Zobacz wątek - Dlaczego polscy motocykliści tych większych motorów są tacy
NAS Analytics TAG

Dlaczego polscy motocykliści tych większych motorów są tacy

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Dlaczego polscy motocykliści tych większych motorów są tacy

Postprzez robinn1 » 26/4/2009, 16:32

Witam.

Odrazu chciałbym powiedzieć że nie wiem czy dać tutaj temat czy w zlotach ale dałem tutaj .... Jak by co to niech moderator jakiś przeniesie dzieki:)

Ostatnio z kumplem byłem na zlocie w okolicach Chojnic...
Były tam same Hondy Gold Wing....
Jako że mojego kumpla ojciec ma taki motor to się przejechaliśmy...
I szczerze powiedziawszy żałuje niemiłosiernie...

Ogólnie motocykliści na tym zlocie byli bardzo aroganccy, nie dało się z nimi pogadać, foty całkowicie zabronione .... podszedłem z kumplem do motocykla obejrzeć to zaraz ktoś tam z mordą wyszedł ... :/
Jeden typ puścił na całą parę kasetę "A ONA ROBI LODA MU BO LUBIIIIIIIIIIIIII" ....
Koszmar :/ .. Jedna kobieta próbowała wyjechać samochodem na parkingu to niedość że motocykl stał na środku parkingu to nie chciał się przesunąć i jeszcze tej kobiecie pogroził " spróbuj ty mi tylko go ruszyć" zamiast pomóc i ulżyć kobiecie i lekko motor przestawić :/...

Szok z nikim nie dało się pogadać... Nawet na inne motocykle był szok popatrzeć :/ A przyznam były super nowiuśieńkie 1800

Czemu tacy motocykliści są?
Czy na innych zlotach zachowanie jest podobne?
Czy w USA są bardziej kulturalni ogólnie motocykliści?

Jak sądzicie ?
robinn1
Świeżak
 
Posty: 44
Dołączył(a): 4/8/2008, 22:28


Postprzez CeBeRek » 26/4/2009, 16:51

Nie wiem czy wszyscy tacy są, ja się jeszcze z takim zachowaniem nie spotkałem, chociaż mam plastika nastawienie jest bardzo pozytywne.

Ostatnio gdy stałem na światłach podjechał chopper, na którym siedział gościu 50+ już siwy. Sam przybił mi piątkę powiedział siema młody, pogadaliśmy trochę, powiedział żebym na siebie uważał i życzył miłej drogi. Na giełdach motocyklowych też nie spotkałem się z tym, żeby ktoś nie życzył sobie zdjęć.
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia


Postprzez sznajdi » 26/4/2009, 17:13

Ja spotykam się z różnymi zachowaniami motocyklistów na chopperach, ale przeważają te negatywne.
Zazwyczaj w moim mieście (Poznań) nie pozdrawiają oni innych motocyklistów i są bardzo aroganccy, mam wrażenie że wyżej sr*ją niż mają du*y.
MZ ETZ 251 -> Honda CBF 600 S -> YAMAHA FZS 1000 FAZER
Avatar użytkownika
sznajdi
Bywalec
 
Posty: 566
Dołączył(a): 4/3/2009, 10:20
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Krzychu1323 » 26/4/2009, 17:33

coś w tym musi być...

żadko spotykam się z pozdrowieniem od jakiegoś gościa który leci na armaturze ;)

prędzej od plastika można się spodziewać ręki przy mijaniu :D
hrhr %-)

Obrazek
Avatar użytkownika
Krzychu1323
Świeżak
 
Posty: 175
Dołączył(a): 7/1/2009, 07:16
Lokalizacja: Poznań


Postprzez Wałek » 26/4/2009, 19:34

Robert2w i myslisz ze u nas tez tak jest
kocham swoją CeBRe
Avatar użytkownika
Wałek
Świeżak
 
Posty: 97
Dołączył(a): 10/4/2009, 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kula07 » 26/4/2009, 19:46

jak dziś jeździłem to mijałem dwóch gości na chopperze i obaj machneli
XR 400R | | Kula daje fula :D | | https://www.youtube.com/watch?v=2Cq4e3WiCr0
Avatar użytkownika
Kula07
Stały bywalec
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 29/10/2008, 07:43
Lokalizacja: Sadłuki

Postprzez s_extrem* » 26/4/2009, 20:15

Raz machna, czasami zmierza tylko wzrokiem z pogarda , a kolejnym razem nawet nie spojrza w Twoja strone i udaja ze Cie nie widza ;)
Avatar użytkownika
s_extrem*
Świeżak
 
Posty: 294
Dołączył(a): 18/5/2008, 14:43
Lokalizacja: Leszno

Postprzez elco » 26/4/2009, 20:21

Niektorzy machaja, niektorzy nie.
Dla mnie specyficznym gatunkiem byli zawsze harleyowcy. Odizolowane, wyobcowane, aroganckie i burzuazyjne srodowisko motocyklistow. Zloty zawsze sa zamkniete, szczegolnie dla plastikow, na widok ktorych oczy dumnych jak pawie harleyowcow krew zalewa. Na ulicy sa wcale nielepsi...
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez adam_89 » 26/4/2009, 20:28

Nie mówie, że wszyscy ale duży procent posiadaczy Gold Wingów i Harley'ów electra glide (czy jakoś tak) i całej reszty wypasionych armatur to ludzie nowobogaccy, snoby. Często kupują motocykle, nie dla pasji, ale chcą się pokazać na co ich stać. Zdarza się, że nawet ręką nie machną jak przejedzie się koło nich.
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez lonewolf » 26/4/2009, 20:55

U nas w mieście jest jeden kolo, który ma goldwinga. Ogólnie kolo bardzo pewny siebie, bo ma dużo kasy, to myśli, że mu wszystko wolno chyba. Chciałem z nim zagadać to też sobie ze mnie żarty chciał stroić tylko że mu nie wyszło z leksza. Zresztą z innych też się podśmiewał... Sęk w tym, że to on jest pośmiewiskiem, bo waży ze 160kg. Dupsko ma jak 7 moich, więc gdyby tak wsiadł na plastika, to by od razu ramę połamał... Ale olać. Dzisiaj była przepiękna pogoda i się pośmigało ;]
Avatar użytkownika
lonewolf
Bywalec
 
Posty: 588
Dołączył(a): 29/5/2008, 19:48

Postprzez melvin » 26/4/2009, 21:03

bo to były motocykliści!!!je*ać ich i się nie przejmować...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez t_racer_ » 26/4/2009, 21:05

Machnięcie ręką nie kosztuje, a odrazu wiesz czy masz do czynienia z bucem ;) Moja znajoma jeździ Virago 535 i sama po jakiejś imprezie powiedział, że im większy i ładniejszy motocykl, tym bardziej gburowaty właściciel :D
Avatar użytkownika
t_racer_
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 427
Dołączył(a): 9/1/2007, 23:11
Lokalizacja: Warmia

Postprzez falconiforme » 26/4/2009, 21:23

No niestety to jest fakcik, na HD-kach czy większych motocyklach często jeżdżą snoby.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Raczek_6 » 26/4/2009, 21:40

Z tymi motocyklistami różnie bywa, czasami jak ktoś ma taki ciężki motorek boi się puścić kierownicę żeby nie przewrócić się - a jeszcze jak jest to jego pierwsza maszyna (przynajmniej tak to Sobie tłumaczę ;-) ).
Przyznam się bez bicia że też nie zawsze odmachnę i nie dlatego że nie chcę tylko dlatego że nie zawsze zauważam motocyklistów jadących w gąszczu puszek (szczególnie tych ubranych na czarno).

Jak wyprzedzam lub jestem wyprzedzany zawsze macham lub jak stoję na światłach obok to kiwnę przyjaźnie głową.

Od czasu do czasu jak wsiadam na firmowy skuter nikt mi nie macha (po za nielicznymi wyjątkami na skuterach czy motocyklach) - ale tym się akurat nie przejmuję.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez Redd » 27/4/2009, 00:01

Co do machania to mam taki gorący apel aby nie machać sobie na skrzyżowaniach czy podczas wyprzedzania.. Kiedyś sam mało się w puchę nie władowałem bo skupiłem się za bardzo na machającym motocykliście zamiast patrzeć na hamujące samochody! Więc nie czujcie urazy jak czasem nie odmacham, nie z pogardy czy buractwa, tylko dla bezpieczeństwa.. :wink:
http://bikepics.com/members/reddie/ (otwórz link)
Avatar użytkownika
Redd
Świeżak
 
Posty: 312
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:40
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez mlody » 27/4/2009, 06:20

choperowcy sa dziwakami :lol:
Kilka razy bylem na zlocie w Koszęcinie,jakis Road Runners MC czy jak oni sie tam zwą...
Główna atrakcja jest wypicie 10 browarów i jazda miedzy ludzmi na armaturze,na koniec jeszcze sie pobiją i zlot udany :lol:
Obrazek (otwórz link)
Jak każdy właściciel Kawasaki mam zawsze racje i jestem najmądrzejszy :PPP

zx6r '2006
Avatar użytkownika
mlody
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1350
Dołączył(a): 10/5/2006, 20:55
Lokalizacja: opo

Postprzez MaximusPL » 27/4/2009, 08:06

hehe dobre :) wracając do machania jadącym na skuterkach ... na początku machałem ... ale nikt mi nie odmachał ...

znam pare osob na "czopkach" i są normalni ... kiedyś podjechałem pod salon motocyklowy i przyjechała taka grupka "czopków" to przyznam, że zachowywali sie jak buce ... i dość głośno "śmiali" się z plastików ...
Suzuki GSR 600 A 2007/2008
Avatar użytkownika
MaximusPL
Świeżak
 
Posty: 328
Dołączył(a): 31/3/2009, 13:37
Lokalizacja: Poznań

Postprzez malyzck » 27/4/2009, 09:46

mlody napisał(a):choperowcy sa dziwakami :lol:
Kilka razy bylem na zlocie w Koszęcinie,jakis Road Runners MC czy jak oni sie tam zwą...
Główna atrakcja jest wypicie 10 browarów i jazda miedzy ludzmi na armaturze,na koniec jeszcze sie pobiją i zlot udany :lol:


Dokladnie bylem 1 w zeszlym sezonie to odczuwasz ze oni sie stawiaja wyrzej wlasny park maszyn itd.

Slyszalem rowniez historie ze 1 od nich zaczal bajerzyc dziewczyne jakiegos kolezki ktory przyjechal na zlot, po tym jak zaznaczyl ze jest jego panna i zeby sie od niej odpiepszyl doszlo do rekoczynow dolecialo ponoc jeszcze 3 kudlaczy i chlopak wyladowal w szpitalu.

Niemniej jednak nie mozna generalizowac, bo na trasie mijam wielu kolesi na choperkach i machaj i zdarza sie cos pogadac
malyzck
Bywalec
 
Posty: 512
Dołączył(a): 31/3/2008, 08:52
Lokalizacja: Kielce

Postprzez spiwor » 27/4/2009, 11:05

Cos w tym jest ale nie tylko polscy.
Akurat znam jednego Gold Wingowca Duńczyka, zwykły robol, jak przyjeżdża sie do niego z towarem zawsze mu cos nie pasuje, zawsze z wyższością z mordą wyskakuje i cos tam gulgocze po duńsku. Na szczęście w 3/4 nie wiem o co mu chodzi :) Tylko słychać luliluli luli lolu. Inni kierowcy też nie lubią do niego przyjeżdżać.
Ale chyba nie ma co generalizować a na trasie 90% frędzli macha.
Avatar użytkownika
spiwor
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 22/2/2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona


Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na gr