Zobacz wÄ…tek - Rejsertacja motocykla z anglii
NAS Analytics TAG

Rejsertacja motocykla z anglii

Przepisy, prawo
_________

Rejsertacja motocykla z anglii

Postprzez Ice250 » 24/12/2008, 09:26

Witam wszystkicha. Widizałem kilka takich tematów ale żaden nie odpowiada na moje pytanie.
Kupiłem motor od kolesia ktory w Polsce jest drugim wlascicielem.
Żaden z poprzedników nie rejestrował motoru. Na dowoddzie angielskiem jest podpis osoby która go sprowadzila (pierwszy własciciel). Podobno jeżeli wystawię umowę bezpośrednio między mną a anglikiem to bezproblemowo zarejestruję motocykl. Czy ktoś z Was praktykował takie rozwiązanie?
Druga sprawa VAT 24. zaden z poprzedników nie zgłosił VAT 24 do urzedu i bede muisał zrobić to ja. Wiem że po 14 dniach od sprowadzenia motocykla, jeżeli się tego nie zgłosi, urząd nalicza karę. Jaka jest wysokość opłaty karnej?

Z góry dzięki
Ice250
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21/12/2008, 22:55


Postprzez mariano_italiano » 26/12/2008, 10:10

Mialem taka sama sytuacje. moto sprowadzone z anglii przez polaka i na niego wypisana umowa ta oryginalna (angielski dowod rejestracyjny). sprawa musiala byc zalatwiona nastepujaco: vat24 a dokladniej wydanie vat25 musial zalatwiac poprzedni wlasciciel czyt. sprowadzajacy moto, ja juz z kompletem dokumentow i vat25 i umowa miedzy nami (polakami) najpierw do skarbowki gdzie placisz 2% od kwoty na umowie a pozniej juz rejestrowanie. co do kar: to jezeli dobrze sie orientuje za opoznienia w wydaniu vat25 raczej nie ma bo u mnie minelo jakies 2 miesiace i gosc nie mial problemow, inaczej jestt jezeli chodzi o umowe cywilno prawna miedzy polakami tutaj masz 2 tygodnie do dokonania oplaty, ale wiadomo umowe zawsze mozna przepisac jak jest jakis poslizg ;) pozdrawiam i powodzenia, moje moto juz z polskimi tablicami :D

p.s. nie wiem jak jest jezeli wystawisz umowe taka pisana miedzy toba a anglikiem ale moim zdaniem najwazniejszy jest ten niebieski dowod rejestracyjny. ale warto sprawdzic.
mariano_italiano
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25/12/2008, 23:34
Lokalizacja: Wrocław, Bolesławiec


Postprzez Ice250 » 28/12/2008, 23:20

Oczywiście ze dowód jest najważniejszy. W moim dowodzie widnieje podpis kolesia który go sporwadził do Polski. Mojej pytanie brzmi:
Czy jak sporządze umowę między mną a anglikiem to czy urząd się nie doczepi do tego podipsu który znajduje siew rubryce: podpis nowego właściela? i drugie pytanie:
Czu jak złożę papiery na VAT 25 z datą sporwadzenia motocykla krótszą niż 14 dni to czy to również przejdzie? (z tego co wiem załącza się tylko umowę kupna sprzedaży)
Ice250
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21/12/2008, 22:55



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na górê