Zobacz wÄ…tek - Ile wyniesie peirwsza rejestracja motoru w PL
NAS Analytics TAG

Ile wyniesie peirwsza rejestracja motoru w PL

Przepisy, prawo
_________

Ile wyniesie peirwsza rejestracja motoru w PL

Postprzez fekner » 1/4/2008, 17:54

Tak jak w temacie:) Chcialbym sie dowiedziec ile kosztuje rejestracja motoru sprowadzonego z niemiec a jest to NSSR 125.
Życie zaczyna sie. . . . . . . dopiero powyzyej 8 tys obrotów:)
Avatar użytkownika
fekner
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 7/3/2008, 23:17
Lokalizacja: Nysa


Postprzez golkow » 10/4/2008, 23:00

Dokumenty
Kiedy motocykl wjeżdza do kraju powinien mieć ze sobą obowiązkowo:
- brief (czyli tzw dowód rejestracyjny)
- wymeldowanie motocykla.
- umowÄ™ lub fakturÄ™ zakupu.
Wszystkie dokumenty należy przetłumaczyć u tłumacza przysięgłego
Koszt - 50-200 PLN

Akcyza i cło
Nie ma żadnej opłaty związanej z akcyzą ani cłem jeśli pojazd jest z UE. Urząd celny zupełnie odpada i żadne z niego dokumenty nie są potrzebne do dalszej rejestracji.

Badanie techniczne
Pierwsze badanie techniczne na terenie Polski mogą wykonać tylko wyspecjalizowane stacje diagnostyczne. Badanie takie obejmuje ogólny przegląd oraz dokładnie sprawdzenie nr. ramy i silnika. Należy pamiętać że to co wpisze diagnosta będzie figurowało w dowodzie rejestracyjnym.
Koszt - 116 PLN

UrzÄ…d Skarbowy
VAT czyli podatek od towrów i usług należy odprowadzić do urzędu skarobowego. Tutaj są dwie drogi. Jedna kiedy moto należy do kategori "nowy środek transportu" a druga kiedy należy do kategori "używany środek transportu"
Motocykl który ma mniej niż 6 m-c od daty rejestracji (nie produkcji) lub ma mniej przejechanych niż 6 000 km należy do „nowych” jeÅ›li tych warunków nie speÅ‚nia to należy do „używanych”.
Idąc do urzędu skarbowego jako osoba fizyczna (nie firma) należy się liczyć, że w przypadku "nowych" dostaniemy do zapłaty 22% VAT od sumy zakupu (nawet jak kupiliśmy na fakturę) natomiast w przypadku "używanych" zapłacimy 160 PLN za zwolnienie z opłaty VAT.
W obydwu przypadkach należy się udać do US i wypełnić VAT-24. Po ok 2-7 dniach jest odpowiedź, czyli otrzymujemy VAT-25 z którym należy się pózniej udać do wydziału komunikacji.

Wydział komunikacji
Kiedy już mamy (przetłumaczone dokumenty, przegląd techniczny, zwolnienie lub opłatę VAT) to możemy się udać do gminy do wydziału komunikacji i zarejestrować motocykl.
Koszty:
- książka pojazdu (czerowna w wydziale komunikacji) – 75 PLN
- dowód rejestracyjny - 48 PLN
- znak legalizacyjny - 11 PLN
- tablica na motocykle - 40 PLN
- opłata skarbowa - 10 PLN

Ubezpieczenie OC
W zalezności od posiadanych zniżek w PZU zapłacimy za OC 50-120 PLN
golkow
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 26/2/2008, 20:02
Lokalizacja: Piaseczno


Postprzez oscypek » 17/4/2008, 16:34

A ja na stronie swojego starostwa znalazłem coś takiego:

Załączniki do wniosku o rejestrację pojazdu sprowadzonego z zagranicy:
1. dowód własności pojazdu (umowa, rachunek, faktura ),
2. dowód rejestracyjny lub inny dokument potwierdzający rejestracje pojazdu,
3. dokument potwierdzający zapłatę akcyzy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli samochód osobowy został sprowadzony z terytorium państwa członkowskiego,
4. dowód odprawy celnej przewozowej, jeżeli pojazd został sprowadzony z terytorium państwa trzeciego,
5. zaświadczenie wydane przez właściwy organ potwierdzające:
a) uiszczenie podatku od towarów i usług, jeżeli pojazd został sprowadzony z terytorium państwa członkowskiego, lub
b) braku obowiązku, o którym mowa w lit. a,
6. zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym wraz z dokumentem identyfikacyjnym pojazdu,
7. tłumaczenia wszystkich dokumentów w języku obcym składanych do wniosku przez tłumacza przysięgłego,
8. dowód wpÅ‚aty z tytuÅ‚u opÅ‚aty recyklingowej (opÅ‚ata w wysokoÅ›ci 500zÅ‚ na konto Narodowego Funduszu Ochrony Œrodowiska i Gospodarki Wodnej BGK III OddziaÅ‚ w Warszawie 65 1130 1062 0000 0109 95 20 0014 – na dowodzie wpÅ‚aty należy podać numer nadwozia/ VIN pojazdu),
9. dowód wpłaty za rejestrację pojazdu i kartę pojazdu (opłata wniesiona w kasie Starostwa Powiatowego)


Szczególnie interesuje mnie punkt 8, co to do jasnej ciasnej jest! Coś sie zmieniło w kwietniu? Czy to tylko u mnie takie wymysły?!
Avatar użytkownika
oscypek
Świeżak
 
Posty: 157
Dołączył(a): 9/5/2007, 15:18
Lokalizacja: Maków Podhalański/Częstochowa

Postprzez simonw » 18/4/2008, 01:13

Z tego co wiem, oplata recyklingowa obowiazuje - za samochod placilismy (firma) natomiast nie wiem jak jest z motocyklem. Pamietam ze tam cos tricky bylo z ta oplata - wiec najprosciej zadzwonic do W.K i sie dowiedziec. Rozmowa nie boli i po to utrzymuja infolinie.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez xsawi » 19/4/2008, 19:07

Opłaty recyklingowej na motory nie ma, a co sie tyczy polisy OC to może ona wyniesc nawet 195 pln w PZU gdzie było i tak najtaniej, ale sa maxymalne zwyzki!
xsawi
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10/4/2008, 14:22

Postprzez simonw » 19/4/2008, 21:34

Taaaa, ponizej 24 lat, ponizej roku pawo jazdy, pierwszy pojazd, brzydka twarz itp... nie powiem, ale faktycznie od wieku 16lat powinno sie miec chyba zarejestrowana rame od rometa kadeta zeby nie miec 150% OC na dziendobry :)

I dzieki za info z recyklingiem
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez hashin » 18/5/2008, 10:04

Witam wszystkich,

Powyższe informacje były dla mnie bardzo przydatne, ale mam takie pytanie. W jakim okresie czasu po wyrejestrowaniu motoru w Niemczech, trzeba zarejestrować go w Polsce? Mam datę 29.01.2007 a gdzieś kiedyś na jakimś forum czytałem, że ktoś miał problem bo motor był 6 miesięcy po wyrejestrowaniu. Nie pamiętam gdzie to było więc pytam Was. Czy może być z tym jakiś problem? Do WK narazie się nie wybieram bo muszę zrobić przegląd i dokumenty tłumaczyć, ale warto wiedzieć jak bronić się w WK jeśli takie coś mi powiedzą.
Z góry dzięki, pozdrawiam
hashin
hashin
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18/5/2008, 09:57

Postprzez Dominik_YZF » 18/5/2008, 12:10

O ile sie nie myle, to musisz zapłacic podatek w US w ciągu miesiaca od daty kupna na umowie. Nie ma chyba zednego obowiazku rejestracji w jakims konkretnym terminie.
Avatar użytkownika
Dominik_YZF
Bywalec
 
Posty: 664
Dołączył(a): 8/12/2007, 19:58
Lokalizacja: 3City

Postprzez Lukas_dan » 23/5/2008, 21:27

Motocykl kupilem od handlarza, ktory sprowadzil moto z Wloch, w wydziale komunikacji musialem przedstawic nastepujace dokumenty:

1. Certyfikat (przetlumaczony)+ karta pojazdu
2. Zaswiadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym
3. Tlumaczenie dokumentow
4. Umowa kupna-sprzedazy( tutaj musisz miec pieczatke przysieglego tlumacza, by uwierzytelnic umowe)
5. Faktura vat marza
6. Zaswiadczenie vat25
7. Zaswiadczenie o wpisie do ewidencji dzialalnosci gospodarczej.

Pierwsza rejestracja w Polsce niecalem 200 zl :wink:
aha co do OC to za poj 600 placilem 100 zl w PZU na caly rok, znizki tam jakiem minimalne mam..., ale dobra Pani raczej mnie potraktowala jakbym mial wszystkie znizki :wink:
Avatar użytkownika
Lukas_dan
Świeżak
 
Posty: 116
Dołączył(a): 4/8/2007, 19:30
Lokalizacja: Lidzbark

Postprzez Szopekk » 28/5/2008, 13:57

ja za swoja Xj zaplacilem w starostwie 187,5zl tyle ze mialem juz zrobiony przeglad i bylem zwolniony z VAT 'u
nie polemizuj bo nie jestes predysponowany do emanowania tak apodaktycznych percepcji... | (nie dyskutuj jak nie potrafisz...) :) xD | | http://www.scigacz.pl/rider/16915/foto/album/712/
Avatar użytkownika
Szopekk
Świeżak
 
Posty: 440
Dołączył(a): 28/12/2007, 14:09
Lokalizacja: Węgrów

Postprzez Dominik_YZF » 28/5/2008, 14:15

Ja za R6 płaciłem 188 zł. w starostwie. Pierwszy przegląd w kraju 116 zł. Plus 100 pare zł. w Alianz.

Ps. No i 200 zł. Vat-u.
Avatar użytkownika
Dominik_YZF
Bywalec
 
Posty: 664
Dołączył(a): 8/12/2007, 19:58
Lokalizacja: 3City

Postprzez motoman » 25/6/2008, 11:38

jakie papiery trzeba mieć do zrobienia pierwszego przeglądu?
lubie sobie zjechać z gixera^^.
Avatar użytkownika
motoman
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 13/5/2006, 18:06
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kastor » 25/6/2008, 14:56

hashin napisał(a):Witam wszystkich,

Powyższe informacje były dla mnie bardzo przydatne, ale mam takie pytanie. W jakim okresie czasu po wyrejestrowaniu motoru w Niemczech, trzeba zarejestrować go w Polsce? Mam datę 29.01.2007 a gdzieś kiedyś na jakimś forum czytałem, że ktoś miał problem bo motor był 6 miesięcy po wyrejestrowaniu. Nie pamiętam gdzie to było więc pytam Was. Czy może być z tym jakiś problem? Do WK narazie się nie wybieram bo muszę zrobić przegląd i dokumenty tłumaczyć, ale warto wiedzieć jak bronić się w WK jeśli takie coś mi powiedzą.
Z góry dzięki, pozdrawiam
hashin

Prawo o ruchu drogowym stanowi bardzo jasno. Pojazd należy przerejestrować w terminie 30 dni od daty sprowadzenia do kraju. W WK nie powinno być problemu jeśli ten termin przekroczysz. Gorzej, jak pojazd jest spoza UE i nie zgłosisz się na czas w UC. to jest chyba termin 7 dniowy.
kastor
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 1/6/2008, 16:30
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Dominik_YZF » 25/6/2008, 22:01

motoman napisał(a):jakie papiery trzeba mieć do zrobienia pierwszego przeglądu?


- umowe k.p
- którąs tam strone tłumaczenia, na której jest napisane ze pojazdy nie jest złomem ( jest doposzczony do ruchu )

To chyba wszystko.
Avatar użytkownika
Dominik_YZF
Bywalec
 
Posty: 664
Dołączył(a): 8/12/2007, 19:58
Lokalizacja: 3City

Postprzez motoman » 26/6/2008, 14:53

Byłem dziś w urzędzie skarbowym i dowiedziałem się że przy składaniu vat-24 należy przynieść orginalny dowod rejestracyjny, jego tłumaczenie, umowe k-s, w moim wypadku jeszcze certyfikat własności, oraz ksera wszystkich tych dokumantów, po czym urzędnik podbija pieczątke zatwierdzając orginalność kserokopii - były one potrzebne tak jakby ktoś nie wiedział - jak ja:P
lubie sobie zjechać z gixera^^.
Avatar użytkownika
motoman
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 13/5/2006, 18:06
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Gs-stefan » 26/6/2008, 15:23

ja rejestrowalem NSR 125 w srode czyli wczoraj :D placilem 72 zl w skarbowce 116 za przeglad i jeszcze w wydziale komunikacji za samo zarejstrowanie tylko ze tata mi nie chce powiedziec ile xD i mialem jeden problem przy rejestracji ;p bo nie mailemn brifu ani tlumaczenia xD mialem tylko dopuszczenie do ruchu w niemczech i powiedziala mi pani w okienku ze zarejestruje ale potrzebuje umowe miedzy niemcem a moim tata napisalismy szybko i zarejestrowala bo mialem dane tego nimca :D
Avatar użytkownika
Gs-stefan
Świeżak
 
Posty: 272
Dołączył(a): 19/4/2008, 18:28
Lokalizacja: torun

Postprzez Dominik_YZF » 27/6/2008, 12:15

Ja nie mam zadnych pieczÄ…tek :D
Avatar użytkownika
Dominik_YZF
Bywalec
 
Posty: 664
Dołączył(a): 8/12/2007, 19:58
Lokalizacja: 3City

Postprzez Traperoso » 11/8/2008, 18:48

Zajebiście, że wszystkiego trzeba się dowiedzieć na forum, bo jak idę do urzędu to koleś mi opowiada jakieś historie o rejestracji samochodów z kierownicą po prawej stronie ,kiedy ja przychodzę się dowiedzieć o motocykl po porstu urzędnicy to żenada do tego to był dyrektor... ehhh
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez motoman » 11/8/2008, 23:05

m.in. po to istnieje to forum, jego uzytkownicy i oczywiscie moderatorzy ktorzy nie pozwalaja zrobic z tego forum smietnika;D
lubie sobie zjechać z gixera^^.
Avatar użytkownika
motoman
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 13/5/2006, 18:06
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez ziomopoziomo » 5/9/2008, 15:13

chetnie pomoge gdyz zalatwialem to w ciagu ostatniego tygodnia. Sprowadzilem motor z Anglii.
KROK1: tlumaczenie papierow: dowod rejestracyjny (czyli tzw brief) koszt 96,70 zl i umowa kupna sprzedazy kosztu nie znam gdyz mialem ja w jezyku polskim
KROK2: zrobienie 1 przegladu technicznego koszt 116 zl
KROK3: z tlumaczeniem dodowdu, umowy kupna sprzedazy i przegladem idziemy do urzedu skarbowego ( potrzebne sa ksera tych wszytskich dokumentow i oryginaly do wgladu, dowod rejestracyjny angielski tez) tam wypelniamy VAT-24 ... w miejscu " Dostawca pojazdu" wpisujemy dane osoby od ktorej kupilismy motor. reszta chyba bez problemu do wypelnienia. koszt 160 zl
KROK4: ze wszytskimi papierami ( tlumaczony i oryginalny dowod rej, przeglad techniczny, VAT-25 ktory utrzymujemy w skarbowce w ciagu tygodnia i umowa kupna sprzedazy (tlumaczenie + oryginal) udajemy sie do wydzialu kominukacji i po uiszczeniu 188 zl otrzymujemy blachy, karta pojazdu i tymczasowy dowod rejestracyjny.
KROK5: idziemy najlepiej do PZU i wykupujemy OC ktore mnie wynioslo 204 zl ( nie mialem zadnych znizek, same zwyzki)

Mam nadzieje ze komus to pomoze. pozdro
ziomopoziomo
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5/9/2008, 07:26

Następna strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości




na górê