Zobacz wÄ…tek - Yamaha dt 125 LC
 
NAS Analytics TAG

Yamaha dt 125 LC

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Yamaha dt 125 LC

Postprzez holmes » 30/6/2007, 20:57

Witam

Mam Yamahe dt 125 LC i taki z niÄ… problem.

1. Około co dwa tygodnie muszę czyścić świece bo jest zawalona jak nie wiem co i motor się dławi itp. - co zrobić , żeby się tak szybko nie zabrudzały? Dodam jeszcze, że motor strasznie kopci - zwłaszcza jak go odpalam - wtedy wychodzi do około 7 tyś. obrotów i po kilku minutach spada do 3 tyś.

2. Gdzie znajduje się regulacja mieszanki i w jaki sposób się ją reguluje? Zwłaszcza skąd będę wiedział, że akurat teraz jest ok

3. Jeżdżę bez akumulatora - czy to może mieć wpływ na zabrudzone świece i to, że czasami (jak świece są zabrudzone ale jeszcze nie aż tak, żeby nie dało się jeździć) daję gaz a silnik nie wchodzi na obroty.


Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi w przystępnym dla kompletnego laika języku :-)

Michał
holmes
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30/6/2007, 20:47


Postprzez Pisiu » 30/6/2007, 22:34

Sry,że sie wtrące... To dt125 LC można latac bez akumulatora :shock: Jak tak to nie wiedziałem :lol: Myślałem,że normalnie sie przekręca kluczyk i sie kopie sie :D I,że do tego potrzebny jest akumulator,ale jak nie to jestem zacofany :D
Pisiu
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 993
Dołączył(a): 1/8/2006, 22:00
Lokalizacja: Czarnobyl


Postprzez Manhatan » 30/6/2007, 22:44

Sorry Pisiu, ale jesteÅ› zacofany :wink: :lol:
Akumulator służy Ci tylko po to, żebyśmiał kierunki, postojówki klakson i rozrusznik (?).
Do zapalania nie jest potrzebny.

1. Może cały czas masz włączone ssanie?
2. Nie reguluj nic dozownikiem (znajduje się po prawej stronie silnika, tam gdzie sprzęgło) bo tylko silnik możesz zatrzeć.
3. Nie ma to żadnego wpływu
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE

Postprzez Pisiu » 30/6/2007, 23:01

Mówie jak było w mojej DT.Akumulator był spalony i po przekręceniu kluczyka nic sie nie paliło i kopałem a tu nic.Po wymianie na nowy akumulator moto paliło normalnie.Nie wiem czy tak było tylko u mnie,wali mnie to,ale tak miałem :twisted:
Pisiu
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 993
Dołączył(a): 1/8/2006, 22:00
Lokalizacja: Czarnobyl

Postprzez Ghost_xXx » 30/6/2007, 23:15

Jak sie chce jeździć bez akumulatora to trzeba zrobić w kablach jakieś obejście i będzie działać ( jak tak miałem bez aku nie chodził ktoś pogmerał w kablach i chodził :) )
Ghost_xXx
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 6/5/2007, 22:35



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê