
Bywalec
 
Posty: 857
Dołączył(a): 8/7/2008, 23:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez Husarr » 13/7/2011, 07:42

ja pierdziele, niezła mina.....ale przecież w 100% sprawny i cacy hehe:)
ZX10r
Husarr
Świeżak
 
Posty: 94
Dołączył(a): 13/12/2009, 16:41
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Bida » 14/7/2011, 09:43

Cześć,
zastanawiam się mocno nad kupnem i nauką jazdy na motocyklu. Niestety kompletnie się na tym nie znam.

Poszukuje kogoś chętnego do pomocy :)

nie wskazuje również konkretnego motoru bo nawet nie wiem na jaką pojemność się zdecydować

bardzo prosze o pomoc :)
Bida
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14/7/2011, 09:27
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez henio12323 » 14/7/2011, 09:58

to proste :) szkoła jazdy ybr 125 albo jakas cb 250, dobry nauczyciel i w droge :) tak sie najlepiej nauczysz
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN

Postprzez unearth » 28/7/2011, 21:44

DUCATI MONSTER S2R 2006 (otwórz link)

temat na FORUM DUCATI (otwórz link) o powyższej sztuce

oraz wypowiedź osoby prowadzącej serwis ducati w Warszawie:
"Ten S2R na przodzie od 600 był u nas w serwisie. Był trenowany problem braku kpl zegary z immo, kluczyk, ECU. Z posiadanej przeze mnie wiedzy motocykl po poważnym dzwonie w którym zginął kierowca. Widocznie kwestia immo została w jakiś sposób załatwiona, ale generalnie ten monster to straszliwy ulep. W najlepszym wypadku materiał na części.
O lakierowaniu całosci nawet nie warto wspominać."

oraz zrzut aukcji:
http://oi51.tinypic.com/3502vtj.jpg
unearth
Świeżak
 
Posty: 117
Dołączył(a): 24/11/2009, 03:19

Postprzez abadon66 » 1/8/2011, 12:15

Witam,
Oglądałem ostatnio koło Wadowic Yamahe TDM 900 z 2006r:

http://otomoto.pl/yamaha-tdm-900-wersia ... 84617.html

Parę informacji, jeśli ktoś chce go obejrzeć. Sprzęta nie mogę jednoznacznie określić jako minę, ale jest w nim parę niepokojących rzeczy, co wymaga dokładnego zastanowienia:
1. Sprzedawca pisze "jak nowy, bez wypadkowy" a w sprzęcie przednie koło jest z innego rocznika niż tylne, jedno w macie drugie błyszczące (hmm czemu w "bezwypadkowym" sprzęcie ktoś zmienia koło..?), poza tym prawa owiewka była klejona i malowana (ktoś to robił raczej profesjonalnie, nieźle położony lakier ale nowe to to nie jest).
2. Motor leżał na obu stronach - ślady są niewielkie, choć silnik jest obtarty z każdej strony (owiewek nie zdejmowałem, nie wiem co pod nimi)
3. Wytarcie lakieru od kluczyków na półce obok stacyjki, jak dla mnie, wskazuje na znacznie większy przebieg niż nominaln 18tyś.
4. To była 3 TDM-ka jaką oglądałem, więc mogę się mylić, ale silnik nie pracował jak na 18tyś przebiegu.
5. Ogólny stan motocykla, jak na 5-letni sprzęt, oceniłbym jako średni, na pewno nie ideał jak w opisie.
6. Opony zgodne z opisem.
7. Sprzedawca raczej nie ma świadomości rzeczy o których piszę, nie sądzę aby świadomie wciskał kit.
8. Sporą cenę uzasadnia min. unikalną wersją z obniżonymi owiewkami, jak dla mnie są to po prostu jakieś akcesoryjne owiewki, może od jakiegoś małego producenta, gdyż nigdy nigdzie nie spotkałem się z podobną wersją.
Motor już dość długo wisi w ogłoszeniach, jak go pierwszy raz zobaczyłem kosztował tysiaka więcej; wiem, że miał sporo interesantów, cena w dół a wciąz nikt go nie chce - myślę więc, że moja opinia nie jest odosobniona.
Ostatnio edytowano 23/8/2011, 10:35 przez abadon66, łącznie edytowano 1 raz
abadon66
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1/8/2011, 11:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez maciejka69 » 8/8/2011, 20:09

jeśli mogę się delikatnie wkręcić, to powiem tylko, że jak na bardzo analityczne czasem posty, jesteście często wyjątkowo naiwni jadąc te 300 km w jedną stronę żeby to coś obejrzeć. Czy naprawdę nie widać na zdjęciach tych wszystkich śladów itd? Czy nie można poprosić o dokładne zdjęcia, a w przypadku ściemniania dać sobie spokój? Łudzicie się, że za grosze kupicie dobry sprzęt?
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Postprzez piotr_motoland » 9/8/2011, 17:18

Czasami jest tak że na zdjeciach nic niepokojącego nie widać lub są robione tak aby wady zostały ukryte jest coś takiego jak uczciwość,ale chyba w dzisiejszych czasach to słowo ma małe znaczenie,ludzie biora sie za handel motocyklami nie majac o tym zielonego pojecia,kupujcie motocykle najlepiej od motocyklisty,u nas bynajmniej u nas panuje taka zasada,ozukasz dostaniesz w dziub,bardzo to sie sprawdza,pozdrawiam
piotr_motoland
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 26/7/2011, 07:19
Lokalizacja: polska

Postprzez Mathew8 » 18/8/2011, 17:57

http://allegro.pl/yamaha-r6-tanio-i1768646809.html - po ladnym dzwonku ;p
przy 160km/h owiewki pospadaja;p przypalowo spawana rama.
pozdro
Avatar użytkownika
Mathew8
Świeżak
 
Posty: 81
Dołączył(a): 21/7/2011, 12:13
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez lakai.m » 22/8/2011, 19:14

http://allegro.pl/honda-cbr-600-f4-idea ... 08575.html

Byłem widziałem zdaje sprawozdanie...

Nigdy nie miałem motoru i jako świeżak zdam relacje...

Małe wgniecenie na chłodnicy z lewej strony jakieś 4mm, owiewki każda ma jakieś rysy, podrapania, przednia czasza jest pęknięta na około kierunkowskazu i w jakiś sposób to się jeszcze trzyma kupy, owiewka nad kołem malowana, szybka jest szarna niby tuning ale wygląda jak by czarną folie przykleił i to nie równo z purchlami, lusterka były wyłamane bo są pospawane a przy lusterku miedzy szybką a plastikiem jest szpara, na nożcę do zmiany biegu nie ma oryginalnej gumy tylko jest zaciągnięta jakaś guma co wygląda tragicznie, wydech --- nie ma środka jest wyjęty, ślady szlifu na lewej stronie porysowany dekiel pokrywy silnika, tylna lampa lata luzem można ją po prostu złapać i potrząsać góra - dół, tylna opona po paleniu gumy --- znalazłem ślady gumy poprzyklejane pod kanapą, bardzo prawdopodobnie będzie do wymiany główka łożyska ramy czy jakoś tak się nazywa sprawdziłem i jest odczuwany delikatny luz co sam właściciel powiedział, silnik hmy.... pracuje ale wydawało mi się że jakoś skaczą obroty i gdy dawałem gazu czułem tak jakby dziurę w mocy....


To są wyłącznie moje spostrzeżenia może dla właściciela jak napisał jest to IDEAŁ!!! ale dla mnie nie jest wart ceny.

Pozdro...


PS: Szukam zadbanej CBR F4 F4i ten drugi do 10k.!
lakai.m
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21/8/2011, 12:41

Yamaha TDM 2004r. z Rzeszowa - UNIKAĆ!!

Postprzez abadon66 » 23/8/2011, 08:45

UWAGA!! Byłem oglądać wczoraj TDM-a z 2004 roku w Rzeszowie w BB Motocykle:

http://otomoto.pl/yamaha-tdm-900-stan-d ... 93334.html

To, co zobaczyłem, tak mnie i mojego mechanika wku...ło że omal kolesia nie pobiliśmy. Po kolei: dzwonie do faceta, wypytuje o wszystko i słyszę: moto igła, wszystko w super stanie, bezwypadkowy, malowane profesjonalnie boczki przy baku z powodu rys, ale nie klejone; nowa opona tył, głośne sportowe wydechy Lasera, przebieg 28tyś potwierdzony w dokumentach, do tego pisemna gwarancja 30 dni. Brzmiało interesująco...
I tak, pierwsze rzuciło się w oczy że moto jest całe zalane plakiem, i nie tylko plastiki, ale też lakier i rama. ponadto:
- prawy boczek ładnie pomalowany, ale od wewnątrz chamsko klejony, to samo plastiki z lewej przy zadupku - od wewnątrz wyraźne ślady klejenia
- bardzo mocno zużyte tarcze (NA PEWNO nie jak przy 28tyś, raczej jak przy 50-ciu lub więcej), ponadto przy śrubach tarcz z przodu wyraźne ślady rozkręcania, ktoś to robił źle za małym kluczem, wyraźnie zryte krawędzie śrub
- malowana kierownica, ślad po prostowaniu
- lewy dekiel w innym odcieniu niż prawy i silnik. Rozmowa w stylu: ten dekiel był malowany, ma inny kolor. Odpowiedź: wcale nie...
- opona tył (miała być nowa) - produkcja 23.07, przód miał też być super a był do śmieci
- z prawej strony wgięta chłodnica
- na kanapie i bagażniku wyraźne kropeczki z farby w kolorze ramy. Facet to skomentował: własnie wczoraj malowali mi jedną ścianę w garażu, akurat tak się zdażyło że akrylową farbą (kto maluje garaż akrylem???) i tylko się wydaje że w kolorze ramy.. Bez komentarza... Po przyjrzeniu na 98% cała rama była malowana
- lekko wgnieciony zbiornik na dole z prawej strony, pęknięty lakier, pod tym blacha i rdza, a wokół takie ślady jakby ktoś to szpachlował...
- wydechy: jakieś no name, dopasowane na sztukę (coś podspawane, przy łączeniu tłumików z rurami jakieś spawy i wystające elementy siatki)
- manetki zauważalnie wytarte. W sprzętach kumpli, które mają po 50 tysięcy są mniej wytarte..
Nie doszliśmy do odpalenia silnika bo nie było sensu. Motocykl ewidentnie po przejściach (malowana rama), sprzedawca nierzetelny (nie wierzę aby gość sprzedający dużo motocykli nie zauważył takich rzeczy). W kółko powtarzał że gwarantuje że wszystko jest oryginał, że wszystko możemy sprawdzić w salonie Yamaha, że może się założyć o moto że wszystko jest tak jak mówi. Ponadto więcej rzeczy nie zgadzało się z tym, co mówił przez telefon (typu: ma go od 5 dni, ale boczki malował 2 tygodnie temu.. magik jakiś). Ku..wa, słyszałem już takie bzdury nie raz, moto mówi samo za siebie, a facet negował każdą niezgodność która mu pokazałem.
Miałem 5 motocykli w życiu, wokół parenaście osób ze sprzętami, siedzę w temacie od 13 lat i wiem jak powinien wyglądać motor który ma niecałe 30 tysięcy i ma być bezwypadkowy. Porażka i 6 godzin straty.
NIE POLECAM!!
Abadon66
abadon66
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1/8/2011, 11:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Seba_ER5 » 7/9/2011, 09:08

http://moto.allegro.pl/suzuki-hayabusa- ... 58175.html

Jezeli ma wydech ART to omijac szerokim łukiem.... Silnik kombinowany na sztuke.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez piotrekn1 » 11/9/2011, 13:47

http://otomoto.pl/yamaha-r1-r1-rn12-200 ... 32073.html
Motor porysowany z każdej strony, opony do wymiany napę do wymiany cieknąca lewa laga, skrzywiona chłodnica, pęknięte prawy przedni reflektor, na ogonie widać niedociągnięcia po malowaniu
piotrekn1
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9/10/2009, 18:33
Lokalizacja: Poland

Postprzez jaco1110 » 11/9/2011, 19:47

WITAM. PANOWIE MINA I HANDLARZ BANDYTA KTORY PRZEGONIŁ MNIE 450KM TYLKO PO TO ABY OBEJRZEĆ ZAJECHANĄ CBR 900 Z USZKODZONĄ SKRZYNIĄ.CHOĆ WIZUALNIE MASZYNKA JEST OK. LOKALIZACJA CHRZANÓW FIRMA- KAPS-......
jaco1110
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1/5/2009, 21:05

Postprzez Przemo_rene » 14/9/2011, 14:31

piotrekn1 napisał(a):http://otomoto.pl/yamaha-r1-r1-rn12-2006-salon-pl-okazja-M2832073.html
Motor porysowany z każdej strony, opony do wymiany napę do wymiany cieknąca lewa laga, skrzywiona chłodnica, pęknięte prawy przedni reflektor, na ogonie widać niedociągnięcia po malowaniu


i to już dyskwalifikuje sprzęta?? :shock: Bez jaj...

Uszczelki w lagach i olej to 80zł jak robisz sam. Napęd i opony to ekploatacja. Reflektor można wymienić lub pospawać. Jeżeli jaki proste, rama też i piec zdrowy. To niech spuszcza z ceny i tyle.
Tylko 1/500 motocykli przy sprzedaży będzie miał nowy napęd, opony dobrej marki i modelu i nówki oraz będzie 100% bez wkładu. (poza wymianą oleju, świec, filtra powietrza i płynu chłodniczego - bo to nawet kupując moto prawie nówkę 2010 z przebiegiem 3000km trzeba ogarnąć
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo Przegląd Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R

Postprzez piotrekn1 » 15/9/2011, 06:39

Przemo_rene napisał(a):
piotrekn1 napisał(a):http://otomoto.pl/yamaha-r1-r1-rn12-2006-salon-pl-okazja-M2832073.html
Motor porysowany z każdej strony, opony do wymiany napę do wymiany cieknąca lewa laga, skrzywiona chłodnica, pęknięte prawy przedni reflektor, na ogonie widać niedociągnięcia po malowaniu


i to już dyskwalifikuje sprzęta?? :shock: Bez jaj...

Uszczelki w lagach i olej to 80zł jak robisz sam. Napęd i opony to ekploatacja. Reflektor można wymienić lub pospawać. Jeżeli jaki proste, rama też i piec zdrowy. To niech spuszcza z ceny i tyle.
Tylko 1/500 motocykli przy sprzedaży będzie miał nowy napęd, opony dobrej marki i modelu i nówki oraz będzie 100% bez wkładu. (poza wymianą oleju, świec, filtra powietrza i płynu chłodniczego - bo to nawet kupując moto prawie nówkę 2010 z przebiegiem 3000km trzeba ogarnąć


Tylko że sprzedawca nie spuści z niego ani grosza bo twierdzi ze nie był bity a ewidentnie widać że ogon był malowany dodam tylko że to handlarz i zamienił samochód na motor
piotrekn1
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9/10/2009, 18:33
Lokalizacja: Poland

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości




na gr