Zobacz wÄ…tek - Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie
NAS Analytics TAG

Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez jasnoksieznik » 11/4/2015, 14:28

@lagiboy - RPHA ST jest głośny tylko do 100km/h. Potem już szum się praktycznie nie zwiększa, więc jest lepiej. A że leży idealnie, to inna bajka :)
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Postprzez lagiboy » 11/4/2015, 14:32

Jasnoksiężnik niby racja ale X-spirit wypada lepiej pod tym względem, nie szarpie powyżej 100 też tak za niego jak za HJC, do tego ta blenda jest mi do niczego potrzebna, taki zbędny bajer który chciałem mieć, spróbowałem i nie chce więcej :) szczerze, gdybym wiedział to co wiem teraz to bym wziął rpha 10, bez blendy.

szukam jakiegoś środka pomiędzy tymi dwoma i wiem że X-spirit II M jest rozwiązaniem ale chciałbym spróbować czegoś innego, wiem że ludzie chwalą schubertha ale tak naprawdę nie wiem za co... jest jeszcze Shark, który też jest fajną pozycją. W Arai niezbyt mi się podoba kształt skorupy, AGV w ogóle do mnie nie przemawia. mam na kask ok 500 funtów i trochę będę wybrzydzał :)
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35


Postprzez kravec » 11/4/2015, 20:09

Legiboy ale X-spirit ma inny ukłąd skorupy niż GT-air. W ogóle nowe modele Shoeia nieco inaczej leżą na głowie. Dziwna sprawa bo skoro S praktycznie leży dobrze to M powinno być za duże. W Shoei'u mamy możliwość wymiany policzków na inne rozmiary ale jednak wydaje mi się że to może być za luźno. Ciężka sprawa- generalnie ciśnie Cię w standardowych miejscach przy za małej skorupie, ale skoro dajesz radę z godzinę w tym jeździć, potem chwilę odpocząć i znowu jeździć to znaczy że aż tak źle nie jest.. niby.. albo jesteś niewrażliwy na "takie pierdoły" :D

A mierzyłeś może coś z Araia?
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez lagiboy » 11/4/2015, 20:52

jescze nie mierzyłem niz z Arai. widzisz kravec jak kupowałem pierwszy garnek to miałem tylko pojęcie o tym co przeczytałem, gadali że się rozklepie i ze ucisk jest normalny, jest w shoei nawet miejsce na okulary (wcięcia) i zgadnij co? no właśnie nie mogę nawet wcisnąć tam okularów. przymierzałem xr 1100 w rozmiarze M i tam okulary wsuwają się pięknie. w HJC przejechałem 13 godzin non stop, w tym wytrzymuje godzinę i to nie jest na zasadzie że musze go zdjąć bo mnie ciśnie. Muszę go zdjąć bo tak ciśnie że fizycznie sprawia ból i przestaję jechać, naciśnięcie mocno od dołu na szczękę kasku i wypchnięcie go w górę pomaga ale tak nie da się jechać. tak mi powiedział pan w sklepie - na granicy dwóch rozmiarów skorup trzeba brać większą. przy kręceniu się po mieście, do pracy nawet na winkle do parku narodowego daje radę bo mogę się co godzinę gdzieś zatrzymać na peta ale to nie jest przecież metoda. A właśnie, po długiej jeździe i takim kilkukrotnym ściąganiu i zakładaniu zaczynają też boleć kości policzkowe. jakby ktoś dał za niego 100 funtów to bym się go pozbył. szkoda mi jak diabli bo i malowanie ma fajne i wygląda, mam go rok i tem sezon będzie ostatni bo tylko się wku*wiam po tej godzinie.

[edit]
jeszcze tak, w shoeiu mam poliki ściśnięte jak prosiak, do tego stopnia że, muszę poluzować szczęki u siebie w mordzie, jak zacisnę zęby to gniecie w żuchwę. mówiłem do sprzedawcy że jest mi w nim ciasno to mi nagadał że jest dobrze no to kit, założyłem że facet wie lepiej. w innym - większym sklepie sprzedawca od razu stwierdził że mam za mały kask. teraz już wiem. shoei spirit 2 ma skorupe S 55-56 M 57-58 a moja czacha jest 57.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez kravec » 11/4/2015, 21:04

No jest lipa...

Według mnie- trzeba poszukać coś z innej firmy. Tak jak wspomniałeś- może Schuberth, może Arai, może Suomy. Tutaj nie podoba mi się to że niby kask jest ok, ale okazuje się że nie jest. To pogranicze mnie jakoś nie przekonuje. Ale to oczywiście tylko moja opinia.

Edycja- choć z tego co teraz napisałeś to może i ta M'ka. Zobacz X-spirita M i oceń czy się nie rusza za bardzo na 100%.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez lagiboy » 11/4/2015, 21:12

jeszcze jeden myk. założyłem go dziewczynie kóra ma toczek do jazdy konnej w rozmiarze 56, leży jak złoto, nie lata, nie przekręca się, po przejażdżce ok 40 minut pytam czy nie ciśnie,
odp. nie, wysztko jest mega komfortowe, bardzo wygodny.
i jej nie wypycha tak mordy jak mi.
no cóż, rozglądam się za czymś nowym, w czwartek wstawiam motocykl na serwis to sobie poprzymierzam. ogólnie mam ochotę wymienić całe wyposażenie. Może po prostu się wstrzymam i w wakacje wpadne do Ciebie na grube zakupy :D

[edit] Mka rusza się dosłownie szerokość palca, na chama dwóch, Ska ani drgnie. ni ch**a nie kumam jak ten pierwszy sprzedawca to rozkmnił że będzie ok i się rozklepie. to nie był kurde LS2 za 50 funtów tylko kask za który można kupić chiński skuter (gorzkie żale), mówiłem też że chcę kominiarkę i dał mi najcieńszą jakąś jedwabną i też nie dałem rady wcisnąć tego kasku na łeb. ale co ja tam wiem, przecież ja na codzień nie sprzedaje kasków.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez kravec » 11/4/2015, 22:25

Szerokość palca to praktycznie ruch skóry względem kości (zawsze tak będzie). Chyba że to ruch na boki a nie przesuwany.

W każdym razie- cieniuteńką kominiarkę powinieneś mieć możliwość założyć- nawet właśnie na chamca, ale powinna wejść.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez lagiboy » 11/4/2015, 22:44

no i właśnie dlatego wszyscy uważają że Ska jest za mała, do HJC zakładam kominiarkę do tego się nie da, nie wlezie i też nie da rady go ruszyć bo jest zblokowany na skroniach i policzkach, w hjc przy przekręcaniu garnka czuć jak pracują gąbki i dopiero za chwilę jest pełny opór, w spiricie od razu po założeniu gąbki są zgniecione i opór jest od skorupy, nawet nie daje rady założyć słuchawek do shoei bo przy zakładaniu od razu mi je wyciąga a jak już mi się delikatnie uda założyć to mnie gniotą a przy zdejmowaniu garnka mało mi nie urwie uszu. Dzięki kravec. masz u mnie 4 paka chyba że wolisz flache.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Motosapiens » 14/4/2015, 16:04

Dorzucam się (cholera znowu z filmikiem) z tematem jak dopasować rozmiar kasku: https://www.youtube.com/watch?v=yEKPhhrVCXQ (to stary materiał, ale za dużo się w tej kwestii nie zmieniło).

Pamiętaj, że różne modele (nawet w jednej marce) są na różne kształty czaszek i to może być u Ciebie kluczowe.
Jedna z Motosapiens ma hiper małą głowę (nosi kask XXS Shoei) i do tego szerokie kości policzkowe - szukała pasującego dla siebie modelu baaardzo długo, więc łączy się z Tobą w bólu.
Avatar użytkownika
Motosapiens
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 13/4/2015, 21:27

Postprzez lagiboy » 14/4/2015, 22:50

oglądałem filmik już po tym jak kupiłem garnek, teoretycznie w/g instrukcji powinienem być niezdolny do wsadzenia weń głowy. to jest właśnie ból gdy obsługa sklepu jest kiepska i nie potrafi podpowiedzieć... mam wrażenie że dobierali mi kask na zasadzie "najmniejszy w jaki uda Ci się wsadzić głowę będzie dobry" a że kominiarka żadna, nawet najcieńsza już nie wejdzie to kit... się rozklepie. gówno nic się nie rozklepie, to nie plastelina. całe życie się uczymy :)
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez kravec » 14/4/2015, 23:39

Akurat co do problemu opisanego przez Lagiboy'a niekoniecznie ten filmik pomaga. Skoro jest w stanie wcisnąć tą S'kę na głowę i pojeździć w niej z godzinę. Jak najbardziej popieram waszą pomoc ale mam nieodparte wrażenie że jest to bardziej chęć rozreklamowania się bo po prostu już spamujecie. Teraz wrzuciliście filmik mimo tego że już o tym wszystkim pisaliśmy nie?
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Motosapiens » 15/4/2015, 14:09

Jeśli tak jest, to przepraszamy i obiecujemy poprawę.

Co do dopasowania rozmiaru, nie o wciśnięcie się na siłę chodzi, ale jak widać już to wiecie :)
Avatar użytkownika
Motosapiens
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 13/4/2015, 21:27

Postprzez lagiboy » 16/4/2015, 18:50

to jeszcze na zakończenie wątku dodam to czego się dowiedziałem dzisiaj w sklepie. przymierzałem dzisiaj nowe kaski Arai i Shoei, wszystkie w rozmiarze M i każdy z nich leżał fantastycznie z wyjątkiem wersji Torowych. I tutaj wnioski z dzisiejszego spotkania takie:
nie warto barć kasku torowego typu X-spirit lub GP7 - dlaczego? dlatego że przymierzając dzisiaj kilka różnych modeli kasków tych dwóch producentów wszystkie były o niebo wygodniejsze od wersji torowych. modele "cywilne" wyglądają bardzo podobnie do torowych lub nawet tak samo, różnica jest w malowaniu, w dodatkach i w wyściółce która w torowym modelu trzyma łeb bardzo dobrze ale nie jest tak wygodna jak wyściółka cywilna. zostałem też pouczony aby nie wciskać niczego do kasku, nie używać go jak koszyka na browar, nie nosić w nim rękawic, jedyne co powinno tam się znaleźć to łeb i nic więcej. tak więc dziękuję wszystkim za zaangażowanie w temat, wyboru dokonam na podstawie wygody tym razem a nie malowania i zajebistej wersji torowej kasku. Pozdro
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Chodzik » 18/4/2015, 15:03

Witam.Jaki kask wybrać na naked`a ? Posiadam Yamahe MT-03. Myślałem nad Foxem v1 +gogle 100% racecraft. Widziałem że niektórzy tak jeżdżą i fajnie to wygląda,ale jak z funkcjonalnością? Czy może lepiej wziąć kask integralny?
Chodzik
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18/4/2015, 14:56

Postprzez goobydoobie » 21/4/2015, 08:17

No na siłę nie ma co głowy wciskać. Jakiś luz trzeba zostawić oczywiście.
goobydoobie
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 20/4/2015, 12:52

Postprzez lagiboy » 21/4/2015, 22:00

Chodzik napisał(a):Witam.Jaki kask wybrać na naked`a ? Posiadam Yamahe MT-03. Myślałem nad Foxem v1 +gogle 100% racecraft. Widziałem że niektórzy tak jeżdżą i fajnie to wygląda,ale jak z funkcjonalnością? Czy może lepiej wziąć kask integralny?


patrz, byłem pewny że napisałem Ci odpowiedz kilka dni temu, widocznie nie przeszło. oba. jeśli wolisz styl supermoto to wtedy skorupa i gogle, osobiście uważam że lepiej na asfalt integralny kask, nie mniej do mt-03 styl supermoto działa, więc wybierz to co ci się bardziej podoba.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Motosapiens » 22/4/2015, 22:58

Kask z goglami wygląda fajnie, ale licz się z tym, że "zjesz" wszystko co Ci wpadnie na drodze (od owadów, po piach i inne urodzaje). Druga kwestia, to prędkość z jaką jeździsz - jeśli przekroczysz ok. 130km/h to wiatr podniesie Cię z kanapy, bo FOX V1, to crossówka z daszkiem, który średnio jest przystosowany do większych prędkości. Wszystko zależy od Twojego stylu jazdy. Może bardziej coś jak IXS HX 207, jeśli już szukasz czegoś w klimacie dual-sportów. Ma blendę, szybę, daszek i jest z poliwęglanu (!).
Avatar użytkownika
Motosapiens
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 13/4/2015, 21:27

Postprzez qubus333 » 23/4/2015, 06:39

Jak szukasz czegoś oryginalnego to weź coś ze stajni Biltewella :-)
https://www.biltwellinc.com/

Juz do nabycia Polsce.
Ale miej świadomość ze płacisz głównie za design - kask to termoplastik, bez nawiewów a raczej z jednym duuuużym nawiewem :-)
Latem na wolne przeloty gdzie lubisz sie pozachwycać słońcem i zapachem skoszonej trawy.
Albo na lans na zlocie lub pod ogólniakiem - pod gimnazjum polecam jednak jakiegoś sporta + kombi z garbem i kask sportowy :-)
A poważnie - nie to ładne co ładne ale co się komu podoba.
Zamiast googli możesz założyć szybke na zatrzaski.

Mi do Ducati Monstera pasował idealnie.
A czy pasuje do Yamahy FZ-6 to oceń sam :-)
http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/art ... otostory57

Ciekawe wizualnie są też Sharki - RAW oraz VANCORE.
Yamaha robiąc kampanie do MT-07 ubierała riderów właśnie chyba w Vancore. W miejskich klimatach wygląda to obłędnie - takie japońskie techno z pogranicza komiksów o Batmanie :-)
Avatar użytkownika
qubus333
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 11/9/2013, 21:07

Postprzez kogut22 » 23/4/2015, 09:27

Panowie, poszukuję kasku, z tego co wiem hjc tr-1 jest już wykonany z poliwęglanu, z tzw blendą. Jakie modele są odpowiednikami tego kasku, może być bez blendy :)
Albo taki CS-14, dużo tańszy, więc na rękawiczki zostanie :oops:
kogut22
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 18/4/2015, 12:07

Postprzez Zimny72 » 23/4/2015, 10:47

Jak chcesz przyoszczędzić to Lazer Bayamo od 350zł. Ma blendę, dobrą wentylację i przyjemne wnętrze. A skoro pytasz o odpowiedniki HJC TR1, to przyjrzyj się Sharkowi s700s
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê