Zobacz wątek - Projekt ustawy zmian w ruchu drogowym AM, A2 i spółka...
NAS Analytics TAG

Projekt ustawy zmian w ruchu drogowym AM, A2 i spółka...

Przepisy, prawo
_________

Postprzez andy7 » 25/10/2008, 16:11

Kat. A1 nie ulega zadnej zmianie, wszystko pozostaje jak jest.
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55


Postprzez Spidey » 25/10/2008, 17:02

aha to thx za informacje ;]
Spidey
Świeżak
 
Posty: 191
Dołączył(a): 3/10/2008, 20:18
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez Herbi NSR » 26/10/2008, 10:23

Wedlug mnie to glupie przeciez czlowiek to nie maszyna zeby mu trzeba bylo programowac po kolei kazda pojemnosc. Przeciez jak 125 umie poprowadzic to 150 tez.
S - szał
U - ucieczka
Z - zakręt
U - uderzenie
K - koniec
I - inny świat

gsx - r
Herbi NSR
Świeżak
 
Posty: 211
Dołączył(a): 29/5/2008, 18:56

Postprzez Dandi93 » 26/10/2008, 11:35

emils napisał(a):andy

przeczytaj artykul a dopiero potem pogadamy...
co do oleju...
twierdzisz,ze kazdy kto ma mniej niz 24lata jest debilem? myslisz,ze wiek tutaj pomoze? moze w 2,3 przypadkach owszem,ale powiedzmy sobie szczerze: wystarczy olej w glowie i respekt do manetki. ten,kto jes debilem bedzie nim po zdaniu prawka w 24roku zycia...

p.s.
rozwalilo mnie jedno zdanie:
"egzamin teoretyczny bedzie symulowal rozne sytuacje na drodze,jesli ktos sobie poradzi z teoria,poradzi sobie w praktyce"
i to mowil koles,ktory uczy na prawko...to ma byc specjalista?


Te p.s. jest bardzo dobrze powiedziane, ale teoria nigdy nie idzie w parze z praktyką. Oni tylko widzą nowe możliwości na wyłudzenie kasy.
Jak tu na początku kolega powiedział ''To jest Polska''
Nic dodać nic ująć
nsr>zzr>zx6r>r6>cbr f4i?
Avatar użytkownika
Dandi93
Bywalec
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24/5/2008, 11:43
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez emils » 26/10/2008, 15:15

Dandi93
teoria jest potrzebna, ale jesli ktos umie zrobic przeciwskret a o tym nie wie to lepiej, niz na odwrot.

Herbi NSR
no niestety, ale kazdy z tych osrodkow woli zrobic 4 prawka na moto, zeby im sie zwrocilo dwa razy niz robic jedno ;)
w koncu musza postawic dom synowi/corce...
herbatkowy napisał(a):To wazne, motocykl to nie jest 100koni i plastiki, to cos wiecej. 100koni + plastiki staje sie motocyklem dopiero wtedy, gdy wsiadzie na niego zapalony i zakochany MŁODY CHŁOPAK, ktory z czasem staje sie motocyklista.
Avatar użytkownika
emils
Świeżak
 
Posty: 231
Dołączył(a): 13/3/2008, 22:01
Lokalizacja: masz taki motor?

Postprzez K@mil » 26/10/2008, 19:22

Hmm różnie słyszałem.
Może ktoś ma konkrety jak to będzie wyglądało?
Kiedy wchodzą te przepisy?
Bo Na wiosne kupuje Horneta 600 a prawko mam tylko na B.

Już prawie strój kupiony...
K@mil
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 25/10/2008, 21:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez andy7 » 26/10/2008, 22:40

98 KM na pierwszy motocykl - respekt.

Wiare w siebie masz trzeb aprzyznac.
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez K@mil » 27/10/2008, 16:32

Rozum też mam nie znaczy, ze muszę kręcić ten motocykl do 12 tysiaków :)
K@mil
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 25/10/2008, 21:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez s_extrem* » 27/10/2008, 21:02

Moj kolega ma taki problem: Rozpoczal juz kurs na A a instruktor powiedzal mu ze jesli robi szkolenie teraz to obejmuja go stare zasady nawet jesli pratyke bedzie mial po nowym roku (od 14 Lutego u nas w miescie) a wejda juz nowe przepisy . Osobiscie uwazam ze nieprawda ;p ale moge sie mylic. Jakei sa Wasze opinie
Avatar użytkownika
s_extrem*
Świeżak
 
Posty: 294
Dołączył(a): 18/5/2008, 14:43
Lokalizacja: Leszno

Postprzez andy7 » 27/10/2008, 21:54

K@mil napisał(a):Rozum też mam nie znaczy, ze muszę kręcić ten motocykl do 12 tysiaków :)


On juz Toba przy 3 - 4 tysiacach pozamiata :mrgreen: , wystarczy tylko jeden blad :cry:

:wink:
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Arragon » 31/10/2008, 18:12

Wczoraj osiemnastka, dzisiaj zdane prawko na ostatnim przeprowadzonym egzaminie w tym roku u mnie w WORDzie. Teraz mogę być już za projektem zmian jak większość, spośród tych, których to nie dotyczy... ;)
Arragon
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9/8/2008, 20:46

Postprzez gaja166 » 15/11/2008, 10:52

troche odbiegliście od tematu, a cała sprawa ucichła... wiec jak to bedzie z tymi ustawami !?

Jestem tego bardzo ciekawy a nikt nic nie wie
gaja166
Świeżak
 
Posty: 63
Dołączył(a): 16/7/2007, 09:43

Postprzez Nigoss » 15/11/2008, 18:10

Przegladalem teraz stronke ministerstwa infrastruktury, ale nic tam nie znalazlem. Jak juz to ustawa chyba wejdzie pod koniec nastepnego roku.
,,Motocykle to nie tylko moja pasja, ale też moje życie''
Avatar użytkownika
Nigoss
Bywalec
 
Posty: 567
Dołączył(a): 5/9/2008, 17:01

Postprzez herbatkowy » 15/11/2008, 18:42

andy7 napisał(a):Dlaczego ? Nie pomyslales ze panstwo troszczy sie o Twoje zycie, bo Ty sam nie jestesw stanie ( nie bierz tego indywidualnie – chodzi o grupe wiekowa )


Chyba nie ma nic gorszego. Jakis czas temu napisalem gdzies, ze zyjemy w panstwie w ktorym panstwo wie od obywatela lepiej, co jest dla obywatela dobre. Taka sytuacja moze skonczyc sie tylko w jeden sposob. A ten koszmar bedzie sie ciagnac az do momentu "gdy obudzimy sie bez domu i pracy, na kontynencie podbitym przez naszych ojcow". A z naszego "wolnego kraju" zrobia jedno wielkie wiezienie, tyle ze bez krat, w sumie swietnie im to wychodzi. Mam nadzieje, ze zrozumieliscie.
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez herbatkowy » 15/11/2008, 21:35

No senekkorzenna jako jeden z niewielu wie o co tak naprawde chodzi. Jesli ktos uwaza ze panstwo robi taki chwyt tylko dlatego zeby bylo nam bezpieczniej, to jest skonczonym idiota. W tym kraju lista praw zaweza sie nieustannie, jak wspomnialem wczesniej chca nam tu zrobic wiezienie. Andy7 przejrzyj na oczy, wladzy wcale nie zalezy na tym zebys byl bezpieczny. Robia ciebie w balona tak samo jak reszte obywateli, i nie moge pojac jak mozna im za to dziekowac... Malo brakuje a niedlugo pod byle pretekstem zabroni sie nam wychodzic z domow, uwazasz ze bredze? W moim miescie za to, ze wychodzisz po 22:00 na miasto, dostajesz od policji w pysk. Wiadome jest ze znajdzie sie garstka idiotow ktorym to bedzie pasowac, bo przeciez w sumie bedzie bezpieczniej. Oni poprostu chca sciagnac z nas ostatni grosz wymyslajac najrozniejsze sposoby, pod pretekstem chocby bezpieczenstwa. Tez przepraszam ze tak agresywnie ale senekkorzenna mi sily dodal :D Gdyby im zalezalo na bezpieczenstwie nie musielbysmy jezdzic slalomem po drogach, szkoda ze nie biora sie za wazne rzeczy. Do ujmowania obywatelom to zawsze byli najlepsi, w sumie lepiej wprowadzic jakies dodatkowe prawo jazdy, lepsze to niz podniesienie ceny beznyny do 8zł, a efekt ten sam- "wolni" obywatele za to zaplaca.
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez emils » 15/11/2008, 22:05

senekkorzenna
dodajmy do tych 5litrow w aucie, ze takimi zwykle jezdza zelowe "chlopaki" z solarki z barbie obok, ktorzy chca sie przed nia popisac. no i wiadomo, pedal do podlogi a reszty nie trzeba mowic...

p.s.
kazdy kto ma rozum wie, ze te przepisy nic nie pomoga. wercz przeciwnie (wczesniej to bylo poruszane) koles, ktory zrobi sobie A po 6latach katorgi (bo nie ma kasy na A1/A2 a potem A) docisnie manetke, bo w koncu bedzie sie cieszyl, ze ma prawko.
jak chca nam cos ograniczac, to niech popatrza na stan drog i na WSZYSTKICH uzytkownikow drogi, a eni tylko k... Nas :/
herbatkowy napisał(a):To wazne, motocykl to nie jest 100koni i plastiki, to cos wiecej. 100koni + plastiki staje sie motocyklem dopiero wtedy, gdy wsiadzie na niego zapalony i zakochany MŁODY CHŁOPAK, ktory z czasem staje sie motocyklista.
Avatar użytkownika
emils
Świeżak
 
Posty: 231
Dołączył(a): 13/3/2008, 22:01
Lokalizacja: masz taki motor?

Postprzez gaja166 » 16/11/2008, 09:48

herbatkowy ma wiele i to wiele racji w tym co pisze, ostatnimi czasy od momentu wejścia do wspólnoty europejskiej wg mnie Polska staje sie uzależniona, naród przestaje być polską a zaczyna być europą, i zgadzam sie z tym że ludzie będą coraz to bardziej ubezwłasnowolnieni. Dziś prawo jazdy ( dla naszego bezpieczeństwa ) a co czeka nas jutro ?

Jeśli ta ustawa wejdzie w życie będzie to wielka porażka naszego demokratycznego rządu
gaja166
Świeżak
 
Posty: 63
Dołączył(a): 16/7/2007, 09:43

Postprzez andy7 » 16/11/2008, 11:15

senekkorzenna napisał(a):Już to pisałem ale jeszcze raz powtórzę specjalnie dla andy;Chłopie postaraj zrozumieć że nowa ustawa jest jawną dyskryminacją ludzi w tym samym wieku.

Nikt nie twierdzi, ze wszyscy musza miec takie same prawa., nawet gdy sa w tym samym wieku. Zaczyna sie to rowniez w innych kategoriach PJ – dlaczego nie powolasz sie na kat. D – Autobusy – to tez przeciez dyskryminacja. Dlaczego A1 nie jest od lat 18 lub A od lat 16 ? tez przyklad dyskryminacji – kwestia spojrzenia na sprawe.

Tu raczej nie chodzi o wiek tylko o umiejetnosci, mentalnosc, psychike, ogolnie dojrzalosc.

senekkorzenna napisał(a):Czy do Ciebie nie dociera ze młodzian 18 lat w samochodzie 5 litrów jest bardziej niebezpieczny dla innych użytkowników dróg niż motocyklista na 1 tyś cc.


Ilu znasz mlodzianow ktorzy jrzdza na codzien 5 l katamaranem ? Przelicz wspolczynnik kg na 1 KM i masz odpowiedz – co jest bardziej niebezpieczne o braku dodatkowej pary kol aby sie nie przewrocic nie wspomne, he, he

senekkorzenna napisał(a):Czy Tobie trudno sobie wyobrazić że osiemnastolatek nigdy nie wsiądzie na motocykl 1tyś cc


To nowosc, znam przypadki ze wsiadaja na pierwszy motocykl na poj. 1200 ccm. Pozatym bez roznicy czy 600 czy litr jezeli moc przekracza lub jest rowna 98 KM.

senekkorzenna napisał(a): bo waga i parametry nie pozwolą mu na to ale za to spokojnie wsiądzie do 5litrów samochodu mimo że będzie siedział w torpedzie niebezpiecznej dla innych użytkowników drug.


Wsiadz do 5 l i depnij ( kickdown ) , potem przesiadz sie na litrowego plaszika i rowniez depnij – moze wtedy bedziesz wiedzial o czym mowa. Katamaran zawsze bedzie barankiem w porownaniu do motocykla.

senekkorzenna napisał(a):Chłopie bronisz zaciekle nowej ustawy to czy Ty czasem nie jesteś instruktorem nauki jazdy albo egzaminatorem czyli bronisz swoich interesów a w d...e masz to że to będzie rodzić ogromną patologie.


Osobiscie preferuje „ nauczyciel jazdy – chociazby ze wzgledu na dlugosc i jakosc nauki oraz sume egzaminow jakie trzeba zdac. – Fahrlehrer.

senekkorzenna napisał(a):Przecież ta ustawa to ewidentny perfidny sposób na ściąganie kasy co parę lat od młodych ludzi którzy wchodzą w życie.


To raczej nijak ma sie do wymogow jakie stawia prawo – w/g tego co mowisz to dal mlodych mozna by wprowadzic karte motorowerowa – bo bedzie taniej. Nikt nie zmusza nikogo do tego aby jezdzic motocyklami kat A, nie masz kasy musisz zadowolic sie czy A1 czy A2. Tymi sprzetami rowniez da sie jezdic, ba wychodzi to rowniez na zdrowie mlodym adeptom. System sprawdzil sie juz na zachodzie ( dobre 30 lat ).

senekkorzenna napisał(a):Sorry za tak agresywny tekst ale mam dość argumentów że motocyklista to musi a kierowca samochodu to nie musi.
Gdzie jest równość prawa w stosunku do grupy tego samego wieku. :x

Opuki dyskusja jest konstruktywna nie widze jakiegokolwiek dylematu.

herbatkowy napisał(a): No senekkorzenna jako jeden z niewielu wie o co tak naprawde chodzi.


Niestety nie.

herbatkowy napisał(a):
Jesli ktos uwaza ze panstwo robi taki chwyt tylko dlatego zeby bylo nam bezpieczniej, to jest skonczonym idiota.


Herbatkowy, dochodzi do Ciebie, ze to przepis unijny ? Co do reszty to kwestia przekonan I doswiadczenia.

herbatkowy napisał(a):
W tym kraju lista praw zaweza sie nieustannie, jak wspomnialem wczesniej chca nam tu zrobic wiezienie. Andy7 przejrzyj na oczy, wladzy wcale nie zalezy na tym zebys byl bezpieczny.


Przedewszystkim nie tylko w TYM kraju ale i wszedzie. Majac jednak ogranicziony horyzont nie widzi sie tego lub widziec nie chce. No sorry mam calkiem zdrowy swiatopoglad i wybacz ale w tym przypadku chodzi tylko i wylacznie o bezpieczenstwo. Zapoznaj sie moze najpierw ze statystykami wypadkow, a pozniej podyskutujemy.

herbatkowy napisał(a):
Robia ciebie w balona tak samo jak reszte obywateli, i nie moge pojac jak mozna im za to dziekowac...


Bylo ( strajki w latach 1970 + Solidarnosc + stan wojenny) i mimo tego swiat jakos dalej sie kreci. Jakos w tym czy innym wypadku nie czuje sie robiony w balona, he, he

herbatkowy napisał(a):
Oni poprostu chca sciagnac z nas ostatni grosz wymyslajac najrozniejsze sposoby, pod pretekstem chocby bezpieczenstwa.

Nie argument.

O tym mozna by podyskutowac. Osobiscie wole gdy kierujacy danym pojazdem jest wyszkolony I wie co robi. Kaze Ci ktos jezdzic motocyklem o pojemnosci litra czy mocy wiecej niz 47 KM ? Dlaczego nikt nie krzyczy, ze do prowadzenia jednostek plywajacych potrzebne sa rozne uprawnienia ? chyba, ze wydaja Ci sie, ze jest tylko jedno. Tez dyskryminacja I sciaganie kasy ? Sorry ale smieszne. Chcesz miec adekwatne uprawnienia to trzeba sie szkolic

herbatkowy napisał(a):
Gdyby im zalezalo na bezpieczenstwie nie musielbysmy jezdzic slalomem po drogach, szkoda ze nie biora sie za wazne rzeczy. Do ujmowania obywatelom to zawsze byli najlepsi, w sumie lepiej wprowadzic jakies dodatkowe prawo jazdy, lepsze to niz podniesienie ceny beznyny do 8zł, a efekt ten sam- "wolni" obywatele za to zaplaca.


Jaka predkoscia nalezy jezdzic gdy stan drog odbiega od tych wymazonych ? Jaka moc jest do tego potrzebna ? Rowniez nie argument. Tak na margoinesie zawsze jest latwiej sciagnac z tych co maja niz z tych co nie maja.

Slyszales juz o powiedzeniu wlasnosc zobowiazuje ?

gaja166 napisał(a): od momentu wejścia do wspólnoty europejskiej wg mnie Polska staje sie uzależniona, naród przestaje być polską a zaczyna być europą, i zgadzam sie z tym że ludzie będą coraz to bardziej ubezwłasnowolnieni. Dziś prawo jazdy ( dla naszego bezpieczeństwa ) a co czeka nas jutro ?


Jak Ci nie pasi, zawsze masz mozliwosc wyjazdu z tego jak bardzo demokratycznego kraju - np. Bangladesz. W/g Ciebie to zle, ze PL zrobila w ciagu 10lat krok wiekszy niz przez ostatnie 50 lat. Wez liznij troche ekonomi moze wtedy zacznij sie wypowiadac.

gaja166 napisał(a):Jeśli ta ustawa wejdzie w życie będzie to wielka porażka naszego demokratycznego rządu


Nie daj sie wysmiac. Sa naprawde wieksze problemy , niz kategorie PJ oktore walcza mlodzi gniewni.
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Nigoss » 16/11/2008, 11:35

Dobra panowie odeszliscie od tematu. Jesli macie cos do powiedzenia to szukajcie odpowiedzi odnosnie tej ustawy. Spam i klotnia sa zbedne.
,,Motocykle to nie tylko moja pasja, ale też moje życie''
Avatar użytkownika
Nigoss
Bywalec
 
Posty: 567
Dołączył(a): 5/9/2008, 17:01

Postprzez Revelict » 16/11/2008, 12:01

Śmiać mi się chce jak to czytam, a co do tych norm UE to jeden wielki boolshit :D we Włoszech małolaty bodajże od 14 albo 16 lat jeżdżą (bez PJ) skuterami, i samochodami które u nas wymagają kategorii B1 wiec to jest jedna wielka ściema.

Wariat zawsze zostanie wariatem, a kto ma się zabić to się i tak zabije czy wybierze 500 czy 750.
Revelict
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13/11/2008, 20:52
Lokalizacja: Kielce

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na gr