Zobacz wątek - Zużycie oleju z dozownika
Advertisement
NAS Analytics TAG

Zużycie oleju z dozownika

i inne małe pojemności
_________

Zużycie oleju z dozownika

Postprzez lysek65 » 23/7/2014, 14:08

Witam wszystkich. Posiadam motorower Aprilia Classic 50 1993r z silnikiem AM3 50 cm bez przeróbek, gażnik Dellorto SHA 1214 oryginalne dysze według specyfikacji, wymieniony tłok z pierścieniami i uszczelniaczami na wale, ogólnie silnik uszczelniony, użytkowany normalnie bez szaleństw, na pełnym gazie wyciąga 80 km/h. Problem polega na tym, że według moich wyliczeń bierze za dużo oleju. Po przeliczeniu zużytego paliwa i oleju wychodzi +/- 1:20. Według mnie jest coś nie tak ale zważywszy na to, że jest to silnik wysilony może się mylę. Jeżeli ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie to bardzo proszę o odpowiedż. Dodam jeszcze, że jeżdżę na oleju Mobil lub Castrol 2T Fuul Synthetic i jeżeli nie jest to niezgodne z regulaminem proszę o informację gdzie najtaniej zakupić olej najchętniej 5 L. Dziękuję. Pozdrawiam Wszystkich.
lysek65
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20/1/2014, 00:38


Postprzez SpeedyGonzales » 23/7/2014, 18:07

Faktycznie dużo zużywa oleju. Sprawdź czy linka od dozownika się nie zacięła, może nie odbijać.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG


Postprzez lysek65 » 23/7/2014, 19:54

Witam. Linka pompki jak najbardziej w porządku nawet z lekkim luzem. Dodam jeszcze, że przed wymianą uszczelniaczy na wale, które naprawdę były zjechane (aż dziw, że to wogóle ciągnęło mieszankę) świeca była suchutka a kolorek (idealna cegiełka) a teraz na tej ilości oleju świeca sucha a kolor białawy no może lekko kawa z mlekiem. Nie mam pojęcia co jest grane. Pozdrawiam.
lysek65
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20/1/2014, 00:38

Postprzez jackal_pl » 24/7/2014, 11:15

Kawa z mlekiem to dobra barwa świecy.
Ogólnie spotkałem się z wieloma opiniami: "Odepnij dozownik i mieszaj paliwo we własnym zakresie."
Ma to mieć związek z potencjalną awarią dozownika.
Kawasaki ER-5, 98r.
jackal_pl
Świeżak
 
Posty: 299
Dołączył(a): 9/3/2009, 19:55
Lokalizacja: Okolice Gliwic



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê