Zobacz wÄ…tek - Jaki tankbag
NAS Analytics TAG

Jaki tankbag

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Jaki tankbag

Postprzez Misiek_y » 19/10/2014, 11:24

Cześć. Co polecicie z tankbagów do mniej więcej 200-300 zł ? Lepiej magnetyczną czy na wlew z zapinką ? Oczywiście nie chcę jakiegoś kolosa, taki na mały trasy, coś około 10 L, może być mniejszy, może być większy.

Czy lepiej jeszcze dołożyć kilka stówek ? Nie planuje raczej dalekich wypraw, po prostu nie chcę mieć wszystkiego w kieszeniach czy wozić ze sobą plecak. A fajnie jakby można było włożyć tam telefon jako Navi :)

Jeżeli to coś zmienia to jeżdżę FZ6 Naked.
Misiek_y
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 1/3/2014, 14:43


Postprzez Glenroy » 19/10/2014, 11:49

Oxford 1-st time 18 litrów, posiadam i sobie chwalę, mniejszego nie ma sensu kupować bo nawet picia w to nie schowasz :), na krótsze, szybkie wypady jest spoko bo ładujesz w niego najpotrzebniejsze pierdoły, w zimie planuję zakupić sobie jeszcze 38l na bak i tailbaga 48l :).
A jak się trzyma baku? przewiózł "piątkę" benzyny, fakt bez szaleństw, ale chyba nie zgorzej :P.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez qubus333 » 19/10/2014, 13:07

Polecam tankbaga na magnesy - jak zmienisz moto to będziesz mógł przełożyć.
Aktualnie jeżdżę FZ6 N i używam LUISA takiego jak ten:
http://motozbrojownia.pl/tankbagi/214-t ... uis75.html
Pasował do SV650 i Ducati Monstera.
Trzyma sie świetnie (magnesy neodymowe - czy jakoś tak :-) ) a z przodu ma zapięcie na kierownice. Jest bardzo pojemy - na 4-dniowe zloty mieszczę się bez problemu. Pokrowiec p.deszczowy, miejsce na mapnik i specjalne wycięcie na navi ewentualnie telefon. Ma regulowaną wysokość a tym samym pojemność (zamek błyskawiczny naokoło tankbaga).

Ale na miasto i małe wypady gdzie zabieram tylko ręcznik i kąpielówki mam jednokomorowy MotoDetail. Wystarczający ale jakością odbiega od Luisa.
https://www.louis.eu/artikel/moto-detai ... g/10026203

Zwróć uwagę też na wyroby polskiej firmy METRO. Zwłaszcza na ten 3-częściowy z funkcją plecaka:
http://motozbrojownia.pl/tankbagi/641-m ... sic-i.html

Macałem to cudo i gdybym nie kupił wcześniej LUISA to pewnie bym się skusił. Materiały nieco gorsze ale cena połowę niższa.

Zapytaj w sklepie czy jest możliwość zwrotu na wypadek gdyby tankbag nie pasował na bak - chociaż to mało prawdopodobne przy markowych tankbagach które mają dużą ilość magnesów.
Avatar użytkownika
qubus333
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 11/9/2013, 21:07

Postprzez Misiek_y » 19/10/2014, 13:17

A jak to jest z tymi magnesowymi, jakbym chciał zostawić moto na zlocie załóżmy i odchodzę od moto, a ktoś sobie go weźmie (tzn. podchodzi, łapie go i odchodzi), czy on jest jeszcze jakoś umocowany ?
Aktualnie: Yamaha FZ6 06r. / Opel Signum 1,9 CDTI 150 km 06 r.
Misiek_y
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 1/3/2014, 14:43

Postprzez qubus333 » 19/10/2014, 16:55

Magnesy - podchodzi, odpina sprzÄ…czkÄ™ z przodu i zabiera.
A takie mocowane do nakładki skórzanej na bak - podchodzi, odpina 5 sprzączek i zabiera :-)
Bardziej bym się bał o graty w tankbagu niż o tangbag.
Bo nawet jak 'przyspawasz' tanbag to akcja będzie taka: podchodzi, rozpina zamek zabiera co chce i odchodzi :-)

Jeżeli tankbag na zloty - patrz na pojemność (najlepiej jak największa, przestrzeni ładunkowej nigdy za mało), worek p.deszczowy, dużo pojemnych kieszeni.
A jak do polatania po mieście lub niedaleko - to już wg gustu i upodobania :-)
Avatar użytkownika
qubus333
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 11/9/2013, 21:07

Postprzez Vergon » 19/10/2014, 20:44

Oxford 1st time 18L. Pojechałem z nim do Włoch po drodze zaglądając do niego tysiące razy i jest kozak.
Ja mam magnetycznego a kumpel, który ze mną jechał miał identycznego tylko, że na paski bo w RR miał plastikowy bak.
Albo to: https://www.google.pl/search?q=back+sea ... 66&bih=641
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kanpens » 19/10/2014, 22:52

Również polecam Oxford 1st time 18L.

co do mocowania - czy magnetyczne czy mocowane do nakładki, magnetyczne wygląda trochę hmmm dziwnie jak dla mnie:
Obrazek
(źródło) (otwórz link)

tzn jak spojrzysz, to pomyślisz pewnie tak jak ja, że to chyba tak dobrze się nie trzyma, a co najmniej tak słabo jak wygląda że powinno :) pierwsze jazdy zawsze związane są z pewną obawą (szczególnie jak tankbaga wypełnisz), ale potem jakoś przychodzi zaufanie i można szaleć.

ja mam mały staż, to tym bardziej szukałem magnetycznego, z uwagi na łatowść przenoszenia na inną maszynę.
Kanpens
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 7/9/2014, 23:17
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez Misiek_y » 20/10/2014, 18:08

dobra, a więc zamawiam Oxford 1st time 18L. Myślę, że będzie ok. Dam znać co i jak po kupnie jak i po przejażdżce z nim.
Aktualnie: Yamaha FZ6 06r. / Opel Signum 1,9 CDTI 150 km 06 r.
Misiek_y
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 1/3/2014, 14:43



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 13 gości




na górê