Zobacz wątek - Poparlibyście wprowadzenie obowiązkowej służby wojskowej?
NAS Analytics TAG

Poparlibyście wprowadzenie obowiązkowej służby wojskowej?

O wszystkim
_________

obowiązkowa służba wojskowa:

tak
33
49%
nie
34
51%
 
Liczba głosów : 67

Postprzez melvin » 24/2/2013, 03:10

więc sądzisz że na świecie nie ma już fanatyków którzy gotowi są odpalić piece na nowo?
wbrew pozorom ktoś mógł sobie to dobrze zaplanować i np ktoś ze ścierwostanu mógł pod pozorem przyjaźni i multikulturowości rozwinąć swoje organizacje jak i społeczności w kraju Y by po przekroczeniu progu 10% kiedy rząd musi liczyć się z ich zdaniem zacząć protestować i domagać się "należności" bo przecież wszyscy są równi... koniec końców w imię tolerancji ten ktoś swoją liczebnością dopcha się do koryta władzy i w imię własnego prawa wymorduje rasę niższą niewierną dla dobra własnej religii...
ot takie sobie niedostrzegane zagrożenie...
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski


Postprzez Starski » 24/2/2013, 03:33

uwazam, ze jest to istniejacy problem, tylko w jaki sposob chcialbys go rozwiazac?
Totalna eksterminacja, zakaz imigracji?
Ciezko jest wyznaczyc najlepsza opcje.
Nie mozna walczyc z wrogiem ktorego nie widac.
Moto na A2: GS 500, NX 650, XT 660, YBR 250, Ninja 250R
Avatar użytkownika
Starski
Świeżak
 
Posty: 349
Dołączył(a): 25/1/2013, 14:30


Postprzez melvin » 24/2/2013, 10:08

właśnie dlatego powinniśmy mieć przeszkolone społeczeństwo i dozbrojoną armię, przyjdzie czas w którym rządzący zrozumieją że nie ma innej drogi (jak do tej pory nikt nie znalazł) wtedy najważniejsze będzie zaplecze ludzkie a to trzeba przygotowywać latami.


btw. ciekawe ilu z tych co są na NIE nosi rurki, różowe koszulki i układa włosy przed wyjściem z domu :D
Ostatnio edytowano 24/2/2013, 10:32 przez melvin, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez suhy-19 » 24/2/2013, 10:13

a mi się śmiać chce jak ktoś pisze ze potrafi strzelać bo miał karabin do paintball'a lub asg :D
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez melvin » 24/2/2013, 10:21

ja miałem procę na kamienie, dwie wiatrówki i jeszcze procę do zanęty na rybach, liczy się? jestę snajperę ? :D
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez Starski » 24/2/2013, 10:29

Ja sie nie mieszcze w rurki z moimi 100+kg, a fryz mam na okolo 1cm, wiec wylamuje sie z twojego schematu. :-D
Moto na A2: GS 500, NX 650, XT 660, YBR 250, Ninja 250R
Avatar użytkownika
Starski
Świeżak
 
Posty: 349
Dołączył(a): 25/1/2013, 14:30

Postprzez Invi » 24/2/2013, 10:50

No, rurki cisną w jaja, a włosów mam tle że żel by się nawet nie zaczepił, układać je w jakikolwiek sposób to mógłbym chyba tylko opalarką :P

Co do strzelania to od czasu do czasu strzelałem z wiatrówki, kuszy pneumatycznej i łuku (takiego profesjonalnego) :D

No i dzidy laserowej :P



Ale to nie my agitujemy za wspólnymi prysznicami z kolegami z woja :twisted:
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez ASR1927 » 24/2/2013, 11:51

zadzior napisał(a):ASR domyślam się, za za moment nazwiesz mnie PISowcem bądź pochodnym. Twoje pytania pokazują, że nie próbowałeś się nigdy zagłębić w temat. Jeśli czytałeś moją wypowiedź, to doczytałeś wzmiankę o gospodarce. Nie wiem czy jest sens tłumaczenia, bo za pewne jestem tylko naiwnym spiskowcem.


Nie miałem zamiaru nikogo obrazić i daleki jestem zarówno tutaj jak i w życiu od nazywania kogokolwiek PISowcem PeOwcem Lewakiem Solidaruchem tudzież innym partyjniakiem. Nie znam się na polityce i nie chcę się w nią zagłębiać. Źle mnie zrozumiałeś, liczyłem na kompetentną dyskusję, tak rzadką na tym forum...
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez limak14 » 24/2/2013, 12:22

Jestem za obowiązkową służbą wojskową, bo :

1) widze co chodzi po ulicach - kiedyś nie było takich EMO-frędzli i myślę że w pewnym stopniu wojsko wyprostowałoby niektórym psychikę

2) brak umiejętności potrzebnych do obrony kraju w razie konieczności
Avatar użytkownika
limak14
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez Boshi » 24/2/2013, 12:48

suhy-19 napisał(a):a mi się śmiać chce jak ktoś pisze ze potrafi strzelać bo miał karabin do paintball'a lub asg :D


A widziałeś karabin ASG? tylko taki z prawdziwego zdarzenia a nie zabawkę za 120 zł? Paintball to markery więc tu masz racje.

Uwierz, że jak byś zobaczył replikę ASG np ICS firmy i prawdziwą broń to przy pierwszym spojrzeniu nie rozróżniłbyś która jet którą.. Dopiero po wyjęciu magazynka byś to stwierdził.

W tej chwili repliki już są praktycznie odwzorowane idealnie. A pondato w USA co poniektóre jednostki trenują na replikach właśnie np systema PTW (najbardziej realistycznie odwzorowana replika ASG)

Nie mówię, że potrafi strzelać, ale z twoje postu wnioskuję, że repliki ASG w twojej wizji to takie za 100 zł z plastiku i strzelające na 10m :D
Ostatnio edytowano 24/2/2013, 12:53 przez Boshi, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez melvin » 24/2/2013, 12:51

I niby jakim cudem replika symuluje strzały? ma taki sam odrzut? potrafi się z niej zakopcić? głośnik wydaje z siebie pif paf? a lampeczka symuluje rozbłysk?
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez Boshi » 24/2/2013, 12:57

Nie nie robi tego co podałeś, ale jeżeli chodzi o wygląd to w tej chwili już to jest praktycznie nie do rozróżnienia z dalszej odległości.

p.,s może troszkę nie na temat postu suchego, ale wielu ludzi nadal uważa, że zabawki ASG to takie za 50 czy 100 zł chińskie wynalzaki. A dodając to dobrze zorganizowane grupy które się w to bawią od kilku lat, przeprowadzają treningi regularne są cżęsto lepiej wyszkoleni niż zwykły żołnierz..
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez suhy-19 » 24/2/2013, 13:34

zgrać przyrządy celownicze i odbezpieczyć bron to potrafi każdy średnio rozgarnięty gimnazjalista. pytanie jest czy będzie wiedział co zrobić w razie zacięcia broni albo jak prawidłowo ściągać spust na replice niestety się tego nie nauczy
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez Starski » 24/2/2013, 14:07

Ja tam w call of duty 1, mialem zlota drabinke z moim 'klanem' w lidze cb, ale nie wiem czy mi to pomoze w obronie kraju?:D
Poza tym, tak szczerze ludzie.. Co wam przeszkadzaja te emo-typki i inni zniewiesciali goscie, albo zbrukane babsztyle.
Przeciez maja tyle zalet:
1. Masz dobry humor? Zwyzywaj typa na ulicy i tak nie stanie na solo
2. Masz zly humor? Posmiej sie z nich, j/w
3. Szukasz normalnej dziewczyny? Te porabane laski sa z tymi dziwnymi typami, wiec dzialaja jak filtr na syf. Lepiej dla ciebie.
4. Tna sie? A dobrze, moze im sie uda i bedzie paru mniej :D
5. Wygladaja gorzej od ciebie? Ok - teraz ty wygladasz na bardziej atrakcyjnego.

Widzisz, po prostu trzeba dostrzegac te pozytywne rzeczy :)
Moto na A2: GS 500, NX 650, XT 660, YBR 250, Ninja 250R
Avatar użytkownika
Starski
Świeżak
 
Posty: 349
Dołączył(a): 25/1/2013, 14:30

Postprzez melvin » 24/2/2013, 14:15

pomyśl że oni są przyszłością tego kraju <facepalm>
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez Glenroy » 24/2/2013, 14:29

suhy-19 napisał(a):Glenroy tak z ciekawości z jaką bronią miałeś do czynienia :D


Glock bodajże 19,HK USP, Walther P99, MP-5, HK - 416, SiG- SG 550, AK-47, Beryl, SiG-P250, FN 57 [Five-Seven].
Wszystkich nie pamiętam, ale wiem jedno, Szwajcarski SG 550 jest piekielnie celnym karabinem i nie próbuje Ci urwać barku jak jest to w przypadku AK47, Beryl już nie jest taki straszny, do tego sporo lżejszy :). W tym roku muszę poszukać, może znajdę gdzieś na wyposażeniu FN SCAR-H/L i Colta 1911, chętnie jeszcze spróbował bym sił z Francuskim FAMAS-em, L85 Endeavour i Armee Universal Gewehr czy jak kto woli AUG Steyr.

I tak BTW, zgranie przyrządów pod siebie zajmuje dobrą chwilę, odbezpieczenie broni też takim hop nie jest, z Colta 1911 nie wystrzelisz na przykład, póki go dobrze nie chwycisz bo jedna z 3 blokad jest na chwycie ;)

@Boshi, co do ASG, mam taki dokładnie w domu:
http://www.specshop.pl/product_info.php ... ts_id=5941
Czy daje pojęcie o obsłudze broni? Tak, jedyne czym się różni od oryginału to fakt słabego odrzutu i braku magazynka z ostrą amunicją. Obsługa, czyszczenie, suwadło, dosyłacz zamka, ogólnie żeby zacząć strzelać trzeba wiedzieć jak broń odbezpieczyć, przy wymianie magazynka też trzeba wiedzieć co zrobić kiedy w komorze jest jeszcze pocisk a co zrobić kiedy go tam nie ma. Ale pod warunkiem, że jest to prawdziwa replika a nie plastikowa zabawka :) A no, i przy ujemnych temperaturach już raczej z CO2 nie postrzelamy :P. Fakt nie jest to to samo co w ostrej broni bo tam wszystko pracuje inaczej, ale wstępne pojęcie o podstawowych czynnościach już można na takim sprzęcie ogarnąć, a i 400FPS na QCB może krzywdę zrobić.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Boshi » 24/2/2013, 14:48

To nie ja pytałem o pojęcie obsługi.

Doskonale wiem , bo sam miałem coś takiego, tylko że przerobiony ostro.
http://www.madonion.eu/m16a3-ras-p12.html

Wszystko tak jak mówisz, w zimie CO2 to faktycznie nie najlepszy pomysł. A co do 400 FPS to też już spora siła i lepiej nie strzelać do kogoś z bliska bo można krzywdę zrobić. Ja miałem ładną ranę jak kolega mi przez brak ostrożności przyłożył z AK 440FPS z jakiś 3 m.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez suhy-19 » 24/2/2013, 14:50

E to widzę ze trochę strzelałeś :D jak byś chciał naprawdę z fajnej broni postrzelać to szukaj strzelnicy gdzie mają krisa super a i FAMAS jest mocno przereklamowany:)

odnośnie broni mam w domu taki z tą różnica ze mam 9mm :wink:
http://www.specshop.pl/product_info.php ... Sprezynowy
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez zadzior » 24/2/2013, 16:19

ASR1927 napisał(a):
zadzior napisał(a):ASR domyślam się, za za moment nazwiesz mnie PISowcem bądź pochodnym. Twoje pytania pokazują, że nie próbowałeś się nigdy zagłębić w temat. Jeśli czytałeś moją wypowiedź, to doczytałeś wzmiankę o gospodarce. Nie wiem czy jest sens tłumaczenia, bo za pewne jestem tylko naiwnym spiskowcem.


Nie miałem zamiaru nikogo obrazić i daleki jestem zarówno tutaj jak i w życiu od nazywania kogokolwiek PISowcem PeOwcem Lewakiem Solidaruchem tudzież innym partyjniakiem. Nie znam się na polityce i nie chcę się w nią zagłębiać. Źle mnie zrozumiałeś, liczyłem na kompetentną dyskusję, tak rzadką na tym forum...


Nie widzę przeszkód.
Avatar użytkownika
zadzior
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 14/10/2008, 14:32
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Black-Ghost » 24/2/2013, 17:13

Jestem na NIE (mam kat. A) ale jakoś nie lubię być do niczego przymuszany. Zresztą to co robisz nie z własnej woli nigdy nie będzie tak dobre jak robisz coś z pasją :) Tak samo jest z jazda na motocyklu.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 80 gości




na gr