Zobacz wątek - Czy cena kasków Shoei jest proporcjonalna do ich jakosci?
NAS Analytics TAG

Czy cena kasków Shoei jest proporcjonalna do ich jakosci?

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Czy cena kasków Shoei jest proporcjonalna do ich jakosci?

Postprzez KawiarzErPiontacz » 9/12/2008, 21:06

Czy cena kasków Shoei jest proporcjonalna do ich jakosci?

chodzi mi o to czy naprawde sa one tyle warte?

skorupy shoei'a zaczynaja sie od 1000 pln'ów a wiadomo ze juz za 400 zł mozna kupic nolana n62 z którego jestem bardzo zadowolony i jak narazie nie mam do niego zastrzezen.

czy warto kupic kask dwa trzy razy droższy od tych z średniej półki jak nolan?

czym tak naprawde rozni sie shoei od tanszych kaskow z sredniej półki?

chcialbym zeby w tym temacie wypowiedzieli sie głównie te osoby ktore przesiadły sie z kaskow takich jak nolan uvex agv lazer na shoei'a :wink:
Avatar użytkownika
KawiarzErPiontacz
Świeżak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 31/10/2008, 18:11


Postprzez Kris2k » 10/12/2008, 07:45

Na co dzien kozystam z Nolana ale w Shoei'u mialem okazje jezdzic i uwazam ze jest wart kazdej zlotowki.
W dodatku Shoei Multitec zrobil na mnie lepsze wrazenie niz XR1000.
Ostatnio edytowano 10/12/2008, 16:54 przez Kris2k, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry


Postprzez andy7 » 10/12/2008, 08:50

Kupujac Shoei swiadomie wybierasz jedna z najwyzszych polek. Firma nie bez przyczyny ma bardzo dobra renome swiatowa. Shoei wykonany jest z materialow najwyzszej jakosci oraz w technologi najwyzszej jakosci. Sporo czasu zajmuje reczna obrobka, wiec i jego cena idzie w gore, zwlaszcza, ze to produkt made in Japan.

Sam jezdze w Z1 - jest rewelacyjnie lekki w porownaniu z moimi innymi helmami ( Shuberth, Uvex Boss 3000, AGV, Marushin ) i odznacza sie rewelacyjna wentylacja ktora czuje juz przy 40 - 50 km/h.

Enduro rowniez Shoei i jestem rowniez zadowolony - nie mam niestety w tej kategori porownania z innymi firmami.
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez kosta » 10/12/2008, 10:15

obietywnie powinien być ciut tańszy , jakieś 10-20 procent
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez spazz » 10/12/2008, 10:42

jest spoko ale cena jest przesada. nie warty swojej ceny moim zdaniem. no chyba ze ma wzrosnac rispekt na dzielnicy to tak
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez lukatimon » 10/12/2008, 17:18

w przypadku xr-1000 przepłacamy za cudne kalkomanie i malowania...

Biały albo czarny golas shoei, czasami metalic, jest w całkiem normalnej cenie...
Avatar użytkownika
lukatimon
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 15/11/2008, 16:19
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez andy7 » 10/12/2008, 21:39

lukatimon napisał(a):w przypadku xr-1000 przepłacamy za cudne kalkomanie i malowania...

Biały albo czarny golas shoei, czasami metalic, jest w całkiem normalnej cenie...


Nic dodac nic ujac, 150 - 200 € za kalkomanie to jednak troche sporo, wniosek z tego, ze jak sie chce lansowac to trzeba niec troche wiecej kasy, he, he

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez kosta » 12/12/2008, 10:28

powiem wam że miałem wczoraj 4 godzinne szkolenie produktowe zapewnione przez shoei polska ......... i nadal twierdze że jest to przerost formy nad treścią, chyba już zawsze będę nastawiony anty shoei, wogle mnie nie przekonali, prędzej kupił bym arai, suomy, czy nawet emeryckiego shuberta niż japoński "superprodukt".........
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez andy7 » 12/12/2008, 12:10

Kosta,

mozna by napewno podyskutowac na temat Arai - Shoei.

Do zeszlego chyba roku, Arai nie posiadal helmu ktory by mi pasowal, zmienilo sie to po wypuszczeniu modelu Corsair. Mimo tego jakos nie widze siebie w Arai'u i chyba jak Ty bede do konca zycia uwazal, ze cena przerasta jakosc.

Po zuzyciu moich helmow najprawdopodobniej zmienie na Marushin Carbon, to jednak troche potrwa.
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez kosta » 12/12/2008, 13:51

andy7 napisał(a):Kosta,

mozna by napewno podyskutowac na temat Arai - Shoei.

Do zeszlego chyba roku, Arai nie posiadal helmu ktory by mi pasowal, zmienilo sie to po wypuszczeniu modelu Corsair. Mimo tego jakos nie widze siebie w Arai'u i chyba jak Ty bede do konca zycia uwazal, ze cena przerasta jakosc.

Po zuzyciu moich helmow najprawdopodobniej zmienie na Marushin Carbon, to jednak troche potrwa.


może twoje kochanie da ci w prezencie :wink: święta się zbliżają to czas cudów.... :D


sry za offa
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez Lovtza » 12/12/2008, 15:17

Co do Arai i Shoei to moim zdaniem nie bez znaczenia jest fakt dostępności obydwu produktów oraz akcesoriów do nich w Polsce. Tutaj Shoei z pewnością wiedzie prym. Osobiście, jeżeli chodzi o kaski Shoei, to uważam iż są naprawdę dobrze wykonane, komfortowe. Dodatkowo w porównaniu z AGV-ką Stealth, w której szybka parowała mi w deszczowe dni w szybce Shoei z pinlockiem nie miałam najmniejszych problemów.

Co do kwestii bezpieczeństwa, bo to powinno być chyba najważniejszym wyznacznikiem przy zakupie kasku ciężko mi się wypowiedzieć bowiem w kasku RAID II, w którym jeździłam całe szczęście nie miałam okazji wyglebić ;) Jednak po to są w zasadzie testy, które można znaleźć w sieci.
<i><b>"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć..."</b></i>

<b><i><a href="http://zmija.riderblog.pl/">Blog Żmii</i></b></a>
Avatar użytkownika
Lovtza
Moderator
 
Posty: 879
Dołączył(a): 4/8/2006, 09:46

Postprzez SQ » 13/12/2008, 16:25

spazz napisał(a):jest spoko ale cena jest przesada. nie warty swojej ceny moim zdaniem. no chyba ze ma wzrosnac rispekt na dzielnicy to tak


rispekt ważna rzecz.

dla mnie było dużym zdziwieniem, kiedy ktoś z forum podniósł temat, że w SHOEI za tą kasę, szybki nie mają filtra UV. mój airoh za mniej niż połowę kasy ma w szybce taki filtr.

obecnie ważne jest dla mnie, żeby kask miał antifoga na pinlocu i blendę przeciwsłoneczą wewnątrz kasku. do tego mocowanie najlepiej DD, w każdym razie inne niż jest w nolanie, ponieważ takie mnie uwiera. z tego wynika chyba tylko jeden wybór... SHUBERTH S1 PRO. niestety droga rzecz...
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez andy7 » 13/12/2008, 19:09

SQ napisał(a):
z tego wynika chyba tylko jeden wybór... SHUBERTH S1 PRO. niestety droga rzecz...


Ktory i tak jest lepszy od calej konkurencji, pozatym rowniez tanszy.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez krydka » 14/12/2008, 00:54

Nie miałem okazji jeździć w kasku Shoei, ale jeśli spojrzeć na testy kasków, to nie jest on aż tak rewelacyjny, jakby wynikało z ceny.
Wiatru szum, silnika śpiew, kręta droga oczywiście bez drzew:)
Avatar użytkownika
krydka
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 29/7/2007, 21:11
Lokalizacja: Janowiec Wlkp

Postprzez Landryss25 » 14/12/2008, 09:22

Za malowanie dopłaca się w przypadku wielu firm robiących kaski. W Shoei'u płacimy też za markę bo można mieć kask porównywalnej jakości innej marki w niższej cenie.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez Shaft » 28/12/2008, 16:18

spazz napisał(a):jest spoko ale cena jest przesada. nie warty swojej ceny moim zdaniem. no chyba ze ma wzrosnac rispekt na dzielnicy to tak


Nie patrzcie na cenę bo to nie jest obiektywna ocena w przypadku zakupów w Polsce. Jeżeli chcesz obniżyć cenę to kup kask bez malowania czyli biały. Często tańszy nawet o 400 zł w przypadku Shoei. Zresztą wiadome, że częściowo płacimy za logo firmy, ale firmy która wydaje więcej na badania np.

Co do tego czy warto ? Hmm jeździłem wcześniej w kilku kaskach takich właśnie do 400 zł. Bardziej z musu i tymczasowo niż z chęci. Potem założyłem Shoei XR 1000 kupionego w UK. Biały więc taniej wyszło. Komfort bez porównania. Idealnie wyciszony, niska waga.
Ktoś na tym forum napisał, że zaliczył glebę przy dużej prędkości w tym właśnie kasku...

Ja szukałem białego nocnika a firma Shoei oferowała jako jedyna dostępność od ręki. Więc jest Shoei.
Ja bym nie oszczędzał na kasku. Głowa jest jedna, a kasę zarabiasz przez całe życie.


Pozdr
Sh
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49

Postprzez qlik » 30/12/2008, 09:58

Też uwazam ze marka to jedno ale czy ktos widzial testy kaskow za 400zl ??ja raz taki z allegro za 100zl i wlasnie Shoei na youtubie wiec nie boja sie konforntacji z ludzmi i inwestuja w jakosc - za to sie tez placi bo nie ma nic za darmo.Za 400zl masz "cos"a za 1000 spokojna glowe ;) wiec te 500zl roznicy to nie wiele za marke chyba ze na nowe adasie oszczedzasz te 400 zl zeby sie przybananic na marszalkowskiej w krotkim rekawku :twisted:.A co do wyniku testu dlatego nie kupilbym nigdy kasku za 100zl.Kupilem naxa bo nie mialem kasy wiecej a zdania na jego temat podzielona na forum, i w sklepach ale nastepny bedzie napewno juz wyborem praktycznym a nie kasa ograniczony.
Avatar użytkownika
qlik
Świeżak
 
Posty: 130
Dołączył(a): 11/11/2008, 13:34
Lokalizacja: W-wa

Postprzez kosta » 30/12/2008, 13:09

qlik napisał(a):.Kupilem naxa bo nie mialem kasy wiecej a zdania na jego temat podzielona na forum, i w sklepach ale nastepny bedzie napewno juz wyborem praktycznym a nie kasa ograniczony.
ta firma raczej forum nie dzieli a jedynie tych co mają pojęcie o akcesoriach i tych co nie mają, sorry naxa kaski to nie kaski, ja rozumiem że nie każdego stać na dobry markowy kask ale gydybyś dorzucił te 200 zł (przypuszczam że kosztował cie ok 300zł) możesz już wybierać wśród uznanych producentów jak hjc, czy uvex a tak będziesz miał podwójny wydatek.......moim skromnym zdaniem szkoda pieniędzy na dwa razy kupowanie tego samego...... :wink: PZDR
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez icid » 30/12/2008, 13:19

No niestety kosta ma racje. Kaski Naxa są robione z plastiku i to dokładnie tego samego co owiewki motocyklowe czyli ABS. Powinno się ludzi ostrzegać przed takimi cudami bo strach zaliczyć w tym glebe nawet na rowerze.
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez spazz » 30/12/2008, 14:55

a ja mam kask vemar i tez jakos musze z tym zyc ;)
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Następna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê