Zobacz wÄ…tek - 155
 
NAS Analytics TAG

155

Wywalac wszystko jak leci

Postprzez Angler » 22/12/2014, 15:48

Powyżej 16J nic nie grozi. Dopiero powyżej 17j jest problem.
Avatar użytkownika
Angler
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): 7/8/2012, 09:58
Lokalizacja: Rawicz


Postprzez miki1406 » 22/12/2014, 15:54

Z tym sądem prawda jest taka, że musi zaistnieć "uzasadniona podstawa do przeprowadzenia kontroli balistycznej", czyli np. wypadek z użyciem owej broni, przyłapanie na kłusownictwie, lub klasyczna "podpierdolka"...

Wypadek z użyciem broni jakiejkolwiek to w ogóle masakra
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice


Postprzez Angler » 22/12/2014, 16:33

senekkorzenna niestety, sroki, koty, psy i inne "szkodniki", są w Polsce objęte ochroną. A jeszcze 30-40 lat temu były tępione na wszystkie możliwe sposoby i mimo to przetrwały. Za zaborów nawet była taka sytuacja, że gajowemu groziła chłosta w razie znalezienia na jego terenie chociażby tropów lisa.

Akurat naboje śrutowe drogie nie są - Od 20-35zł za paczkę (25 szt.)
Avatar użytkownika
Angler
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): 7/8/2012, 09:58
Lokalizacja: Rawicz

Postprzez Krmtzzz » 22/12/2014, 17:26

Senek, jak na Twoim podworku to bij, byleby nikt nie widzial. U mojego dziadka koty ryby sobie z oczka wodnego lowily. 3 koty poszly spac i po problemie. Oczgwiscie zeby nie bylo, animalsi - wymyslilem ta historie i nic takiego sie nie wydarzylo. Na koty oprocz wiatowki sa inne sposoby, takie jak przekaska z dodatkami. Tylko mhsisz uwazac zeby Twoj pies nie skonsumowal, jesli takiego masz
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez cioracz » 22/12/2014, 17:42

Albo po prostu wymień śruty na płaskie to dostanie raz drugi trzeci i zapomni
Ja u Siebie w sadach zabije jednego ewentualnie trzy szpaki, przejadę simsonem bez wydechu raz i nie ma żadnego przez tydzień. Także może się koty przestraszą jak parę razy w tyłek dostaną
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez Angler » 22/12/2014, 20:17

Największym szkodnikiem jest niestety kot - poluje na drobne ptactwo, gryzonie, młode zające, kuropatwy, młode bażanty, nawet potrafią kaczki łapać i kurki wodne. Nie wspominając o rybach, płazach, gadach i owadach, do tego często zabijają dla zabawy.

Lis owszem, pożyteczne zwierze, ale niestety jak sam zauważyłeś, zbyt liczne. Według starych pruskich norm optymalne zagęszczenie lisa to 1-2 pary na 1000ha a w obwodzie w którym poluje (5000ha) pozyskanie wynosi około 80 osobników rocznie. A przecież lisy giną też pod kołami, i we wnykach zastawianych przez gospodarzy (od kilku lat, trafiamy na lisy z drutem wrastającym już w ciało).

Co do psów - obecnie nasz wspaniałomyślny rząd, niemal w pełni chroni psy i ich właścicieli. Za komuny była określona odległość od zabudowań, kilkaset metrów, pozwalające na odstrzał psa nie będącego pod nadzorem właściciela (wtedy myśliwi za to dostawali naboje), obecnie pies niczym święta krowa może robić wszystko. Póki nie stanowi BEZPOŚREDNIEGO zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego jest pod ochroną.
Avatar użytkownika
Angler
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): 7/8/2012, 09:58
Lokalizacja: Rawicz

Postprzez cioracz » 22/12/2014, 20:27

Angler napisał(a): obecnie pies niczym święta krowa może robić wszystko. Póki nie stanowi BEZPOŚREDNIEGO zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego jest pod ochroną.

No właśnie. Ja mam wilczura, który jest dość agresywny ale gdy np ktoś wejdzie na część roboczą podwórka ponieważ on to traktuje jako swój kojec. No i już piąty raz się zdarzyło że na kogoś skoczył i zrobił powierzchowną ranę, ale gdy ugryzł już mojego kolegę dosyć porządnie w tyłek to niestety ale chcieliśmy go uśpić, bo co gdyby to było jakieś małe dziecko. Co prawda pies jest bardzo dobrze pilnowany ale jednak. Lecz weterynarz powiedział że nie ma do tego podstaw żeby go uśpić bo stan poszkodowanego nie zagraża jego życiu. Dla mnie głupota. Ale wiadomo. Europa
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez Angler » 22/12/2014, 20:33

cioracz zagrożenie zdrowia ludzkiego też jest jedną z podstaw do uśpienia psa, nawet jeżeli uśpienie miało by być następstwem ostrego zatrucia ołowiem.

senekkorzenna rasa ta z natury jest uległa, jednak jak to owczarek - będzie strzegł swojego stada i terenu na którym to stado przebywa. Przez to dochodzi często do bolesnych nieporozumień.
Ostatnio edytowano 22/12/2014, 20:35 przez Angler, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Angler
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): 7/8/2012, 09:58
Lokalizacja: Rawicz

Postprzez cioracz » 22/12/2014, 20:37

Senek no ciągle to robię od szczeniaka, ale niestety (nie wiem kto go takiego dziadostwa nauczył) jak widzi jak ktoś wchodzi na podwórko albo do sadu to atak, czas zareaguje na "stój" a czasem nie. Ale gdy chodzi jakieś szkodniki to nie, chyba że jego gabarytów typu lis. Ogólnie to jest wytresowany
Angler no właśnie dlatego nie rozumiem czemu nie chcą go uspić
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez andy7 » 22/12/2014, 21:40

Angler napisał(a): obecnie pies niczym święta krowa może robić wszystko. Póki nie stanowi BEZPOŚREDNIEGO zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego jest pod ochroną.


Co z chwila ataku na zwierzyne lesna ?

Sprawdz prosze PW



:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Angler » 22/12/2014, 21:53

andy7 napisał(a):
Angler napisał(a): obecnie pies niczym święta krowa może robić wszystko. Póki nie stanowi BEZPOŚREDNIEGO zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego jest pod ochroną.


Co z chwila ataku na zwierzyne lesna ?

Sprawdz prosze PW



:wink:


Z chwilą ataku na zwierzynę leśną, teoretyczne też można. Ale żeby nie ponieść konsekwencji - trzeba posiadać niezbite dowody lub dobrego świadka/ów. Zwierzyna z natury rzeczy za świadka nie posłuży czyli poświadczenie osoby trzeciej odpada. Zdjęcie/film z pogoni też nie jest dostatecznym dowodem - psy ganiają to co ucieka, bo taką mają naturę, nie zawsze polują. Zdjęcie nad martwym zwierzęciem - też nie jest dostatecznym dowodem, bo mogły trafić na padlinę. W zasadzie jedynym dowodem, którym można by się posiłkować w trakcie rozprawy było by pełne nagranie - pogoń, zagryzienie, strzał. W każdym innym wypadku myśliwemu grozi niemal pewna utrata pozwolenia na broń + stosowna kara nałożona przez sąd.

Nie raz i nie dwa widziałem psy ganiające sarny, ale niestety mam związane ręce. Co mogę dodać - na ogół te psy nie wyglądają na zaniedbane, są czyste i często z obrożami, bardzo często też są to psy rasowe.
Avatar użytkownika
Angler
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): 7/8/2012, 09:58
Lokalizacja: Rawicz

Postprzez Vergon » 22/12/2014, 23:22

Rosidad napisał(a):
Vergon napisał(a):Zmiana tożsamości na forum to jak zmiana płci, więc jakoś nie mam zaufania :lol:

Ostatnio zrobiles sie marudny jak baba .... chcesz nam cos powiedziec? :roll:


Ja nie a Ty? :lol:

Co do filmów to polecam polski, tegoroczny Hardkor Disko. Nie wiem sam czemu go polecam, bo ostatecznie nie zrozumiałem dlaczego fabuła przebiegała tak a nie inaczej (i nie jestem odosobnionym przypadkiem), ale w każdym razie nie jest to kolejny polski gniot tylko fajnie zrobiony film trzymający klimat od początku do końca.

I jeszcze polecam serial o włoskiej mafii Gomorra w całości dostępny na www.cda.pl, cholernie wkręcający.
Zmuszenie mnie do jakiegoś serialu graniczy z cudem, jak dotąd wkręciłem się tylko w Odwróconych i Prison Break więc to chyba dobra rekomendacja dla Gomorry.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Walenty » 22/12/2014, 23:32

Vergon napisał(a):I jeszcze polecam serial o włoskiej mafii Gomorra w całości dostępny na www.cda.pl, cholernie wkręcający.
Zmuszenie mnie do jakiegoś serialu graniczy z cudem, jak dotąd wkręciłem się tylko w Odwróconych i Prison Break więc to chyba dobra rekomendacja dla Gomorry.


Wkręć się w Rodzinę Soprano.
Kończę powoli ostatni szósty sezon. Drugi raz 8)
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez suhy-19 » 23/12/2014, 09:20

a ja zawsze chciałem strzelić do człowieka :D ale zawsze jak się nadarza sytuacja i łapie za pistolet to typy wymiękają :D

:D
https://www.youtube.com/watch?v=6qMTMBY8Eoc#t=137
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez cioracz » 23/12/2014, 20:39

Vergon napisał(a):I jeszcze polecam serial o włoskiej mafii Gomorra w całości dostępny na www.cda.pl, cholernie wkręcający.
Zmuszenie mnie do jakiegoś serialu graniczy z cudem, jak dotąd wkręciłem się tylko w Odwróconych i Prison Break więc to chyba dobra rekomendacja dla Gomorry.

Oglądałem i bardzo dobre. Polecam jak Vergon ;)
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez Walenty » 23/12/2014, 22:33

suhy-19 napisał(a):a ja zawsze chciałem strzelić do człowieka :D


Pomyśl nad jakąś terapią...

...ale wcześniej, bo wiesz, mam takiego niemiłego sąsiada...
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez andy7 » 23/12/2014, 23:47

senekkorzenna napisał(a):jak ja z "Szwejkiem".


Dobra, w ktorym roku umarla babka stroza ? :mrgreen:

Nie ma lepszego rozdzialu, jak Szwejk jako symulant w szpitalu :mrgreen:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez cioracz » 24/12/2014, 14:59

senekkorzenna napisał(a):Tekst Vodicka że każdy Węgier drab i zbój i należy mu mordę rozedrzeć i każdy Węgier jest winien a jak nie jest winien to i tak jest winien .

To zdanie powinno być o Czechach :D
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez Kaai » 24/12/2014, 16:53

To wesołych wsyztkim i do zobaczenia na trasie mam nadzieję!
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez Angler » 24/12/2014, 17:10

Kaai napisał(a):To wesołych wsyztkim i do zobaczenia na trasie mam nadzieję!

Również muszę się przyłączyć do tych życzeń.

andy7 sprawdź pw.
Avatar użytkownika
Angler
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): 7/8/2012, 09:58
Lokalizacja: Rawicz

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Smietnik



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê