Zobacz wątek - Ktory przecinak R6 czy CBR600RR NOWE!!!
NAS Analytics TAG

Ktory przecinak R6 czy CBR600RR NOWE!!!

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Ktory przecinak R6 czy CBR600RR NOWE!!!

Postprzez BrayanDK » 13/12/2008, 01:11

Witam;)
Tak jak w temacie... Ktorzy sprzecik wybrac R6 czy CBR600RR... Chodzi mi o nowe modele 2008 z zerowym przebiegiem z salonu. Nie odsylajcie do wyszukiwarek bo tam o nowych sprzetach nic nie znalazlem a to zdaje sie sporo zmienia... Prosze tez o nie wypowiadanie sie pseudo znawcow "BO CBR ŁADNIEJSZA"... To akurat jest mniej wazne ale pomijajac to podobaja mi sie rownie oba te modele... Oczywiscie jak to w salonie oba maja gwarancje i serwis (mile widziane informacje o tych serwisach jesli cos wiadomo. Honda Świdnica ewentualnie Yamaha Wałbrzych) ale glownie chodzi mi o to z ktorego bede zadziej mial "przyjemnosc" korzystac... Takze prosze o sensowne i potwierdzone jakimis danymi wypowiedzi a nie bo w kolejce w tesco tak slyszalem...

Info o mnie... Jezdze od 13 roku zycia... Przez 2 sezony SUZUKI SMX50 pozniej Honda CBR125 nowa 2 sezony i teraz ogromna chec na cos wiekszego... Za honda przemawia to ze jezdzilem Cebra przez 2 sezony trzepiac sporo kilometrow jak to lepek w roznych warunkach i przy ostrym kreceniu i zupelnie nic mi sie z nia nie dzialo! To mnie przekonalo do Hondy ale przy wydatku okolo 35k nie zaszkodzi zapytac o doswiadczenia starszych scigantow moze z porownaniem obu stajni...

Z gory dzieki za pomoc... Pozdro!
BrayanDK
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13/12/2008, 00:55


Postprzez andy7 » 13/12/2008, 06:54

Powiem Ci, ze przesiadka z niecalych 15 KM na ponad 115 KM jes mniej niz rozsadna, i nie wazne od ilu lat jezdzisz. Rzucasz sie na rewolucje nie przechodzac ewolucji.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55


Postprzez Pawcio415 » 13/12/2008, 10:39

andy7 napisał(a):Powiem Ci, ze przesiadka z niecalych 15 KM na ponad 115 KM jes mniej niz rozsadna, i nie wazne od ilu lat jezdzisz. Rzucasz sie na rewolucje nie przechodzac ewolucji.

:wink:


AMEN
Avatar użytkownika
Pawcio415
Świeżak
 
Posty: 422
Dołączył(a): 9/3/2007, 21:52
Lokalizacja: Śląsk, Newbridge

Postprzez Grzesiek-G » 13/12/2008, 10:58

Wg. mnie tak motocykli się nie dobiera . Do motocykla trzeba się "przymierzyć" , jeszcze lepiej było by się nim karnąć . Pozycja za kierownicą niby podobna , ale w każdym inna . Mnie np. z tych 2 wymienionych przez Ciebie najlepiej leży ten trzeci GSXR600i750K8. I to nie dlatego , że akurat teraz mam GSXRa (poprzednio miałem R1 , a wcześniej CBR600). Jeśli chodzi o poziom awaryjności , to w nowych sprzętach będzie raczej taki sam - żaden psuć się nie powinien .
Moim zdaniem nikt tu nie doradzi Ci tak dobrze , jak dobierzesz sobie sam . Ciężko Ci będzie wyłowić naprawdę obiektywne wskazówki i oddzielić je od stereotypów .
Jak już pisałeś , że dla Ciebie wygląd nie jest najważniejszy , ale dla wielu jest ! Motocykl musi również cieszyć oko . Tu już kwestia gustu , ale jak dla mnie najładniejsza jest R6.
Polecam najpierw wycieczki do salonów , przymiarki ,a może mają testowe sprzęty ? I nie kierowanie się tym co inni gadają .
Grzesiek-G
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 28/5/2008, 07:40
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Grzesiek-G » 13/12/2008, 11:09

Pawcio415 napisał(a):
andy7 napisał(a):Powiem Ci, ze przesiadka z niecalych 15 KM na ponad 115 KM jes mniej niz rozsadna, i nie wazne od ilu lat jezdzisz. Rzucasz sie na rewolucje nie przechodzac ewolucji.

:wink:


AMEN

Eeeech - się moraliści znaleźli :wink: Jak by miał chłopak tak skakać co 5 KM , to by mu życia zabrakło . Nie jeden zaczynał od 600 tki i jest ok. Ważne jest to co ma się w głowie , a nie to co w cylindrze :wink:
Jak jest debil , to nie powinien się nawet do skutera zbliżać .
Grzesiek-G
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 28/5/2008, 07:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ktory przecinak R6 czy CBR600RR NOWE!!!

Postprzez Grzesiek-G » 13/12/2008, 11:17

BrayanDK napisał(a):Witam;)
Info o mnie... Jezdze od 13 roku zycia... Przez 2 sezony SUZUKI SMX50 pozniej Honda CBR125 nowa 2 sezony i teraz ogromna chec na cos wiekszego...

Eeeeechh - z drugiej jednak strony , jak ja miałem 17lat , jeździłem MZ ETZ 150 - no ale Ciebie jeszcze wtedy na świecie nie było :idea:
Grzesiek-G
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 28/5/2008, 07:40
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Movi » 13/12/2008, 11:28

Grzesiek edytuj posty bo będzie warn następnym razem.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez Pawcio415 » 13/12/2008, 12:16

Tak jak mówisz trzeba mieć poukładane w głowie dobrze,żeby zaczynać od 120 koni.
Jednak praktyka czyli prawidłowe nawyki i odruchy przychodzi powoli.Nikt nie urodził się Rossim tylko wszystkiego trzeba się nauczyć.
A tak swoją drogą to co myślisz:
Kto dłużej pojeździ:
Koleś rozsądny z olejem w głowie ale kompletnie bez umiejętności czy świr na motorze,który jeździ zajebiście??
Bo ja ani jednemu ani drugiemu sukcesów nie wróżę!
Rozsądek musi iść w parze z umiejętnościami i tyle.
Avatar użytkownika
Pawcio415
Świeżak
 
Posty: 422
Dołączył(a): 9/3/2007, 21:52
Lokalizacja: Śląsk, Newbridge

Postprzez herbatkowy » 13/12/2008, 12:20

Warto tez poruszyc kwestie umiejetnosci, mowiac bez umiejetnosci chyba nie masz na mysli goscia ktory nie potrafi zahamowac? Takim osobom zdecydowanie odradzam duzego moto, a jesli umiesz jechac prosto, skrecac, hamowac, i w miare manewrowac, to chyba wystarczy zeby uczyc sie dalej? Jesli ktos kto nie wie jak zachowuje sie moto np. na piasku lub na mokrych bialych znakach na drodze to niech nie siada na motocykl najlepiej zaden!
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez PavloRBR » 13/12/2008, 16:00

jak koles jeżdził jakims pierdopetemi ta CBR 125 to raczej ograrnie obydwa... jak by nie było te 125 to nie WSK tylko troche gonia i heble tez tarczowe to jakies tam rozeznanie juz sie ma z takimi sprzętami... co innego jak sie jexdzi tylko WSK i Java i jak sie siadnie na inne moto naciiśnie kalme i wheele 8)8) to kazdy kto mysli o moto powinnien wiedzieć ze obecne moto nie maja nic wspólnego z tymi z PRL kupywanymi na talony... samo to ze całkiem inaczej sie jeździ silnikiem 2T a 4T... PS jak dlaa mnie nowa R6 bije wszystkie szóstki pod wzgledem technicznym i wizualnym 8) gdzieś słyszałem ze YZF R6 i R1 te najnowsze to zajbardziej zaawansowane technologicznie moto na Całym świecie ;) Stawiam na Fortepiana 8)
< Biker Boyz Team W-ów > CBR & FAZER & FZ6 & GSF 650 Bandit | | http://www.bikepics.com/members/pavlorbr/
PavloRBR
Świeżak
 
Posty: 455
Dołączył(a): 11/12/2007, 23:35
Lokalizacja: Podkarpacie / Bieszczady

Postprzez falconiforme » 13/12/2008, 18:22

Nie no. Przyznam się że Bandita 600 rok produkcji 1996 mam już dwa sezony. Przymierzam się do zmiany ale nie nie na nowe moto.
Ale pewnie na ścigaczu połowa człowieków już sobie wymieniła sześć-setki i litry na nowe ścigi bo już niedługo nowy sezon.
A sprzęty z 2008 roku pewnie już dobrze są przetestowane i ogromną różnicę 0.2 s między RR a R6 na torze poznań można mocno odczuć. Ten wolniejszy pewnie do niczego się nie nadaje.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez SQ » 13/12/2008, 18:36

przyłączę się do głosów sceptycznych... z 125 na sportowe 600 to niezbyt rozsądnie. ale mam już dość przekonywania takich, których przekonać się nie da...

co do samych moto. wygląd jest ważny ponieważ osiągi mają zbliżone. według mnie r6 na tym pol wygrywa. jednak właśnie r6 jest najbardziej torową 600 z obecnie sprzedawanych, dlatego według mnie rozsądniejsze jest cbr
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez andy7 » 13/12/2008, 18:50

Grzesiek-G napisał(a):
Jak by miał chłopak tak skakać co 5 KM , to by mu życia zabrakło .


Jezeli nie masz zielonego pojecia o motocyklowej ewolucji to moze nie zabieraj glosu, bo mozna sie tu calkiem niezle osmieszyc jak Ty w tym momencie – kumasz ?

Nikt nie mowi tu o stopniowaniu o 5 KM.

Grzesiek-G napisał(a):
Nie jeden zaczynał od 600 tki i jest ok.


Moze przytoczysz tych ktorzy juz nic nie przytocza, bo leza 6 stop pod ziemia, Oni wyli w 100 % pewni, ze ogarna, o tych co zrobili sobie kuku, nie wspomne, net pelny jest filmikow.

Grzesiek-G napisał(a):
Ważne jest to co ma się w głowie , a nie to co w cylindrze :wink:


Jak wyzej, nie masz pojecia nie zabieraj glosu, w glowie mozesz byc profesorem a rozwalisz sie na starcie, czy innym pierswszym winklu.

PavloRBR napisał(a): jak koles jeżdził jakims pierdopetemi ta CBR 125 to raczej ograrnie obydwa... jak by nie było te 125 to nie WSK tylko troche gonia i heble tez tarczowe to jakies tam rozeznanie juz sie ma z takimi sprzętami... co innego jak sie jexdzi tylko WSK i Java i jak sie siadnie na inne moto naciiśnie kalme i wheele 8)8)


Daj chlopie pokoj, bo widze, ze teoretyk jestes, pojezdzij moze najpierw ta Java w pozniej sie wypowiedz

PavloRBR napisał(a):
to kazdy kto mysli o moto powinnien wiedzieć ze obecne moto nie maja nic wspólnego z tymi z PRL kupywanymi na talony... samo to ze całkiem inaczej sie jeździ silnikiem 2T a 4T... PS


Porownaj sobie moze dziecko moment obrotowy i inne ciekawe dane, jak sie jezdzi na codzien skooterami to powinno sie tez raczej tylko o nich dyskutowac.

PavloRBR napisał(a):
jak dla mnie nowa R6 bije wszystkie szóstki pod wzgledem technicznym i wizualnym 8) gdzieś słyszałem ze YZF R6 i R1 te najnowsze to zajbardziej zaawansowane technologicznie moto na Całym świecie ;) Stawiam na Fortepiana 8)


Graj moze dalej na fortepianie i odwiedzaj moze forum fortepianowe. Bo Twoja wypowiedz w tym temacie to ogolny belkot.
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez SQ » 13/12/2008, 18:54

dajesz andy7!!!
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez BrayanDK » 13/12/2008, 20:24

No i gratuluje dostalem pelno info na temat nie przesiadania sie z 125 na 600 bo ble ble ble... No coz decyzje juz podjalem i liczylem jedynie na wasza pomoc co jest lepsze. Moze 2 osoby wypowiedzialy sie tak naprawde na temat a reszta staral sie zastapic moich rodzicow... Co do Andy7... Nagadal sie wszystkich zjechal i nie popisal sie zadna wiedza... BTW... CBR125 to 4T tak na marginesie jak juz chcesz sie wypowiadac....
Pozdro!

Do Grzeska... Dzieki za pomoc chyba jako jedynemu. Bylem poki co w salonie Yamahy i przygladalem sie R6 czytajac o tym sporo i jest ciekawa propozycja... Co do GSX`a jakos srednio jestem przekonany i nie mowilem ze wyglad zupelnie sie u mnie nie liczy tylko ze akurat te dwa modele zostaly po wczesniejszych eliminacjach... Zostal mi jeszcze salon Hondy ale tak jak mowie Hondami sie najezdzilem a ostatnio troche 929 i wszystko mi pasowalo... Z Yamahami nie mialem w ogole do czynienia procz TZR50 ktora wedlug mnie jest nieporozumieniem i nijak ma sie do wiekszych R`ek... Ale teraz nie ma sie jak przymierzac ze wzgledu na pore roku... Zacznie sie sezon i pewnie zalicze jazdy testowe co przewazy nad decyzja ale dobrze byloby jednak posluchac jakis madrych wypowiedzi na temat tych modelow a nie standardowego odradzania takiego skoku....
BrayanDK
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13/12/2008, 00:55

Postprzez falconiforme » 13/12/2008, 20:31

O ile dobrze pamiętam, to Honda w ostatnim roku ostro się wzięła do roboty i wypuściła najlżejszą 600-kę jak i litra.

Nie wiem co to ma znaczyć że jak rozsądna Honda nierozsądna R6??
jest ktoś w stanie mi wytłumaczyć tą wielką różnicę jak i osiągi, bo ja ich nie widzę??
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez muchacc » 13/12/2008, 22:03

r6 to jest moc i motocykl naprawde super a le trzeba uwazac bo jet agresywny polecam
pozdrawiam
Avatar użytkownika
muchacc
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3/11/2008, 21:29
Lokalizacja: GDAŃSK

Postprzez Sureal » 13/12/2008, 22:54

muchacc
no chłopie to żeś zapodał wyczerpującą wypowiedź, myślę, że dzięki niej już nikt nigdy nie będzie mieć problemu w wyborze. A argumenty, które użyłeś raz na zawsze rozwiały wszystkie kruczki i problemy techniczne związane z tymi motocyklami...

Zapodam parę linków z podobnymi tematami, warto poczytać, bo zdarzają się ciekawe wypowiedzi:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... a=87599994

tutaj nawet objawi się magiczna opcja "szukaj" :):
post-73499.html&highlight=
http://forum.motocykle.slask.pl/index.p ... ntry228388

Pozdrawiam
Sureal
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 30/6/2008, 23:41
Lokalizacja: Poznań

Postprzez sebekmelior » 14/12/2008, 00:27

Powiem tak...

A myslales o 1000rr?? przeciez i to i to CBR pomysl narazie o jakies ZX4R albo jakims slabszym moto a na sezon 2010 sobie sprawisz 600-sete
buahahaha
Bo maszyna to nie wszystko, najwazniejsza jest pasja!!
sebekmelior
Świeżak
 
Posty: 368
Dołączył(a): 5/6/2008, 16:31

Postprzez Grzesiek-G » 14/12/2008, 01:00

andy7 napisał(a):
Jezeli nie masz zielonego pojecia o motocyklowej ewolucji to moze nie zabieraj glosu, bo mozna sie tu calkiem niezle osmieszyc jak Ty w tym momencie – kumasz.

Wiesz co ? Ośmieszasz to się Ty tymi swoimi frajerskimi , kipiącymi kompleksami tekstami - i nie kumam o co ci kaman ? No może powodem jest to , że sobota wieczór i jeden jabol ci za dużo we łbie namieszał :?:

andy7 napisał(a):Moze przytoczysz tych ktorzy juz nic nie przytocza, bo leza 6 stop pod ziemia, Oni wyli w 100 % pewni, ze ogarna, o tych co zrobili sobie kuku, nie wspomne, net pelny jest filmikow


andy7 napisał(a):Jezeli nie masz zielonego pojecia o motocyklowej ewolucji to moze nie zabieraj glosu, bo mozna sie tu calkiem niezle osmieszyc jak Ty w tym momencie – kumasz ?


Jeśli ktoś tu się ośmieszył , to na pewno nie ja . Motocyklami jeżdżę ponad 20lat - nie wiem czy tyle masz w ogóle ?

Sorry , ale jak ja mam się tu użerać z takimi furiatami , to ja się z tąd wypisuję - nie będę się zniżał do poziomu andy7

W takim układzie to juz mój ostatni post na tym forum
Grzesiek-G
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 28/5/2008, 07:40
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 3 gości




na gr