Zobacz wÄ…tek - Shark s900c czy Scorpion Exo-500 ?
 
NAS Analytics TAG

Shark s900c czy Scorpion Exo-500 ?

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Shark s900c czy Scorpion Exo-500 ?

Postprzez Zimny72 » 29/10/2013, 16:06

Witam, mam kilka dylematów w sprawie zakupu kasku i proszę o radę:

1) Shark s900c czy Scorpion Exo-500? Podobne ceny i wyposażenie - zależy mi na kasku maksymalnie cichym w cenie do 800zł

Obrazek vs Obrazek

2) Czarny mat czy biały odblask? Mat o ile nie jest obijany dłużej wygląda jak nowy i pasowałby mi do koloru motocykla (też czarny mat). Za to biały jest lepiej widoczny - ponadto kierowcy samochodów biorą cię za policję, szczególnie jak się dodatkowo założy odblaskowe szelki.
3) Czy pompowane policzki się sprawdzają? Ktoś pisał, że trzeba je co kilkadziesiąt kilometrów poprawiać bo nie trzymają ciśnienia.

Aha, i jeszcze jedno: czy ktoś miał styczność z Lazer Kite, bo bardzo mi się podoba, ale na polskim rynku to totalny egzotyk.

Obrazek
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła


Postprzez Marsjanin » 31/10/2013, 11:20

Ja mierzyłem jakieś Scorpiony i muszę przyznać, że całkiem wygodne (miększe wnętrze niż w Sharku), ale nie zaufałem jakoś tej marce i zdecydowałem się na Sharka. Obie marki różni przede wszystkim rozmiarówka - Ska Scorpiona była mega ciasna, aż uszy bolały - rozmiar za mały, podczas gdy Ska Sharka jest idealnie dopasowana. Mka Scorpiona idealna, natomiast ten sam rozmiar Sharka sporo za duży. Musiałbyś sam pomierzyć, bo to też konstrukcja czaszki ma znaczenie. Co do pompowanych policzków, to powiem, że system sprawdza się znakomicie i dobrze trzyma. Ogólnie polecam, tylko przy większej prędkości - 110+ jest dość głośno.. Ja mam czarny połysk. Btw zagadaj do Miczab'a, zrobi Ci zamówienie w fajnej cenie.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48


Postprzez dam1en » 31/10/2013, 11:40

Mam scorpiona exo500 i jestem z niego bardzo zadowolony (co prawda to mój pierwszy więc nie mam porównania). Pompowane policzki trzymają dobrze, blenda troszkę za jasna moim zdaniem. Co do głośności: jeżdżę w stoperach, ale na początku jeździłem bez i nie było dramatu (mam nakeda)
dam1en
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 23/11/2012, 11:59
Lokalizacja: kraków

Postprzez Zimny72 » 31/10/2013, 18:49

Czytałem, że wadą Sharka jest przepuszczająca wodę uszczelka i woda gromadząca się na szybie od wewnątrz. Tego "efektu" podobno nie ma w Scorpionach.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez Marsjanin » 31/10/2013, 22:23

Hm.. Zdarzyło mi się jechać w maksymalnej ulewie, ale musiałem otworzyć szybkę, gdyż parowały mi okulary, więc fakt - naleciało wody, to oczywiste, ale w normalnym deszczyku nic mi nie przeciekało.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez dokladny » 1/11/2013, 13:40

Zimny72 napisał(a):Czytałem, że wadą Sharka jest przepuszczająca wodę uszczelka i woda gromadząca się na szybie od wewnątrz. Tego "efektu" podobno nie ma w Scorpionach.


Mam Sharka s900 i nic takiego nie zauważyłem a jeździłem nieraz w deszczu i żadnych problemów z tym nie miałem. Kask dobry jak za tą cenę. Nie czuję różnicy czy mam otwartą czy zamkniętą wentylację.
dokladny
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 11/12/2012, 22:48

Postprzez donmaly » 4/11/2013, 17:33

Posiadam Scorpiona EXO-1000 kask rewelacja. 500 rozni sie z wiekszości tym ze ma słabsza wentylacje. Ogólnie polecam kaski scorpiona dobre wykonanie wewnątrz jak i na zewnątrz.
donmaly
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 27/10/2013, 20:29
Lokalizacja: sam z siebie

Postprzez Zimny72 » 5/11/2013, 01:52

Dzięki! Mam jeszcze jedno pytanie: jaka jest różnica użytkowa między Sharkiem s700s a s900c (chodzi mi o wygodę i wyciszenie) i czy warto dopłacać 200zł za spoiler na potylicy, pompowane policzki i trochę inaczej rozwiązaną wentylację?
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez donmaly » 5/11/2013, 08:20

Pompowane policzki super sprawa. S900 posiada lepsza wentylację o sie przydaje podczas jazdy. Ja wybrałbym s900. bo na kasku nie wolno nigdy oszczędzać, ale decyzja nalezy do ciebie
donmaly
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 27/10/2013, 20:29
Lokalizacja: sam z siebie

Postprzez Zimny72 » 11/11/2013, 18:28

Jestem po przymiarce obu kasków: Sharka s900c gorzej mi się zakłada, bo regulacja pompki umieszczona z tyłu kasku ryje potylicę podczas naciągania garnka. Może to kwestia techniki zakładania, bo jak już kilka razy zryłem sobie łeb, to zacząłem zakładać kask naciągając go od przodu i było wyraźnie lepiej. Takich problemów w ogóle nie mam przy zakładaniu Scorpiona Exo-500, gdzie regulacja pompki jest sprytnie umieszczona na brodzie i nie ma kolizji tego ustrojstwa z głową. Dużo łatwiej też wyczuć pompkę w Scorpionie, która i jest w lepszym miejscu i działa dużo bardziej wyraziście (każde naciśnięcie pompki odczuwa się wyraźnym zwiększeniem objętości poduszek) niż w Sharku. W tym drugim: raz że trudniej ja wymacać z tyłu kasku, a dwa: pompowanie poduszek jest mało wyczuwalne (miałem wrażenie, że pompki są zepsute i dopiero spuszczenie powietrza potwierdziło, że coś tam się udało wcześniej napompować. Za to jak już się założy oba kaski, to Shark jest wygodniejszy tj. równo przylega do większych powierzchni głowy i ma się wrażenie lepszego otulenia. Dodatkowo blenda zachodzi głębiej, a deflektor zakrywa cały nos. Miałem też wrażenie, że Shark jest kaskiem dużo bardziej smukłym od Scorpiona i nie wyglądałem w nim jak bym miał banię z wodogłowiem. Kask Scorpiona jest dużo bardziej balonowaty, ale za to ma fajny patent: przełącznik blokujący szybkę w trybie rozszczelnienia i zamknięcia wizjera. W Sharku nie dopatrzyłem się funkcji rozszczelnienia wiziera - można tylko ręcznie uchylić szybkę, ale przy większych prędkościach pęd prawdopodobnie ją domknie samoczynnie. Miałem też wrażenie, że wyściółka Scorpiona jest trochę grubsza i ma trochę inną charakterystykę niż Sharka: Sharka odczuwałem jako piankowego (jednorodna powierzchnia wnętrza), a Scorpiona gąbczastego (składającego się z wielu mniejszych poduszek). No i wreszcie cena: za 800zł Sharka miałbym w malowaniu Creed Lumi Mat (bardzo mi się podoba i pasowało by mi idealnie do kurtki), a w tej cenie Scorpiona mogę mieć najwyższej w czarnym macie albo białym, bo ładne malowanie to już wydatek 1000zł, a budżet mam ograniczony do 800zł. Nie miałem jeszcze okazji jeździć w obu kaskach, bo nigdzie w Warszawie nie mają Sharków testowych i nie mam jak zrobić porównania co do głośności. Aha, Shark pasuje na mnie w rozmiarze L, a Scorpion w typowym dla mnie XL. Tak więc nie ma co kupować kasku przez allegro, bo rozmiarówka Sharka jest zaniżona

Obrazek

Obrazek

Ciekawy jestem waszych opinii, bo jestem w kropce co wybrać.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez Zimny72 » 16/11/2013, 17:22

Przypomnę się - do użytkowników Sharka s900c, bo raczej orientuję się w kierunku tego kasku:
1. czy pompka poduszek uwiera was przy zakładaniu kasku?
2. jak oceniacie system pompowania kasku? Mnie wydał się mało wyrazisty i nie dający wyczucia.
3. czy jest możliwe rozszczelnienie wizjera tak by nie zamykał się samoczynnie przy większych prędkościach?
4. jak spisuje siÄ™ lakier creed lumi mat?
5. czy blenda nie koliduje trochę znosem? Mnie przy opuszczaniu pukała w nos, ale potem było ok.
6. jak oceniacie głośność kasku?
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez adazie » 17/11/2013, 21:57

Hej
Mam kask shark s900c od pół sezonu więc pokolei odpowiem na poszczebólne pytania:

1. czy pompka poduszek uwiera was przy zakładaniu kasku?

Pompka jest chyba wyczuwalna przy zakładaniu, ale przy jeżdzie już napewno nie

2. jak oceniacie system pompowania kasku? Mnie wydał się mało wyrazisty i nie dający wyczucia.

Szczerze, cześciej jeżdzę bez pompek, ale myślę że w przyszlości jak się policzki wyrobią wtedy się przyda

3. czy jest możliwe rozszczelnienie wizjera tak by nie zamykał się samoczynnie przy większych prędkościach?

Nie testowałem, ale chyba nie ma takiej blokady, zresztą nie rozumiem po co miałbym tak robić, ale chyba to też od rodzaju moto na jakim się jeździ w tym kasku

4. jak spisuje siÄ™ lakier creed lumi mat?

Nie wiem , mam malowanie creed orange

5. czy blenda nie koliduje trochę znosem? Mnie przy opuszczaniu pukała w nos, ale potem było ok.

Wg mnie co twarz to urok, mnie nie uwiera, ale komuđ innemu może uwierać

6. jak oceniacie głośność kasku?

Dla mnie jest głośny, głośniejszy od poprzedniego kasku marki BOX, ale prawdopodobnie na moim motocyklu nigdy nie będę miał cichego kasku bo specifika mojej szyby powoduje że rozbijane powietrze wpada mi pod kask

Jak będziesz jeszcze miał kalieś pytania pisz

pozdr
adazie
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25/6/2012, 17:26

Postprzez Marsjanin » 18/11/2013, 10:53

Zimny72 napisał(a):Przypomnę się - do użytkowników Sharka s900c, bo raczej orientuję się w kierunku tego kasku: 1. czy pompka poduszek uwiera was przy zakładaniu kasku?

Nic mnie nie uwiera zarówno przy zakładaniu jak i ściąganiu.

Zimny72 napisał(a):2. jak oceniacie system pompowania kasku? Mnie wydał się mało wyrazisty i nie dający wyczucia.

Pompka działa sprawnie, tylko trzeba ją troszkę ponaciskać, zanim odpowiednio ściśnie ryja.
Wydaje mi się, że Scorpion szybciej pompował.

Zimny72 napisał(a):3. czy jest możliwe rozszczelnienie wizjera tak by nie zamykał się samoczynnie przy większych prędkościach?

Nie próbowałem czegoś takiego. Już kilka razy się przestraszyłem nawet, kiedy energicznie przyspieszałem i "bum" - wizjer natychmiastowo się zamykał.

Zimny72 napisał(a):4. jak spisuje się lakier creed lumi mat?

Niestety nie wiem, mam inne malowanie.

Zimny72 napisał(a):5. czy blenda nie koliduje trochę znosem? Mnie przy opuszczaniu pukała w nos, ale potem było ok.

Blenda absolutnie nie koliduje z nosem, gorzej z okularami - wtedy nie ma sensu z niej korzystać, bo po prostu zatrzymuje się na oprawce.

Zimny72 napisał(a):6. jak oceniacie głośność kasku?

Dość głośno od prędkości 110km/h+, ale w zanadrzu mam "czopki" do uszu.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez Zimny72 » 18/11/2013, 13:41

Trochę mnie zmartwiliście tym, że S900C jest głośniejszy od zwykłego BOX'a. Aktualnie jeżdżę w LS2 Easy (trochę lepszy niż BOX) + zatyczki 3M i... sobie chwalę. Jestem zadowolony zarówno z jakości wykonania jak i wentylacji. I też robi się głośno w okolicy 100km/h. Zmiana na Sharka miała być zmianą na lepsze, więc wydać 2x tyle, a nie mieć pewności że będzie 2x lepiej / ciszej - to trochę kicha. Jeżeli ma być tak samo, tyle że pod szyldem "lepszej" firmy, to nie ma sensu przepłacać i przymierzę się do LS2 Tuner:
Obrazek

Proszę: przekonajcie mnie, że warto wydać drugie 400zł na S900C. Prośbę kieruję szczególnie do kol. Adazie: w czym twój Shark jest lepszy od starego BOX'a?
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez adazie » 23/11/2013, 10:36

podobno nie ma cichych kasków. Są tylko glośne i bardzo głośne :)
adazie
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25/6/2012, 17:26

Postprzez Zimny72 » 24/11/2013, 15:25

Jednak wybrałem Sharka.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez Black-Ghost » 24/11/2013, 15:38

Są ciche kaski: mianowicie Schuberth SR1 ale to już górna półka :D
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê
cron