Zobacz wątek - Co tam Panie w polityce?
NAS Analytics TAG

Co tam Panie w polityce?

O wszystkim
_________

Postprzez Invi » 6/5/2015, 15:04

No dobra, ale niech przy JOW dostanie się do sejmu jeden taki Majchrowski. Trochę mało na cokolwiek.

Tusk skompromitował się na każdej linii, a masy i tak na niego głosowały.

Myślę że społeczeństwo jest stanowczo zbyt mało zorientowane w polityce na JOWy. Tutaj możemy sobie pogadać, ale posłuchaj statystycznych Janusza i Grażynę. No chyba że wprowadzimy jakiś cenzus który odbierze głosy ciemnocie, wtedy proszę bardzo :D Wymagane wykształcenie wyższe co najmniej 2 stopnia i nagle PO ma 5% poparcia :D
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12


Postprzez Movi » 6/5/2015, 16:43

Ja od kilka tygodniu widzę totalną nagonkę na Kukiza w mediach- codziennie kukiz. Ja się zastanawiam coraz częściej czy on nie jest właśnie po to podstawiony żeby rozdzielić głosy i przejąć część- za dużo go lansują w mediach. Tak każdy antysystemowiec dostanie trochę i nikt drugiej tury nie zobaczy, tylko standardowo POpaprańce.

Z drugiej jednak strony bardzo się cieszę że chociaż część rodaków nie zagłosuje na PO czy PiS.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city


Postprzez Czester » 6/5/2015, 19:00

senekkorzenna napisał(a):Na wsiach królują układy PSL i tu było najwięcej szwindli przy wyborach na wójtów i sołtysów.

Nieczęsto się z Tobą zgadzam, ale tym razem podpisuję się pod powyższym obiema rękami.
Zauważyłem to szczególnie przy okazji ostatnich wyborów samorządowych.
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez cioracz » 6/5/2015, 19:13

senekkorzenna napisał(a):Na wsiach królują układy PSL i tu było najwięcej szwindli przy wyborach na wójtów i sołtysów.

Na wsiach i małych miasteczkach ;) U nas jak chcesz zarabiac powyzej 2k to albo musisz miec szczescie albo znajomosci w PSL'u bo nikt normalnych Kowalskich do tego kręgu nie wpuści
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez Invi » 6/5/2015, 19:37

To jest ktoś kto nie ma znajomości w PSL? xD
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez cioracz » 6/5/2015, 20:17

No w sumie to nie ma :D
Oglądaliście Korwina w tvp info? Troche sie skompromitwał. Nie sądzilem ze kiedys to powiem ale... Kraśko tym razem mial racje
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez Invi » 7/5/2015, 07:59

Ale co powiedział? Bo nie jestem na bieżąco chyba.
Ostatnio edytowano 7/5/2015, 09:16 przez Invi, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Walenty » 7/5/2015, 08:36

Nie idę chyba na te wybory.
Debaty nawet nie oglądałem.
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez Czester » 10/5/2015, 22:44

Brawo Kukiz! Rośnie w siłę! Teraz ostra mobilizacja i na jesień cel jest do osiągnięcia!
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez SpeedyGonzales » 11/5/2015, 18:31

To się porobiło. Nie ma sensu iść na drugą turę.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez suhy-19 » 11/5/2015, 19:42

ja w drugiej zaglosuje na siebie :D
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez Invi » 12/5/2015, 08:20

senekkorzenna napisał(a):Już śp.premier Olszewski chciał to rozwalić ale Wałęsa mu nie pozwolił,sławna noc teczek.


Nie wiem czy na przypisanie tej zasługi nie zasługuje bardziej Korwin niż Olszewski ;)

senekkorzenna napisał(a):Dla mnie wybory prezydenckie się skończyły i żaden z układowców nie zasłużył na mój głos i nie ma dla mnie coś takiego jak mniejsze zło.


Dla mnie też, w zupełności się z tym zgadzam.


senekkorzenna napisał(a):Poczekam co Paweł zaproponuje na jesienne wybory parlamentarne i w tedy zobaczę czy ma sens przejmować się tym zasranym układem urzędniczo politycznym.




http://fakty.interia.pl/raporty/raport- ... Id,1731211

A nie mówiłem? W sumie totalnie żałosna zagrywka, ale jak to przejdzie to nawet wspólne 25% Korwina i Kukiza będzie warte tyle co 1.3% Palikota ;)
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Krmtzzz » 13/5/2015, 13:54

Invi, gosc sie dzisiaj w tv wypowiadal, ze najwczesniej w 2019 moga wejsc JOWy. Bo jest w konstytucji ze takie dzialania moga byc podjete 6 miesiecy przed wyborami czy cos takiego, nie powtorze Ci dokladnie.

Co do komora, psa zjebanego. To jego tepe zagrywki sa zalosne, a z dnia na dzien kazda wypowiedzia sie pograza. Boi sie pojsc na debate z Kukizem. Kolejny strzal w kolano. Rzuca do wyborcow teksty tak smieszne, ze nawet krzeslo i szogun wymieka. A w dodatku jest hipokryta:

https://www.youtube.com/watch?v=MuH2yhr8yTU

Co do jego pierydolenia o JOWach. To prosze bardzo, przypomne cos:

https://www.youtube.com/watch?v=ReiZteSbgLM

A tu stwierdzenie ze to byly testy:

https://www.youtube.com/watch?v=DNZhOFt_UW8

On mysli ze obywatele sa tak glupi ze na takie zagrywki malego dziecka z podstawowki pojda ?

Mobilizuje kazdego lenia ktory nie poszedl na I ture zeby ruszyl teraz dupsko, bo ten czlowiek kategorycznie NIE MOZE wygrac tych wyborow. Rece opadaja
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez Invi » 13/5/2015, 14:10

Krmtzzz napisał(a):On mysli ze obywatele sa tak glupi ze na takie zagrywki malego dziecka z podstawowki pojda ?



No problem w tym że jednak są :D Widać to chociażby po tym że POPiS nawet w tych wyborach ma prawie 70%.

Krmtzzz napisał(a):Mobilizuje kazdego lenia ktory nie poszedl na I ture zeby ruszyl teraz dupsko, bo ten czlowiek kategorycznie NIE MOZE wygrac tych wyborow.


Ja bym chętnie poszedł zagłosować tylko przeciwko komorowi :D Ale sorry nigdy na POPiS nie głosowałem i nie zamierzam tego zmieniać :D










Krmtzzz napisał(a):Invi, gosc sie dzisiaj w tv wypowiadal, ze najwczesniej w 2019 moga wejsc JOWy. Bo jest w konstytucji ze takie dzialania moga byc podjete 6 miesiecy przed wyborami czy cos takiego, nie powtorze Ci dokladnie.


Tylko jeden mały problem z tym jest ;) To właśnie ta nowelizacja konstytucji którą komor chce nagle wprowadzić ;)
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Glenroy » 13/5/2015, 17:54

Invi napisał(a):Tylko jeden mały problem z tym jest ;) To właśnie ta nowelizacja konstytucji którą komor chce nagle wprowadzić ;)


Na szczęście do jesiennych wyborów g*no mogą zrobić, bo referendum ma odbyć się 9 września, poza tym nie można zmieniać prawa wyborczego do pół roku przed wyborami. Mam nadzieję, że teraz Komorowski utopi się we własnym g*wnie a po jesiennych parlamentarnych, ani PIS ani PO nie będą miały wystarczającej siły, żeby przebić się przez pozasystemowców.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Invi » 13/5/2015, 21:03

Glenroy napisał(a):poza tym nie można zmieniać prawa wyborczego do pół roku przed wyborami.


Wyborczego nie, ale zapis konstytucji który na to nie pozwala już tak :D
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Glenroy » 13/5/2015, 21:50

Invi napisał(a):
Glenroy napisał(a):poza tym nie można zmieniać prawa wyborczego do pół roku przed wyborami.


Wyborczego nie, ale zapis konstytucji który na to nie pozwala już tak :D


No tak, ale mimo wszystko, żeby zatwierdzić zmianę w konstytucji musi być ona poparta przez 2/3 posłów, na całe szczęście PO nie ma takiej siły, a PIS nie pójdzie z nimi na pokojową ścieżkę i cały misterny plan pójdzie w pi*du, tak samo jak było to w kwestii prywatyzacji lasów państwowych. To nie jest takie hop. Bronek może sobie wnosić projekty, ludzie mogą to łykać, a prawda jest taka, że tak samo Bredzisław, jak i całe PO, doskonale zdają sobie sprawę, że w sejmie to nie przejdzie, bo nawet jeżeli ustawa była by OK, to i tak chociażby dla zasady PIS nie pozwoli żeby cokolwiek takiego przeszło, nie w takiej sytuacji, nie przed wyborami ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Invi » 13/5/2015, 22:00

Glenroy napisał(a):
Invi napisał(a):
Glenroy napisał(a):poza tym nie można zmieniać prawa wyborczego do pół roku przed wyborami.


Wyborczego nie, ale zapis konstytucji który na to nie pozwala już tak :D


No tak, ale mimo wszystko, żeby zatwierdzić zmianę w konstytucji musi być ona poparta przez 2/3 posłów, na całe szczęście PO nie ma takiej siły, a PIS nie pójdzie z nimi na pokojową ścieżkę i cały misterny plan pójdzie w pi*du, tak samo jak było to w kwestii prywatyzacji lasów państwowych.


PiS nie jest taki głupi. JOWy opłacają się tak samo PO jak i PiSowi. W kwestiach kluczowych jak liczne podwyżki podatków, ozusowanie umów śmieciowych itp głosowali razem ;) A tutaj jeszcze będzie że to niby inicjatywa społeczna wyborców Kukiza.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Boodryl » 21/5/2015, 18:38

Po pierwsze należy rozróżnić JOWy Brytyjskie od Australijskich!
Te pierwsze proponowane przez Kukiza i POPIS gwarantują zamurowanie sceny politycznej właśnie przez POPIS, więc im bardzo zależy na nich.
Po drugie, zmiana w konstytucji nie jest konieczna,ani tym bardziej nic nie daje w sprawie wprowdzenia JOWów,a jej nagła zmiana przez Prezydenta kompletnie podważa jego wiarygodność. W końcu to prezydent RP ma stać na jej czele i w jej ochronie.

("Aby wprowadzić jednomandatowe okręgi wyborcze konieczna jest jednak zmiana art. 96 ust. 2 Konstytucji RP, który mówi iż "wybory do Sejmu są powszechne, równe, bezpośrednie i proporcjonalne oraz odbywają się w głosowaniu tajnym". Prezydencki projekt zakłada natomiast zmianę ordynacji na większościową."
Kto powiedział, iż przymiotnik "proporcjonalne" odnosi się do ordynacji? To jeden z większych mitów, który obaliła Fundacja Madisona w oparciu o orzecznictwo TK. "Proporcjonalność" jako przymiotnik odnosi się do tzw. normy proporcjonalności tj. tego _by na 1 przedstawiciela w Sejmie przypadała względnie jednakowa liczba obywateli_. Daleko mi do kochania JOW, ale JOWy nie wymagają zmiany Konstytucji.)

Głosowanie w tych wyborach to już nie jest nawet kwestia wyboru pomiędzy mniejszym a większym złem.
Wszystko jest jednym i tym samym gównem.
Warto w tych wyborach oddać nieważny głos. I należy pamiętać, że nie oddanie głosu a oddanie głosu nieważnego to całkiem inna sprawa.
<a href="http://www.szukiel.eu">Tuning Zawieszenia Motocross</a>
Boodryl
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 27/4/2015, 16:01
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez Czester » 25/5/2015, 09:57

Obrazek
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na gr