Zobacz wątek - R6 99r gaśnie podczas jazdy, licznik wariuje
Advertisement
NAS Analytics TAG

R6 99r gaśnie podczas jazdy, licznik wariuje

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

R6 99r gaśnie podczas jazdy, licznik wariuje

Postprzez R6_Rider » 25/9/2014, 19:00

Witam!

Mam następujący problem z moją R6. Podczas jazdy dojeżdżałem do świateł i nagle zauważyłem, że licznik przestał działać, spadła wskazówka od obrotów po czym po chwili wszystko było ok. Postanowiłem zjechać na pobocze i sprawdzić co się dzieje. Schodziła z obrotów, strzeliła bardzo mocno z wydechu, straciła moc i sama zgasła. Nie dało się jej odpalić (objawy jak rozładowanego akumulatora). Postała kilkanaście minut i jakoś odpaliła. Wracałem do domu i znowu kilka razy licznik przestawał działać i z powrotem było ok. Kolejny raz zgasła całkiem i nie mogłem jej odpalić tak jak wcześniej. Postała z godzinę i odpaliła. Postawiłem ją w garażu na dość długo ale poszedłem popatrzeć co jej dolega. Odpaliłem i nic się takiego nie działo. Przejeździłem tak kilkaset km po czym znowu podczas jazdy raz mi zgasła a zaraz znowu było ok. Wróciłem do domu normalnie i odstawiłem z zamiarem zwalczenia tej usterki, bo tak nie mam zamiaru jeździć.

Jakieś pomysły? Ewentualnie dobry mechanik ze stolicy, który nie zedrze za nic i ma pojęcie o tym co robi?

Pozdrawiam
R6_Rider
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 10/6/2013, 16:49
Lokalizacja: WWA


Postprzez SpeedyGonzales » 25/9/2014, 21:16

Zacznij od sprawdzenia i wyczyszczenia klem, sprawdź też czy nie ma żadnych przetartych kabli, bezpieczniki i przekaźniki całe?
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG


Postprzez Invi » 26/9/2014, 09:04

Stawiam na padnięty aku ;)
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez R6_Rider » 27/9/2014, 18:20

Klemy są OK, bezpieczniki OK. Przekaźniki średnio wiem jak sprawdzić. Przetarte kable też ciężko znaleźć, bo musiałbym zdjąć owiewki, na pierwszy rzut oka nic nie widzę. Akumulator w tamtym roku kupiłem nowy. Wczoraj bez ruszania czegokolwiek jeździłem 4h. Wyjąłem akumulator, niby prostownik pokazywał, że jest naładowany. Ale podłączyłem go na wszelki wypadek. Dzisiaj jeździłem pół dnia i jest wszystko ok. Sam już nie wiem...

Poza tym skończyłem dzisiaj sprzęgło, bo się ślizga przy strzale z klamki. Nie mogę praktycznie żadnego znaleźć w sieci. Jedyne co widziałem to ten zestaw
http://allegro.pl/sprzeglo-ebc-srk051-y ... 87165.html

Ktoś to pakował do siebie? Bo nie wiem, czy będzie dobre czy szukać czegoś innego.
R6_Rider
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 10/6/2013, 16:49
Lokalizacja: WWA

Postprzez SpeedyGonzales » 27/9/2014, 20:30

Przekaźniki się może to zabrzmi zabawnie ale obwąchuje w celu wykrycia spalenizny.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê