Zobacz wątek - skora vs. tworzywo
NAS Analytics TAG

skora vs. tworzywo

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez Kris2k » 23/2/2007, 12:39

kanibala napisał(a):rekawice (150-200pln - kris jaki to model z Twojego zdjecia x stron wstecz?)


Rekawice to Utika... ale bij mnie laciem nie wiem jaki model :/ Na metce nie pisze niestety... zamieszczam skany:

Obrazek (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)

Dalem za nie 150pln, oficjalnie byly za 160pln ale stargowalem.
Wstawek z carbonu tam nie ma, ale sa wzmocnienia z podwojnej wartwy materialu od strony wewnetrznej dloni i na malych palcach na zewnatrz oraz z grubego materialu pokrytego skora po stronie zewnetrznej (na mankiecie i obok wywietrznikow na dloni).
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry


Postprzez kanibala » 23/2/2007, 12:42

no wygladaja calkiem calkiem.... jak wentylacja? zima/lato? daja rade chyba co?

szkoda ze nie znasz modelu (wstydz sie ;) ) ale moze ktos inny kojarzy? zreszta zaraz sprobuje poszukac na stronie....

co sadzisz o wyborze moich kaskow?

i jak w koncu z Twoja kurtka? zadowolony jestes i jak mialbys znowu wybierac to co? skora czy tekstyl na gska?

p.s. znalazlem juz... oni tylko numerkami oznaczaja modele czyli to jest #983877 - wersja letnia do wychaczenia juz za 120pln + przesylka
podobaja mi sie :)
Avatar użytkownika
kanibala
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 6/1/2007, 13:35
Lokalizacja: Toruń


Postprzez rosa » 23/2/2007, 12:56

Co do kaskow niedawno kupilem Lazer Vertigo niestety jeszcze nie byl testowany w warunkach bojowych. Znajomy sprzedaca bardzo go zachwalal ze to najlepszy wybor w tej cenie ( dalem 350). Posiada nosek wywietrzniki, srodek antybkteryjny .
www.rosamotorcycle.pl | | FZ600/XRV650/WR450
Avatar użytkownika
rosa
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1190
Dołączył(a): 7/2/2007, 10:59
Lokalizacja: Sopot

Postprzez Kris2k » 23/2/2007, 13:13

Moje rekawice: wentlacja spoko dziala... na zimne dni (pisalem juj wczesniej o tym) zakaldam jeszcze takie zwykle bawelniane rekawiczki bo wlasnie z powodu wentylacji pizga, jak bylo cieplo to sie swietnie jezdzilo, ale tak tez daje rade, rozwiazanie spisuje sie do temp. ok 6st.
tez znalazlem... no to link:
http://www.utika.com.pk/sumergloves_13.html

Kask: nawiecej powiem Ci o tym Nolanie... jest swietny z malym ale... najlepjej miec do niego deflektor na nos oraz folie nieparujaca na szybe.
Posiada wyjmowlane policzki, wnetrze z materialu Sanitiged (antyalergiczne i bardzo przyjemne w dotyku) aczkolwiek jak sie jezdzi w kominiarce to nie ma to takiego znaczenia, szyba jest uszczelniona na gumie co zapewnia nieprzemakalnosc. Jedyny minus jaki zauwazylem to 4progi otwierania szyby o stalej szerokosci (4 dosc spore skoki) co uniemozliwia jazde z uchylona szyba zeby nie parowala... dlatego dobrze jest miec anti-foga.
Zeby nie bylo watpliwosci, ja mam N70 a tu pisze o N61 (kask kumpla).
A wogole to teraz to juz lepjej Nolana N62 jak N61, nowszy i mnie sie bardziej ksztalt skorupy podoba a za cene jakichs 550pln to super sprawa.
Pozostale kaski tez spoko ale nie wiem jak ich detale.

Kurtka: kurtki dalej nie mam... czekam na mozliwosc przymierzenia na zywo Modeki Rookie i nowego modelu na 2007rok Atlanta.
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez czerez » 23/2/2007, 13:55

widzę, że bierzesz pod uwagę też AGV

ja się szarpnąłem i zakupiłem AGV GP-PRO ZODIAK
wcześniej jeździłem w Cabergu i MDS
i od momentu założenia AGV zapomniałem co to znaczy paryjąca szyba , hałas przy wyższych prędkościach ,oraz walka z wiatrem (kązdy pewnie spotkał się zefektem rzucania głowy na lewo i prawo podzas jazdy z pasażerem przy większych prędkościach)

dosłownie zapomniałem o wszystkich mankamentach jakie miałem przy poprzednich kaskach

zdecydowanie polecam Ci ten model kasku
Po stracie Fazera poluję na KOTY !!! Hahahahaha
Avatar użytkownika
czerez
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 22/2/2007, 23:49
Lokalizacja: Ożarów Maz.

Postprzez CalibraHunter » 23/2/2007, 14:01

Evil, Ty przypadkiem nie masz podobnego, jesli nie takiego samego?? :) Cudo :)
Never let your FEAR decide your FUTURE.
Avatar użytkownika
CalibraHunter
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 5/2/2007, 18:28
Lokalizacja: DWL

Postprzez czerez » 23/2/2007, 14:03

a to link do tego kasku

to jest naprawdę rewelacyjny kask

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M132749
Po stracie Fazera poluję na KOTY !!! Hahahahaha
Avatar użytkownika
czerez
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 22/2/2007, 23:49
Lokalizacja: Ożarów Maz.

Postprzez Kris2k » 23/2/2007, 14:19

No spoko, spoko... ale koledze chodzilo o kask w cenie kolo 500pln (wnioskuje po modelach jakie wybral) a nie 1000pln ;)
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez kanibala » 23/2/2007, 16:37

Kris2k napisał(a):No spoko, spoko... ale koledze chodzilo o kask w cenie kolo 500pln (wnioskuje po modelach jakie wybral) a nie 1000pln ;)


dokladnie i niestety :(

dziekuje za dotychczasowe opinie i oczekuje nastepnych

co z tymi kurtkami tschula?

a moze ktos znalazl cos rewelacyjnego z tykstylow? 8)

Nie wstydzcie sie - dzielcie sie wiedza :)
Avatar użytkownika
kanibala
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 6/1/2007, 13:35
Lokalizacja: Toruń

Postprzez kanibala » 26/2/2007, 12:13

I jeszcze pytanko czy ktos ma te rekawice:

Alpinestars ST-S DRYSTAR

p.s. nie edytuje bo nei bedziecie widziec ze nowa wiadomosc jest :)
Avatar użytkownika
kanibala
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 6/1/2007, 13:35
Lokalizacja: Toruń

Postprzez limak » 26/2/2007, 22:02

Mam zamiar kupić kombi dwuczęściowe (Alpinestars, Arlen Ness, Berik). Myślałem nad Alpinestars TZ-1. Co o tym myślcie? Może ktoś z was ma to kombi. A może jakieś inne z firm które wcześniej podałem. Czekam na wasze posty. Opinie na temat butów Alpinestars SMX 3 też mile widziane :) Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 27/2/2007, 15:09 przez limak, łącznie edytowano 1 raz
limak
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 25/2/2007, 13:56
Lokalizacja: Konin

Postprzez Kris2k » 26/2/2007, 22:13

Cytat z tematu na temat butow SMX-3:
viewtopic.php?t=4872&start=15

Kaja napisał(a):
malpka napisał(a):Co do SMX-3 nic ci nie powiem bo nigdy nie mialem


Ja mam te buty i są super. Bierz je


Opinia Kaji mowi chyba sama za siebie ;)
Na poczatku tego tematu tez cos bylo o butach, czytales caly temat? ...jakby co, to milej lekturki :)
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez limak » 27/2/2007, 15:08

No na buty to byłem raczej przekonany tylko sie spytałem tak przy okazji :D Ale głównie chodzi mi o opinie na temat kombinezonów. Więc nadal czekam na wasze posty :) Pozdrawiam
limak
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 25/2/2007, 13:56
Lokalizacja: Konin

Postprzez Kris2k » 17/3/2007, 00:17

Spodnie RIDER:

Link do aukcji:
http://www.allegro.pl/item165256397_typ ... rider.html

No to dzis dostalem moje spodnie... oto pierwszy raport, niestety nie mam aparatu wiec w ruch poszedl znowu skaner, jak pozycze aparat to i foty sie pojawia, a zatem przejdzmy do konkretow:

OGÓLNIKI:
Spodnie nie sa wersja standardowa ;) ...moje spodnie od wersji podstawowej, takiej jak jest normalnie dostepna na allegro roznia sie kolorowymi wstawkami z niebieskiego i bialego materialu. Dodam, ze osobiscie projektowalem te wstawki :) Projekt byl taki:
Obrazek
Obrazek
Wystarczylo przeslac w/w zdjecia do pana zajmujacego sie aukcjami i poczekac na odpowiedz, jak sie okazalo wszycie tych kolorowych wstawek to nie problem, wiec zamowienie poszlo do realizacji. Koszt tej przyjemnosci, +20pln do normalnej ceny towaru. Calosc razem wyszla mnie dokladnie 348pln.
Na realizacje zamowienia czekalem dosc dlugo, praktycznie miesiac, coz... tak wyszlo, efekty mozecie zobaczyc ponizej.

PIERWSZE WRAŻENIE:
Przesylka dostarczona jest w kartonie a same spodnie sa w specjalnej plastikowej torbie, ochraniacze sa luzem, wiec trzeba je samemu wlozyc w kieszenie na kolanach, kieszenie zapinane na rzep. Czynnosc ta wymaga odpiecia podpinki ocieplajacej co powoduje od razu koniecznosc zapoznania sie ze sposobem jej montazu ;) W pasie jest to zamek blyskawiczny a na koncach nogawek sa to dwie pary klipsow.
Obrazek (otwórz link)
Jasnosc oryginalna.

SZCZEGÓŁY:
Tyl spodni
Obrazek (otwórz link)
Jasnosc foty zwiekszona o 25pkt. w photoshopie.

Nogawka od tylu
Obrazek (otwórz link)
Koncowka zapinana na rzep a na wysokosci lydki mamy odblaskowy pasek. Spodnie da sie wlozyc i na buty i do butow. Co wazne... gdy mamy je w butach, to ten odblaskowy pasek akurat wystaje juz na zewnatrz (przynajmniej w moich butach tak jest ;) ) Jasnosc foty zwiekszona o 25pkt. w photoshopie.

Nogawka z boku
Obrazek (otwórz link)
Nogawke da sie rozpiac praktycznie na 3/4 jej dlugosci, od ponizej biodra do dolu. Co jest fajne... otoz mamy dwa suwaki, gorny odpinajac do kolana odslania okno wentylacyjne, dolny zas pozwala na zalozenie spodni na buty. Caly zamek mozna schowac pod zapinana na rzep klapa. Jasnosc foty zwiekszona o 25pkt. w photoshopie.

Prawa nogawka z przodu
Obrazek (otwórz link)
Tu mamy widok wstawki z przodu plus na prawej nogawce jest kieszen na udzie. Duza kieszen i na niej naszyta mala na telefon komorkowy. Calosc zapinana jest jedna duza klapa na dwa rzepy. Jasnosc foty zwiekszona o 25pkt. w photoshopie.

W kroku
Obrazek (otwórz link)
...mamy wszysty kawal skory. Jasnosc foty bez zmian.

Rozporek
Obrazek (otwórz link)
Jak widac na zdjeciu, rozporek jest zapinany duzym zamkiem, zapinany klapa na rzep i przypinana na dwa klipsy, za nim jest material wiec sikanie odpada ;) Rozporek sluzy raczej do latwiejszego wciagniecia gaci na tylek ;) Jasnosc foty zwiekszona o 25pkt. w photoshopie.

Pas
Obrazek (otwórz link)
W pasie mamy mozliwosc dodatkowej regulacji wszytym na stale paskiem na rzep, z obu stron jest taki sam. Jasnosc foty zwiekszona o 25pkt. w photoshopie.

Kieszenie
Poza kieszenia na udzie mamy dwie zwykle kieszenie zapinane zamkiem blyskawicznym.

Wszyte oczko do powieszenia spodni
Obrazek (otwórz link)
Jasnosc foty oryginalna

Ochraniacze zarowno na kolanach jak i na biodrach sa wyciągane, po ich wyjeciu mozna spokojnie uzywac spodni jako zwykla odziez. Ochraniacze umieszcza sie je w kieszeniach na rzepy. Biodrowe leza dobrze, kolanowe juz nie. Wystarczy kucnac pare razy a same znajda swoje miejsce na kolanach po zalozeniu spodni. W sumie jest to minus bo w razie upadku moga sie przesunac, ale to chyba wada wiekszosci tekstylnych spodni.
Obrazek (otwórz link)

Pozostale szczegoliki... jak mi sie jakies przypomna to opis bedzie uzupelniony zarowno tekstem jak i zdjeciami.

RAPORT Z JAZDY:
Poki co brak... Suza stoi w warsztacie na regulacjach i wymianie uszczelniaczy w przednim zawieszeniu.

PODSUMOWANIE:
Jak narazie jestem bardzo zadowolony z tego co zastalem po odpakowaniu paczki. Spodie sa uszyte na miare i pasuja idealnie, ochranaicze na kolana leza dobrze i nie przeszkadaja specjalnie mocno, po zgieciu kolan dobrze sie ukladaja. Jak calosc sie bedzie spisywac w akcji to sie dopiero okaze... mozecie byc pewni ze podziele sie z Wami moimi spostrzezeniami.

FOTY UZUPELNIAJACE:
Spodnie nadaja sie do zalozenia i na buty...
Obrazek (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)

i do butow.
Obrazek (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)

OPINIA PO PONAD SEZONIE W TYCH SPODNIACH:
Oceniam je tak na 3+ w szkolej skali ocen (1-6).
Zdaje mi sie ze gdzies juz wpisalem opinie ale nie potrafie sie doszukac wiec edytuje ten post i dopisuje tutaj.
Otoz spodnie wcale nie sa nieprzemakalne, w ostrym deszczu przemokly na wylot, mokre mialem wszystko wlacznie z bielizna.
Kropienie i maly deszczyk daja rade, byle nie jechac za dlugo i sie schowac, ewentualnie dojechac do domu jak jestesmy juz blisko.
Co do nieprzewiewnosci tez mozna sie czepiac, bo o ile material nieprzewiewny moze i jest, to szwy juz napewno nie.
W upalne dni jezdzi sie komfortowo, wypiecie podpinki bardzo pomaga, otwarcie wywietrznikow juz nie spocjalnie... ale te przewiewne szwy w upalny dzien daja nawet rade (i tutaj jest to nawet plus).
Strasznie wychodza nitki z rzepow, brzegi rzepow nie sa klejone i material na brzegu wylazi nitka po nitce, slabo tez sa wszyte paski za ktore sie ciagnie aby dostac sie do tego dlugiego zamka na calej nogawce.
Spodnie latwo sie czysci z zabrudzen, szczotka z mydlem plus woda albo do pralki.

CIEKAWOSTKA:
Jak sie niedawno okazalo te spodnie to DOKLADNA KOPIA spodni Modeka Downtown ktore kosztuja 390pln.
A wiec uwazam ze wariacja RIDER'a na temat tych spodni jest troche nie oplacalna, mimo ze mialem okazje dobrac wariant kolorystyczny na zamowienie, oraz wymiary na zamowienie. Sadze ze oryginalna Modeka bylaby oceniona znacznie lepjej.
Ostatnio edytowano 27/5/2008, 12:04 przez Kris2k, łącznie edytowano 4 razy
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez kaka84 » 17/3/2007, 06:43

kris2k gratuluje zakupu po ilosci fotek widze ze jestes
bAAAArdzo zadowolony. Czy musilaes cos doplacic za te wstawki?? jak przeslales im swoj "projekt" :D
dzieki forum(przeczytalem cale UFFF) calkowicie zmienilem zdanie na temat skór
przyznam szczeze nie nigdy nie jezdzilem w takim wdzianku i tu mam pytanie skierownae w szczegolnosci do t_racer_a. Wszyscy we wsi(Wolomin-ostatnio modny dzieki panu "Gruszce"i ministrowi sprawiedliwości Zio(B)ło) czekaja na twoj test kombi Tschula.
Ja ze swojej strony chcialem sie dowiedziec (pewnie sie teraz kompromituje) jak sie jezdzi w skorze w chlodniejsze dni tzn do jakiej temperatury mozna w niej jezdzic (jesli sie naprzyklad wrzuci pod spod kalesony i gacie po tacie)
Ostatnio edytowano 17/3/2007, 21:08 przez kaka84, łącznie edytowano 1 raz
Już niedługo... to już przeszłość
GS500f K4(2006) :D
Avatar użytkownika
kaka84
Świeżak
 
Posty: 108
Dołączył(a): 13/2/2007, 08:18
Lokalizacja: Wołomin

Postprzez t_racer_ » 17/3/2007, 10:59

Proszę o cierpliwość wszystkich którzy czekają na moją opinię, ale sprzedałem moto. W tej chwili jestem w fazie poszukiwania następnego motocykla i jak tylko go nabędę natychmiast przetestuję i moto i kombi ;) Na tą chwilę jestem przekonany, że dobrze wybrałem kupując ten kombinezon i właściwie nie trzeba wstrzymywać się z zakupem do czasu mojego testu. Dziś jadę oglądać FZ6N więc trzymajcie za mnie kciuki :wink:
Avatar użytkownika
t_racer_
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 427
Dołączył(a): 9/1/2007, 23:11
Lokalizacja: Warmia

Postprzez koni74 » 17/3/2007, 11:26

czerez napisał(a):taka ważna uwaga dla wszystkich kupujących ciuchy ze skóry
jak zakładacie nówki nie smigane to musicie się czuć jak by były za małe
jeżeli kupicie takie akurat - super dopasowane to na nastepny sezon założycie worek po kartoflach - wiem , znam z autopsji
a jak kombi naprzykład jest ciut za małe to podczas sezonu super się dopasuje i rozciągnie


Dzięki, pocieszyleś mnie. Właśnie kupiłem kombinezon Berika, jest trochę za ciasny, taki mi doradzili w sklepie. Mam nadzieję, że trochę deszczu i potu zrobi swoje.
Pozdr
Triumph Speed Four
Avatar użytkownika
koni74
Świeżak
 
Posty: 62
Dołączył(a): 3/10/2006, 18:19
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez &rew » 17/3/2007, 18:03

Witam nosze sie z zamiarem kupna kurtki Retsilver Retbik'a http://www.retbike.pl/index2.php?kat=2& ... id_pod2=33
podpowiedzcie czy to byłby dobry wybór.

Pozdro.
www.STUNTPOLAND.com | Dzida jest bogiem, freestyle nalogiem, predkosc zabawą a Stunt podstawą
&rew
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 253
Dołączył(a): 10/3/2007, 17:57
Lokalizacja: Kutno

Postprzez Kris2k » 17/3/2007, 21:20

Jakbym mial do wyboru cos z Retbike'a to za te pieniadze kupilbym kurtke Rettouring, dlaczego?
1. jest praktyczniejsza, wiecej kieszeni i jakby nominalne dostosowanie do turystyki
2. jest tansza
3. wg. mnie ma ladniejszy krój (kwestia gustu)
4. Retsilver jest nowym produktem wprowadzonym do sprzedazy w tym roku, co oznacza mozliwosc pojawienia sie tzw. "wad wieku dzieciecego" czego w Rettouringu juz nie ma
5. majac 500pln zastanowilbym sie powaznie jeszcze nad oferta Modeki (znaczy wiem po sobie, bo sam poluje na Modeke niejako zostawiajac Retbike'a jako wyjscie posrednie ;) )
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez &rew » 17/3/2007, 22:30

Nie jeżdże dużo turystycznie dlatego duża liczba kieszeni nie jest mi aż tak bardzo potrzebna. Co do kroju to Retsilver ma troche zadziorniejszy krój :twisted: . Jeszcze tylko te "wady wieku dzieciencego" mnie zastanawiają no fakt to nowy produkt więc może mieć pewne niedociągnięcia. Przeżałem oferte Modeki i w oko mi wpadły takie modele: Shield i ewentualnie Scorpion co o nich możesz powiedzieć?
www.STUNTPOLAND.com | Dzida jest bogiem, freestyle nalogiem, predkosc zabawą a Stunt podstawą
&rew
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 253
Dołączył(a): 10/3/2007, 17:57
Lokalizacja: Kutno

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na gr