Zobacz wątek - <i>[biblioteka]</i> Scooter tuning - na złamanie karku
 
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Scooter tuning - na złamanie karku

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 1/10/2009, 14:26

Komentatorzy napisał(a):Miałem skuter, jeździłem przepisowo 45,
i to było zle- bo "kierowcy-zabójcy" 4 kółek jadą 70-90 lajtowo, wpie..alają się, spychają. Mam prawko wiem ile mozna jechać, ale co tam jakiś jednoślad.
Teraz mam motocykl125 naked, ma moc itd - i co ? Dzieciak na skucie wyprzedza z v=80 ~~ i nie tylko mnie- jak ścigacz jedzie przepisowo- to go też .... Teraz pytanie - czy drogówka to jest instytucja na kartki?
Wystaczyloby tylko 5 patroli na taką dziurę jak Toruń i żaden debil nie nie leciałby prawie 100 przez miasto.
Prędkość maksymlaną osiągnie każdy ograniczony debil , ale kto wie że z 60 km /h hamuje się INACZEJ niż z 40 czy 90 ? Przez te 2 lata jazdy widziałem już dosyć, ale drogówkę to może 3 razy- i skąd ma być to dbanie o bezpieczeństwo?<br><hr>emax<br>
Komentatorzy napisał(a):Bo więcej nie umiałeś? Pewnie jakiegoś g****nego chinola miałeś a nie skuter...<br><hr>xxx<br>
Komentatorzy napisał(a):skuter to kibel sam w sobie.
pzdr :)<br><hr>:(<br>
Komentatorzy napisał(a):To tak samo jakbyś tak mówił/mówiła o jednośladzie. Czasem skuter ma wpisane w dowodzie MOTOCYKL.<br><hr>Grześ<br>
Komentatorzy napisał(a):Kibel - może tak, ma jakieś zalety, wiem jak wygląda motocykl skuter, kiedyś się plecakowało na burgu, ale na miasto 50-tka starczy jak co chwilę są korki i miedzy autami jak można to nie więcej niż 20km/h
W końcu jednak powrót do motocykla. aaa jestem ona, nie "on".

Za dużo wypadków, dzidowania po obu stronach, i masakrycznych obrazów<br><hr>emax<br>
Komentatorzy napisał(a):W końcu jednak powrót do motocykla. aaa jestem ona, nie "on".

Za dużo wypadków, dzidowania po obu stronach, i masakrycznych obrazów<br><hr>.<br>
A umówisz się ze mną? Dam Ci pojeździć PRAWDZIWYM skuterem.<br><hr>xxx
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 1/10/2009, 14:42

W obecnych czasach wszystko staje się niebezpieczne...<br><hr>Ys
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 1/10/2009, 15:03

Osobiście nie mam pojęcia, dlaczego na pojazd do 50ccm nie wymaga się żadnego dokumentu uprawniającego do jazdy. Nie chodzi mi tylko o przylansowanych 13-nastolatków na jeszcze bardziej przylansowanych stunt skuterach, ale także o ludzi w wieku powyżej 18, a często powyżej 30 lat. Dostępność jednośladów (w każdym Tezko można kupić azjatycką jednorazówkę, tak, są zaraz obok stoiska z rybami, a przed stoiskiem kosmetycznym) sprawiła, że stały się one często 'najlepszym' środkiem transportu. Każdy ma taki śmiesznie dojechany skuter, ale ile osób na nim jeżdżących zna przepisy ruchu drogowego? Czy to, że ktoś ma 18 lat, znaczy, że umie poruszać się po publicznych drogach? Przykłady można mnożyć, a niech najlepszym będzie zjeżdżanie w lewo od prawej strony pasa, przez całą jego długość. Tak się złożyło, że dzisiaj widziałem jak skuterzysta w taki sposób wjechał pod ciągnik. Dobrze, że nie za bardzo wiedział jak się skręca, toteż prędkość i jego i ciągnika była prawie zerowa i skończyło się na kilku sinikach i kilku "chu*ach" rzuconych w przeciwny narożnik. Każdy poruszający się po drogach powinien znać przepisy ruchu drogowego i tyczyć się to powinno także skuterzystów i rowerzystów. Szkoda tylko, że w przerażającej większość poziom szkolenia w polskich szkołach jazdy jest debilnie niski, skierowany w 100% na finansowy zysk, a nie przekazywanie odpowiedniej wiedzy. Tyczy się to zresztą także szalonej większości egzaminatorów, którzy z głupawym uśmiechem mówią Ci, że nie zdałeś za hamowanie przednim hamulcem, czy za szybką jazdę między pachołkami. Ale po co się stresować? Jesteśmy w komunikacyjnym średniowieczu, co wynika nie tylko z zacofania cywilizacyjnego, ale przede wszystkim od naszego mentalnego usposobienia, z reguły sprowadzającego się do posiadania głowy głęboko w du***.<br><hr>Michał Mikulski
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/10/2009, 15:23

Komentatorzy napisał(a):"Ludzie w tym wieku zazwyczaj nie posiadają własnych dochodów" - co Ty człowieku wiesz o życiu. Od roku sprzedaję kolegom z klasy i nie tylko rożne rzeczy to się tę kasę ma. Przynajmniej pakuję ją w skuter dając zarobić innym a nie wciągam sam po kątach...<br><hr>xxx<br>
Komentatorzy napisał(a):Słowem kluczem jest tutaj "zazwyczaj". Za zarobioną kasę lepiej wykup kurs czytania ze zrozumieniem ;)<br><hr>MyszAK<br>
Komentatorzy napisał(a):Mnie punktujesz? A czemu nie autora tych bzdur? 50tyś RPM to chyba lekka przesada. Ja nigdy nie wykręciłem więcej jak 18tysięcy a mam pelny tjuning.<br><hr>xxx<br>
Komentatorzy napisał(a):Rozbawiłeś mnie do łez :)

Pozdrawiam szczerze :)

<br><hr>Boczo (autor tych bzdur)<br>
Komentatorzy napisał(a):Ja bym się do tego nie przyznawał. Wierzę ze potrafisz mądrzejsze żeczy napisać....<br><hr>xxx<br>
Za intelektualny popis - chodzi o te wszystkie 'żeczy' o jakich piszesz - wygrałeś roczny zapas BoboFruita!<br><hr>Michał Mikulski
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/10/2009, 16:08

Zal mi ciebie koles zazdroscisz ze jakis mlodziak cie wyscignie na skuterku i dlatego tak piszesz<br><hr>katana 70 malossi v-max 146
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/10/2009, 16:11

Co za piepszenie...<br><hr>MIELOCH MASTER
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/10/2009, 17:28

No widze że gimnazjum na forum się strasznie zdenerwowało ;D a artykuł pierwsza klasa... Szacun dla autora ;)<br><hr>Gofer125
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/10/2009, 17:30

Komentatorzy napisał(a):jednak przeciętna prędkość z jaką poruszają się skutery bezpośrednio wpływa na większ bezpieczeństwo jazdy niż na motocyklu - mniejsze skutki wypadków i dużo więcej czasu na reakcję.
Poza tym rozpędzenie skutera do setki zabiera min. 20 sekund - poza drogą szybkiego ruchu w mieście to sie zdarza bardzo rzadko.w tym czasie przecinaki ze świateł wychodzą poza 250 km/h.<br><hr>majki<br>
może i mniejsze skutki i więcej czasu, ale nie zapominajmy że dzieci na skuterach nie mają doświadczenia, i często gubią się w sytuacjach podbramkowych. <br><hr>jeloo
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/10/2009, 17:33

Komentatorzy napisał(a):No widze że gimnazjum na forum się strasznie zdenerwowało ;D a artykuł pierwsza klasa... Szacun dla autora ;)<br><hr>Gofer125<br>
No wiesz, większość gim które znam ma skutery po tjuningu... Więc ja widzę to prawie codzienne jak osoby nie znające praktycznie przepisów mają 100 na budziku.. dwóch już nie żyje, bo za bardzo uwierzyli w siebie i niestety samochód pokazał im jak bardzo się mylili..<br><hr>jeloo
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/10/2009, 17:45

wkurza mnie takie pieprzenie!!! Ja jade na skuterze i niby hałasuję a jak widzę tych debili na litrowcach którzy o północy zapierdalają na na jednym kole przez miasto i to jest niby ciche??
Żal mi tego autora bo na pewno tak pisze bo zazdrości skutera<br><hr>Malaguti f12 phantom lc
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/10/2009, 17:51

Dokładnie, ludzie maja pieniądze na wkładanie 10 tys w skuterki do przylansowania się pod gimnazjum, ale żeby przyjechać na wyścigi profesionalne na torze to nagle nikt nie ma pieniędzy.
Może któs boi się kompromitacji??
Chłopaki scigający się na torze własnie tam dają upust emocją i dodatkowy lans na ulicy staje się bezsensowny<br><hr>Kuba
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/10/2009, 17:54

Komentatorzy napisał(a):prawda jest taka, że do wszystkiego trzeba dorosnąć i 13 latki szalejący na scootach to nie jest dobry pomysł. Moim zdaniem karte motorowerową powinno sie zdawac od 16 lat <br><hr>16XxX<br>
karta motorowerowa od 16 lat chyba przesadziłes bo od 16 A1 można zrobic<br><hr>gosc
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/10/2009, 18:14

No więc tak, piszecie że zarabiacie kasę "sprzedając rożne rzeczy kolegom" ale za coś przedtem je musieliście kupić więc nie mówcie że całą kasę sami zarabiacie bo i tak wiemy jak to wygląda...
To że np. motocykliści jadą spokojnie a skutery ich wyprzedzają wynika wg mnie z tego iż motocyklista wie że ma dużo mocy a "skuterzysta" wie że jej nie ma:D dlatego próbuje udowodnić że jest inaczej... Do tego jeszcze chcą pokazać że jeżdżą super bo sami wiedzą że tak nie jeżdżą:D- kompleksy:D
Po 3 winne też jest polskie prawo... Poniekąd pozwala na takie incydenty. Nikt nie kontroluje czy skuter to faktycznie skuter. A Młodzi to wykorzystują. Rodzice też na to pozwalają... ich sprawa.
Ja jestem na pograniczu tych 2 światów, jeżdżę "125-ką" a poprzednio jeździłem też jawką i też ją "tuningowałem" oczywiście w miarę możliwości :D i od zawsze miałem niechęć do skuterów z gimnazjalistami na pokładzie najczęsciej w adidaskach i krótkim rękawku...
Popieram autora<br><hr>,,|,,
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/10/2009, 18:14

nie oszukujmy sie, pewnych reakcji czlowiek uczy sie dopiero na drodze. Wiekszosc motocyklistow jezdzi codzinnie rowniez autem, i zna absurdalne zachowania innych uzytkownikow. A co do 13 latkow jezdzacych skuterami ... czy widzieliscie kiedys motocykliste jezdzacego po chodnikach, pasach boiskach, bierzniach ? Mogli by to robic, tylko po co ? te obiekty sa przystosowane dla 'cywilow', jednakze was to nie interesuje. Te glupie zachowania przenosicie pozniej na 3 pasmowe drogi, gdzie myslicie ze jestescie najszybsi i bez problemy przeskoczycie z lewego na prawy nei patrzac na innych ... a pół tonowe bmw seri 3 tylko czeka zeby przycisnac wam nóżki waszym wlasnym rozwierconym wydechem<br><hr>syd
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/10/2009, 18:29

Komentatorzy napisał(a):Miałem skuter, jeździłem przepisowo 45,
i to było zle- bo "kierowcy-zabójcy" 4 kółek jadą 70-90 lajtowo, wpie..alają się, spychają. Mam prawko wiem ile mozna jechać, ale co tam jakiś jednoślad.
Teraz mam motocykl125 naked, ma moc itd - i co ? Dzieciak na skucie wyprzedza z v=80 ~~ i nie tylko mnie- jak ścigacz jedzie przepisowo- to go też .... Teraz pytanie - czy drogówka to jest instytucja na kartki?
Wystaczyloby tylko 5 patroli na taką dziurę jak Toruń i żaden debil nie nie leciałby prawie 100 przez miasto.
Prędkość maksymlaną osiągnie każdy ograniczony debil , ale kto wie że z 60 km /h hamuje się INACZEJ niż z 40 czy 90 ? Przez te 2 lata jazdy widziałem już dosyć, ale drogówkę to może 3 razy- i skąd ma być to dbanie o bezpieczeństwo?<br><hr>emax<br>
Komentatorzy napisał(a):Bo więcej nie umiałeś? Pewnie jakiegoś g****nego chinola miałeś a nie skuter...<br><hr>xxx<br>
Komentatorzy napisał(a):skuter to kibel sam w sobie.
pzdr :)<br><hr>:(<br>
Komentatorzy napisał(a):To tak samo jakbyś tak mówił/mówiła o jednośladzie. Czasem skuter ma wpisane w dowodzie MOTOCYKL.<br><hr>Grześ<br>
Komentatorzy napisał(a):Kibel - może tak, ma jakieś zalety, wiem jak wygląda motocykl skuter, kiedyś się plecakowało na burgu, ale na miasto 50-tka starczy jak co chwilę są korki i miedzy autami jak można to nie więcej niż 20km/h
W końcu jednak powrót do motocykla. aaa jestem ona, nie "on".

Za dużo wypadków, dzidowania po obu stronach, i masakrycznych obrazów<br><hr>emax<br>
Komentatorzy napisał(a):W końcu jednak powrót do motocykla. aaa jestem ona, nie "on".

Za dużo wypadków, dzidowania po obu stronach, i masakrycznych obrazów<br><hr>.<br>
Komentatorzy napisał(a):CENZURA nie pozwala napisać wszystkiego w poście- tak trzymać, eee w jakim to było ustroju?<br><hr>emax<br>
panowie nie irytujcie sie tak to jeszcze smarkacze nie znajace zycia<br><hr>blady
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/10/2009, 19:11

Nie rozumiem tego oburzenia wśród skuterowców.
Prawda Was boli.<br><hr>Łukasz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/10/2009, 19:16

Komentatorzy napisał(a):"Ludzie w tym wieku zazwyczaj nie posiadają własnych dochodów" - co Ty człowieku wiesz o życiu. Od roku sprzedaję kolegom z klasy i nie tylko rożne rzeczy to się tę kasę ma. Przynajmniej pakuję ją w skuter dając zarobić innym a nie wciągam sam po kątach...<br><hr>xxx<br>
Komentatorzy napisał(a):Słowem kluczem jest tutaj "zazwyczaj". Za zarobioną kasę lepiej wykup kurs czytania ze zrozumieniem ;)<br><hr>MyszAK<br>
Komentatorzy napisał(a):Mnie punktujesz? A czemu nie autora tych bzdur? 50tyś RPM to chyba lekka przesada. Ja nigdy nie wykręciłem więcej jak 18tysięcy a mam pelny tjuning.<br><hr>xxx<br>
Komentatorzy napisał(a):Rozbawiłeś mnie do łez :)

Pozdrawiam szczerze :)

<br><hr>Boczo (autor tych bzdur)<br>
Komentatorzy napisał(a):Ja bym się do tego nie przyznawał. Wierzę ze potrafisz mądrzejsze żeczy napisać....<br><hr>xxx<br>
Komentatorzy napisał(a):Ej stary, przecież nawet uczeń podstawówki wie co to jest "przenośnia" :)<br><hr>MyszAK<br>
Komentatorzy napisał(a):Przenośnia tak. I tanie dziennikarskie przesadzanie oraz nieznajomość podstawowych faktów też.<br><hr>xxx<br>
Komentatorzy napisał(a):dzieci czy nie ma w szkole czasem lekcji? już wróciliście to idźcie odrobić lekcje.<br><hr>ajajaj<br>
Komentatorzy napisał(a):Dziś dzień nauczyciela. Nie ma lekcji. Nie wiedziałeś?<br><hr>xxx<br>
Dzień Nauczyciela jest 14-go października... co roku obchodzę urodziny w tym dniu... Boczo... piękny tekst... prawdziwy. A te małoletnie mądrale... ehh... następnym razem nie hamuję jak baran przetnie mi drogę z prawego skrajnego na lewy do zjazdu bez patrzenia i do tego właśnie jakieś 70 km/h... a że mam zderzak do zrobienia to będę miał sponsora i do tego głupka-samobójcę... Teraz się dopiero zacznie jazgot a'la tuning wydechu skuterkowców :)<br><hr>bastek00
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/10/2009, 19:19

Eh... Teraz będą wielkie spory bardzo urażonych użytkowników skuterków, oraz jakże doświadczonych motocyklistów. Owszem 11 latek ma nie poukładane w głowie, ale czy na skutery wsiadają tylko 11,12 i 13 latkowie ? Wątpie, a takim przykładem jestem ja. Pisząc ten artykuł, autor niestety wrzucił jak zwykle wszystkich " do jednego wora" i postanowił potępić motorowerzystów. Myślę, że co najmniej połowa z "nas" to już trochę doświadczeni i jasno myślący ludzie. Więc na przyszłość prosiłbym dokonać małego podziału, bo niektórzy po prostu mogę być wkurzeni... :)
PozdrAwiam<br><hr>Mateusz :)
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/10/2009, 19:36

hehehe a ja mam simsona S51B i nikt mi tu niepodskoczy ;d szczerze nielubie skuterow ...... a i na karte motorowerowa mialem 10 pytan HAHAHAHAHA szkole ... haha<br><hr>:D:d .............................................
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/10/2009, 19:39

Ehh ludzie, po co komentujecie, widzicie przecież to tylko robi tu aferę.
Mam skuter, lubię czasami szybciej pojechać ale nie po to żeby przyszpanować, po prostu sprawia mi to przyjemność. Gdybym miał pieniądze oczywiście że wolałbym startować w wyścigach, i tam zdobyć doświadczenie, ale proszę Was, nie rzucajcie takiego obrazu na wszystkich skuterzystów tylko dlatego że nie są pełnoletni a ich maszyny dla Was śmiesznie wyglądają. Niejeden młody człowiek z pewnością ma więcej rozumu niż pełnoletni.<br><hr>młody
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na gr