Zobacz wÄ…tek - Pierwsza 125'ka
NAS Analytics TAG

Pierwsza 125'ka

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Pierwsza 125'ka

Postprzez Deplay » 20/7/2014, 17:53

Cześć,
niedawno skończyłem 16 lat i postanowiłem podejść do kursu na kat. A1. Teraz pojawia się takie zapytanie do doświadczonych. Jaki motocykl byłby dobry na początek? Chciałbym nadmienić, że na motocyklu nie miałem jeszcze okazji jeździć - co nie oznacza, że nowy będzie do obijania. Miałem tylko przyjemność pojeździć na quadzie, na którym bardzo dobrze mi szło (manual). Widziałem 125'ki o sylwetce ścigacza - taki mnie nie interesuje. Chciałbym siedzieć prosto, wygodnie na motocyklu i nie jechać w nachylonej pozycji, co nie zmienia faktu, że chciałbym, by maszyna miała sportowy wygląd. Nie interesuje mnie żaden Romet, Junak, czy tego typu. Najbardziej schylam się ku Hondzie i Yamaha, jednak to nie wyklucza innych, dobrych marek. Co do mojej budowy, o ile ma jakiekolwiek znaczenie - mam 182 cm wysokości i szczupłą sylwetkę. Prosiłbym o konkretne modele motocykli wraz z dobrym uargumentowaniem, dzięki. :)

_____

@Chciałbym również nadmienić, że chciałbym mieć dobrą bazę do pierwszych modyfikacji i do nauki. Miejsce mam, pomoc w postaci mojego ojca, byłego mechanika - również. Motocykl na krótsze i dłuższe wypady.
Deplay
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20/7/2014, 17:27
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez King of Road » 20/7/2014, 21:29

Chcesz 2t czy 4t
Avatar użytkownika
King of Road
Świeżak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 6/1/2014, 21:27


Postprzez pionas » 22/7/2014, 06:45

PodepnÄ™ siÄ™ pod temat...
Wczoraj w wiadomościach usłyszałem, że do 125ccm będzie można jeździć na prawo jazdy kategorii B.
Mam 26 lat, prawo jazdy mam od 18 roku życia, zastanawiam się nad zakupem małego motocykla.
Nie musi to być jakaś super hiper maszyna, chciałbym nauczyć się jeździć na motorze i w ogóle sprawdzić czy to będzie coś co mnie bardziej wkręci i poświęcę temu więcej czasu i wakacji no i wtedy ew. kupię coś większego/lepszego :)

Słyszałem, że warto zrobić sobie jakiś kurs - czy możecie kogoś polecić?
Niestety samotny rodzic (otwórz link), ale od kiedy mam syna gramy w konkursy (otwórz link) :)
pionas
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15/5/2014, 18:21
Lokalizacja: Pionki

Postprzez Matt_at » 22/7/2014, 16:11

Kolego Prawo o którym mówisz wejdzie 18,08,2014 w życie.
Jeśli nie miałęś styczności z motocyklem idź do kogoś kto prowadzi kurs prawa jazdy na motocykle. Za 100 zł pokaże ci wszystko i będziesz mógł z 3 godziny spokojnie sobie pojeździć na placu i na mieście. Zerkniesz czy ci odpowiada itp itd.

Osobiścieobjęło mnie to samo prawo o którym móisz. Tyle że ja do tej pory jździłem aprilia rs50. Na silniku am6. WIec styczność miałem. Zakupiłem już motocykl JUNAK 123. i Jestem mega zadowolony
APRILIA RS
Matt_at
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 23/3/2014, 07:08
Lokalizacja: Krosno

Postprzez pionas » 22/7/2014, 19:15

Kiedyś Simsonkiem jeździłem, ale to X lat temu, Ci od nauki jazdy na kat. A pójdą na taki układ??
Niestety samotny rodzic (otwórz link), ale od kiedy mam syna gramy w konkursy (otwórz link) :)
pionas
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15/5/2014, 18:21
Lokalizacja: Pionki



Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê