Zobacz wątek - Zgłoszenie sprzedazy pojazdu - opłaty
NAS Analytics TAG

Zgłoszenie sprzedazy pojazdu - opłaty

Przepisy, prawo
_________

Zgłoszenie sprzedazy pojazdu - opłaty

Postprzez agg476 » 24/10/2010, 18:18

Chciałbym się dowiedzieć czy przy zgłoszeniu sprzedaży pojazdu będę musiał coś opłacić? Pojazd był na mnie zarejestrowany.

I co musze ze sobą zabrać?

Kopia umowy, Oświadczenie zbycia pojazdu i dowód. To wszystko?

Aha i pojazd, a właściwie pojazdy były sprzedane pierwszy w marcu, a ostatni w sierpniu. Czy jakaś kara grozi za tak późne zgłoszenie?

I czy mogę do ubezpieczyciela zgłosić przed wizytą w WK? Bo ubezpieczalnie mam pod nosem i bym jutro to załatwił, natomiast do WK jadę w środę.

Pozdrawiam, Adam!
agg476
Świeżak
 
Posty: 80
Dołączył(a): 2/9/2009, 18:04


Postprzez Raczek_6 » 24/10/2010, 21:15

Teoretycznie masz 30 dni od daty sprzedaży na zgłoszenie faktu zbycia pojazdu.

Opłat żadnych nie ma, kolejność nie ma znaczenia.

Pamiętaj o pieczątce z firmy ubezpieczeniowej potwierdzającej zgłoszenie.

A w wydziale komunikacji musisz dostarczyć tylko kopię umowy K-S, xero robią na miejscu.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa


Postprzez agg476 » 25/10/2010, 15:32

Czyli mam ze soba zabrać tylko kopię umowy? I nic więcej? Zadnych oświadczeń itp?
agg476
Świeżak
 
Posty: 80
Dołączył(a): 2/9/2009, 18:04

Postprzez oskaarek » 25/10/2010, 18:18

tylko umowę ze sobą. Wypełnisz wniosek komu zbyłeś pojazd tam na miejscu, podbije ci umowę i to wszystko, A do ubezpieczalni nie musisz iść zgłosić ,bo to jest brocha nowego nabywcy i ma na to 30 dni. Jak nie załatwi tego oc to twoją kontynuacje OC przepiszą na niego, chyba ze zrezygnuje z niego i opłaci gdzie indziej sobie, ale mowie ze to juz nie twoja broszka Przerabiałem to tydzien temu u siebie, wiec wiem
Ostatnio edytowano 27/10/2010, 18:30 przez oskaarek, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
R1 rn12 2004r+ , stunt honda+ AUDI A6 1,8T
oskaarek
Świeżak
 
Posty: 203
Dołączył(a): 25/8/2008, 08:59
Lokalizacja: Inowrocław

Postprzez nie_mam_motora » 27/10/2010, 12:05

Do wydziału komunikacji nie musisz nic zgłaszać :)
WR 426
Avatar użytkownika
nie_mam_motora
Świeżak
 
Posty: 221
Dołączył(a): 1/7/2009, 00:04
Lokalizacja: Tarnów - okolice

Postprzez agg476 » 28/10/2010, 15:55

Już sprawa załatwiona. Zabrałem ze sobą tylko Kopię umowy i oświadczenie zbycia pojazdu. Dzięki za pomoc! Pozdrawiam...
agg476
Świeżak
 
Posty: 80
Dołączył(a): 2/9/2009, 18:04

Postprzez Raczek_6 » 30/10/2010, 20:08

nie_mam_motora napisał(a):Do wydziału komunikacji nie musisz nic zgłaszać :)


Nie masz racji - poszukaj przepisów, kiedyś na ostatniej stronie dowodu rejestracyjnego była adnotacja
coś w tym stylu"o wszelkich zmianach należy powiadomić właściwy urząd w ciągu 30 dni"


pan_wiewiorka napisał(a):
Raczek_6 napisał(a):Opłat żadnych nie ma, kolejność nie ma znaczenia.

Nie do końca. Jak opchniesz przed upływem pół roku, to płacisz ponieważ traktują to jako sprzęt na handel a nie do użytku własnego (czy jakoś tak). Nie wiem tylko czy od różnicy (tak jak marża) czy od całości.


Ale to w U.S. i tylko pod warunkiem że sprzedasz pojazd za kwotę wyższą niż kupiłeś (płacisz podatek od różnicy ceny - od tego co zarobiłeś).

Chyba że sprzedasz więcej niż 3 pojazdy w ciągu roku wtedy też jesteś traktowany jako handlarz.

W W.K. i u ubezpieczyciela nic nie płacisz.



Oczywiście jest obowiązek informowania firmy ubezpieczeniowej o zmianie właściciela pojazdu - chroni to osobę sprzedającą przed utratą zniżek w momencie gdy kupujący miał kolizję i zostało wypłacone odszkodowanie z Polisy OC- takie sytuacje też znam.
Umowa w zakresie AC w chwili sprzedaży ulega rozwiązaniu.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez eryk79 » 14/11/2010, 09:07

nie_mam_motora napisał(a):Do wydziału komunikacji nie musisz nic zgłaszać :)

tu sie bardzo mylisz i jak nie wies to nie pisz głupot bo chłopak bedzie miał problem
Avatar użytkownika
eryk79
Świeżak
 
Posty: 146
Dołączył(a): 6/6/2010, 17:30
Lokalizacja: szczecin police nowe warpno

Postprzez nie_mam_motora » 14/11/2010, 17:14

eryk79 napisał(a):
nie_mam_motora napisał(a):Do wydziału komunikacji nie musisz nic zgłaszać :)

tu sie bardzo mylisz i jak nie wies to nie pisz głupot bo chłopak bedzie miał problem

Nigdy po sprzedaży pojazdu nic nie zgłaszałem.

Przecież jak ktoś pójdzie zarejestrować sprzedany przez chłopaka pojazd, to w miejscu gdzie był on zarejestrowany będą wiedzieć o tym.. No nie?
WR 426
Avatar użytkownika
nie_mam_motora
Świeżak
 
Posty: 221
Dołączył(a): 1/7/2009, 00:04
Lokalizacja: Tarnów - okolice

Postprzez madcap » 14/11/2010, 17:34

@n_m_m
to, że ty nie wyrejestrowałeś, co za tym, nie wykonałeś obowiązku nałożonego przez prowodawcę, nie jest powodem, by uczyć kogoś postępowania niezgodnego z prawem
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez misiakw » 14/11/2010, 23:26

dodatkowo pójście w wydziału komunikacji ma jeszcze jednego plusa. Zgłaszasz zmianę właściciela pojazdu, przez co "odcinasz" się od niego. od tego czasu wszystkie wykroczenia, zdjęcia, i inne złamania przepisów wykonane tym pojazdem już nie są na ciebie.
Avatar użytkownika
misiakw
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 6/9/2009, 09:56

Postprzez bryk77 » 15/11/2010, 05:11

Raczek_6 napisał(a):Oczywiście jest obowiązek informowania firmy ubezpieczeniowej o zmianie właściciela pojazdu - chroni to osobę sprzedającą przed utratą zniżek w momencie gdy kupujący miał kolizję i zostało wypłacone odszkodowanie z Polisy OC- takie sytuacje też znam.
Umowa w zakresie AC w chwili sprzedaży ulega rozwiązaniu.



Dokładnie. Już kiedyś samochód sprzedałem takiemu jednemu.. Słyszałem od znajomych, że po pijaku jeździ i różne głupoty robi. Jeszcze tego samego dnia gdy sprzedałem auto zgłosiłem to. Dwa tygodnie później chłopak stracił prawko...
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê
cron