Zobacz wÄ…tek - Zakupy przez internet
 
NAS Analytics TAG

Zakupy przez internet

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Zakupy przez internet

Postprzez blantek212 » 19/6/2008, 22:04

Witam, chcialem sie dowiedziec czy kupujac cos drogiego przez internet, zanim zaplace listonoszowi czy moge sprawdzic paczke przy nim aby sie upewnic ze napewno w srodku jest to za co zaplacilem?
Macie jakies patenty na to? zeby nie placic w ciemno
blantek212
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 19/6/2007, 18:54


Postprzez falconiforme » 20/6/2008, 07:22

1. Jeśli przychodzi kurier masz pełne prawo otworzyć paczkę, nawet w listach mailowych dostajesz info by otworzyć paczkę w obecności kuriera/paczkowego.

2. Każdy towar kupiony w sklepie internetowym możesz zwrócić do 7 dni bez podania przyczyny.
Takie jest prawo.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze


Postprzez siekson » 20/6/2008, 08:33

falconiforme napisał(a):2. Każdy towar kupiony w sklepie internetowym możesz zwrócić do 7 dni bez podania przyczyny.
Takie jest prawo.


10 a nie 7 dni.

Poniżej bardzo pożyteczna lektura
http://www.federacja-konsumentow.org.pl ... ?story=395
Avatar użytkownika
siekson
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 933
Dołączył(a): 19/11/2005, 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez blantek212 » 20/6/2008, 19:33

OK, dzieki za odpowiedz
blantek212
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 19/6/2007, 18:54

Postprzez Kolin91 » 20/6/2008, 21:05

Ps. Poczta Polska również udostępniła opcje sprawdzenia zawartości paczki jeśli przesyłka jest pobraniowa. oczywiście za drobną opłatą :) Ja dużo kupuje przez internet w większości jest to allegro i wszystko jest ok (żeby tak dalej było :) )
Bo życie jest po to żeby śmigać na moto!!!!
Avatar użytkownika
Kolin91
Świeżak
 
Posty: 95
Dołączył(a): 26/5/2008, 20:28

Postprzez golw » 21/6/2008, 17:40

A ja mam następujące pyt. Czy mogę zwrócić towar zakupiony na allegro, natomiast odebrany osobiście? Czy zwrot tyczy sie tylko towaru wysłanego np kurierem??
Wieczny Student...
Avatar użytkownika
golw
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 3/1/2008, 02:58
Lokalizacja: Wawa

Postprzez blantek212 » 21/6/2008, 21:14

Kolin91 napisał(a):Ps. Poczta Polska również udostępniła opcje sprawdzenia zawartości paczki jeśli przesyłka jest pobraniowa. oczywiście za drobną opłatą :) Ja dużo kupuje przez internet w większości jest to allegro i wszystko jest ok (żeby tak dalej było :) )


Kolego mozesz dokladniej napisac jak to wyglada?
Jak przychodzi do mnie listonosz z paczka, to wtedy mu mowie ze chcialbym sprawdzic (zanim zaplace) i cos tam place czy to jakos wczesniej trzeba poinformowac poczte? albo wysylajacy musu zaznaczyc itd?
Oplata jest uzalezniona od wartosci paczki czy jest stala? (mozesz napisac ile?)
blantek212
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 19/6/2007, 18:54

Postprzez ZZZenonnn » 22/6/2008, 00:26

to sie nazywa jako paczka za pobraniem z mozliwoscia sprawdzenia zawartosci w obecnosci listonosza.Osoba ktora wysyla taka paczke musi zaznaczyc opcje podczas wysylania co do mozliwosci sprawdzenia jej przez odbierajacego.Jesli tego nie zrobi to odbierajacy nie moze tego zrobic i bierze towar w ciemno.Oplata to okolo 20 zeta za wyslanie paczki z mozliwoscia sprawdzenia zawartosci.Listonosz taki przynosi do Ciebie paczke a Ty mozesz ja sprawdzic albo nie musisz - tutaj jest Twoja wola nawet jesli opcja taka zostala zaznaczona-jesli chcesz sprawdzic to mowisz mu i w jego obecnosci otwierasz i lookasz na towar.Jesli pasuje CI i wszystko sie zgadza to zabierasz i placisz listonoszowi gotówka za towar i ok a jesli sie nie zgadza albo cos Ci nie pasi to mowisz ze nie przyjmujesz paczki i wtedy on ja zabiera i odsyla na koszt wysylajacego.
ZZZenonnn
Świeżak
 
Posty: 104
Dołączył(a): 24/8/2007, 21:48
Lokalizacja: Włocławek

Postprzez Kolin91 » 22/6/2008, 12:53

golw napisał(a):A ja mam następujące pyt. Czy mogę zwrócić towar zakupiony na allegro, natomiast odebrany osobiście? Czy zwrot tyczy sie tylko towaru wysłanego np kurierem??


Jeśli na towar jest jakaś gwarancji lubi jeśli jest niezgodny z opisem aukcji to jak najbardziej :)
Bo życie jest po to żeby śmigać na moto!!!!
Avatar użytkownika
Kolin91
Świeżak
 
Posty: 95
Dołączył(a): 26/5/2008, 20:28

Postprzez ZWA_Z434 » 22/6/2008, 15:04

falconiforme napisał(a):2. Każdy towar kupiony w sklepie internetowym możesz zwrócić do 7 dni bez podania przyczyny.
Takie jest prawo.

Tu jest chyba jeden haczyk mi się wydaje o którym trzeba pamiętać. Mianowicie towaru nie można rozpakować. Można go zwrócić w ciągu 7 czy tam 10 dni bez podania przyczyn w stanie nienaruszonym.
I dlatego nie wchodzi tu w grę np przymierzenie jakichś ciuszków na moto (chyba że się ładnie spakuje :D )

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
ZWA_Z434
Świeżak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 27/5/2008, 15:57
Lokalizacja: Wałcz / Szczecin

Postprzez ZZZenonnn » 22/6/2008, 15:26

co wy wypisujecie to mała bania.Podczas umów zawieranych przez internet a o takiej jest tutaj mowa - umowa kupna sprzedazy w necie-mozna zwrocic towar do 10 dni od czasu zakupu bez podania przyczyny.Jest to zagwarantowane przez polskie prawo albo dyrektywe 85/587 ue.Czas 10 dni został wprowadzony po to by chronic konsumenta przed podjeciem wadliwej decyzji.Sa jednak warunki zwrotu! Pierwszy to ze towar taki jak plyty cd lub dvd po rozpakowaniu nie podlegaja zwrotowi poniewaz godzilo by to w profesionalizm sprzedawcy - klauzula celofanowa,inne rzeczy nawet po odpakowaniu podlegaja zwrotowi nawet po odpakowaniu z oryginalnej foli czy rozerwania opakowania jesli miesci sie to w granicach czynnosci zwyklego zarzadu np.przymierzenie.2 warunek to ze przed zwrotem takiego towaru trzeba wyslac do sprzedajacego pisemne oswiadczenie o checi zwrotu takiej rzeczy(nie trzeba podawac przyczyny).Z wyslaniem takiego oswiadczenia trzeba sie zmiesic w tych 10 dniach od kupna pod otrzymania towaru a to czy ktos sie zmiescil czy nie decyduje pieczatka poczty-wiec poczta moze nawet list z oswidczeniem dostarczac msc a nas to nie obchodzi bo liczy sie data podpicia przez poczte.CO jest ważne i wiele osob o tym nie wie?ze w momencie kupna osoba powinna byc poinformowana o mozliwosci zwrotu towaru w ciagu 10 dni przez spedawce.Jesli tego nie zrobi sprzedawca to mozna towar zwrocic do 3 msc od daty zakupu badz otrzymania towaru paczka a termin biegnie od momentu podpisania odbioru paczki.Jesli jednak zdecydujemy sie na zwrot to termin rozliczenia ze sprzedawca nie powinien przekroczyc 14 dni.To chyba wszystko i chyba powinienem za takie info pochwale dostac:)heheh a termin 7 dniowy obowiazuje w oborcie normalnym czyli w umowach NIEzawieranych przez internet.Wszystko pisalem z glowy wiec nie gadac ze skopiowalem to.pzdr!!!
ZZZenonnn
Świeżak
 
Posty: 104
Dołączył(a): 24/8/2007, 21:48
Lokalizacja: Włocławek



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê