Zobacz wątek - Niekompetencja serwisu motocyklowego
NAS Analytics TAG

Niekompetencja serwisu motocyklowego

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Niekompetencja serwisu motocyklowego

Postprzez Meciek » 14/3/2008, 19:28

Witam. Oddałem ostatnio motocykl do serwisu na wymianę i wyważenie opon, synchronizację i czyszczenie gaźników oraz wymianę napędu. Motocykl zawiozłem czysty jak łza a odebrałem brudny i usmarowany smarem, mało tego dziś po pierwszej przejażdżce nastąpił u mnie szok. Goście założyli mi tylne koło - wpierw tarcze a później 2 klocki w kolejności tłoczek, tarcza.klocek, klocek, tłoczek. Po prostu ręce mi opadły. Aż boję się o gaźniki skoro przy zakładaniu koła popełnili taki trywialny błąd. Może jakiś admin przyklei ten temat i będziemy wpisywać tu swoje złe przygody z serwisami i sklepami motocyklowymi jako przestrogę dla innych. Serwis o którym pisze to JM motocykle mieszczący się we Wrocławiu na ul.Mickiewicza Załączam zdjęcie klocka od zewnętrznej strony.
Załączniki
14-03-08_1421.jpg
14-03-08_1421.jpg (70.06 KiB) Przeglądane 92562 razy
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka


Postprzez skwy » 14/3/2008, 20:55

No nie źle.

Taka lipę już walą?
Ja bym z powrotem do nich poszedł i prosił o ponowną naprawę.
Z tym że oni już poniosą koszty naprawy.

Taka rzecz jest niedopuszczalna.
Avatar użytkownika
skwy
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1540
Dołączył(a): 7/10/2007, 08:21
Lokalizacja: Gołdap


Postprzez sonthin » 14/3/2008, 22:21

Wszystko w życiu widziałem, ale żeby takie coś to nie. Jedź do nich i żądaj reklamacji. Niech wymienią Ci klocki na nowe i niech się przyłożą do roboty, a nie myślą o niebieskich migdałach, ewentualnie może mieli jeszcze we krwi alkohol po wcześniejszej imprezie. Mi mechanik naciągnął łańcuch i powiedzial, że jeszcze jest dobry, a po przejechaniu paru kilometrów od naciągu strzelał mi na przedniej zębatce, więc nie do końca miał rację. Łańcuch był już wyciągnięty i raz się naprężał, a raz luzował, co skończyło się wymianą nowego zestawu!!!
Avatar użytkownika
sonthin
Świeżak
 
Posty: 124
Dołączył(a): 21/5/2007, 18:23
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Postprzez rumcajz » 14/3/2008, 22:42

Współczuję i przy okazji dzięki za ostrzeżenie. Też jestem z Wrocka.
Koniecznie powinieneś reklamować! Zapłaciłeś za odebranie moto w gorszym stanie niż go zostawiłeś.

Możnaby stworzyć jakiś dział z opiniami o serwisach. Najlepiej podzielony na miasta. W dziale o mieście byłyby posty, a w temacie każdego posta nazwa serwisu. A potem w wątku danego serwisu opinie o nim.
To by bardzo ułatwiło znajdowanie serwisu w konkretnym mieście.
Oczywiście to taka skromna sugestia, może się przyda.

Nie wiem tylko jak ze stroną prawną publicznego wypowiadania się o firmach. W sumie mamy wolność słowa, ale mamy też wolność pozywania do sądu ;) Nie znam się na tym.

/Radek
rumcajz
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 25/2/2008, 18:49
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Meciek » 14/3/2008, 22:42

chodzi o to ,że wole juz tam nie oddawać moto a druga sprawa to taka ,że musiałbym czekać trochę na ich powrót z Francji (bo akurat wczoraj pojechali).Sam to poprawiłem i nie było większych szkód na szczęście, zajeło mi to 15 min, po za tym ja już chcę jeździć Ale za priorytet wziąłem sobie obsmarowanie ich na forach motocyklowych.
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka

Postprzez cdsMarcin » 14/3/2008, 22:44

Swoją drogą poprzez nieprawidłowe założenie paska rozrządu w samochodzie serwis doprowadził do sytuacji, gdzie naprawa wynosiłaby 2000zł. Warto było się upierać, naprawili z własnej kieszeni.
Możesz zgłosić im reklamacje, najlepiej porozmawiaj z rzecznikiem praw konsumenta, on powie Ci wszystko
<a href="http://www.bezpieczny-motocyklista.info/">Obrazek</a>

<a href="http://www.emoto.com.pl/id91106.html">Na sprzedaż Aprilia RS 80/50 2001r.</a>
Avatar użytkownika
cdsMarcin
Bywalec
 
Posty: 526
Dołączył(a): 17/3/2007, 12:25
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Postprzez Meciek » 14/3/2008, 22:47

rumcajz napisał(a):
Możnaby stworzyć jakiś dział z opiniami o serwisach. Najlepiej podzielony na miasta. W dziale o mieście byłyby posty, a w temacie każdego posta nazwa serwisu. A potem w wątku danego serwisu opinie o nim.
To by bardzo ułatwiło znajdowanie serwisu w konkretnym mieście.
Oczywiście to taka skromna sugestia, może się przyda.


Napisałem w poście żeby przykleili ten temat, moim zdaniem zresztą bardzo potrzebny. Czym śmigasz Rumcajs?
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka

Postprzez rumcajz » 14/3/2008, 23:11

Przykleić temat - co najmniej!
Tyle, że przyklejenie zachęci ludzi do wypisywania w temacie swoich przygód z serwisami w ich miastach. Po krótkiej chwili będzie to nieczytelne i trudno będzie znaleźć konkretny serwis. Przydałaby się mała reorganizacja żeby pomysł sprawnie funkcjonował.

Czym śmigam? To mój pierwszy w życiu sezon, zaczynam od Suzuki GS 500E.
W tej chwili jestem na etapie regulacji gaźników. Robię to sam i na razie wychodzi tak sobie ;) Ale będzie lepiej! Słowo harcerza.

Jak już będzie moto sprawne i znajdzie się czas, to możemy trochę polatać. Tyle, że tempa nie dotrzymam na 100% ;) Głównie dlatego, że dopiero się uczę. A po drugie dlatego, że to GS500.

/Radek
rumcajz
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 25/2/2008, 18:49
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez skwy » 14/3/2008, 23:48

Jestem tez za tym aby stożyć oddzielny dział lub coś takiego czytelnego gdzie ludzie będą wpisywać opinie o serwisach.
Co niektórych może zmobilizuje do poprawy swoich usług.
A także pozwoli klientom dobrze wybrać i u niknąć nabicia w butelkę.
Avatar użytkownika
skwy
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1540
Dołączył(a): 7/10/2007, 08:21
Lokalizacja: Gołdap

Postprzez cdsMarcin » 15/3/2008, 09:51

Można by stworzyc podstronę, gdzie pojawiłaby się wyszukiwarka.
Np. wpisuję "Warszawa" wyskakują serwisy warszawskie i opinie o nich. :)

Nawet chętnie pomogę w prowadzeniu takiego czegoś.
<a href="http://www.bezpieczny-motocyklista.info/">Obrazek</a>

<a href="http://www.emoto.com.pl/id91106.html">Na sprzedaż Aprilia RS 80/50 2001r.</a>
Avatar użytkownika
cdsMarcin
Bywalec
 
Posty: 526
Dołączył(a): 17/3/2007, 12:25
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Postprzez Meciek » 15/3/2008, 11:14

Lub wystarczy tak jak ja napisać miejscowość i nazwę serwisu tłustym drukiem. Na pewno łatwiej będzie znaleźć
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka

Postprzez elco » 15/3/2008, 19:48

Ale nabroili :?
Ja na twoim miejscu Meciek, moze nie oddawalbym im motocykla do reklamacji, aczkolwiek jak ktos juz ci tutaj radzil skierowalbym sprawe do rzecznika praw konsumenta - oni pewnie zajeliby sie ta sprawa i podejrzewam, ze panowie z tego serwisu zwineliby interes. Jak piszesz straty materialne nie byly zbyt wielkie, ale przeciez mialo to wplyw na twoje bezpieczenstwo, a to juz powazna sprawa. Byc moze ktos nie odczyta wiadomosci i opinii na temat tego serwisu i bedziemy mogli kolejnym razem odczytac nekrolog.
Niestety ciagle w Polsce w warsztatach motocyklowych pracuja mechanicy samochodowi, ktorzy wielkiego pojecia o motocyklach nie maja. Interes krecic sie musi no i pozniej nie ma sie co dziwic, dlaczego jest tak a nie inaczej. Warsztaty, w ktorych pracuja mechanicy motocyklowi, specjalnie do tego szkoleni, albo chociazby mechanicy - pasjonaci motocykli mozna niestety policzyc na palcach jednej reki.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez Inku » 19/3/2008, 17:26

:shock: O ja pier****. Jak takie numery odwalają to już dawno nie powinni istnieć.

Miałem nadzieję, że nigdy nie będę musiał pisać w podobnych tematach. Właśnie czekam aż poprawią swoje błędy po nieumiejętnym serwisie. Tyle, że w Poznaniu. Nie omieszkam zamieścić opinii jak już odbiorę sprzęta.

P.S. Nie zostawiaj tak sprawy. Frajerzy skasowali Twoje pieniądze za coś takiego. Albo reklamacja (też wolałbym tam nie oddawać ponownie:evil: ) albo całkowity zwrot kosztów. Inaczej takie praktyki nigdy się nie skończą a niekompetentni ludzie będą świetnie prosperować na rynku. Kowale to niech konie podkuwają :twisted:

Pozdrawiam i życzę samych kompetentnych serwisów :wink:
Półśrodki prowadzą do ćwierćrezultatów.

Suzi GS500F
Avatar użytkownika
Inku
Bywalec
 
Posty: 550
Dołączył(a): 27/12/2006, 17:14
Lokalizacja: okolice Poznania

Postprzez fajerstarter » 21/3/2008, 06:52

teraz pewien servis nr odwinal,typ winien klijentom ok 100tys zl,sciemnial sciemnial tel.nie odbieral,wlasciecielowi terenu nie zaplacil i klijenci nie mogli swoich motocykli odebrac,wkoncu sie zlozyli i zaplacili za teren czynsz i otworzyl im servis,to co niektorzy zobaczyli przeroslo ich najsmielsze oczekiwania,np.chlopak wstawil cbr1000 do zrobienia a tu patrzy a on na czesci rozebrany i czesci posprzedawane sama rama z jakimis duperelami zostala i tak zostalo przerobionych kilka motocykli,a typ sie ulotnil,nie pytajcie mnie co to za servis bo i tak nie powiem przynajmniej narazie,ale uwazajcie komu sie oddaje motocykl i oddawajcie do zaufanych servisow
a servis stoi teraz zamkniety i osteplowany przez policje
xxxx
Avatar użytkownika
fajerstarter
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 358
Dołączył(a): 19/6/2006, 18:43
Lokalizacja: warszawa

Postprzez sopeltuning » 21/3/2008, 21:45

i dlatego wole samemu coś przy moto robić niż oddać to do serwisu, Jak coś zepsuje to będzie tylko i wyłącznie moja wina za którą sam zapłące ale się coś przy okazji naucze. Co do serwisów to miałem kolege co pracował w samochodowym renault i nieraz mówił o częściach że muszą brać ze sklepu nie od danej marki auta i pasowało a kasowali jak za normalną część do danego typu. A o źle założonych paskach czy przestawionych rozrządach to nie wspomnę. Ci w serwisach to chyba nic nie umią dobrze zrobić. Dlatego odrazu proponuje oddać sprawe do rzeczoznawcy ale to duża biurokracja.
sopeltuning
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 4/3/2008, 01:17
Lokalizacja: prochowice

Postprzez skwy » 22/3/2008, 14:10

fajerstarter napisał(a):teraz pewien servis nr odwinal,typ winien klijentom ok 100tys zl,sciemnial sciemnial tel.nie odbieral,wlasciecielowi terenu nie zaplacil i klijenci nie mogli swoich motocykli odebrac,wkoncu sie zlozyli i zaplacili za teren czynsz i otworzyl im servis,to co niektorzy zobaczyli przeroslo ich najsmielsze oczekiwania,np.chlopak wstawil cbr1000 do zrobienia a tu patrzy a on na czesci rozebrany i czesci posprzedawane sama rama z jakimis duperelami zostala i tak zostalo przerobionych kilka motocykli,a typ sie ulotnil,nie pytajcie mnie co to za servis bo i tak nie powiem przynajmniej narazie,ale uwazajcie komu sie oddaje motocykl i oddawajcie do zaufanych servisow
a servis stoi teraz zamkniety i osteplowany przez policje



Śmiem twierdzić że to nie serwis tylko meta złodziejska :shock:
Avatar użytkownika
skwy
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1540
Dołączył(a): 7/10/2007, 08:21
Lokalizacja: Gołdap

Postprzez Meciek » 22/3/2008, 14:49

wkurwił bym się na miejscu klientów i to bardzo :twisted: :evil:
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka

Postprzez cezare » 2/4/2008, 15:05

;)
Ostatnio edytowano 23/5/2008, 16:56 przez cezare, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
cezare
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 682
Dołączył(a): 13/5/2007, 09:56
Lokalizacja: Kraków - Wola Justowska RULEZ

Postprzez jaśko » 2/4/2008, 17:29

I jak tam Meciek z serwisem , byłeś ,reklamowałeś , dzwoniłeś ?Może po tych postach na forum panowie czekaja juz na ciebie z nowa tarczą i klockami?
jaśko
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2/4/2008, 17:23

Postprzez fajerstarter » 2/4/2008, 18:48

meta to nie byla na bank,tylko chyba ktos nie potrafil prowadzic servisu i liczyl na to ze chyba jak komus cos zalozy od innego klijenta motocykla to taniej gdzie indziej kupi i odda,tak sie wplatal w to ze juz nie mogl sie wyplatac
taka jest moja opinia na ten temat ale moge sie mylic
xxxx
Avatar użytkownika
fajerstarter
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 358
Dołączył(a): 19/6/2006, 18:43
Lokalizacja: warszawa

Następna strona


Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na gr