Zobacz wątek - Projekt ustawy zmian w ruchu drogowym AM, A2 i spółka...
 
NAS Analytics TAG

Projekt ustawy zmian w ruchu drogowym AM, A2 i spółka...

Przepisy, prawo
_________

Postprzez mr.oczkins » 6/10/2010, 20:52

nie będę się Ciebie czepiał bo to nie ma sensu, tu przyznaje się, że nie chciało mi się szukać więc poprostu zapytałem ;D ale akurat jak napisałem to zapytanie to dosłownie chwilę później dowiedziałem się co i jak jest z tymi aktualnymi przepisami :)
Avatar użytkownika
mr.oczkins
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 30/9/2010, 18:30
Lokalizacja: Bydgoszcz


Postprzez marcio » 24/11/2010, 20:00

"Już od jakiegoś czasu słychać było o kontrowersyjnych zmianach w przepisach, które wprowadzają m.in. prawo jazdy kat. A od 24 lat. Obecnie pracę nad nową ustawą są już na finiszu. Najprawdopodobniej jeszcze w grudniu tego roku wejdą one w życie."

http://www.motocykle.v10.pl/Nowe,przepi ... 52120.html


co myślicie?
SM
Avatar użytkownika
marcio
Świeżak
 
Posty: 216
Dołączył(a): 20/1/2007, 15:39
Lokalizacja: z rambo


Postprzez madcap » 24/11/2010, 20:06

nic, bo się rozminęli z prawdą
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Czester » 24/11/2010, 21:14

Szkoda tylko, że autor tych sensacji nie doczytał się art. 139 projektu ustawy.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez madcap » 24/11/2010, 23:04

szkoda, bo potem siejÄ… ferment
a przy okazji wali to w reputacjÄ™
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Bazus » 26/11/2010, 18:19

Z tego co wiem ustawa została uchwalona właśnie dzisiaj - serwis interia.pl trąbi o tym na stronie głównej, a także na stronie sejmu w dziale prace sejmu -> projekty wszystkich ustaw, ustawa ta jest oznaczona czarnym kolorem co z legendy wynika, że jest to ustawa już uchwalona. Warto jednak zaznaczyć dla tych którzy pozornie są zainteresowani tą ustawą a nie chce im się czytać jej treści, że wchodzi ona w życie w rok po ogłoszeniu jej poza niekótrymi artykułami, które w życie wchodzą po 2 latach lub w styczniu 2013r.
Pozdrawiam
Bazus
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 7/2/2010, 13:42
Lokalizacja: Toruń

Postprzez madcap » 26/11/2010, 20:39

nie tak do końca
dziś rano głosowano na temat sprawozdania komisji infrastruktury z przeprowadzonych przez nią prac w zakresie projektu ustawy o kieujących
od głosowania na temat sprawozdania do zakończenia ścieżki legislacyjnej jeszcze daleka droga
przyjęto sprawozdanie, dopiero teraz projekt z wniesionymi zmianmi przez komisję wejdzie do czytań i głosowań

jak zwykle dziennikarze, w tym przypadku portalu interia nie błysneli rzetelnością
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez kafka » 27/11/2010, 14:55

I słowo ustawą się stało...

http://motoryzacja.interia.pl/prawo_jazdy/news/rewolucja-w-prawach-jazdy,1563637 (otwórz link)

Czyli jak nie skończyłem teraz kursu i będę kończył na nowy sezon to co by się nie pozmieniało zdaję na zasadach jakich zaczynałem kurs prawda ? Czyli na kat. A -19lat

Ta swoją drogą to do 35kw jest mały wybór motocykli. Nieco się zmieni na lepsze nieco na gorsze. Sam nie wiem co o tym myśleć.
kafka
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27/11/2010, 14:46

Postprzez Czester » 27/11/2010, 15:08

O losie, następny... :roll:
Aby móc uzyskać kat. A wystarczy obecnie 18 lat, nie 19...
Ostatnio edytowano 27/11/2010, 16:20 przez Czester, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Invi » 27/11/2010, 15:23

Moment... 24 punkty i tylko kursik reedukacyjny? :lol: No to siÄ™ dopiero zacznie zapierdalanie :twisted: Genialne prawo.

Czemu mam wrażenie że wszystkie nowe przepisy są nastawione jedynie na wyciągnięcie kasy od obywateli?

Co do tych limitów wiekowych, od 2 lat jeżdżę supersportami, nie spowodowałem żadnego wypadku, według tych przepisów musiał bym czekać jeszcze od 2 do 4 lat żeby wsiąść na motór którym od dawna jeżdżę... Za to mając 24 lata nawet jeśli nie jeździłem wcześniej nawet na rowerze to jestem już bezpieczny i mogę zgodnie z literą prawa wsiadać na uturbionego litra.

Tym jak to wpłynie na rozwijający się rynek skuterowy/motocyklowy oczywiście nikt się nie przejmuje.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Rude boy » 27/11/2010, 16:11

Obrazek

Także za rok wejdą w życie rzeczy opisane w artykułach z punktu 1) jednak są one praktycznie nieznaczace dla nas (mówię tutaj o tych którym ustawa zagrażała uzyskaniu wymarzonej kat. A ; mowa w tych artykułach o kursach reedukacyjnych czy jak one się tam nazywały..-to tylko może mieć jakies znaczenie, jednak whcodzi dopiero od stycznia 2013 ) reszta w większości o pracy starostwa związanej z prawem jazdy itp.

Istotne dla "Nas" są artykuły z punktu 2) które regulują otrzymywanie prawa jazdy wg nowych kategorii . Jednak jak widizmy wchodzą w życie z dniem 19 stycznia 2013 r.

Swoją drogą niesamowicie się dziś rano wku***łem czytając ta informację bo pod koniec tego sezonu się zapisałem na kurs A, jednak wszystko zaczne od nowego sezonu z racji, że w grudniu mam dopiero 18 lat to nie było sensu zaczynać teraz kursu i wyjeździć 2 godzin.. czysty idiotyzm ;) , dlatego obawiałem się, że pewnie moje A legło w gruzach. Jednak po przeanalizowaniu tej ustawy wynika jasno, że to co dla nas istotne będzie miało miejsce w 2013 r. (no.. chyba, że nasi geniusze wpadną na kolejny jakże ambitny pomysł)


A tak przy okazji, chciałem się przywitac na forum. Jestem nowy, to mój pierwszy post, mam nadzieję, że komuś pomoże(rozwieje wątpliwości).

Pozdrawiam!
Rude boy
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 27/11/2010, 16:01
Lokalizacja: Lubelskie

Postprzez madcap » 27/11/2010, 16:26

witaj, szacun na wstępie, że przynajmniej w stosunku do poanikarzy postanowiłeś przeczytać
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez wasil1993p » 27/11/2010, 19:55

Rude boy napisał(a):Obrazek

Także za rok wejdą w życie rzeczy opisane w artykułach z punktu 1) jednak są one praktycznie nieznaczace dla nas (mówię tutaj o tych którym ustawa zagrażała uzyskaniu wymarzonej kat. A ; mowa w tych artykułach o kursach reedukacyjnych czy jak one się tam nazywały..-to tylko może mieć jakies znaczenie, jednak whcodzi dopiero od stycznia 2013 ) reszta w większości o pracy starostwa związanej z prawem jazdy itp.

Istotne dla "Nas" są artykuły z punktu 2) które regulują otrzymywanie prawa jazdy wg nowych kategorii . Jednak jak widizmy wchodzą w życie z dniem 19 stycznia 2013 r.

Swoją drogą niesamowicie się dziś rano wku***łem czytając ta informację bo pod koniec tego sezonu się zapisałem na kurs A, jednak wszystko zaczne od nowego sezonu z racji, że w grudniu mam dopiero 18 lat to nie było sensu zaczynać teraz kursu i wyjeździć 2 godzin.. czysty idiotyzm ;) , dlatego obawiałem się, że pewnie moje A legło w gruzach. Jednak po przeanalizowaniu tej ustawy wynika jasno, że to co dla nas istotne będzie miało miejsce w 2013 r. (no.. chyba, że nasi geniusze wpadną na kolejny jakże ambitny pomysł)


A tak przy okazji, chciałem się przywitac na forum. Jestem nowy, to mój pierwszy post, mam nadzieję, że komuś pomoże(rozwieje wątpliwości).

Pozdrawiam!

witaj na forum.
bardzo istotne informacje szczególnie dla mnie. uspokoiłeś mnie jeśli chodzi o prawko.
SPRZEDAM r1 rn04 8500zł
Avatar użytkownika
wasil1993p
Bywalec
 
Posty: 765
Dołączył(a): 23/3/2009, 21:02
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Nabuhodonozor » 5/12/2010, 20:36

Czyli jak mam w maju 18 to jeszcze załapie się na stare zasady? Dobrze zrozumiałem? Bo od marca mam zamiar zacząć kurs więc jakby te A2 obowiązywało od 2013 to bym był już spokojny.

Pozdrawiam
Nabuhodonozor
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 23/9/2010, 14:29

Postprzez Rude boy » 5/12/2010, 20:46

Tak ,załapiesz sie na starych zasadach ;) Także przyczepności życze :D
Rude boy
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 27/11/2010, 16:01
Lokalizacja: Lubelskie

Postprzez Nabuhodonozor » 5/12/2010, 20:56

No to jestem w wniebowzięty!

Dziękuję!

LwG!
Nabuhodonozor
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 23/9/2010, 14:29

Postprzez francuz321 » 7/12/2010, 21:27

Tak sobie czytam i zaczyna mnie to przerażać co się dzieje w Polsce... Chciałbym się upewnić gdyż w lipcu 2011(dokładnie 24) koncze 18 lat i bardzo chce zrobić prawko kat A. Jeśli dobrze rozumię to powinienem sie załapać tak?? Mam kat A1 od ukończenia 16 lat, zrobiłem prawie 9000km.
Moje drugie pytanie to czy ja mieszkając we francji(mam jeszcze polskie obywatelstwo) i mając tą kat A zrobioną w PL mogę sie poruszać motocyklami po francji, gdzie można uzyskać kat A w wieku 21 lat?
Mój 19 letni brat od roku na polskim prawku śmiga z750 ale nikt go nie kontrował także nie wiem jak jest.
Gdy ta ustawa wejdzie w życie to myślę że dosyć dobrym rozwiązaniem mogą być motocykle z sinikiem diesla, wiem mało ich jest, ale dużo ważą z racji wagi silnka, maja malo koni mechanicznych także spokojnie się mieszczą w kat A2. Plusem jest bardzo duży moment obrotowy... Miałem okazję się przejechać motorem kolegi(nie wiem jaka marka) z silnikiem 800 cdi od smarta, i powiem że nieźle to idzie i jest oszczędne.
Pytanie do majsterkowiczów: Czy np z750(lub jakikolwiek ''Większy'' pojemnościowo motor) da się wykastrować poprzez założenie dźwigni, przycisku, tak by zmiejszał dopływ paliwa i powietrza(np podczas gdy policja jest w pobliżu aktywujesz ten system), a potem możesz przywrócić normalne ustawienia??
wiem trochę się rozpisałem, przepraszam że czasem nie jestem zbyt rozumiany, lecz dawno nie byłem w polsce a uczę się Polskiego by szybciej zdobyć prawko A.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
francuz321
Świeżak
 
Posty: 140
Dołączył(a): 19/6/2009, 14:19
Lokalizacja: Troyes(Fr)

Postprzez Invi » 7/12/2010, 21:52

"ITD będzie miała prawo do używania urządzeń, które zmierzą średnią prędkość na danym odcinku drogi z jednego punktu do drugiego. Oznacza to, że kierowcy przy wjeździe na dany odcinek drogi zostanie zrobione np. zdjęcie i podana dokładna godzina. Przy zjeździe z danego odcinka również zostanie podany czas. Na tej podstawie automat wyliczy średnią prędkość i ustali, czy kierowca pokonał daną trasę szybciej niż czas potrzebny do jej pokonania przy jeździe z dopuszczalną prędkością. Jeżeli okaże się, że np. kilometrowy odcinek pokonał ze średnią prędkością 100 km/godz., a w tym miejscu na całym odcinku jest 90 km/godz., to zapłaci mandat."
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Czester » 7/12/2010, 23:37

francuz321 napisał(a):Czy np z750(lub jakikolwiek ''Większy'' pojemnościowo motor) da się wykastrować poprzez założenie dźwigni, przycisku, tak by zmiejszał dopływ paliwa i powietrza(np podczas gdy policja jest w pobliżu aktywujesz ten system), a potem możesz przywrócić normalne ustawienia??

A w jakim celu chcesz to zrobić? Czy francuskie radiowozy są wyposażone w mobilne hamownie?
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez madcap » 7/12/2010, 23:40

@francuz
ad. 1 rozumiesz dobrze, załapiesz się
ad2. mając polskie obywatelstwo masz prawo pouszać się po Francji zgodnie z polskimi zasadami uzyskiwania prawa jazdy
innym problemem jest to czy masz tam uzyskaną kartę pobytu i na jakich zasadach następuje wymiana polskiego prawa jazdy na francuskie (to musisz sam sprawdzić jak to wygląda we francuskim prawie) - w Polsce obywatele unii przebywający na stałe z jakichś powodów powyżej 185 dni, chcący wymienić swoje krajowe prawo jazdy na polskie prawo jazdy, zdają tylko egzamin teoretyczny.

co do kastracji - jest to zabieg trwały, choć odwracalny - na razie nikt nie wymyślił takiego rozwiązania konstrukcyjnego
co do redukcji dopływu paliwa i powietrza, to na tej zasadzie (bez wnikania w szczegółowe rozwiązania) tworzy się mapy zapłonu, które to co najwyżej mogą obniżyć moc, ale w żaden sposób pojemność
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê