Zobacz wątek - Opłata skarbowa a rejestracja - ile czasu?
NAS Analytics TAG

Opłata skarbowa a rejestracja - ile czasu?

Przepisy, prawo
_________

Opłata skarbowa a rejestracja - ile czasu?

Postprzez CalibraHunter » 23/10/2008, 07:38

Witam, orientuje sie ktos moze, czy jest ustanowiony prawnie max. termin rejestracji motocykla po uiszczeniu oplaty skarbowej? Jesli tak, to jakie sa konsekwencje niedotrzymania terminu?
Never let your FEAR decide your FUTURE.
Avatar użytkownika
CalibraHunter
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 5/2/2007, 18:28
Lokalizacja: DWL


Postprzez Abonic » 23/10/2008, 08:47

oplata skarbowa i rejestracja motocykla nie maja nic ze soba wspolnego, dwie rozne sprawy. Mozna rejestrowac bez oplaty (miesiac od daty kupna) i mozna tez oplacic w skarbowce bez rejestracji (2 tygodnie od daty kupna)
CBR 600 F4i sport
Avatar użytkownika
Abonic
Świeżak
 
Posty: 143
Dołączył(a): 11/5/2008, 15:59
Lokalizacja: Mazowieckie


Postprzez vaillor » 23/10/2008, 12:54

ja mialem taka sutyacje ze zapodalem nowe tablice oraz skarbowke po 8 miechach od daty kupna motoru :) w urzedzie wydzialu komunikacji nic mi nei zrobili zaplacilem normalnie i bez niczego natomiast w skarbowce dojebali mi 25 zł odsetek i zamiast 270 placilem 295 z tym ze po jakims tygodniu przyszedl mi tak zwany "mandat za spoznienie" i wynosil on 250 zł tak wiec w skarbowce policza ci odsetki za ilosc dni ktore przekroczyles a miales zapalacic nei bedzie ich duzo natomiast ukaraja cie mandatem za samo spoznienie z tym ze nie wiem jaki jest minimalny czas obosowy jaki mozesz miec ja mialem 8 miechow wiec jak widac bankowo to juz zdecydowanie za duzo bylo hyhy :)
vaillor
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 27/2/2008, 07:48
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez CalibraHunter » 23/10/2008, 13:07

Dzieki wielkie, na szczescie w skarbowce mam moto juz oplacone, jednak ciagle nie mam kiedy wybrac sie do urzedu aby go przerejestrowac. Minelo sporo wiecej czasu niz miesiac od daty na umowie, ale mam nadzieje, ze nikt nie zauwazy ;) Obawialam sie utraty waznosci oplaty w przypadku niezarejestrowania maszyny w odpowiednim terminie, ale skoro jedno z drugim nie ma nic wspolnego to kamien spadl mi z serca. Pozdrawiam.
Never let your FEAR decide your FUTURE.
Avatar użytkownika
CalibraHunter
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 5/2/2007, 18:28
Lokalizacja: DWL



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na górê