Zobacz wątek - Motocykl 125 do 4 000zł.
NAS Analytics TAG

Motocykl 125 do 4 000zł.

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Motocykl 125 do 4 000zł.

Postprzez LwG80 » 30/9/2014, 11:13

Witam. Na jednym z tematów znalazłem zbiór pytań po których odpowiedzeniu można lepiej doradzić potrzebującemu (mi :D)

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
*Mam aktualnie Suzuki RG80 i zrobiłem nią około 2 000km

- Wiek, waga, wzrost,
*Mam 15 lat (w kwietniu 16), ważę około 70kg(nie jestem pewny) , Mam około 175cm wzrostu

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
*Więc chciałbym używać motocykla i do jazdy na co dzień (Do szkoły, od września na praktyki) i także do jazdy w małe trasy z kumplami

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
*Myślę że w 5 tysiącach km się zmieszczę, ale oczywiste jest to że jak najwięcej

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
*Na motocykl mam zamiar wydać około 4 tysięcy. Ciuchy hmm posiadam kurtkę tekstylną na motocykl, rękawice skórzane motocyklowe i oczywiście kask

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
*Tyle ile będzie trzeba chociaż chciałbym żeby był jak najtańszy w eksploatacji i żebym nim więcej jeździł niż żeby stał :D

- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
* Najbardziej podobajÄ… mi siÄ™ sportowe i nakedy

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
* Moją uwagę przyciągnęły motocykle takie jak. Aprilia RS125 i Honda NSR125. Myślałem także na Cagiva planet lub mito ale nie jestem pewny co do taniej eksploatacji.

Oczywiście mam zamiar zdawać w kwietniu na prawo jazdy kat. A1
LwG80
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30/9/2014, 10:54
Lokalizacja: Krzywizna (k. Kluczbork)


Postprzez Devil 125 » 30/9/2014, 18:09

To już ci mogę powiedzieć że na żadne z tych moto co wymieniłeś nie pojedziesz na kat. A1 . Chyba że zablokowane będą do 11 kw .
Honda CBR 125R ---> Yamaha FZS 600 02r
Avatar użytkownika
Devil 125
Bywalec
 
Posty: 558
Dołączył(a): 9/9/2014, 14:46
Lokalizacja: DOL


Postprzez Sportowiec » 5/10/2014, 15:22

za taką cenę to możesz sobie kupić nowego chińczyka lub jakąś markową używkę /oczywiście to nie jest powiedziane że nie będziesz musiał w nie inwestować o motor trzeba dbać i przede wszystkim nie zostawiać go na deszczu!!!. Sam mam chińczyka GB STREET 72 cm z 2012roku ( sam go naprawiam -to nie jest trudne) i zrobiłem na nim już 10tysięcy km i odmówił mi posłuszeństwa -prawdopodobnie rozrusznik mi siadł lub silnik ,ale na tej ramie mogę zamontować silnik 125 cm oczywiście zarejestrowany jest na motorower. Tak jak tobie już na początku napisałem że za taką cenę to możesz kupić nowego chińczyka lub markową kilkuletnią używkę ( do markowych moto masz droższe części i nie jedno krotnie trzeba je na serwisie zostawiać ,znajomy ma HONDĘ CBR 500 z 1995roku fakt 200km/h mu wyciągnie ale części i serwis do niej nie są tanie). A na drodze nigdy nie wiadomo co się może zdarzyć !!!- najgorzej w autach jeżdżą ludzie starsi mają opóźniony refleks !!! często jeżdżą bez świateł ,zapominają znaki i przepisy jakie obowiązują na drodze .
Sportowiec
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5/10/2014, 13:37
Lokalizacja: Zachodnio Pomorskie

Postprzez xawaxus » 5/10/2014, 15:35

kolega zapytał o moto a Ty mu o staruszkach za kierownicą samochodów :D

żadnych chinoli moim zdaniem. rs i nsr (spokojnie je dostaniesz zablokowane i na A1) musiałbyś chyba trochę dołożyć do tych 4 tys. rs jest trochę zbyt awaryjna, a w nsr może Ci przeszkadzać dwusuwowe pierdzenie :P. napisałeś, że też nakedy to obczaj yamahę ybr - trochę mała ale może na ten wzrost byłoby ok.
xawaxus
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 16/3/2014, 15:33
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Osty Rider » 5/10/2014, 18:38

Kupisz za to tak jak ja-chińczyka za 2,5 koła biegowego (nowy możesz znaleźć za to, albo z przebiegiem 2/3 k) wsadzisz opony slicki najlepiej z mz-motorshop.pl, silnik 125cc na stożku, napęd inny lub zostaw jaki masz (ja zmieniłem na taki sam bo już zdarty był), gaźnik możesz większy i będzie szedł jak burza. W mieście idealnie, w tasie jak więcej aut to też wyprzedzasz. V max to jakieś 120 przy dobrym przyspieszeniu ;) Po zakrętach mi tam śmiga ładnie. Zrobiłem przez miesiąc 1000 km tym, a tydzień stał i powiem tak zabawe miałem nawet na dotarciu, a w piątek zrobiłem ok. 200 km i dziś to samo-srasz się tylko żeby tajniaki nie jechały.

Druga opcja to nsr (rs nie polecam i cagivy-jedna awaryjna a druga strasznie wyżyłowana, chociaż jeżeli zależy ci na osiągach to bier cagive a będziesz zadowolony). Niestety spalanie tu nie najmniejsze. Jak chcesz ekonomiczny, z osiągami na poziomie ok i markowy moto to widzę tu tylko cbr do 4000 zł. Bardzo przyzwoity jest i cbr z tego wszystkiego moim zdaniem i chyba wielu to będzie najlepsze rozwiązanie w twojej sytuacji ;)
GÓWNO
Osty Rider
Świeżak
 
Posty: 102
Dołączył(a): 13/9/2014, 20:05



Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê