Zobacz wątek - CBR 600 RR i zjezdzajaca dziewczyna :)
NAS Analytics TAG

CBR 600 RR i zjezdzajaca dziewczyna :)

O wszystkim
_________

Postprzez melvin » 30/5/2008, 00:26

już pisałem o skórzanym pasku przechodzącym w poprzek przez kanapę, takie rozwiązania były w starszych motocyklach, może do twojego tez by dało radę coś takiego założyć?
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski


Postprzez simonw » 30/5/2008, 00:36

mozna by to zrobic na 2 sposoby - na odwal sie, po prostu podniesc kanape, zalozyc, zamknac kanape :) w modelu zaawansowanym, przyspawac metalowe oczka , np plaskowniki jakies i do nich na karabinkach mocowac dobrze zapleciony kawal nylonowej linki obszyty czyms z zewnatrz.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez Dj Luzer » 30/5/2008, 00:37

ale ja troche zle napisalem bo przez uchwyt rozumiecie cos czego sie mozna przytrzymac, a mnie chodzi glownie o zjezdzanie z siedzenia w dol podczas hamowania, znalazlem na allegro gumowa rure zbrojoną

http://allegro.pl/item369870622_rura_gu ... ojona.html

ciekawe jaka ma twardosc i ile trzeba sily zeby sie poddala i zlozyla

co do ksztaltu mojego uchwytu to on musi tak wygladac, bo ja w czasie hamowania trzymam sie kierownicy i zapieram o bak, a z tylu nie ma zywcem o co, tylko material musze zastasowac taki zeby w czasie hamowania zatrzymywal pasazerke na siedzeniu, a w czasie wypadku nie zrobil jej krzywdy

i jak juz to wymysle to bedzie git :)

ide spac :)
Dj Luzer
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 28/9/2007, 11:08
Lokalizacja: Krakow

Postprzez mlodygolek » 30/5/2008, 01:42

Z tego co czytam to pupsko jej zjeżdża ? to na 100% żaden uchwyt na baku nie pomoże bo to sprawi że chwila ślizgu po kanapie będzie szybsza , trzymając coś z przodu w pozycji wypiętej(jak to na sporcie) sprawi że plecak będzie podciągał się ku tobie a nie odpychał :/ .
Kumpla laska jak z nim jedzie to podczas hamowania ręce z jego pasa przesuwa na nerki i lekko sie zapiera rękoma i nogami o podnóżki a w tym czasie lekko się prostuje i jak mówi "jest spoko" tylko że jeździ jako plecaczek już ponad 1 rok . Chyba nic nie będzie tak skuteczne jak odpowiednie trzymanie pupy i rąk na moto czy kierowcy.
Dwa trupy wstają z grobu i znajdują w rzece motor. Jeden mówi:
-Spróbuję go naprawić.
-To próbuj. Ja zaraz wracam.
Motor odpalony i kolega taszczy dwie tablice nagrobkowe.
-Po co ci to?
-Chciałeś jechać bez dokumentów!??!
Avatar użytkownika
mlodygolek
Świeżak
 
Posty: 200
Dołączył(a): 6/2/2008, 13:12
Lokalizacja: Szprotawa

Postprzez falconiforme » 30/5/2008, 10:09

Najbezpieczniej jest tyle siedzenie wyprofilować u jakiegoś tapicera.
A plecaczek powinien rączkami pracować by nie zlatywać.
Załączniki
corbin.jpg
Corbin
corbin.jpg (33.02 KiB) Przeglądane 4761 razy
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Dj Luzer » 30/5/2008, 13:55

Hej

skad wzieles to zdjecie? te siedzenia na nim sa fabryczne, do kupienia czy robione na zamowienie ? :)
Dj Luzer
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 28/9/2007, 11:08
Lokalizacja: Krakow

Postprzez falconiforme » 30/5/2008, 15:59

Corbin do 600 RR (2005 - 2006), ma siedzenie dla pasażera, ale bez fajerwerków:

http://www.corbin.com/honda/05cbr600rr.shtml
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Dj Luzer » 30/5/2008, 19:34

Super te siedzenia, ale 250 i 200 dolarow, niestety, nie dla mnie, moze by taniej wyszlo przerobic i obszyc te co mam, co myslicie? :)
Dj Luzer
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 28/9/2007, 11:08
Lokalizacja: Krakow

Postprzez melvin » 30/5/2008, 20:57

Dj Luzer napisał(a):Super te siedzenia, ale 250 i 200 dolarow, niestety, nie dla mnie, moze by taniej wyszlo przerobic i obszyc te co mam, co myslicie? :)

na pewno, tylko znajdź dobrego tapicera i przerabiając zamiast skórą czy skajom obij siedzenie czymś antypoślizgowym, to będzie dodatkowy plus...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez Dj Luzer » 2/6/2008, 10:32

znalazlem juz tapicera ktory mi wyprofiluje siedzenia i obije materialem antyposlizgowym :), wieczorem do niego jade pokazac mu siedzenia :)

Tylnie wyprofiluje dosyc ostro, zeby pasazerka nie zjezdala :), wstepny koszt powiedzial 200 zl wiec nie jest zle :)

jak bede mial zrobione to wstewie foty i powiem jak sie jezdzi z pasazerka, dzieki zwszystkim za pomoc :)
Dj Luzer
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 28/9/2007, 11:08
Lokalizacja: Krakow

Postprzez zzzubek » 2/6/2008, 11:59

patty_brawurka napisał(a):Szymonie czy Ty masz czlowieku jakis kompleks? Jako jedyny uzytkownik w tym topicu na samym poczatku podalam link do tematu zwiazanego z plecakowaniem, a ze koledzy forumowicze ciagna rozmowe z zabarwieniem typowo zartobliwym, to nie rozumiem po cholere oceniasz poziom wypowiedzi.

patty ma racje reszta blefuje :lol:
w niczym kobieta nie wygląda tak dobrze, jak w niczym! :twisted:
C Z E S C I (otwórz link) - GSX-R SRAD 6oo 75O «««
Avatar użytkownika
zzzubek
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 579
Dołączył(a): 11/11/2007, 19:12
Lokalizacja: tsk

Postprzez Inku » 2/6/2008, 12:53

Dj Luzer napisał(a):ja mysle ze moze bys polecial po baku ale napewno lamiac miednice i tracac wiesz co, nastepnie zlamalbys obydwie nogi o kierownice, co tez nie mialo by wiekszego znaczenia poniewaz chwile pozniej skrecilbys kark od uderzenia o asfalt, ewentualnie pozostaje jeszcze spora szansa ze Twoje zwloki zostaly by rozniesione po jezdni przez inne samochody...

ale mniejsza z tym, bo temat nie jest o tym co kto straci i o co w czasie wypadku, tylko o tym co ogolnie wiadomo, ze pasazerka na sportowym motorze ma bardzo nie wygodnie, spada w czasie hamowania itd, i co mozna zrobic zeby jej, a tym samym sobie komfort jazdy poprawic...

jak narazie wszyscy zwracacie uwage ze moj uchwyt jest niebezpieczny w czasie wypadku, musze sie zastanowic nad jego konstrukcja, przemysle czy nie daloby sie wykonac jego gornej czesci z plastiku lub grubej gumy...

jutro jak bedzie chwilka spokojnie na tym pomysle :)




Prowokator czy idiota? Skoro upierasz się przy swojej "konstrukcji", mimo, że wszyscy tłumaczą, że to niebezpieczne to nie masz po co dalej pytać. I tak wiesz swoje.
Jak chcesz podnieś komfort podróżowania to zmień motocykl na turystyka. A ty ze sprzętu zdjętego z toru i ubranego w lampy chcesz zrobić Goldwinga. Żenada.

Aha, Simon, nie masz co się upierać przy swoim co do poziomu w wątku. Tu chyba wszystkim odpowiada syf i poziom jaki panuje, więc z wiatrakami nie wygrasz. Z pewnością forum mogło by dostać miano "królestwa spamu" Tu są pogaduszki a nie miejsce gdzie można dowiedzieć się czegoś rzeczowego.
Półśrodki prowadzą do ćwierćrezultatów.

Suzi GS500F
Avatar użytkownika
Inku
Bywalec
 
Posty: 550
Dołączył(a): 27/12/2006, 17:14
Lokalizacja: okolice Poznania

Postprzez Dj Luzer » 2/6/2008, 15:23

Po pierwsze z konstrukcji swojego uchwytu zrezygnowalem, ale nie dlatego ze jest niebezpieczny, bo gdybym patrzyl pod tym katem to bym wogle na motorze nie jezdzil, a dlatego ze wlasnie na tym forum mi koledzy rzeczowo doradzili, pokazali zdjecia, na ktorych dokladnie widac jak powinny wygladac siedzenia ktore podniosa komfort podrozowania we dwoje

Po drugie, ja moge miec kaprys jezdzenia sportowym motocyklem a jednoczesnie wprowadzic w nim kilka zmian dostosowujacych go do swoich potrzeb i co?, zabronisz mi, przeszkadza Ci to ?

Po trzecie jesli Ci sie wydaje ze jestes jakims rodzynkiem ktory znaczaco przewyzsza poziomem intelektualnym pozostalych forumowiczow, bardzo Cie przepraszam ale chyba musze Cie rozczarowac :), co do rzeczowosci wypowiedzi Twoja akurat nie wniosla zupelnie nic do poruszonego przeze mnie tematu :)
Dj Luzer
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 28/9/2007, 11:08
Lokalizacja: Krakow

Postprzez Dj Luzer » 3/6/2008, 07:16

Ciekawe ze myslisz ze jedyną, bo ja juz podczas szukania motoru kilka razy uslyszalem ze motorek super ale pasazerka z tylu ma przej....., i z tego co do tej pory rozmawialem z ludzmi jezdzacymi takimi sprzetami wszyscy mowili ze jazda z tylu jest dosc niewygodna, a ze z tylu sie super i komfortowo jedzie nie potwierdzil jeszcze nikt :)

wiec to ciekawe ze piszesz ze jedyna, zreszta zrobilismy okolo 300 km w niedziele ze znajomymi, troche sie bawilismy wiec nie brakowalo szybkiego przyspieszania i mocniejszego hamowania :), kolezanka jechala z kolega na starszej CBR F3 ktora ma siedzenie w calosci na jednym poziomie i tez sie zalila ze latala po nim tam i z powrotem :)

wiec co dopiero w 600 RR :)
Dj Luzer
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 28/9/2007, 11:08
Lokalizacja: Krakow

Postprzez falconiforme » 3/6/2008, 09:33

Problemy z pasazerką ma każdy, mi też zjeżdża.
Jedynie jest to norma dlatego się o tym za bardzo nie mówi.
Bardziej płynna jazda i przeszkolenie plecaczka ogranicza ten problem, ale nie do końca.
W następnym sezonie zmieniam moto i siedzenie wymienię właśnie na corbina.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Dj Luzer » 3/6/2008, 15:10

Ale za same siedzenia dasz prawie 3000 zl, a ja dzis swoje zostawilem u tapicera, na obszycie ich wybralem czerwony, antyposlizgowy material, przednie siedzenie zostawiam takie jak jest a tylnie bedzie wyprofilowane z przody 5 cm w gore a dlugosci 5 cm a z tylu 3 cm na dlugosci 3 cm.

Mysle ze zaplace za to cos kolo 200 moze 300 zl, a w jakim stopniu rozwiaze to problem zjezdzania to napisze po pierwszych probach :)
Dj Luzer
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 28/9/2007, 11:08
Lokalizacja: Krakow

Postprzez sebafire » 3/6/2008, 16:03

Wozek boczny jej mogłeś kupić :)
Avatar użytkownika
sebafire
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 11/5/2008, 11:39
Lokalizacja: WEYBRIDGE UK

Postprzez YZF R1 » 4/6/2008, 13:07

Witam zmoim plecakiem jest wszystklo ok pzred 1 jazdą udzieliłem małej instrukcji i jest ok przy hamowaniu zapiera sięo bak przy ruszaniu trzyma mnie za brzuch w zakrętach pochyla się razem ze mną i tyle ja tam z moim plecakiem problemów nie mam. Może jakiś wybitny ten plecaczek jest?
Avatar użytkownika
YZF R1
Moderator
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 14/5/2008, 12:16
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Dj Luzer » 4/6/2008, 15:53

hmmm :)

kumpel zapieral sie o bak przez 10 km i powiedzial zebysmy zawracali bo ma dosc, skoro nic sie Twoja dziewczyna nie skarzy na niewygody to naprawde dzielna jest
Dj Luzer
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 28/9/2007, 11:08
Lokalizacja: Krakow

Postprzez sober » 4/6/2008, 16:12

Wiesz Luzer - zazwyczaj samo bycie na kilka centymetrow za drugim mezczyzna moze byc wystarczajaco "dziwne", szczegolnie jeszcze jak masz siedziec w jakiejs niezbyt wygodnej pozycji :P
Mysle ze Kobieta to mniej przeszkadza ... zreszta sam wiem z wlasnego przykladu(NIE - nie z tego ze jestem kobieta :P) ze wole byc na tym pierwszym siodelku !
Palenie zabija. A kiedy nie żyjesz, tracisz ważną część życia. - Brooke Shields
Avatar użytkownika
sober
Świeżak
 
Posty: 126
Dołączył(a): 17/4/2008, 15:58
Lokalizacja: stąd !

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na gr